kniznisvetsjiri kniznisvetsjiri komentáře u knih

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Na tuhle knihu jsem byla hrozně zvědavá a dlouho a to fakt dlouho jsem v sobě zpracovávala pocity které mi po přečtení zůstali.

Doufala jsem že knihu nebudu moci odložit, bohužel se tomu tak nestalo. Děj se strašně táhnul a skoro polovina kniha je věnována tématu proč mít nebo nemít dítě. Ale druhá půlka už mě bavila víc.

I když se mě jako rodiče toto téma úzce dotýká, vůbec mi nevadilo jak kniha byla psaná. Surově a bez okolků, žádná omáčka okolo. Jako když si píšete deník. Jsou to vaše nejčernější myšlenky které nikdy nahlas neřeknete ale v hlavě je máte. A kdo říká že nemá, že nikdy třeba nemá pocit že bez dětí by to bylo snadnější, a co by bylo kdyby... tak lže a je to neskutečný pokrytec.

V knize můžete vidět to, co dokáže málo lásky. Ale, dost dlouho jsem si lámala hlavu s tím, proč. Proč to všechno. Už od narození Kevina totiž bylo možné pozorovat, že je jiný. Ale kdo nebo co za to mohlo?

Velmi emotivní kniha, u které si musíte uvědomit, že je psaná formou dopisů. Proto tolik myšlenek které by se každá matka styděla říct nahlas.
Je to osobní zpověď. A jakmile si to uvědomíte, je to emotivní smršť a vlastně dojdete i k pochopení hlavní hrdinky.

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

Na začátek bych ráda napsala, že po otevření knihy jsem si říkala do čeho jsem se to uvrtala a měla jsem pocit že čtu úplně jiný žánr než o jaký ve skutečnosti mělo jít. Takové pocity jsem měla asi prvních 100 stran. Pak se příběh rozjel a já hltala každé slovo.

Když opomeneme tu nudnější část knihy na začátku, tak tu máme velmi dobrý thriller. O napětí není nouze a fajn byli kapitoly z více pohledů.

U této knihy mě hrozně bavilo vytvářet si teorie. Něco se vám zrodilo v mysli a na dalších stránkách se dozvíte že je to totální kravina a autorka vás napíná do posledních stran, kde zůstanete stát s otevřenou pusou a jakože cože?

Překvapivě mi hlavní postavy skoro nevadili a nenarazíte na žádné naivní chování ženských. Ale setkáte se s racionálně uvažující ženou, aspoň s jednou v této knize. O té druhé už si udělejte obrázek vy.

Takže pokud máte rádi thrillery, tak tento by vás určitě neměl minout.

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Jestli chcete fajn romanťárnu, která není plná sexu a bezmyšlenkovitých rozhodnutí, tak právě tato kniha je právě to co hledáte.

Moc se mi líbila originalita příběhu. Bylo to svižné a četlo se to samo.

Cením všechny autory, které umí napsat ženskou postavu, a nevykreslí nás jako hysterický, psychicky labilní a neinteligentní blbky. Bianka přesně taková nebyla, za to mi byla šíleně sympatická.

Jackson je takový medvídek co se tváří jako největší drsňák světa ale...

Tuhle knihu si určitě přečtěte, nebudete zklamání.

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Konečně jsem se dostala k této mojí další knižní posedlosti. Tuhle sérii totiž miluju.

Myslíte si že si vás Roth získal už v předešlých dvou dílech a víc už to nejde? Omyl! Ruth dostává mnohem více prostoru než doposud a autorka ho teda dotáhla k dokonalosti. Roztomilý, nebezpečný, krutě sexy a k sežrání pekelný princ.

Zayn je jako vždy Zayne. Tentokrát mě teda pěkně štval, ale stejně je to boží sexy kameňák.

Zrovna včera jsem si porovnávala Laylu z knihu č.1 a z této poslední. Miluju ten progres. To jak dospěla, vyzrála a jak si konečně dokázala připustit kdo je a co od života chce.

Příběh je plný lásky, vášně, napětí, akce a občas opravdu bizarních situací u kterých máte problém se nesmát.

Pamatuji si dobu kdy jsem začala číst první knihu a byla jsem na rozpacích, myslela jsem si že tohle nebude úplně pro mě. Po dočtení jsem pak vyhlížela každý další díl a zamilovala si to.
No a teď je konec. Po dlouhé době je mi smutno že příběh končí, to se mi u moc knih nestává.
Ale Roth bude v mojí myslí ještě dlouho, možná i proto, že autorka opravdu nešetřila pikantnostmi.

06.09.2024 5 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Já vám teda řeknu že jsem s touto knihou celkem dost bojovala. Nebo spíš s hlavní hrdinkou.

