kopeceli kopeceli komentáře u knih

Zub za zub Zub za zub Ed McBain

Velmi dramatické čtení, přestože se odehrává na malé ploše a v krátkém čase. Toto je mistrovství oboru detektivky, krimi. Zážitek.

17.04.2023 5 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

Ačkoliv má kniha sedm set stran, čte se rychle. Příčinou není jen strhující děj, ale i velké množství balastu, který lze přeskočit. Přesto je zajímavá, poutavá, některé pasáže nadlouho utkví v paměti. Čtení tohoto díla nebyl ztracený čas.

16.04.2023 4 z 5

Hřebec Hřebec Jackie Collins

Velmi odpočinkové čtení pro chvíle pohody nebo do čekárny k lékaři, ke kadeřnici... Klasická Joan Collins, strhující děj, avantýry, Hollywood. Asi spíš pro ženy než pro muže, ale stojí to za to, kniha krásně vyčistí mozek od starostí.

12.04.2023 3 z 5

Paní Degasová Paní Degasová Arthur Japin

Čtenář se nemusí bát klasické životopisné knihy se spoustou faktů a pomalého tempa děje. Toto je román a velmi čtivý. Zahrnuje pouze malou část Degasova života, nepopisuje techniky malby, ale vjemy, které k malování vedly. Ukazuje strasti stáří umělce, který je slepý, který vidí vzpomínky.
Opravdu zajímavý román.
Líbí se mi i kniha sama - kvalitní papír, hezké desky, trochu větší písmo, jež se pohodlně čte.

10.04.2023 5 z 5

Bludiště Bludiště Pavel Čech

Kdepak, tuto knihu jen tak na poličku ke knihám nevrátím! V ní je tolik inspirace a zapomenutého času dětství... Smějeme se u ní, hrajeme si s ní, užíváme si ji celá rodina. Dobře, že jsem ji úplně náhodně vytáhla na sváteční čas Velikonoc.

06.04.2023 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Fascinující, ale velmi temná kniha...

05.04.2023 5 z 5

Velké myší spiknutí Velké myší spiknutí Roald Dahl

Poměrně štíhlá kniha s většími písmeny, takže si ji děti od osmi let mohou číst samy. Příběh je roztomile dětský téměř do konce. Ale na konci se vytáhla maminka a já bych udělala to samé!

Ilustrované pohádky Ilustrované pohádky Hans Christian Andersen

Pohádky jsou zjednodušené, aby se daly dobře číst malým dětem před spaním. Všechny snad milují u čtení, kdy mají usnout, prohlížet nejprve obrázek, když se otočí stránka a pak teprve může pokračovat čtení. Po několika přečteních celé knihy už si dítě samo prohlíží obrázky a podle nich "čte". Alespoň tak to probíhalo u nás a stále je to kniha milovaná.

Myška a sedm postýlek Myška a sedm postýlek Susanna Isern

Knihu jsem koupila pro překrásné ilustrace a až doma zjistila, jak hezký příběh se v ní skrývá. U nás koluje v rodině po neteřích, občas se mi na chvilku vrátí a zase pokračuje k dalšímu dítěti. Doporučuji i pro děti, které se učí číst, půjde jim to samo.

Modrá protěž Modrá protěž Václav Cibula

Takové nenáročné povídání o dětech a horách. Stačí přečíst jednou a poslat dál. Mnohem víc by se mi líbila, kdyby mi bylo dvanáct třináct.

27.03.2023 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Po letech znovu... A znovu Gottfried. To byl on, mého srdce šampión. Po něm už román spěje ke konci, stejně jako život mezi válkami spěje k té další.
Doporučuji posledním romantikům.

25.03.2023 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Dokonalé! Kniha uhrančivá, magická, uchvacující... A po dočtení je možné začít znovu od začátku, přesto se nelze nudit. Měla jsem velká očekávání a nejsem zklamaná, dostala jsem ještě víc, než jsem čekala.

