kanitsuj kanitsuj komentáře u knih

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Další detektivka Charlotte Linkové udržuje její velmi dobrý standard. Konkrétně tento díl je trochu zdlouhavější a na můj vkus má zbytečně moc postav, ale dobře se čte a je napínavý až do konce. Kupodivu nenudí ani pasáže o soukromém životě vyšetřovatelky Kate, které jsou takovým bonusovým romantickým čtením pro čtenářky.

18.01.2024 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Autobiografii prince Harryho jsem si přečetla především ze zvědavosti a dojmy mám po jejím přečtení rozporuplné. První třetina mne zaujala nejvíce (vzpomínky na období úmrtí princezny Diany, na babičku královnu Alžbětu i internátní školy). Druhá část věnovaná Afganistánu mne jako ženu příliš nebavila a u třetí části jsem se už vyloženě nudila. V té se čtenář, který viděl dokument na Netflixu a rozhovor s Oprah Winfreyovou, nedozví vůbec nic nového. Čím více stránek přibývá, tím více se princ lituje a glorifikuje svoji manželku. Nelituji, ale znovu si knížku rozhodně nepřečtu.

11.12.2023 3 z 5

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Poměrně dlouhou dobu jsem se nedokázala do příběhu začíst. Knížku jsem dokonce na několik týdnů odložila stranou, že se k ní vrátím, až budu mít tu správnou náladu v četbě pokračovat. Autorka mě totiž ještě nikdy nezklamala a nelituji ani v tomto případě, při četbě některých pasáží mi opravdu běhal mráz po zádech a čím více jsem se blížila konci, tím čtivější mi knížka připadala. Pointa mne překvapila a to hned několikrát. Bez té druhé bych se obešla, protože v mých očích příběhu zbytečně ubrala. Přesto si myslím, že tento příběh patří mezi to nejlepší, co autorka dosud napsala. Má originální námět a působí velmi osobním dojmem. Čtenář prožívá příběh s hrdiny a tak to má být.

22.09.2023 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

V detektivním příběhu ve stylu Agathy Christie sází autorka na ponurou atmosféru romantického ostrova a pokřivené vztahy mezi hrdiny. Již v první kapitole se čtenář dozví, že došlo ke zločinu - o jaký zločin se jedná a co k němu vedlo, to je předmětem dalších 300 stran. Knížku mne bavilo číst, ale necítila jsem takové napětí jako při četbě jiných podobných příběhů. Překombinované vztahy mezi hrdiny stěžovali orientaci a ubrali i pointě, která aspoň pro mne byla příliš vykonstruovaná. Štvanici dám přesto ještě šanci:-)

19.09.2023 3 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Zprvu jsem měla trochu problém s orientací, kdo je kdo a i po hlubším začtení mi nevyhovovalo přeskakování mezi mluvčími a místy děje. Příběh se mne nedotýkal, protože jsem naštěstí nikdy nemusela řešit problémy hlavních hrdinů a mnohé jejich myšlenkové pochody mi byly velmi vzdálené. Překvapilo mne však, že kniha je napsána velmi citlivě a s velkým porozuměním. Autor mne zaujal už svými filmy a kniha rozhodně potvrzuje jeho talent pro psaní.

15.05.2023 4 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Myslím, že autorka měla v tomto případě opustit svůj oblíbený žánr, přiznat, že zkusí vztahový román a zcela vypustit posledních cca 30 stran, tak by nikdo nebyl zklamán. Například mně by vůbec nevadilo, kdyby v příběhu chyběl zločin, protože ublížením všeho druhu to v něm přetéká i bez něj:-) Ačkoli se všechno točí stále dokola, nemohu říct, že bych se nudila, naopak jsem byla zvědavá, jak se věci vyvinou, jen si myslím, že ta "velká pointa" tam už vůbec nemusela být. Trošku škrtů a myslím, že by to byla báječná konverzační hra pro divadelní publikum!

13.03.2023 3 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

(SPOILER) Netradičně komponovaný thriller, který nabere nečekaný směr ve chvíli, kdy už si čtenář myslí, že ví přesně, o co v příběhu jde. Přitažlivost díla jistě zvyšuje i součást pointy - plánované vydání knihy s názvem Kámen, nůžky, papír, nicméně s tímto nápadem jsem se již setkala u jiných autorů a v tomto případě mi už přišel nadbytečný. Musím také ubrat body za překombinovanost a celkovou nereálnost vyprávění a jako důležité mínus vnímám osobně i to, že mi ani jedna z postav nebyla sympatická až na starého labradora Boba a ochočenou samici bílého králíka Robin:-)

05.01.2023 3 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Knihkupectví na Riverside Drive je poměrně zdlouhavý příběh o letitém tajemství dvou sester, které nevyhnutelně vyplouvá na povrch po smrti jedné z nich. Je to také příběh o nové lásce a nově nalezeném štěstí - tato část pro mne však byla tím nejslabším článkem vyprávění. Očekávala jsem, že rodící se vztah Charlotte a Williama bude provázet větší dávka romantiky, ale autorka se bohužel omezila na minimum, a to je, myslím, velká škoda. Příběh pro mne jako celek postrádal větší hloubku, která ho mohla posunout ještě o stupeň výš, proto dávám jen průměrné hodnocení.

14.10.2022 3 z 5

Srdcový kluk Srdcový kluk Lenka Lanczová

Klasika, kterou jsem možná četla v dětství a už jsem ji zapomněla. Příběh se mi moc líbil, ráda jsem si přečetla znovu. Jen tedy ten závěr...ale tak to v životě chodí.