Kniha se sama o sobě čte hezky, děj odsejpá ale občas mi přišlo že to autorka zbytečně natahuje.

Představte se že máte toho nejvíc nejlepšího kluka na světě ale máte v těle ještě jednu duši která prostě všechno totálně dokoní. To úplně nechcete.

Ale jako ta Sweyzy mě tak štvala. Já chápu že to v hlavě měla trochu pomotaný potom, ale to její věčný váhání. Plácala se v tom jak ryba na suchu.

Nate byl pro mě strašně nezajímavý a ztracený případ. A hlavně každá ženská přece chce aby chlap pojmenoval jejich dítě po bejvalce, to je jasný přece.

Griffin za mě nejlepší postava z celé knihy. Tohle stvoření prostě chcete mít doma. Kromě Swayzy asi očividně, neboť ta se rozhodla že bude žít dva rozdílné životyna zničí tím ten svůj pravý život.

Téma jako super, o reinkarnaci mám toho něco málo načteno ale v tomto příběhu mě to tak nehorázně vytáčelo. Chudák Griffin, já už bych milou Swayzy dávno poslala k šípkům.

06.09.2024 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) A tuhle knihu znáte? Já se přiznám že kdybych ji nečetla ve štafetě, asi by mě minula. Byla by to škoda? Těžko říct. Upřímně mám z knihy tak hrozně smíšený pocity a vůbec se nedokážu rozhodnout jestli se mi to líbilo nebo ne.

Spoiler
Kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Tempo bylo občas pomalejší ale jinak příběh celkem odsejpal.

Jenže, z knihy na mě celou dobu dýchala magie, pořád si říkáte jak to vlastně je, jsou ty dívky vyšinuté nebo opravdu mají nějaké schopnosti? O to větší potom na konci bylo zklamání.

Společnost kde vládnou hlavně muži, ani většině žen v dnešní době není cizí. Proto jsem se u knihy tak strašně rozčilovala.

Občas mi přišlo že se v knize hodně věci opakují. Různé situace třeba. Podle mě příběh dostal větší grády až v druhé polovině, ale jen na chvilku.

Pak totiž přišla na řadu romantická linka, jestli se tomu vůbec tak dá říkat protože mi na tom nic romantického nepřišlo.

Představte si to tak, že několik týdnů jen spíte a občas zahlédnete může, prohodíte s ním tak maximálně dvě věty a jednoho dne se vzbudíte a zjistíte že ho milujete. Tak to presně měla Tierney. Vy koukáte jak puk a říkáte si jakože cože? To tam prostě nebylo, žádná láska, vzplanutí, vášeň, nic. Necítíte z toho vůbec nic. Myslím si že i díky tomu mě konec příběhu nezasáhl tak jak asi autorka měla v plánu. Je to veliká škoda protože téma celého příběhu je vážně zajímavé ale prostě tomu něco chybělo.

06.09.2024 3 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Po dlouhé době kniha která mě fakt bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Tahle kniha vás vtáhne do děje a nepustí dokud neotočíte poslední stránku.

Jasně, Donna typická rozmazlená slečinka. Nad její naivitou jsem nejednou kroutila hlavou. Ale i tak mi přirostla k srdci.
I když často jsem ji podezírala že její chování je zapříčiněno jen extrémním nedostatkem sexu a orgasmů.

Sebastian si mě získal hned od prvních stran. Drsnej hezounek, sexy tělo a srdce na pravém místě.

Knize nechybí akce a napětí, to se mi moc líbilo, že se neustále něco dělo. Nudit se nebudete.

I přes to že je příběh v dosti ohledech až moc naivní, i tak si ho zamilujete. Dost často jsem četla se zatajeným dechem a doufala.

Tahle kniha pro mě byla jedno velký překvapení. Autorka dokáže zaujmout a já vám tuhle pecku ráda doporučím.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Víte, co miluju? Tuhle sérii. Tenhle díl byl ještě lepší jak první.

Na začátku knihy mi Feyre vadila. Její sebelítost a neustálý pocit viny byl po nějaké době dost otravný. Jak jsem ale četla dál, zase mi přirostla k srdci, i když někdy mně fakt šíleně vytáčela.

Hrozně se mi líbí, jak se postavy v průběhu knihy charakterově mění a vyvíjí.

Jsem ráda, že domněnky, které jsem měla z konce prvního dílu, se mi potvrdily. Tamlin je těžkej pitomec a je mi líto Luciena protože autorka z něj udělala pejska bez názoru.

Rhys je na celé knize to nejlepší. Zrovna jeho odhalení charakteru mě překvapilo asi nejvíce, i když jsem něco podobného, čekala, ale ne až v takové míře.
Miluju ho, i když jako padoucha jsem ho milovala krapet víc.

