Karoley Karoley komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

HH 11 - Žízeň - V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvili rande přes seznamku.. z místa činu zmizela část jejich krve.. Kdo za vším stojí? A co ta krev? Má tu někdo vražednou žízeň?
Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Můj jedenáctý Harry Hole, jen co jsem dočetla, už žízním po dalším dílu!

31.07.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

I malá lež může mít velké následky...

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška.
Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela.
Celeste je věčně zasněná, vynervovaná místní kráska.
Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii..

Moje druhá kniha od L. Moriarty (Manželovo tajemství, Sedmilhářky) a opět jsem četla se zatajeným dechem až do ranních hodin, celá napnutá, kdo že to umřel a kdo že ho zabil. Výpovědi svědků mi připomněly knihu Carrie od S. Kinga. Bavilo mě to!

"Občas je správné, udělat něco nesprávného."

23.02.2022 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Příběh o cestě, která mění lidem životy. Už více než tisíc let míří lidé ze všech koutů Evropy do Santiaga de Compostela. Ladislav Zibura tam poprvé putoval v osmnácti letech a teď se do Španělska vydává znovu – za vzpomínkami, dobrodružstvím a příběhy poutníků z celého světa.

Další skvělý cestopis mladého Larryho :)) Miluju jeho knihy, humor i postoj k životu. Přidávám mezi oblíbené a mám neskutečnou chuť vyrazit na camino!

28.10.2023 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Láska, nebo manipulace?

Javorový list, jahůdkové pyžamko, tajné dotyky, zneužití autority dospělého nad dítětem, chtíč a manipulace.
Příběh osamělé náctileté dívky, do které se zakouká její učitel. Jejich románek brzy přeroste v něco, co Vanessu poznamená na celý život.

Kniha řeší poměrně aktuální téma a nebojí se zobrazit nepříjemnou pravdu.
Moc krásná obálka a desky knihy.

"Přijď, zbožňuji tě, v dlaních ponesu
svou karmínové temnou Vanessu!"

07.06.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství.

Moje třetí kniha od Mornštajnové (po Haně a Tichých rocích) a opět jsem nadšená! Do života hlavních hrdinek neúprosně zasáhnou hrůzy 1. i 2. světové války, nacistická okupace, odsun Němců z Československa a v neposlední řadě komunistický převrat a dlouhé období nesvobody. Z hlavního trojlístku mi byla nejsympatičtější Alžběta, i když ne hned.. člověk si k ní musí najít cestu.
Opravdu krásně napsaná kniha, užívala jsem si každou stránku, každé slovo. Řadím do oblíbených a už mám na stole přichystaný Hotýlek!

07.01.2022 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Tuhle klasiku jsem si už delší dobu chtěla přečíst a došlo na ni díky čtenářskému klubu. Mistrně vykreslená totalita, chvílemi člověka až zamrazí!

Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla!
Velký bratr tě vidí!
2+2=5

04.01.2022 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Román o dozrávání v přelomové době.

Obyčejná rodina, obyčejná vesnice. Dvě dcery ve školním věku, rodiče s obyčejnými profesemi. Také prarodiče, všichni tak trochu natěsno v poslepovaném domě.

Sledujeme životní osudy rodiny Bláhových mezi léty 1985 až 1995. Jak se jim žilo před Sametovou revolucí a jak po ní. Každou kapitolu vypráví jeden člen rodiny ze svého pohledu.

Moje třetí kniha od Petry Dvořákové (Vrány, Zahrada, Pláňata) a opět dost podnětů k zamyšlení. Jsem spokojená a s chutí si přečtu něco dalšího!

28.10.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Inspiroval se nejhoršími vrahy v dějinách. A pak se rozhodl je předčit...
Má krutost nějaké hranice?

Nejdřív jsem váhala, zda vůbec knihu číst. Samotný název mi přišel pitomý, moc nepomohlo ani přirovnávání k "Hadrovému panáku".. K tomu rozporuplné recenze. Zvědavost nakonec zvítězila a rozhodně nelituju! "Nejděsivější krimi thriller roku" to sice není.. ale slušně napínavá a čtivá detektivka rozhodně!