22.03.2023 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Čtivá historická detektivka. Narazila jsem na ni náhodou na Databázi a vůbec mě to nemrzí, strávila jsem s ní hezký víkend. Jako odpočinkovou doporučuji.

20.03.2023 5 z 5

Piko: Junkies' lives matter: Na životech feťáků záleží Piko: Junkies' lives matter: Na životech feťáků záleží Pavel Šplíchal

Silná kniha. Velmi kvalitně zpracovaná. Četla jsem ji relativně dlouho, protože číst v jednom kuse znamená propadat depresi. Sama vím, jak to bylo za socialismu a celá první část je mi známá, jen jsem neznala skutečná jména, spíš hlavně přezdívky. I na střední škole, kde jsem za socialismu studovala, byly drogy, hlavně péčko. I v mém rodném malém městě. To, že jsem nikdy nebrala neznamená, že tato komunita nebyla součástí mého života. Každý člověk má kolem sebe drogy. Jen někdo vidět nechce. A jiný skrývá, že v tom jede. Jiný tvrdí, že je to součást meditace, duchovního růstu.
Všichni feťáci, které jsem poznala, potřebovali lásku rodičů, jejich pozornost a uznání. Byli většinou velmi inteligentní a ctili vrstevníky, kteří měli nadání a znalosti.
Proto se snažím vytvářet svým dětem prostředí, ve kterém je pocit bezpečí, uznání a lásky.
Když vidím masivní rozpad rodin, bojím se o děti. Nejen ty své.

17.03.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha byla na můj vkus velmi povrchní, byť čtivě napsaná. Žádné velké nadšení nepociťuji, od knihy, která patří mezi nejčtenější a nejprodávanější, jsem čekala opravdu o hodně víc. Toto je obyčejná kniha s neobyčejnou reklamou...
Hlavní téma knihy mne ani nepřekvapilo, ani nešokovalo, obzvlášť v prostředí Holywoodu, spíš bych se divila, kdyby se v knize v nějaké podobě neobjevilo. Závěr jsem dočetla v noci, nechtěla jsem se k tomu ráno vracet.

16.03.2023 3 z 5

Lid bible v Poličce Lid bible v Poličce Stanislav Konečný

Smutné čtení. Celé rodiny vyvražděné úplně zbytečně. Tato židovská obec byla tak chudá, že neměla ani na zaplacení rabína...

13.03.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Čtivé, to ano. V druhé půli strašidelné a trochu moc drastické na to, že je uvedený žánr pro DĚTI a mládež. Dalo mi práci dočíst závěrečné klání a prokousat se posledními kapitolami, ty byly zbytečně natahované. Ovšem pokud tu knihu začala autorka psát ve svých šestnácti letech jak jsem kdesi četla, pak všechna čest!

13.03.2023 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Tohle přátelství "rytíře" a "panoše" se mi moc líbilo. Se vším, co k tomu patří, když hrdinové příběhu žijí v době rytířských klání, králů a jejich levobočků. Všechny tři povídky jsou výborně napsané, postavy vykreslené tak dobře, až je čtenář vidí před očima. Děj plynul přirozeně, nic mu nechybělo.
Jsem ráda, že jsem se k této knize dostala před Hrou o trůny. Ta bude teď na řadě.

11.03.2023 5 z 5

Bonsai Bonsai Karel Jan Štolc

Podrobné informace k zakládání a pěstování bonsai. Jak zalévat a hnojit, vyvazovat dřevo. Pro začátečníky nepostradatelná.

11.03.2023 4 z 5

O duši lesa O duši lesa Daniela Králová

Knihu jsem dostala jako dar a dárci tímto děkuji.
Tak hezky popsaný život v přírodním společenství jsem dlouho nečetla. Kniha je primárně určena dětem, díky obrázkům na celou stránku a trošku většímu písmu si v ní mohou samostatně číst už od třetí třídy. Věřím, že po přečtení se budou mnohem lépe dívat kolem sebe a když je rodiče podpoří, třeba i ve městě dokážou najít velký kus přírody.

09.03.2023 5 z 5