Ketfl Ketfl komentáře u knih

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Teda tahle autorka umí psát! Kniha byla super, postavy mi přišly sympatické. Fakt moc hezké. A to “Řekni auto”. Úplně se rozplývám :-)

26.01.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Skvělá knížka!! Obě hlavní postavy jsou sympatické, příběh byl zajímavý, styl psaní autorky je skvělý - čtenáře úplně vtáhne do děje. Určitě doporučuji.

29.12.2019 5 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Tak tohle jsem vůbec nečekala. Čekala jsem klasicky erotický příběh, ale tohle byl teda poradně propracovaný děj s pořádnou dávkou jiskření. Určitě si přečtu i další knihu/knihy od této autorky. Tato kniha se mi opravdu líbila :-)

03.12.2019 5 z 5

Láska z jiného života Láska z jiného života C. J. Connolly

Tak tohle bylo opravdu skvělé počtení! Bylo úplně neuvěřitelné sledovat, jak se život jedné ženy díky jedné události rozjede po dvou úplně rozlišných cestách. Ať už se jedná o partnera, práci, kamarády, apod. Musím říct, že téma není úplně běžné a fakt mě to bavilo. Sice mi to nepřišlo jako odpočinková četba, ale knihu jsem si opravdu užila. I nějaká ta slzička mi ukápla. Velkým plusem pro mě i bylo, že jsem do poslední chvíle přemýšlela, jak si s celým námětem autorka poradí a jaký bude závěr.

Ale ať už se váš život bude odvíjet jakoukoliv cestou, ta pravá láska si vás stejně najde. Moc pěkné.

30.12.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Úvod knihy mě mile překvapil a nadchl. Děj mě ihned vtáhl a já se s chutí začetla do příběhu Macka, rozvedeného otce tří dcer, jejichž výchova mu dává pěkně zabrat. Jenže jak začátek začal slibně, tak děj brzy začal sklouzávat do naprosté průměrnosti. Hlavní hrdinka Frannie byla sympaťanda, ale s Mackem to měla fakt těžké. Ten chlap si totiž neustále vytvářel nějaké problémy. Nehledě na to, že mi to jeho vytváření problémů a celkové jednání nepřišlo ani moc chlapské, spíš bylo evidentní, že knihu napsala žena, která na to prostě nahlíží z jiného úhlu. Knize ani moc neprospělo, že autorka veškeré závažnější situace vyřešila bez jediného slova a čtenáře pak zrovna postavila před hotovou věc. Suma sumárum, tohle je kniha, která neurazí, ale ani nenadchne. Příběh je poměrně dost průměrný. Znovu po knize už rozhodně nesáhnu, ale nemohu říct, že by mě čtení vyloženě otrávilo. Další díl si ráda přečtu.

29.08.2023 3 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Audrey Rose a Thomase Cresswella čeká další cesta za případy, tentokrát do daleké Ameriky, kam plují zaoceánskou lodí RMS Etruria. Zprvu poklidná plavba, která nabízí velkolepý doprovodný program v podobě cirkusových vystoupení, se ale brzy změní v noční můru. Na palubě lodi se totiž začnou objevovat těla zavražděných mladých žen. Dokáží Audrey Rose a Thomas vyřešit i tuto záhadu a odhalit vraha? Nebo je čeká příšerných sedm nocí na lodi, ze které není úniku?

Třetí díl autorka rozjela ihned ve velkém stylu. Brzy po úvodu se totiž začnou objevovat první zavražděná těla a naše ústřední dvojice, Audrey Rose a Thomas, se pouští do vyšetřování. Autorka pro tento příběh zvolila velice zajímavé prostředí zaoceánské lodi. Spolu v kombinaci s tématem cirkusu získal celý příběh tajemný a děsivý vibe, což moc chválím, protože to celé působilo nevšedně a originálně. Nenastala chvíle, kdy bych se u příběhu nudila. Všichni cestující byli navíc upozorněni, aby se střežili půlnočních dohod. Co se ale stane, když Audrey Rose jednu uzavře? Navíc s majitelem cirkusu, který ji zároveň svým způsobem fascinuje? Řekněme, že je zajímavé v tomto díle sledovat, jak se dále vyvíjí hlavní postavy a také jejich vztah. Na příběhu jsem si velmi pochvalovala to, že vrah není evidentní po pár kapitolách knihy. Já měla nějaké tipy, kdo by to mohl být, ale autorka dokáže čtenáře pěkně zmást. Závěr knihy přinesl velký zvrat a já se moc těším, jak příběh Audrey Rose a Thomase bude pokračovat.
Velice povedené. Doporučuji.