15.09.2022 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Četla jsem na etapy, je to jednoduchý příběh, který ničím nepřekvapí. Řekla bych, že kniha se spíše veze na úspěchu některých předchozích titulů. Není to propadák, ale ani nic oslnivého. Strhávám hvězdičky především za líčení hlavní hrdinky. Nad její nadržeností a naivitou mi zůstával rozum stát:-)

15.09.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Přečetla jsem všechny knihy této řady a tato zatím poslední mi přišla taková "nijaká". Hned na začátku se mi nelíbil rychlý start, v rámci něhož autorka nasměrovala ústřední postavu do strašidelného prostředí /tady bylo možná vhodné zvolit vzpomínku a vyprávění začít už v Rookwardu/, v němž se odehrával zbytek dění. S postavou Guye jsem se obtížně sžívala, působil na mne trochu podivínským dojmem a často chodil strašení doslova naproti:-) Za excelentní považuji jedinou kapitolu knihy a Ti, kteří knihu četli, jistě pochopí, kterou mám na mysli. Nachází se v poslední třetině knihy a čtenáře doslova probudí z letargie a příběhu dodá tolik potřebnou jiskru. Bohužel se tak stane pouze jednou za celých 250 stránek. Ocenila jsem také ilustrace a celkem vkusné zakončení. Obávala jsem se bezhlavého a značně nadsazeného úprku před děsivou zombie a je jen dobře, že autorka zvolila jinou cestu, jak příběh uzavřít. Celkově se nejedná o žádný propadák, ale ani o žádnou velkou hitparádu. Autorka má rozhodně lepší kusy.

18.05.2022 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Mé první setkání s povídkovou tvorbou Jo Nesba. Některé povídky měly šmrnc, jiné byly pouze do počtu, ale v zásadě mne žádná nezklamala, všechny měly originální pointu. Souhlasím, že povídka Londýn je nejlepší, úplně z ní mrazilo, a to je také asi důvod, proč ji autor umístil hned na začátek povídkového souboru.

10.01.2022 3 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Pro milovnice romantických komedií jde o vydařenější počin, ale na plný počet hvězdiček to bohužel nestačí. Některé scény už mi přišly příliš idealizované a sovy v břiše (modří vědí)...kdo o nich kdy slyšel??? Nad tímto přirovnáním mi zůstal rozum stát:-)

09.09.2021 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

V tomto případě půjdu trochu proti proudu, protože mne knížka vůbec nezaujala, přišla mi banální a úplně bez nápadu. Je to promarněná šance:-(

04.08.2021 2 z 5

Zlomení lidé Zlomení lidé Leah Konen

Místo "Zlomení lidé" by se kniha mohla lépe jmenovat "Ztracení lidé". Bohužel nemohu knížku doporučit. Od samého začátku jsem se nedokázala vcítit do postav a dostatečně jsem nedokázala pochopit ani jejich vztahy, které se v jedné chvíli zdály jako vyhrocené a hned vzápětí byly lusknutím prstů bagatelizovány. Žena, která se na útěku před manželem "zamiluje" do páru umělců a je pro ně ochotná se i zaplést s policií mi nebyla vůbec ničím sympatická kromě oddanosti jejímu psovi. Když pominu skutečnost, že čtenář, který je jen trochu znalý thrillerů, dokáže bez problému rozkrýt pachatele ještě před polovinou knihy, nejhorší ránu dostává příběh v závěru. Rozuzlení je skutečně jen pro ty, kteří nic neočekávají, a tak mohou být nakonec i překvapeni netuctovým zakončením. Pointa je opravdu originální, ale úplně postrádá smysl.

18.03.2021 2 z 5

Staří mistři Staří mistři Thomas Bernhard

O lásce a umění, vzájemnosti a samotě, filozofii a humoru. Je to skvělá knížka a moc ráda se k ní vracím, vždy mne překvapí a pobaví na jiném místě:-)

10.02.2021 5 z 5

Warren XIII. a šeptající les Warren XIII. a šeptající les Tania del Rio

Báječný druhý díl Warrenových dobrodružství. Bavil mne více než první díl, ačkoli v něm bylo méně aktivit a postrádala jsem také hotelového hlemýždě!:-)
Už se těším, až s Warrenem vypluji na moře!

18.11.2020 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Četla jsem (po Vermontském psychu) jako druhou autorčinu knihu. Na můj vkus byla zápletka příliš překombinovaná a podobně jako u Vermonského psycha se dala od určitého momentu rozkrýt pointa. Jedná se o mysteriózní žánr, který čtenář vyhledává kvůli tajemství a také aby se trochu bál. V tomto případě jsem se bála asi dvakrát a jednou jsem se nemohla odrhnout od čtení. Je to takový lepší průměr s krásnou obálkou - úplně vidím ten mokřad:-)

10.11.2020 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Trochu zbytečně mnoho vulgárních slov, opakování již jednou řečeného a příběh, který výrazně nenadchne ani neurazí. Je to takové čtení bez výrazného očekávání na ukrácení dlouhé chvíle nebo splnění úkolu ze čtenářské výzvy. Vzhledem k počtu stran by se ale v tomto případě vyplatilo pustit si nějaký prověřený romantický film:-)

13.10.2020 3 z 5

Zabuchnutá v knižnici Zabuchnutá v knižnici Kasie West

Četla jsem ve Slovenštině, ocenila jsem dvojsmyslný název knížky. Nejsem vůbec cílová skupina, ale svého času se mi podobné romány líbily a očekávala bych rozhodně více. Šlo především o psychologii postav na úkor rozehrání děje. Scény z Jeffem v nemocnici mne vyloženě nebavily.

12.08.2020 3 z 5