Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

Konečně se autorka víc rozepsala, Zrádná říše byla totiž podstatně tlustší než předchozí díly. I tak jsem ji ale přečetla rychlostí blesku, protože byla byla sakra čtivá.
Z Emilie se stala královna. A velmi šikovná, nutno říct. Fandila jsem,  držela palce jí i ženám, za které bojovala.
#nesouhlasim #kralovnaE
Carter..ach Carter proč nedostal víc prostoru? :( Opět se tu objevil jen málo a to mě mrzí.
Autorka se zkrátka zaměřila hlavně na politiku, ALE i tak mě čtení fakt bavilo! Jen jsem prostě romantiky čekala víc. (Pohádkový konec to ale vynahradil. :)) )
Owen vůbec nezamíchal kartami, jak jsem doufala, ale aspoň si u mě vylepšil reputaci.
Alden, no..neměla jsem ho ráda, zdál se mi až moc uhlazený, přeslazený a nějak jsem mu ty jeho lichotky nevěřila. I proto, že postupně jsem začala tušit jeho tajemství. Ovšem to odhalení na konci jsem teda nečekala! To mě vůbec nenapadlo! :O

30.10.2021 5 z 5

Žhavý trůn Žhavý trůn Julie Johnson

Tento díl mi přišel jiný, než předchozí. Příběh bych už nenazvala pohádkou pro dospělé.
V průběhu čtení se mi střídaly emoce jak na běžícím pásu a na konci jsem mlela z posledního. Některé scény byly fakt drsné.
Neudržela jsem slzy, protože mi jedna situace připomněla hrůzu, která se stala ve Francii. Já tohle opravdu nikdy nepochopím a nejhorší je, že to vždy odnesou nevinní lidé..
Ale zpět k příběhu. Oproti minulému dílu se Emilia dost posunula, začala svou "roli princezny" brát vážně a musím říct, že mě docela překvapila. Autorka se celkově zaměřila na její "proměnu" a romantiky bylo ještě méně, než v Poskvrněné svatozáři.
Carter tu totiž k mému zklamání tolik nebyl, ale když už, tak jsem si ty scény naplno užívala. Vztah těchto dvou je fakt pekelně složitý a bude ještě složitější...
Škoda, že Owen z příběhu zmizel, ale mám tušení, že víc zamíchá kartami v posledním díle. Teda doufám v to. Aspoň trošku. :D
Jsem napnutá, co se ještě přihodí a fakt doufám, že už nikdo neumře.
Ještě, že mám po ruce pokračování, protože ten konec je zase na zabití.

29.10.2021 5 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Autorka mě zaujala doslova na první stránce, kdy promlouvala ke čtenářům a prakticky nás varovala. Tak jsem očividně zvrácená duše.. no a co. :D Opravdu je to taková temnější pohádka pro dospělé...
Emilia byla skvělá! Jsem ráda, že se jen tak nedala a stála si za svým. Ano, v mnoha ohledech byla naivní a slepá, ale byla stále svá. Fandila jsem jí.
Carter? No co k němu říct. Žeru ho. Od první chvíle.
Owen mě hodně zklamal, opravdu hodně. Chvilku jsem si myslela, že by třeba mohlo dojít i na (můj oblíbený) milostný trojúhelník, ale ne, Owen to po... na plné čáře.
Velmi jsem si oblíbila Carterovu sestru Chloe, teda až na ty drogy. Trochu mě připomněla princeznu Eleonor ze seriálu The Royals.
Překvapila mě mírná krimi zápletka, protože to, co vypadalo jako nehoda..nebyla nehoda. Čekám, že se víc dozvím v dalších dílech.
Mezi Emilií a Carterem to od začátku fakt jiskřilo! Nešlo tady ani tak o romantiku, jako spíš o potlačovanou touhu. Zakázané ovoce nejlíp chutná, že.. I když, byly tam i části, které byly moc krásné a svým způsobem romantické.
Jsem zvědavá na pokračování, protože ten konec..mě dostal a dost zasáhl. Nějak jsem to nečekala, nebo spíš ne tak brzo. No uvidíme, jak se nakonec vše vyvrbí. Bude to určitě ještě zajímavé. Sice jsem původně chtěla dát 4,5⭐, že si nechám rezervu, ale ne. Dám 5⭐/5⭐, protože mě příběh fakt bavil, přečetla jsem ho na jeden zátah a byl prostě skvělý.