04.08.2023 5 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Camilla je dokonalá šéfová. Je hodná, mírná, přátelská a svoji práci ve Videoflixu zbožňuje. Jediné, co ji v práci chybělo, je její kamarádka a kolegyně, která se konečně vrací po mateřské dovolené zpět do práce. Jenže v den jejího návratu Camilla zjistí, že je vše jinak a jejím novým kolegou není nikdo jiný než muž, kterého potkala předtím v kavárně.

Edoardo je chladný, nelítostný a jde si tvrdě za svým. Odešel z Londýna, aby byl blíž domovu a zároveň vydobyl prestižní pozici. Je mu jedno, koho po cestě na vrchol potopí. Udělá vše, aby dosáhl svého cíle a dokázal, že je jediným schopným kandidátem. A Camilla pro něj není žádná opravdová konkurence. Tahle mírná a kamarádská žena ho o jeho vysněnou pozici rozhodně nepřipraví. Co na tom, že kromě rivality to mezi nimi začíná i pořádně jiskřit?

Pokud máte rádi rivalitu mezi hlavními hrdiny, kancelářské prostředí a lásku ve stylu enemies-to-lovers, tak tato kniha by mohla být právě pro vás. Edoardo se ke Camille tedy zpočátku choval naprosto otřesně, až mi ji bylo kolikrát opravdu líto. Jenže Camilla se nespokojí s rolí obětního beránka a Edoardovi brzy začne vše oplácet. Chemie mezi nimi mě bavila a jejich hašteření jsem si dost užívala.

Co mi na knize ale moc nesedlo, byl styl psaní. Text byl místy zmatečný, že jsem kolikrát vůbec nechápala, co se tam děje. Netuším, zda se jedná o chybu autorky či překladatele, ale kolikrát jsem si musela text číst i víckrát. Také mi vadily velké časové skoky mezi jednotlivými kapitolami.

Naopak co velmi chválím, tak epilog. Byl napsaný velice vtipnou a milou formou, takže mi vykouzlil úsměv na tváři. Opravdu to byla skvělá tečka na závěr.

Hodnotím 3,5/5

15.05.2023 4 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

(SPOILER) Třetí díl navozuje v příběhu pěkně temnou a krutou atmosféru. Jak by taky ne, když se celý děj odehrává na území krvežíznivých Sarrei. Isarell se v první části příběhu srovnává psychicky i fyzicky s tím, co ji potkalo ke konci druhého dílu. Stejně tak Pátý, ve kterém se doslova bije několik osobností naráz. Isarell je zlomená a přišla o veškerou svou sílu, ale díky volbě, kterou je nucena učinit, se jí podaří získat svou sílu postupně nazpět. Na svou stranu získává také nečekaného přítele. Andreil Smrtihlav je, stejně jako Isarell, Grai. A ač je to pořádný záporák, stejně se snaží svým zvláštním způsobem Isarell pomáhat a chránit ji. A já musím říct, že jsem si jeho postavu v tomto díle celkem dost oblíbila.

Čím více se Isarell pohybuje ve společnosti Sarrei a upevňuje svoje postavení, tím více je vtažena do jejich intrik a mocenských bojů. V tomto díle čtenáře čeká mnoho akcí a zvratů, ale také o něco více sexuality. Nemusíte se ale bát, vše je velice vkusně a decentně napsáno.

Isarell však také čeká další nezdar a pád na dno. Znovu tedy bude nucena najít svou sílu a využít všechny páky, které může, aby se dostala ze spárů Sarrei. Na druhé straně příběhu však stojí bývalý jorreiský rytíř Kreón se svou družinou a samozřejmě také královna Ymira s divoženkami, kteří podniknou cokoliv, aby Isarell osvobodili.

Tento díl je co do počtu stran kratší než předchozí díly, ale nabízí snad ještě větší množství akce. Příběh čtenáře vtáhne a nepustí ho, dokud se nedostane na poslední stranu příběhu.

