iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Výborně vymyšlené. Propojení tří příběhů a jejich rozuzlení je nápadité, hodně mě bavilo. Vraha jsem tušila, ale určitě to neubralo na napětí a chuti číst. Kniha je velmi čtivá. Propojení s uměním a prostředím kolem Moneta mě hodně bavilo, je to zase něco jiného, než spousta románů na trhu.

26.01.2019 4 z 5

Kdo mě zabil? Kdo mě zabil? Bernard Werber

Vtipné. Ne tak, že se člověk směje nahlas, ale má to takový milý a veselý nádech. Nadpřirozeno je zpracováno nenásilně, jako normální součást světa. Detektivních prvků by mohlo být i víc, ale i tak se mi tato linka hodně líbila. Konec je trochu filozofický, ale neublíží. Celkově je to určitě zajímavá a čtivá kniha.

22.01.2019 4 z 5

Exit West Exit West Mohsin Hamid

Minimální děj, o to více je toho mezi řádky. Je zde krásně popsané, jak díky velké lásce na začátku dokáže dvojice podstoupit velké životní rozhodnutí a útrapy na cestě. Postupem času vztah vyšumí a nastává odcizení. Autor to vykreslí nenásilně a čtivě.

13.01.2019 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Nádech postapo (kde jinde by se mohla konat taková reality show?) a vyvražďovačky. Výborné vykreslení postav. Na minimálním ději se toho stane hodně, je to napínavé, čtivé.

10.01.2019 5 z 5

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Zamotané, ale vůbec ne nepřehledné. Vyprávění z pohledu více postav se výborně doplňuje a zároveň zaplétá. Konec nebyl velkým překvapením, ale taky se nedá říct, že by byl jasný hned od začátku.

06.01.2019 4 z 5

Santiago de Compostela Santiago de Compostela Ondřej Šebesta

První část knihy je deník. To je asi snadno zaměnitelné s jinými podobnými knihami. Ve druhé části jsou konkrétní rady na cestu, to vypadá velmi použitelně.

01.01.2019 3 z 5

Maraton a jiné pošetilosti Maraton a jiné pošetilosti Luboš Brabec

Příjemné, oddychové čtění. Autor má rozumné názory a pohled na běhání, proto se knížka čte velmi rychle. I vzhledem k rozsahu je to velmi příjemná jednohubka.

01.01.2019 4 z 5

Líná máma - Jak vychovat samostatné dítě Líná máma - Jak vychovat samostatné dítě Anna Bykova

Milé a vtipné, přesto velmi poučné a použitelné.

31.12.2018 4 z 5

Deník běžkyně v nejlepších letech Deník běžkyně v nejlepších letech Zuzana Součková

Milé, vtipně napsané. Pro mě je knížka o to víc sympatická, že běhám naprosto stejně jako autotka, úplně mi mluvila z duše.

30.12.2018 4 z 5

Kniha šílenství a léčby Kniha šílenství a léčby Regina O'Melveny

Nudné a ztěžka napsané. Příběh je jen popisem cesty hlavní hrdinky ve stylu "dojeli jsme tam, nebyli z nás nadšeni a jeli jsme dál".

29.12.2018 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Musím opakovat předchozí komentáře. Šílený příběh, silný, dojemný, některé pasáže se nedaly přečíst v kuse. Neuvěřitelné, že se něco takového mohlo stát. A ze spisovatelského pohledu velmi dobře zpracované.

28.12.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Začátek knihy se odvíjí v duchu rekapitulace. Kdo nečetl předchozí romány se snadno dostane do děje, protože jsou zde hlavní událost ve zkratce převyprávěny. Autoři také přitvrdili a zrychlili děj. Jako vždy je kniha velmi čtivá, krátké kapitoly nutí číst a nepřestávat. Zápletka je předvídatelná, ale myslím, že to celkovému dojmu neublížilo.

26.12.2018 4 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Není to kniha, která vyrazí dech, ale je výborná. Čtivá, velmi zajímavě napsaná. Neotřelý námět je rozvíjen několika směry. Je to rozhodně napínavé až do konce, vede k zamyšlení.

24.12.2018 4 z 5

Nemám ráda povídky, což ovlivňuje moje hodnocení. Příběhy jsou fajn, Hájíček píše výborně. Jen bych přivítala, kdyby témata byla víc rozepsaná (až na román :)).

19.12.2018 3 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Střídání děje z pohledu obou postav je velmi zajímavé. Bohužel je to asi to jediné zajímavé na knize. Děj byl stále jen o tom, že obě postavy naříkaly "musí něco vytvořit, ale nechce mi nic dělat, ale hlavně to musím udělat dřív, než ten druhý". Styl vyprávění byl dost nudný.

15.12.2018 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Už druhá knížka autorky, ze které jsem zklamaná. Čekala jsem knihu o ekologických problémech, napínavý, ale jde o "prostý" společenský román. Tři příběhy třech postav z různých období mají někde v dáli ekologickou kulisu, ale to je tak všechno.
Tao - psychologické drama o nemocném dítěti a zoufalých rodičích.
William - unylý bolestínek, který má sice velké plány, ale spíš jen tak tlachá.
George - panovačný, protivný, nechápavý; je to příběh o rodinné krizi a jejím řešení
Celkově je kniha nudná, určitě se do jiné od autorky už pouštět nechci.

13.12.2018 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Velmi čtivé, jen konec mi přišel trochu useknutý a uspěchaný. Muriel mě neskutečně rozčilovala, její psychopatické zdůvodňování, že dělá vše správně bylo tedy velmi dobře napsané. Příběh Lisy nebyl moc rozveden do hloubky, ale celkově oba příběhy velmi dobře spolupracovaly.

10.12.2018 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Zvláštní a zajímavé, sledovat názor na invazi v 1968 z pohledu Brita. Kniha má pomalejší rozjezd, ale rozhodně není nudný. A závěr je vážně strhující. Autor výborně popsal zmatek, zoufalství, strach, nechápavost obyvatel, jako kdyby se ho to týkalo osobně.

08.12.2018 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Z anotace jsem čekala jiný styl knihy. Strhují to tedy nebylo. Příběh Signe vlastně ani příběhem nebyl, jednalo se o hromadu vzpomínek. Davidům příběh byl zajímavější, ale dal by se shrnout do dvou vět. Ekologické téma bylo jistě poutavé, ale celou knihu by bylo možné zasadit do jakýchkoliv jiných kulis.

25.11.2018 2 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Zkoncentrovat takto silný příběh do pár stránek, to je vážně dílo hodné Mistra. Zní to pateticky, ale tato knížka si své hodnocení zaslouží. Zabere hodinku, ale nedá se od ní odtrhnout a hodně se o ní přemýšlí.

24.11.2018 5 z 5