29.10.2021 5 z 5

Knížka byla dost depresivní. Autorka neměla vůbec lehký život, její básně byly opravdu procítěné a vyvolaly ve mě silné emoce. Měla jsem přečteno velice rychle, protože básně byly krátké. Hodně se mi líbila závérečná kapitola.
Zatím mám srovnání jenom s Atticusem, jehož knihy se mi přece jen líbily o něco víc. Takže Princezně dám 4⭐/5⭐.

26.10.2021 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Osudový dopis je pro mě asi největším překvapením tohoto roku a řadím ho mezi TOP 3 knihy za rok 2021. Možná je to i tím, že podobné příběhy mám ráda, jak knihy, tak filmy.
Tak nádherný příběh, který ve mě vyvolal spoustu emocí - radost, smutek, dojetí... Birdie si mě okamžitě získala svým dopisem pro Santu. Tak strašně milý, opravdu šikovná holčička! :)

Sadie si nešlo neoblíbit a o Sebastianovi ani nemluvím. Jejich sbližování jsem plně prožívala. Jak se v průběhu jeden druhému otevírali, svěřovali a přestali se bránit touze a citům. Krásné.

Na konci jsem byla tak dojatá! A taky jsem se smála jako šílenec. To co autorky vymyslely, to opravdu nemělo chybu. :D

Samozřejmě 5⭐/5⭐ a knihu moooc doporučuju!

26.10.2021 5 z 5

Kindness Kindness Karolína Bendová

Tento příběh navazuje na knihu Clarity, protože Kindness je dcerou Camerona a Clarity. Není to špatná kniha, ale čekala jsem, že mě bude bavit víc, anotace zněla dobře. Hlavně druhá půlka byla zdlouhavá. Furt to samé dokola. Několikrát jsem si říkala, ať Ki pošle Kylea do háje a bude klid. :D Zlatý Archie...to byl takový hodný kluk. :D
Nicméně líbil se mi autorčin důraz na rodinu, která je opravdu důležitá! Věřím, že se příběh bude líbit spíše mladším čtenarkám. Jen se nechat odradit tou ne moc pěknou obálkou. :D
Davám slabší 3⭐/5⭐

25.10.2021 3 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Růže je pro mě milým překvapením, neměla jsem žádná očekávání. :D
S RG se nedá vůbec srovnat. Nepůsobila, s prominutím, jako nevkusné porno, ale opravdu jako erotický román, v němž je zajímavě zakomponována řecká mytologie...

Bavily mě ty sexuální fantazie, obzvlášť část s Bríseovnou a Achilleem...a Patroklem. :D
A samozrejmě i části z přítomnosti. Nicméně některé pasáže mi přišly o ničem a zbytečně zdlouhavé. I tady se našly výrazy a pár scén, které za mě nebyly úplně vkusné, ale nebylo jich tolik jako v RG. Srovnání se zkrátka neubráním.
Velké plus této knihy jsou hlavní postavy. Augustus i Lia mi sedli. Zvlášť Augustus a jeho super hlášky. Kdo vlastně tento týpek je, jsem začala tušit zhruba od půlky knihy, ale předvídatelnost mi ani nevadila.
A další plus - nechyběla romantika, kterou jsem postrádala v RG.
Sečteno podtrženo 3,5⭐/5⭐ a přečtení v žádném případě nelituji.