Drobnou výtku mám k výběru jmen mužských hrdinů, která se mi docela pletla.. Nate, Noah, Nav.. Taky se mohli jmenovat jinak!
Vraha jsem si tipla správně, i když to bylo docela zamotané.. Závěr se mi líbil.

12.08.2023 4 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Jedenáct mrazivých příběhů, kde číhá zlo... Stačí malá ŠKVÍRA.

Vítejte v příbězích, kde se chystá konec světa, kde nebezpečí věští i šum motýlích křídel, kde kopírka dokáže zázraky a kde není radno zaměňovat svou identitu či zkoumat záhadné graffiti.

Moje pátá kniha od C.J. Tudor, povídky si mi líbily, místy mě příjemně mrazilo. Už se těším na nový román Závěj, který má vyjít o prázdninách!

- Konec plavby 5* (loď, odchod na odpočinek)
- Věžák 4* (opuštěný zchátralý věžák a něco zubatého)
- Prchavé blues 5* (tlusťoch, hudební klub, krabice na klobouky)
- Finalizace 3* (realitní agent, apokalypsa)
- Lev v bráně 3* (zvláštní graffiti)
- Gloria 4* (Gloria z knihy Jáma a Alice z knihy Ti druzí)
- Já nejsem Ed 4* (elevace)
- Poslední chod 5* (temnota, profláklá pětka)
- Kopírka 3* (rozbitá váza, vyčerpané manželství)
- Prach 4* (španělský ostrov, vítr calima, prach, ztracené duše)
- Motýlí ostrov 3* (opravdu roztomilí motýlci)

14.07.2023 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu.

Amelie se jednoho dne ocitne uvězněná v temné místnosti. Jejími jedinými společníky jsou mlčenliví únosci. A není si jistá odkud ji vlastně hrozí nebezpečí.
Sledujeme příběh Amelie, kde se minulost prolíná se současností.
Moje šestá kniha od B.A. Paris a zatím asi nejslabší kus. Předchozí knihy mě bavily o poznání víc.. a to jsem Vězenkyni vyhlížela několik týdnů v knihkupectví. Tak snad příště!

11.07.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zazvonil zvonec a příběhům o naší milé aristokratce je konec. V posledním díle se Marie Kostková z Kostky ocitá pod palbou lásky, přímo uprostřed milostné šmodrchanice. A protože se nedokáže mezi nápadníky rozhodnout, nezbývá jí než čekat, až se to samo "vystříbří". Paní Tichá opět perlí, ta ženská mě chce zabít smíchy! Ještě jeden díl o manželských trampotách bych snesla ;)

30.12.2022

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Josie Quinnová musí vyšetřit vraždu obestřenou pavučinou tajemství.

Moje čtvrtá kniha od Lisy Regan a opět velká spokojenost!
Na příjezdové cestě domu v Dentonu je nalezeno tělo mladíka s fotografií připnutou na límci.. dům patří kolegyni z Josiina týmu Gretchen Palmerové, která zmizela a nebere mobil.. Co se na místě činu stalo? Jak hluboko do minulosti sahají kořeny celého případu?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

02.06.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Každá volba může mít smrtící následky.

Zakřiknutý Bernie se dovolá do ranní show Jordan Briggsové a chce si zahrát hru.. Tím okamžikem začíná šílená jízda plná akce a nečekaných zvratů, která graduje až do úplného konce! Parádní čtení, dávám 5 všemi 10!

P.S. Během čtení jsem si několikrát vzpomněla na film "Telefonní budka"... nejspíš proto, že hlavní hrdina měl taky na drátě magora, který si chtěl hrát :)

25.05.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Od lásky k nenávisti vede temná zkratka.

Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček.