Já osobně jsem moc zvědavá, co si autorka připraví pro velké finále. Vypadá to však, že válečný konflikt je na spadnutí. Kdo ale stane na straně vítězů? Nezbývá nic jiného než si počkat na závěrečný čtvrtý díl. Jsem zvědavá, jak autorka ještě zamíchá s osudy hlavních hrdinů.

Tento díl jsem si maximálně užila a netrpělivě vyhlížím pokračování!

26.02.2023 5 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

(SPOILER) Šok.
I druhý den po přečtení stále hledám slova, kterými bych mohla popsat druhý díl této série. Slovo šok je ale asi vystihující. Pořád totiž nemohu uvěřit, jaké osudy autorka připravila hlavním hrdinům této série. A že je to teda pořádně neuvěřitelné!

Ale začněme od začátku. Druhý díl pokračuje tam, kde první díl skončil. Arachné Isarell přemohla v souboji krále Renegora a vydobila si tak titul válečné princezny Ellektrysu. S titulem se však pojí také různé povinnosti a správa vlastního panství. To Isarell moc nezajímá, ale trénink vlastní elitní bojové skupiny, které nazývá Stíny, naopak ano. Věnuje tomu veškterý svůj volný čas, aby našla vhodné osoby, které by mohli ovládat graiskou magii a také se naučit ji využít k boji. Přitom se její postava stává součástí spletitých intrik. Ať už ze strany Ymiry, královny divoženek, nebo Sittů, mocných čarodějů Arachrystu.

Nakonec je Isarell spolu s Bastienem a dalšími bojovníky vyslána na misi do temnoty, kterou obývají obávaní Sarrei, krvežíznivé zrůdy. Vypadá to, že se blíží válečný střet a Sitté potřebují vědět, co jejich největší nepřítel chystá. Tato výprava však krutě zamíchá s osudy hlavních hrdinů.

Autorce musím uznat, že se nebojí do toho jít pěkně natvrdo. Když už si myslíte, že horší to být nemůže, tak mi věřte, že může. Přiznám se, že jsem to nečekala a některé scény jsem i obrečela. Připravte se na pořádné bojové scény, loučení, naději, ale také ztrátu.

Na příběhu se mi líbí, že autorka dokáže šokovat. Příběh není úplně předvídatelný a neskutečně si vychvaluji propracovanost celého světa i všech ras, které v něm žijí. Čtenář tak dostává ucelený obrázek a dokáže se tak vžít do konání všech zúčastněných. Vlastně ani nelze říct, kdo jsou ti dobří a kdo jsou ti zlí (i když zle tam působí tak nějak všichni).

S čím ale nadále bojuji, jsou názvy. Například názvy magií jsou za mě těžko zapamatovatelné, proto si znovu říkám, že nějaký rejstřík či shrnutí všech názvů by vůbec nebyl od věci.

Celkově jsem ale z příběhu neskutečně nadšená. Takhle propracované české fantasy jsem ještě nečetla. Je to naprosto úžasný příběh, i když to není úplně odpočinkové čtivo, stejně se nelze od čtení odtrhnout.

Já osobně jsem maximálně zvědavá, jakým směrem autorka povede příběh dál. A doufám, že dobro nakonec zvítězí. Těším se na pokračování.

30.01.2023 5 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Tak tato kniha mě velice mile překvapila. Rozhodně netypické a originální téma. Ač je kniha samozřejmě předvídatelná, tak autorka má opravdu příjemný styl psaní. Hlavní postavy byly svým způsobem sympatické, obě z nich řešily v životě dost složité problémy. Já bych možná uvítala méně anglických slov a hlášek v textu, ale vzhledem k věku hlavních hrdinů je to dneska už asi úplně běžné a normální. Chválím také, že se u nás objevila i nějaká literatura z Rakouska. Určitě bych si ráda přečetla nějakou další tvorbu od autorky.