23.10.2021 3 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Tento magický příběh mě zaujal od prvních stran. Sice byl vyprávěn v er-formě, což úplně nemusím, ale neměla jsem problém se hned začíst.
Hlavní hrdinka Xanthe má zvláštní talent nebo spíše dar. Když se dotkne některých starodávných předmětů, dokáže z nich vyčíst jejich minulost a příběh. To je velice zajímavé.
Čtení jsem si opravdu užila, ale mám dvě výhrady. Romantická linka, která se z příběhu vyvinula mě chytla za srdce a na konci jsem se neubránila slzám. Nicméně jsem romantiky čekala víc.. ale je to první díl, takže na rozjezd asi dobrý. :D
A druhá věc: délka knihy. Kdyby měla třeba o 70 stran míň, ani by mi to nevadilo. Chvilkama působila zdlouhavě a měla jsem trochu problém udržet pozornost.
Celkově jsem ale určitě spokojená. Příběh byl originální, zajímavý, napínavý a já doufám, že se brzo dočkám dalšího dílu, protože jsem hoodně zvědavá na pokračování.

20.10.2021 4 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Zatraceně, nikdy bych nevěřila, že budu číst tyhle typy knih. A už vůbec, že mě budou tak bavit! :D

Tohle bylo opravdu něco úplně jiného a pro mě neznámého. Ze začátku mi chviličku trvalo se zorientovat v tomto zvláštním světě, ale pak už to jelo. Bohužel jsem neměla moc času na čtení, jinak bych knihu přečetla určitě dřív.
Máme tu Psye, kteří jsou takoví lidští roboti bez emocí. Dále měňavce, což jsou napůl lidi a napůl zvířata a kteří jsou naopak plní emocí. No a samozřejmě i "obyčejné" lidi, kteří ale vlastně v příběhu vůbec nefigurují. :D

Hlavní hrdinka Sascha je Psy a hlavní hrdina Lucas zase měňavec, dokonalé protiklady a prakticky nepřátelé, kterým se skříží cesta.
Od začátku bylo jasné, že Sascha není úplně typický Psy, protože dokáže cítit... a já si ji po pár stranách moc oblíbila a strašně jsem jí fandila. Byla neuvěřitelně chytrá, sympatická, hodná a odvážná.
Lucase si také nešlo nezamilovat. Obzvláště se mi líbila jeho zvířecí, majetnická, ochranitelská podstata. :)

Bylo to velmi vzrušující čtení, chemie, sexuální napětí a scény byly TOP.
Co mě ale zasáhlo přímo do srdce, bylo to silné pouto, které si k sobě vytvořili. Oba byli ochotni zemřít pro toho druhého. Na konci jsem měla i slzy v očích, jak jsem byla dojatá.

Co se týče samotného fantasy světa, tak za mě opravdu výborně vymyšlený a originální. Těším se na další díly, které budou o postavách, se kterými jsem se tady setkala.

15.10.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Já jsem tedy nadšená. Jedno slovo WOW! Z krve a popela ještě předčilo má očekávání. To, že autorka píše výborně, už jsem věděla. Ovšem tahle kniha je úplně něco jiného než to, co jsem od ní četla doposud.

Kniha je od začátku neuvěřitelné čtivá a vtáhne do děje od prvních stran. Detailnější popisy mi v tomto případě vůbec nevadily, nenudily mě a naopak jsem si dokázala vše živě představit. Fantasy svět autorka opravdu krásně vylíčila. I co se týče jeho historie. Na začátku knihy najdeme mapu pro lepší představu.

Příběh je vyprávěn v ich-formě z pohledu Poppy, což je sympatická, statečná, mírně agresivní (:D), dobrosrdečná, výjimečná osůbka a konečně hrdinka, která není "dokonalá".
Druhý hlavní hrdina, osobní strážce, Hawke je přesně ten typ hrdiny, kterého si zamilujete. Vtipný, sebevědomý, přitažlivý, odvážný, tajemný a mohla bych pokračovat dál...

