Lavender756 Lavender756 komentáře u knih

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Planovala jsem dát 4 hvězdičky,ale za ten přitroubly a roztahany konec dávám jen 3. Z počátku to bylo super, pěkně to svištělo,ale nakonec jsem to cetla vlastně jen kvůli Roucheovi!

25.09.2019 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Po dlouhé době jeden z mála nepřekombinovanych konců... ačkoliv z něj mam smíšené pocity. Jinak dobrá a poutavá detektivka bez zbytečností! Jsem zvědavá na vývoj v dalším díle.

05.09.2019 4 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Ze začátku je cítit závan kvalitní detektivky s celkem zajímavými doprovodnými příběhy hlavních hrdinů. Postupně se ale příběh vleče, dialogy, a rozhovory vůbec, ztrácí na kvalitě a postavy pozbývají svoji osobitost. Přichází tak nuda a řada absurdních rozhodnutí a umělé natahování příběhu. Nakonec mě příběh spíše zklamal.

01.11.2021 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Kniha výborná, velmi tragická a ponurá, ale musím ubrat jednu hvězdu za závěrečné kapitoly. Byly sice vícemene podstatne pro dej, ale už to bylo tak natahované a nudné, že jsem místy přeskakovala.

14.07.2021 4 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

Ano, nechutné, ale napínavé, místy se vám bude tajit dech, nebo možná zvedat žaludek..Ale jedny z nejlepších dialogů, jaké jsem kdy četla ..a nejlepších myslím nejlidštějších, přirozených...Postavy dokáží žít i ,, normální" život a ne jen ten policejní.

27.02.2021 5 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Neuvěřitelné, jako pohádka, i kdyby se to vážně stálo...tak si to autorka pěkně přikrášlila. A ty dialogy. Nedočteno, nudné a vybájené.

09.05.2020 odpad!

Minulost Minulost Lee Child

Moje první setkání s Reacherem a super! Vrham se na další, čtu bohužel na přeskáčku, ale řekla bych, že to v této sérii příliš nevadí. Napínavé, s lehkým humorem, vše zapeklité po zásluhách vysvětleno! Směle dál...

25.04.2020 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Začátek a celá zápletka mě zaujala a vtáhlo mě to do děje, dychtivě jsek četla dál a dál. Postava Luciena mě totálně zaskočila... nicméně to, co z vyšetřování vůči Hunterovi vyplynulo mi přišlo přemrštěné. Nevím... Dobré bylo dozvědět se o Hunterovi zase něco víc, ale.... Psychologické rozbory někdy působí prkenně.

30.12.2019 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Velmi poutavé a čtivé od začátku do konce, postavy uvěřitelné, lidské, konec nepřekombinovany. Detektivní příběh se odkrývá hezky a logicky, postupně, žádné skoky a geniální postupy! Doporučuji.

07.11.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Opravdu napínavé a dobře vystavěne, další detektivka, kterou jsem dočetla poctivě až do konce. Konec byl logický, poutavý, ale nepremrsteny a nepřekombinovany, přímý a uvěřitelný. Linka Kim emočně nabitá a soucitna.

06.10.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nádhera, možná i slza ukapne, mne tedy ano.. škoda, že uz jsem dočetla, cetla bych dal a dal. Laska, smrt, napětí, strach, zlo...

19.08.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jak se může tak krátká kniha tak neskutečně vléct. Ztráta času. Chuť do čtení jsem měla necelých 100 stran. Dal jen tlachy o ničem. Nezajímavé, nezábavne a co je nejhorší, ani trochu napínavé, natož strach nahánějící. Vzato letem světem a o nic jsem nepřišla.

16.02.2019 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Jednoduché, předvídatelné, opakující se. Rozhovory jsou až na vyjímky tak pro první třídu. Sex, násilí a děj opřený o romantická klišé. A ten,kdo v Heraldu napsal, že je to odpověď na Hry o trůny, měl asi zatmění mysli.

16.07.2018 2 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

(SPOILER) Oddychové čtení dobré, jen jsem opravdu čekala více té životní akce, kterou kniha tak slibuje, bohužel, moc ji tam není. A konec příběhu, kdy se po vyprávění třech hrdinek máte dostat k tomu podstatnému, jak se jim děsně změní život, se absolutně nekonal. Nudný a prázdný konec.

22.11.2023 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

(SPOILER) No pardón, ale co to jako je.....,,Zabil je tím, že jim uřízl paži". ... A následné blablabla o předchozí větě, dokazuje jen to, že to udělal, když ještě žily...ale neee, tady už je všem jasné, že to byla příčina smrti a to, prosím pěkně, poznali jen z paže..... Takové hovadiny, co v té knize jsou, jsem dlouho nečetla. A to se týče pouze odbornějších částí, o dialozích a hovorech vůbec snad ani nemluvit. Dál než k výše popsanému jsem nedocetla. Odloženo.

19.08.2023 2 z 5

Dokonalý plán Dokonalý plán Lee Child

Opět pěkný návrat k prvním lepším dílům. Solidně to odbývalo, zápletka byla poutavá a konečné odhalení překvapivé. Ke konci byl příběh dost napínavý. Useknutý konec, ale to už bývá pravidlem.

12.08.2023 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

(SPOILER) Oproti druhému katastrofálnímu dílu, který nad vodou držel pouze Rouche, byl tento o poznání lepší, , nicméně to nic nemění na tom, že je příběh postavený na happyendu, klišé těhotenství a nemoci, nepředvídatelných návratu a zvratů osobnosti. Přečíst jsem to musela, abych věděla,jak celá série skončí, ale má to svá velká Ale....

13.06.2021 3 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Zase něco nového, velmi neotřelý námět příběhu a sympatické postavy, lehounke napětí na každé stránce, mohu jen doporučit.

30.05.2021 4 z 5

Slepé oko Slepé oko Stuart MacBride

Bože...A to už u nás další díly nevyjdou, jako vážně?
Logan se pomalu začíná dostávat k hranici mezi ,, dobrým a špatným" a vývoj jeho postavy je díl od dílů zajímavější a hlavně lidsky logický. Břitkost humoru a ironie úžasná, to v žádném jiné knize není a já budu jen doufat ve změnu v programu vydavatele, kam by bylo žádoucí dostat pár nosorožců...

17.05.2021 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Po Vzkazu v láhvi a Ženě v kleci další výborný kousek. Příběh poutavý, akční v metodice vyšetřování a konec velmi překvapivý. Doporučuji! Přečtete každičké slovo.

28.07.2020 5 z 5