06.12.2022 4 z 5

Krása mezi námi Krása mezi námi Cory Anderson

(SPOILER) Přiznám se, že mě kniha navnadila svojí obálkou, která na mě působí spíš trochu jako do fantasy stylu. Ale fantasy příběh opravdu nečekejte. Kniha je dost srdceryvná, čtenář opravdu nestačí žasnout, co hlavní hrdinové musí prožívat. Až si říkám, jak jsem šťastná za svoji rodinu. Kniha se mi dobře četla, ale stejně s ní nejsem nějak úplně ztotožněná. Možná mi tam chybělo více popisu i stran toho, jak se hlavní postavy cítí. Třeba ta jejich zamilovanost, tu jsem z toho absolutně necítila, ač to teda nebylo hlavní téma knihy. Kapitoly byly dost krátké, úderné, možná i jak to bylo psané ve 3. osobě, nevím no. A asi jsem tady jediná mimo, ale já se přiznám, že jsem ten konec prostě nepochopila. Z toho textu jsem pochopila, že hlavní hrdinka zemřela a najednou tam zase byla? Takže jsem konec četla na třikrát a stejně mi to nějak nedávalo smysl. Bylo to zajímavé, četlo se to dobře, ale vracet se k této knize nebudu.

06.09.2022 3 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Já ten styl psaní Laury Kneidl opravdu můžu. Líbí se mi, že její knihy jsou takové lidské, nebo jak to nazvat. Hlavní hrdinka, která má cukrovku? Jasně! Hlavní hrdina černoch, který se v životě potýká s rasismem? Já si prostě chválím, že v každém příběhu se řeší různé osobní i společenské problémy, čímž kniha dostává i nějakou tu přidanou hodnotu. Nemůžu si ale pomoc, v tomto díle mi něco chybělo. Ač jsem si Cass i Auriho oblíbila už v předchozím dílu, tak tady jsem byla mírně zklamaná, že jim tak dlouho trvalo uvědomit si a vyjevit si svoje vzájemné city. Taky jsem čekala, že tam bude víc toho larpu a převlékání do různých kostýmů apod. No, nevadí, i tak se mi to ale celkově líbilo. Těším se tedy na další díl o Lucienovi a Alize.

20.05.2022 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Zajímavá kniha. Určena sice pro mladší čtenáře, ale mě to fakt bavilo. Já sama na takové hádanky a hry vůbec nejsem, nebaví mě to. Ale o to víc mě bavilo si o tom přečíst. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a upřímně jí nezávidím rozhodování. Teď tedy narážím na ten milostný trojúhelník, který tam byl naznačen (ach bože, jak já tohle nenávidím, když si ani nejde vybrat :-D). No, jsem zvědavá, co se dozvíme v dalším díle.

02.05.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Knihy od Sarah přímo zbožňuju a Dvory jsou moje opravdu velice oblíbená série. Musím ale říct, že tento díl se nese úplně v jiném duchu, než předchozí tři díly. Já osobně se na příběh Nesty těšila, protože i když se vždycky chovala jako totální pipka, tak mě byla docela sympatická. :-D A hlavně jsem byla zvědavá, jak se bude vyvíjet její vztah s Cassianem. Docela mě ale překvapilo, jaký z toho autorka udělala erotický román. Jako vím, že se nebojí napsat cokoliv, ale tady to někdy bylo pěkně žhavé, až jsem koukala, ale rozhodně nemohu říct, že bych si stěžovala. Celkově byl tento díl spíš o nějakém osobním vývoji, růstu, přijetí sama sebe - bylo to spíš víc psychologické, a další děj byl spíše okrajový. Na konci mi tedy i slzička ukápla. No, každopádně, řekla bych, že předchozí tři díly mě bavily více (a možná je to i Rhysandem, kterého chci prostě pořád domů), ale i tady musím dát nejvyšší možné hodnocení, protože pořád je to kniha na vysoké úrovni, takže si rozhodně nezaslouží míň. Věřím ale tomu, že některé čtenáře to může krapet zklamat. Já se mezi ně neřadím a knihu si určitě někdy přečtu zase znovu, stejně jako ostatní knihy od Sarah. Jsem zvědavá, co si pro nás autorka připraví v dalším díle/dalších dílech.

22.03.2022 5 z 5

Utajené noci Utajené noci Liv Morris

Liv Morris se bohužel asi nebude řadit mezi nějak moje zvlášť oblíbené autorky. Ač se mi tento příběh zdál určitě lepší než ten předchozí, tak ani tak nemohu říct, že by se jednalo o příběh, který bych si s radostí vystavila někde na čestném místě v knihovně a často se k němu vracela. Neříkám, že je to úplně špatné, ale mě prostě tak nějak ty postavy ani příběh zvlášť nezaujaly. Tím nechci říct, že by autorka nepsala dobře, ale přijde mi to na úrovni takové té červené knihovničky pod lampou (nebo jak se jmenují takové ty útlé románky), co vždycky četla moje babička, než odešla zpátky do hvězd. No, za mě velice průměrné.