! Romantická linka je jedna z nejlepších, o které jsem četla. Beze srandy. Ty pohledy, konverzace, doteky, intimní scény, jiskření, hádky...
Dostala mě scéna ve sněhu, ta byla topová. Rozhodně to není YA ale NA. !

Příběh se neobešel bez postav, které bych nenáviděla. Poppy to neměla lehké, někteří se k ní chovali přímo odporně.
Byla jsem zvědavá, jak to vlastně je s tím Povznesením, odpadlími, Temným a podobně. No zajímavé, zajímavé, co vám budu povídat. V jedné části jsem málem dostala infarkt! Ty kráso! Sice jsem tušení měla, jasně, dost věcí tomu napovídalo. ALE stejně jsem z toho byla chvíli mimo a těžce to rozdýchávala. Zkrátka takové momenty vždycky hrozně prožívám. :D A teď bude teprve utrpení čekat na další díl.

! Za recenzní výtisk děkuji @humbook @endlessbibliophile !

05.10.2021 5 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Od začátku mě knížka vtáhla do děje, výborný styl vyprávění, četlo se to skoro samo i přes detailnější popisy. Bylo vyprávěno z pohledů obou hlavních postav - Roxy a neznámého cizince/Shawa. Shaw se mi zalíbil od prvních stran, jeho humor mi sedl. Musí to být fakt divný nepamatovat si vůbec NIC. Roxy byla správně sarkastická a statečná.
Líbilo se mi jejich škádlení a následné sbližování, které se ale neslo v nevinném, přátelském duchu. O žádné romantické lince tady moc řeč být nemůže, což je určitě trošku škoda...
Na konci knihy je glosář a popis postav, což určitě doporučuju přečíst ještě před čtením pro lepší orientaci v tomto fantasy světě, který je moc pěkně zpracovaný.
Chvilku mi to připomínalo Lovce stínů a kdoví proč, jsem si vzpomněla i na Krotitelé duchů. :D Což mi připomíná, že jako filmový fanoušek oceňuji narážky na některé filmy.
V knize není nouze o napínavé scény, i když jich není moc, také jeden (pro mě) nečekaný zvrat a bohužel i smutné části.
Nechávám si ještě rezervu na pokračování 4,5⭐/5⭐.

04.10.2021 4 z 5

Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit Titanic: Nikdo nechtěl uvěřit Václav Králíček

V knize je opravdu velké množství detailních informací o všem možném - o společnosti, lidech, stavbě, posádce, platech, cestujících, cenach lodních lístků, záchranných člunech a tak dále. Na to, že je to literatura faktu, je kniha velmi čtivá.
Jsou zde ovšem informace nejen o samotném Titanicu, ale i dalších lodí společnosti White Star Line nebo třeba konkurenční společnosti Cunard Line.
Protože se o Titanic docela zajímám, dost věcí už jsem znala, ale některé nové mě překvapily.
Určitě k dobru připisuju dobové fotografie, kterých zde je opravdu mnoho. Nechyběly i konspirační teorie - zvlášť ta o pojistném podvodu je dosti známá.
A samozřejmě i zmínka o další lodi společnosti WST a to HMHS Britannic, která pravděpodobně najela na minu a také se potopila.
Vím, že to bude znít blbě, ale na jednu společnost je to fakt hodně "smůly".