Všechny postavy z Nočního dvora mi přirostli okamžitě k srdci. Ty lidi tam mají tak dobrou energii.

Kniha je plná zvratů a napětí. Nevyhneme se ani romantice, ale vůbec mi to nevadilo. Protože slova romantika, Rhys, Noční dvůr a Velaris jdou tak krásně dohromady a budete z toho hotoví ještě hodně dlouho.

Velaris je něco tak úžasného. Obdivuji autorčinu fantazii, a jak krásně umí popsat všechny světy.

Tenhle díl doporučuji ještě víc než ten první. Tak kdo váháte, tak se do toho pusťte, nebudete litovat.

02.09.2024 5 z 5

Kosti pod mechem Kosti pod mechem Zuzana Hartmanová

V minulém roce jsem propadla fantasy knihám, a když jsem zahlédla nabídku štafety na tuto knihu, samozřejmě mě nemohla minout. Minotauři jsou moje láska už od mých pubertálních let.

Kniha začíná koncem. To mě na začátku dost odrazovalo. Nemohla jsem si úplně zvyknout a orientovat se.

Celý příběh je postavený na hrdosti a hrdinství, což mě občas fakt vytáčelo protože byli situace které se dali vyřešit jednoduše ale proč, když to jde složitě. Příběh je i dost zatížený na bojové scény.

Střídá se nám současnost s minulostí kde máme naťuknutou romantickou linku. Ale myslím si že je důležité říct že romantika je tu fakt jen nuťuklá, žádná přehnaná slaďárna. Nečekejte romantický gesta ani kytky. Celý příběh je vlastně spíš až tragický.

Celkem mě mrzí že jsem se nedokázala vcítit do hlavních postav. Nevím proč, ale celou dobu jsem k nim nemohla proniknout, což si myslím že je velká škoda, protože podstata tohoto příběhu je i dost smutná.

Možná jsem čekala něco trochu jiného ale i tak to bylo celkem fajn čtení. Každopádně z trenek mě to nevystřelilo.

Jinak teda ta obálka, ta je .

02.09.2024 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Miluju a miluju tuhle sérii. Maasové jsem propadla na plné čáře a vždycky si její knížky užívám a nechci, aby skončili. A taky chci, abych se mohla vrtnout do příběhu a prožít to. S Rhysandem.

Co k tomu říct? Příběh je plný akce, napětí a zvratů. Byli chvíle, kdy jsem četla se zatajeným dechem a doufala, že vše dobře dopadne. Čeká nás válka a ta nenechá jediný dvůr bez poskvrny. Feyre mimo jiné bojovala i dost sama se sebou, se svými zásadami, aby ochránila své blízké.
Tahle kniha nebo spíš celá série vás vtáhne a už nepustí.

Miluju všechny postavy. Každá z nich je mi něčím sympatická a nakonec mi bylo celkem líto i Tamlina. Zasloužil si takový osud?
A Nesta? Bože Nestaaaa…

Nechybí nám ani peprné scény, u kterých se budete zaručeně červenat a Rhys vám nedá spát ještě dobrých pár dní po přečtení knihy.

Mohla bych vám tady psát ještě tisíc vět o tom jak je tahle série skvělá, ale tohle si prostě musíte prožít.
Takže jo, tuhle knihu vám doporučím všemi deseti. Tohle byli ty nejlíp utracený peníze za hodně dlouhou dobu.

01.09.2024 5 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Velmi silný a pro některé emočně náročný příběh, ze kterého vám půjde hlava kolem. V dobrém.

Příběh je psaný z několika pohledů a obsahuje strašně moc postav a jmen. Ze začátku jsem se bála, že se v tom všem ztratím. Ale neztratila. Kniha mě vtáhla okamžitě do děje a nepustila, dokud jsem neotočila poslední stránku.

Samotné osudy postav jsou velice smutné a jako matku malé holčičky mě celý příběh zasáhl. Ale, ač téma knihy bylo příšerné, a je k nevíře, že se v dnešní době ještě něco takového děje, tak mi kniha nijak zvlášť nepředala tu emoci, kterou jsem čekala a předpokládala, že se dostaví po takovéto smršti informací. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych celý děj pozorovala z dálky a nijak extrémně se mě to nedotýkalo.

Dost velkou část knihy jsem měla velký problém s jednou postavou a tou je Izabela.

Cením si všech autorů, kteří píší o takových věcech. O věcech, které se z televize nedozvíme.
Děkuji autorce za doplnění informací, přimělo mě to k tomu, abych si o celé problematice zjistila víc a našla jsem velmi zajímavé věci.

