kob kob komentáře u knih

Krvavý Bronx Krvavý Bronx * antologie

Se zájmem jsem si přečetla začátek o historii Cejlu, také původní novinová oznámení, ale u povídek jsem se trochu trápila a některé nedočetla.

15.11.2021 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Opět skvělé.

03.11.2021 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Přečetla jsem se zájmem, ale mám pocit, že autorka překročila hranici , kdy některé dramatické situace přestávají být uvěřitelné.

25.10.2021 4 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Příběh napínavý, ale rušily mě nepřirozené dialogy. Tak šroubovaně prostě nikdo nemluví. Samozřejmě nemohu posoudit, zda to je nebo není překladem. A když v poslední třetině knihy najednou začali kolegové každou chvíli oslovovat seržanty "seržo", to už jsem se musela smát a soustředění na děj bylo v háji.

27.09.2021 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Perfektní! Jak zajímavý příběh, tak neobvyklá forma.

14.09.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvělý námět, ale mám pocit, že čím byly první dvě třetiny knihy rozvláčnější, tím byl konec uspěchanější.

14.07.2021 4 z 5

Portnoyův komplex Portnoyův komplex Philip Roth

Jak z rozmazleného židovského chlapce vyrostlo sebestředné a sobecké individum, které roupama neví, co dělat a dalekosáhle se vykecává psychoanalytikovi.
Děj téměř nulový.

30.06.2021 1 z 5

Lásky a lidé z mého života Lásky a lidé z mého života Zita Kabátová

Zita Kabátová je moje oblíbenkyně, mám všechny knížky, které o ní vyšly, ale zrovna tahle se mi zdá trochu slabší. Oceňuji fotografie, ale velká část je dlouhým seznamem divadelních rolí, filmů a kolegů s větičkou vzpomínky nebo dějem a obsazením toho kterého kusu.

07.06.2021 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Žádný velký příběh, ale spousta drobných osudů, spíše jen tak naznačených, zato emocí a myšlenek hlavní hrdinky, která neví, co vlastně od života chce, je knížka plná. Použité nářečí dobře vynikne v audioknize, která se poslouchá docela příjemně.

26.04.2021 3 z 5

Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic Stanislav Havlíček

Moc pěkné a zajímavé, ráda čtu tyhle zápisky a vzpomínky z míst, kam se nejspíš nikdy sama nepodívám. Aspoň se tam mohu přenést v představách.

06.02.2021 5 z 5

Noční inspektor Noční inspektor Frederick Busch

Drsný příběh, který je napsán zvláštně strhujícím způsobem. Úplně čtenáře vtáhne.

24.01.2021 5 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Poslouchala jsem audio se zájmem. Postavy byly jako živé a rady, které dávaly maminka s babičkou ohledně mužů, ty jsou platné i dnes ;)

30.12.2020 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Zvláštní příběh - psychologicky dokonale propracovaný portrét vraha, který je plný vůní libých i nelibých. Při čtení je vyloženě cítíte, jak jsou přesně popsány.

21.12.2020 4 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Depresivní, plné zloby, smutku a zklamání.
Jediný smysl číst tuhle knížku může být v uvědomění, že na tom čtenář se svými vztahy není až takhle bídně.

09.11.2020 1 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Poslouchala jsem audioknihu a měla jsem pocit, že jestli půjde komisař Wallander ještě jednou dlouze močit, tak vyskočím z okna :) Nečetla jsem předem komentáře, tak až teď vidím, jak to rozčilovalo i další čtenáře. Vlastně je kumšt vytvořit tak otravného hlavního hrdinu. Stále unavený tlusťoch, který překvapený, že má cukrovku, pořád se pozoruje a vzdychá, že je starý a jistě brzy zemře. Přitom mu ještě není ani padesát. Někde v polovině knihy jsem začala mít tajné přání, aby ho už někdo raději zastřelil, aby se tolik netrápil... Televizní vyšetřovatel je naštěstí odlišný - má tvář irského sympaťáka Kennetha Branagha, který tolik nepije a neláduje se fast foodem jako knižní Wallander.

20.02.2020 3 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Zajímavé, napínavé - jako audioknihu skvěle čte David Matásek

31.12.2019 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Dobrý příběh, bavilo mě to, ale tentokrát jsem se trochu ztrácela v postavách. Těch vlastních a nevlastních příbuzných tam bylo tolik, že mě to dokonce donutilo listovat zpět, abych se ujistila, kdo ke komu patří.

09.12.2019 4 z 5

Temná dcera Temná dcera Elena Ferrante

U nás se tomu říká - neví roupama, co dělat - tak na mě působila hlavní hrdinka a její dumání o nesmyslech.

11.11.2019 1 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Zajímavá forma střídavého vyprávění, jen ti dva mladí vyšetřovatelé mě zase tak sympatičtí nepřipadali... Nicméně se knížka dobře četla a určitě se nebudu bránit dalším od stejného autora.

05.10.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kdyby si hrdinové nesvítili iPhony, řekla bych, že je to detektivka od Agathy Christie. Zřejmě je autorka také její velkou milovnicí ;-)

01.10.2019 4 z 5