30.09.2021 5 z 5

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

Tak podle NightShade jsem zřejmě nepochopila podstatu téhle knihy. :D Přemýšlím, ale hlubší smysl v tom prostě nevidím. Varování na obálce jsem prosím pěkně četla (i to mě na knihu nalákalo) a byť se za slabší povahu v žádném případě nepovažuju, tohle bylo i na mě moc. Vžít se do charakteru postav snad ani nešlo, ať jsem to zkoušela sebevíc. Láska na první pohled? Ale samozřejmě, jenže v knize musí být dobře napsaná, aby tomu člověk uvěřil. A to se tady pro mě prostě nestalo. Každá kniha má svého čtenáře... i tato, ale já mezi ně nepatřím. Také jsem si musela trošku rýpnout a teď už k mému hodnocení. :)

Celý tento příběh byl takový hrrrrrr a ten konec to jen završil. S mafií to má pramálo společného.
Elyse neměla lehké dětství ani dospívání, protože její rodiče jsou normální MAGOŘI !! Co jsem proto nedokázala pochopit je, že se k ní Hrdina choval jako ..... a ona si to nechala líbit. Také to neměl v životě lehké, to beru v potaz. Chápu, proč se k ní tak choval, nebo si to tak aspoň zdůvodňoval, ale i tak - pro mě už to bylo zkrátka za hranicí. Je fajn, že je kniha vyprávěna z obou pohledů postav.
Vím, že to tady píše asi každý a i já se přidám...překlad Hrdiny je opravdu špatný. Několikrát jsem četla Hardin. :D‍️
Pozitivní je, že jsem měla přečteno rychle, čtivost tedy upřít nemůžu. Když to shrnu, tak se mi z knihy líbila tak 1/3. Je to fakt škoda, protože anotace zněla lákavě.
Dávám slabší 2⭐/5⭐.

30.09.2021 2 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

Kniha je rozdělena do dvou časových rovin, které se často střídají - minulost (17. století) a současnost. Více mě bavily části z minulosti z hradu Čachtice, kam bych se někdy chtěla podívat. Asi jsem divná, ale tyhle morbidní místa mě fascinují. Alžběta byla výborně popsána. Taková sadistka.
Linka ze současnosti působila překombinovaně, chvilkama vyloženě nudně a nějak jsem ani nemohla přijít na chuť postavám. ‍️
Nejlepší byla rozhodně poslední třetina knihy, kdy jsem hltala stránku za stránkou.
3,5⭐/5⭐

24.09.2021 3 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

Tato knížečka mě zaujala žánrem. Romanticko-detektivní fantasy příběh. Doba, kdy letěli upíři, vlkodlaci a podobně mě nějak minula a teď si to zřejmě nahrazuju.
Bohužel jsem zklamaná, velkou příčinu na tom mají postavy. Některé situace se tam neustále opakovaly, měla jsem pocit, že čtu pořád o tom samém a v ději se dál vůbec neposouvám.
Na Charlotte se mi sice ze začátku líbilo, že byla sebevědomá, ale pak mi přišlo, že si věří až moc. Protiřečila si, chvilkama se chovala docela bezpáteřně, až mi bylo Maxe líto. Na druhou stranu po tom, co si prožila, se není čemu divit, že se chtěla pomstít a byla schopna využít všechny prostředky.
U Maxe mi vadila jeho nerozhodnost, naivita, že se nechal tak dlouho využívat, manipulovat a byl "slepý". Na to, jak byl popisován, že je chytrý a bystrý, na mě tak teda nepůsobil. Čekala jsem, že bude veeelkýý drsňák a ono to bylo naopak..dost submisivní týpek. Naštěstí se ke konci trochu změnil a už nebyl taková bábovka. #sorrynotsorry
Erotické a romantické scény mi čtení určitě zlepšovaly. Uznávám, že chemie mezi Charlottou a Maxem fungovala skvěle. Vytvořili si k sobě silné pouto, ale okolnosti byly fakt komplikované. Ona policajtka, on zločinec (a ne ledajaký), ha.
Detektivní část trochu zanikala, to mě ovšem ani tak nepřekvapilo - dle obálky.
Konec mě dost zaujal a i když mé hodnocení není pozitivní, tak další díly si ujít nenechám.
2,5⭐/5⭐