Knihu vám ráda doporučím. Ale pozor, tohle není pro slabší povahy.

12.09.2024 4 z 5

Království z kostí Království z kostí J. D. Kirk (p)

Abych byla upřímná, od knihy jsem čekala víc. Vůbec jsem se nemohla začíst. Některé části v knize mi přišli až zbytečné. Logan je docela sympaťák a vtipný, ale až moc velký svéráz, takže hlavní postava se mi v celku líbila. Pokud ale opomeneme moje pocity z knihy, tak je to velmi zajímavé téma. Bohužel to ukazuje krutou realitu únosů dětí a to že se toto denně děje, je ještě strašnější.

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Tak tohle byla pecka. Postava Háda mě dostala na plný čáře. Ani chvíli jsem se nenudila a nemohla se od knihy odtrhnout.
Moc se mi líbila mapa Olympu na přední straně, pár chvilek jsem u ní strávila. Doporučuji přečíst.

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Moje oblíbená @kerrimaniscalco a Audrey Rose s Thomasem. Miluju a miluju.
Po přečtení prvního dílu série jsem se do této neohrožené dvojce Audrey a Thomase naprosto zamilovala.
Celý příběh stejně jako u první knihy, je dokonale propracovaný a tak poutavý. Já jako milovník všeho zvraceného jsem velmi ocenila popisy pitvy. A ilustrace jen dodají na tajuplnosti celého příběhu.
Přiznám se že celou knihu jsem hádala kdo asi bude za hrůzostrašnými vraždami. No, konec mě velmi překvapil. Každopádně knihu si určitě “zamilují všichni kteří jako já trpí Arachnofóbií.
Doporučuji přečíst všem. Tohle za to opravdu stojí.

09.09.2024 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Jsou dobré a špatné knihy. A tahle kniha za mě, bohužel patří mezi ty špatné.
Nevím co mi vadilo víc, jestli překlad textu nebo to jak celkově kniha byla psaná. Příběh ve mě nevyvolal žádnou emoci, právě kvůli tomu jak byl psaný. Stroze. Za celou dobu jsou hlavní hrdinové tak málo popsaní že jsem měla problém si je představit a neutvořila jsem si k nim žádný vztah.
Příběh je to ale zajímavý. Překvapil mě konec. Ráda bych se pustila do pokračování ale mám obavu že to bude napsané stejným stylem a to už bych podruhé nezvládla.

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Velmi zajímavá knížka, která vás přinutí zamyslet se nad vašim chováním na internetu. Z počátku se mi zdálo že se příběh vleče ale pak to nabralo ty správné obrátky. Přiznám se že do konce knihy jsem nebyla schopná uhádnout kdo za vším stojí. Konec mě velice překvapil. A zůstává ve mně otázka, kterou cestou se nakonec vydal?

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Jako zločinožrout, jsem si nemohla přát lepší knížku.
Strašně mě to bavilo. Byla jsem fascinovaná Richarda osobností. Miluji truecrime a tuto knihu řadím mezi velmi povedené.
A rozhovor na konci, mezi autorem a Richardem je dost zajímavý…
Určitě doporučuji všem kteří tak jako já, milují krimi.

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Ke knize jsem se dostala v rámci štafety. A moc jsem se na ni těšila.
Bohužel jsem byla zklamaná. Postavy byli celkem sympatické, ale přišli mi občas až moc dětinské… Příběh se hrozně vlekl, hodně kapitol mi přišlo zbytečných “vycpávkových.
A ten konec na mě až moc přeslazený.. Víc bych to asi nerozváděla.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Miluju,miluju! Miluju tento příběh. Ač mi byla občas Jennifer nepříjemná, svým chováním které jsem někdy úplně moc nepochopila, tak i tak si knihu zamilujete. Za mě jedna z nejlepších knih od autorky.
A na Netflixu najdete film, natočený podle této knihy. Který tedy taky všemi deseti doporučuji.

09.09.2024 5 z 5

Srab Srab Přemysl Krejčík

Přiznám se že jsem vůbec netušila do čeho jdu. A byla jsem mile překvapená. Český autor, celý příběh se odehrává v Česku! Opravdu. Kniha je velmi zajímavá. Nahlédnout do mysli psychicky nemocného člověka, a vidět tok jeho myšlenek, je vždy zajímavé. Co se mi líbilo, tak to byl slovník autora. Ještě nikdy jsem snad nečetla takhle na slova sprostou knihu. K celkovému příběhu to ale sedělo. Trochu mě mrzí, že v knize nebylo víc akce, napětí, spíš je to jen takové pomalé vyprávění.
A za mě určitě veliké plus, za bonusové texty písní.