21.02.2022 3 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Velice mě zaujalo, jakým stylem byla kniha napsaná. Bylo to poměrně jednoduše uchopené, ale přesto napsané tak nějak... jinak, poeticky. Možná to bylo tou tajemnou atmosférou, nadějí na změnu, hezkou a nevtíravou romantickou linkou, nevím. Každopádně jsem se od knihy nemohla skoro odtrhnout. Za mě velice povedené. Ráda bych si od autorky přečetla nějakou další tvorbu.

05.12.2021 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Knihu už mám pár let doma a teď při šmejdění v knihovně jsem na ni narazila a musela si jí po dlouhé době znovu přečíst. Ano, příběh je pro mladší dospívající čtenářky, ale i tak pohladí po duši. Je to velmi pěkně napsané, a i když je to celkem předvídatelné, člověk musí s hlavními hrdiny soucítit a fandit jim, aby vše dobře dopadlo. Za mě velmi pěkná kniha.

10.10.2021 4 z 5

Žhavý trůn Žhavý trůn Julie Johnson

Než se člověk pořádně začte, tak je konec knihy. Proč to ta autorka píše tak krátký? Hlavně, že to pokaždé skončí v tom nejvíc napínavém, takže by člověk nejraději vyletěl z kůže, že musí zase dobu čekat na další díl. Každopádně, tento díl se za mě dost povedl. Děj nám dost postoupil, stalo se tu dost událostí a ty šílenosti k závěru? I slzička mi teda ukápla. Vztah ústřední dvojice mě ale hrozně rozčiluje. Pořád to jejich jo - ne - jo - ne. Ještě, že jsou mi oba tak sympatičtí, že tomu jejich vztahu fakt fandím. No, nemohu se dočkat dalšího dílu. Akorát ty upozornění na začátek, ty by si autorka mohla možná odpustit. Člověk pak čeká bůh ví co v knize nenajde, a pak docela kouká, že spíš nic. :-D

03.08.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Přiznám se, že mě u knihy velmi zaujala anotace. Já tyhle trochu "nadpřirozený" knihy prostě můžu. Ale asi si dovedete představit, že jsem byla značně překvapená, že kniha je v závěru úplně o něčem jiném, než jsem si dle anotace představovala. Nemohu ale říct, že bych byla zklamaná. Byl to opravdu velice nádherný příběh o přátelství, které by přesáhlo všechny časy i světy. Strašně mi to lámalo srdce. A vidím to poselství příběhu - že nemá smysl žít podle nějakých přiblblých plánů, být od rána do večera v práci, nemilovat celým srdcem, přežívat ale vlastně nežít. Kniha byla zvláštní i tím, jak byla napsaná. Příběh je vecpán na poměrně málo stran, kapitoly jsou krátké, vše se děje rychle. Je fakt, že díky tomu nevznikla žádná hluchá místa, ale za mě třeba ten konec mohl být trochu více rozpracován. No, každopádně, jinak nemám co vytknout, bylo to krásné, i když velmi smutné.

30.07.2021 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Přiznám se, že díky názvu a obálce knihy jsem čekala, že na mě z příběhu víc "dýchne" léto. Což se tak úplně nestalo, ale rozhodně to příběhu neubralo na čtivosti. Hlavní postavy, January a Augustus, jsou naprosto rozdílní - jak už naznačují i jejich jména. Přesto mi byli oba sympatičtí, líbil se mi ten nápad s tvůrčím blokem a sázkou, kterou mezi sebou uzavřeli. Taky vývoj vztahu mi přišel opravdu reálný a jiskra mezi nimi byla fakt hmatatelná. Ke konci mi to drama přišlo už trochu protahované. January, která se v průběhu příběhu jevila jako normální člověk, se ke konci spíš chovala nepochopitelně, hlavně z některých událostí dělala něco, co tak vůbec nebylo (hlavně ty situace s Naomi). No, ale rozhodně musím říct, že kniha byla velice krásná, dostala jsem od ní vše, co mám na knihách ráda a opravdu jsem si jí užila. Na pláž jako odpočinkové počtení bych si ji tedy určitě vzala.

16.07.2021 4 z 5