22.09.2021 2 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Tak, je to tu. Konečně jsem se dočkala českého překladu knihy 365 dní. Před časem jsem narazila na trailer, ještě předtím než film začal být známý díky Netflixu. A věděla jsem, že tohle prostě musím vidět a nejlépe i číst! Mafiánské prostředí, erotika, romantika, napětí je moje oblíbená kombinace.
Nechci úplně srovnávat knihu s filmem, jen chci podotknout a upozornit, že kniha je dost jiná a za mě rozhodně lepší.
Massimo byl hlavně ze začátku fakt drsný, nelítostný. :O :D Ale je to mafián, takže se vlastně není čemu divit. Po pár stránkách jsem mu propadla úplně stejně jako Laura. Líbí se mi přezdívka Černý - k Massimovi to pěkně pasuje.
Laura je skvělá! Statečná, nebojácná, sebevědomá, smělá, divoká.. Překvapily mě některé komentáře a nelichotivé názory na její adresu. Jasně měla své mouchy jako ostatně každý, ale já jsem ráda, že s Černým držela krok a nebyla taková puťka jako třeba Ana z Odstínů. Ráda nakupovala a pila šampaňské, no bóže. :D 100 lidí 100 chutí, už jsem četla o daleko horších hlavních hrdinkách, které mi lezly krkem..
Ti dva se k sobě perfektně hodí. Zbožňuju jejich sbližování. O sexuální napětí a scény není nouze, je to sakra žhavé čtení!
Konec mě překvapil a byla jsem chvíli trošku zmatená a rozpačitá...nechci ale samozřejmě nic prozrazovat. Netrpělivě čekám na pokračování, to je jasné.
Nedávám ale plný počet, 4,5⭐/5⭐.

11.09.2021 5 z 5

Láska na ľade Láska na ľade Rachel Gibson

Knihy o hokeji(stech) mám moc ráda, takže mě i tato jednohubka nemohla minout. Nebyla špatná, ale čekala jsem víc. Děj mi přišel až moc jednoduchý. Jane byla sympatická a líbila se mi její houževnatost. Luc mi taky sedl. Oblíbila jsem si i Lucovu sestru Marii.
Na odpočinek je kniha určitě ideální, navíc slovenština mě baví, přečtení v žádném případě nelituju.
3,5⭐/5⭐

10.09.2021 3 z 5

Rusalka Rusalka Ivana Nováková

Kniha mě okamžitě nalákala svou anotací a musela jsem se do ní pustit. Byla skvělá, moc dobře se četla, příběh byl originální a zajímavý, lehká inspirace Twilight. Nechyběla láska, mírná erotika, humor, přátelství, tajemství a také menší dávka napětí. Fantasy prvky příběh příjemně okořenily.
Minulost Přemka mě hoodně překvapila, tohle jsem opravdu nečekala a sama nevím, jak bych zareagovala.
Silvie byla sympatická, sebevědomá, vtipná a nebála se vzít věci do svých rukou. Trošku mě pak v průběhu čtení začalo štvát oslovení miláček.. ale to se dá překousnout.
Rozhodně si přečtu pokračování...

06.09.2021 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Moje druhá prečtená kniha od Atticuse a podruhé jsem nadšená! Opravdu nádherné básně, pravdivé. Krásná obálka i grafické zpracování uvnitř knihy stejně jako u Láskou ji nespoutáš. Doporučuju všemi deseti.

01.09.2021 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Od autora jsem přečetla dvě knihy k maturitě - Román pro ženy a Báječná léta pod psa. Výchovu dívek v Čechách jsem si chtěla už dlouho přečíst, protože mě zaujala námětem. Bohužel mi ale skoro vůbec nesedla. Při čtení jsem se nudila a víc než polovinu knížky jsem se nedokázala do příběhu řádně ponořit.
V jednom momentu už jsem říkala, že se konečně děje něco zajímavého, ale nemělo to moc dlouhé trvání.
Každopádně se chci určitě podívat na film, který by snad podle hodnocení měl být lepší.

01.09.2021 2 z 5