Jo Nesbo je můj oblíbený autor a Žárlivost se mi hodila do Čtenářské výzvy, takže nebylo co řešit :) Nejvíc se mi líbily první dvě povídky Londýn a Žárlivost. Odpad, Přiznání a Náušnice jsou také velmi povedené. Z Fronty jsem byla mírně na rozpacích, ale zase ji hned tak nezapomenu. Nejméně mě zaujala (a trochu i nudila) povídka Odd.

06.04.2022 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Která je ta druhá?
Příběh o manželství, zradě a nebezpečných pravdách. Vanessa, Nellie, Ema, Richard a jejich milostný propletenec.. A nic není tak, jak to zprvu vypadá.

Dějový zvrat mezi první a druhou částí byl opravdu překvapivý, něco takého by mě nenapadlo. Přečteno za dva dny, od knihy se nedalo odtrhnout!
Už jsem si v knihovně objednala Anonymní dívku!

"Pravda je jediný způsob, jak se pohnout dopředu."

06.04.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Komu můžete důvěřovat, když ani sobě ne?

Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si během bouřky zkrátila cestu domů, vydala se Cass autem po neosvětlené, lesní cestě.. a její život od té chvíle začal připomínat zlý sen. Trápí ji výčitky svědomí, v hlavě má jen zmatek.. a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit.

Příběh o přátelství a lásce, příčetnosti a její děsivé ztrátě.

Moje druhá kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží) a opět jsem nadšená! Přečteno během jediného dne, kniha vůbec nešla dát z ruky! Závěr mě překvapil, čekala jsem něco jiného.

26.02.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá!

Dvojitý kříž je naprosto parádní detektivka! Sympatický vyšetřovatel Robert Hunter, sadistický vrah, série brutálních vražd a jejich nejasný motiv, za mě velká spokojenost. Kdo by mohl být vrah, mi v jednu chvíli blesklo hlavou, ale na konci mě to stejně překvapilo. Už teď se těším na další Carterovky!

27.12.2021 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Dokáže detektiv Josie Quinová vyhrát nad vrahem zvrácenou hru o život?

Další případ točící se kolem Josiiných nejbližších, tentokrát kolem minulosti její sestry dvojčete.

Detektiv Josie Quinnová o své sestře neslyšela od chvíle, kdy se před třemi týdny pohádaly a Trinity utekla. Když ji jede hledat na odlehlou chatu v lesích, najde jen lidské kosti a vzkaz. Dokáže Josie vyhrát závod s časem o Trinitin život?

Moje osmá kniha od Lisy Regan a opět skvělé čtení!
Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) V angličtině už vyšlo dalších jedenáct dílů, tak se máme na co těšit!

12.05.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Typická rodina - milují se, ale ještě víc se touží navzájem pozabíjet..

Kdyby se vaše matka ztratila, řekli byste to policii? I kdyby byl hlavním podezřelým váš otec? A právě před takovým dilematem stojí čtyři dospělí sourozenci Delayneovi. Nahlédnutí do minulosti jedné rodiny, kde se vše odjakživa točilo kolem tenisu. Stará tajemství a křivdy vyplouvají na povrch..

Moje třetí kniha od Liane Moriarty (Manželovo tajemství, Sedmilhářky, Jablka ze stromu nepadají) a opět velká spokojenost! Přečteno za dva dny, potřebovala jsem se nutně dozvědět, co se stalo s Joy!

13.01.2024 5 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Blíží se konec světa - čas na poslední road trip!

Můj šestý román od Jonassona, Analfabetku a Stoletého staříka asi už nic nepřekoná, ale stále je to hodně vtipné čtení.
Hlavní hrdinové jsou pěkná sebranka - hlupák, prorokyně konce světa, tetka s fialovými vlasy a prezident afrického ostrova Kondory, přezdívaný "kretén" :)) Menší roli si střihne i americký prezident Ob(r)ama.
Dobře jsem se bavila. A Johana bych si nechala už jen kvůli těm lahodným pokrmům!

10.01.2023 4 z 5