Imor Imor komentáře u knih

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Nově vzniklé přátelství na krátkou dobu, ale o to silnější, krásnější a upřímnější. Dva příběhy žen s velkým věkovým rozdíle. Každý příběh má svou hloubku, ale příběh Astrid mě zcela zasáhl. Nádherná kniha, kterou jsem si pro rok 2021 nasadila laťku hodně vysoko.

03.01.2021 5 z 5

Čínská zeď Čínská zeď Stanka Hrastelj

Pouze 150 stran a tak silný příběh jedné dívky, která popisuje svoje pocity po propuštění ze zaměstnání. Je to tak dobře napsané, že i když to není lehké čtení, mě osobně to velmi citově zasáhlo a dokázala jsem se během chvilky propojit s hlavní hrdinkou a nelehkou chvilku si s ní prožít. Doporučuji těm, kteří si chtějí přečíst něco neobyčejného.

31.12.2020 5 z 5

Pletené ponožky Pletené ponožky Babette Ulmer

Graficky pěkně udělaná mini kniha. Stručně popsané základy pletení, potom základní návod na klasické ponožky, ale i na ponožky s bumerangovou patou. Následuje tabulka velikostí, ale bohužel jen pro slabší přízi. Najdete tu 10 různých vzorů upletených ponožek, troje dětské a také podkolenky i nadkolenky.

30.12.2020 2 z 5

Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra Angelika Fürstler

Krásně udělaná kniha, plná nejen užitečných informací, ilustrací, ale i receptů. Již několik let pěstuji klíčky, ale chtěla jsem nějaké oživení a těchto dvě stě stran mi jej dalo. Když sklidím poslední zeleninu ze zahrady, okenní parapet se zaplní šťavnatou mikrozeleninou a je to dobrota. Doporučuji nejen knihu, ale i pěstování.

25.12.2020 5 z 5

Domečky pro včely a užitečný hmyz Domečky pro včely a užitečný hmyz Petr Bogusch

Můj první domeček pro užitečný hmyz jsem koupila asi před pěti lety za velké peníze, ale stále ho udržuji v chodu. V obchodech mě přitahují dodnes, ale místo domečku jsem zakoupila knihu (sice také za nemalou cenu) a můžu říct, že je povedená. Krásné ilustrace, jasné a stručné informace, pár návodů na zhotovení a rozsáhlá část, která se věnuje velkému množství druhů hmyzu, které mohou hnízdit v dutinách vámi vyrobených domečků od těch nejmenších až po ty největší - opravdu kniha, která udělá radost.
PS: jedna malá dřevěná bedýnky od mandarinek už je naplněná posbíraným materiálem z lesa. Ještě střechu a už aby bylo jaro :-)

23.12.2020 5 z 5

Důvěrnosti Důvěrnosti Domenico Starnone

Po přečtení knihy Tkaničky jsem netrpělivě čekala na další knihu autora Důvěrnosti. Tušila jsem, že to bude zase velká radost z četby a byla. Je napsaná podobně jako první kniha spisovatele, která také obsahovala tři různé pohledy hlavních hrdinů. Opět se v této knize dočkáte krásného vyprávění ve větách bohatých na slova a plné emocí.

20.12.2020 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Na knihu jsem se těšila, ale bylo to pro mě 400 ufňukaných stran. Čte se velmi snadno, málo osob k zapamatování, dvě nešťastné lásky, potom zase šťastné a nakonec TEN KONEC. Takže určitě pro plno naladěných čtenářek na toto téma to bude nebo byla super kniha.

06.12.2020 2 z 5

Lunární kalendář - Kalendář setby a zahrádkářských prací Lunární kalendář - Kalendář setby a zahrádkářských prací Adriano Del Fabro

Nádherně ilustrovaná kniha, plná dobrých a praktických rad.

02.12.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

91 % - 2937 hodnocení, tak jsem si knihu koupila a chybu udělala. Tak jak byla napsaná se mi nelíbila. Snaha spisovatele o humor potlačila veškerou vážnost tak složité povahy hlavního hrdiny, že většina na Oveho pohlížela jako na mrzouta. Ten mrzout měl problémy sám se sebou a byl tolik závislý na své ženě , že její smrt ho zahnala do sebevražedného maratonu. Dle mého názoru byla kniha napsaná tak, že pro někoho je úžasná a pro někoho trapná a nudná a tak to prostě u knih bývá a je to v naprostém pořádku.

12.11.2020 1 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Pro mě absolutně špičkově napsaná kniha. Čtenářský zážitek z knihy plné emocí, lásky i nenávisti. Dokonale popsané pocity všech členů rodiny.

25.10.2020 5 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Dopisy jsem vždy ráda psala, ale taky dostávala a tak jsem se na knihu těšila. Po přečtení asi jedné třetiny knihy jsem se začala nudit. Pravda je, že kniha je celá taková jemná a pozitivní. Prostě taková pohádkově zdlouhavá.

16.10.2020 3 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Opět další perla nalezená mezi nově vydanými knihami.

08.10.2020 5 z 5

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Silvia Arazi

Na mě to zapůsobilo jako kdyby místo kamarádky přišla kniha a já místo abych poslouchala tak jsem četla. Takže i tak se dá napsat trochu jiná, ale dobrá kniha.

20.09.2020 3 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Název ve mě budil obavu ze zbytečné útraty za knihu, ale nene. Ty vytvořené příběhy plné erotických představ byly jen takové podhoubí pro dobře napsanou knihu. Obě knihy od autorky vřele doporučuji.

17.09.2020 4 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

U této knihy bych chtěla ze všeho nejvíc hodnotit vztah vnučka-dědeček/dcera-otec. Ty vztahy byly tak velmi citlivě popsané, že i když hlavním tématem byla Alzheimerova choroba kniha mě pohladila na duši.

09.09.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tři naprosto skvěle vymyšlené a do sebe zapadající příběhy. Světová knihovna Odeon opět nezklamala - výborná kniha.

06.09.2020 5 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Jsem ráda, že Metafora vydala ve své edici 7lásky tuto poetickou knihu. Byla sice krátká, ale obsahově velmi silná. Doporučuji všem, kteří si rádi přečtou něco neobvyklého.

30.08.2020 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Jsou spisovatelé a spisovatelky jejichž prvotina je velmi povedená. V tomto případě musím říct, že tato prvotina se nepovedla.

25.08.2020 2 z 5

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Mohu jen doporučit - krásně napsaná kniha, která ve mě vyvolala mnoho příjemných i smutných vzpomínek.

15.08.2020 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Hned na první stránce románu se vám představí vrah - opravdu... ALE... to je právě Joy Fieldingová, která dokáže vše tak dobře vymyslet, že se budete divit jak se to vyvine a hlavně jak to dopadne.

08.08.2020 4 z 5