lencin lencin komentáře u knih

A nezapomeň na labutě! A nezapomeň na labutě! Peter Juščák

Vynikající kniha o osudech žen zavlečených na ruský dálný východ.

03.10.2019 4 z 5

Byl to můj osud. Na přeskáčku I. Byl to můj osud. Na přeskáčku I. Vlasta Chramostová

Obdivuji p. Chramostovou za její odobní zpověď a výpověď a tské hako herečku, ale jako sutirka knihy mě neoslovila. Kniha je taková rozevlátá a neuspiřásaná. Jsem ale ráda, že jsem si ji přečetla.

24.09.2019 3 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Krásné,byť tragické. Konec války očima malé Klárky, která se přestěhuje do domu po Němcích v českém pohraničí.

09.09.2019 5 z 5

V lidožroutově zahradě V lidožroutově zahradě Leïla Slimani

Nabylo to špatné. Skutečně v něčem Paní Bovaryová 21. století

06.09.2019 3 z 5

Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Obonete S. Ubam

Odloženo. Nedočteno.

02.09.2019 1 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Příběh je neuvěřitelně silný a velmi zajímavý, ale jako kniha je to zklamání. Těžko se mi takto odsuzuje, protože autorka je upřímná a nabízí svůj osobní zážitek, ale pro formát knihy se mi prostě nelíbí. Jako blog je dle mého mnohem lepší.

31.08.2019 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Příběh sourozenců Abduláha a Parí. Narodili se v Afgánistánu a byli v dětství násilím odloučeni. Dojemný a silný příběh.

28.08.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Nebylo to špatné, bylo to i zajímavé, ale prostě tomu něco chybělo. ....

24.08.2019 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Líbilo. Možná se Petra Soukupová chvíli jako pozorovatelka a naslouchačka vyskytovala i v naší rodině. Velmi výstižné. Vyhovoval mi autorčin nezvyklý styl psaní, bez uvozovek a jako jedna valící se řeka slov.

17.08.2019 5 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Výborná kniha estonsko-finské autorky. Když se minulost setká s přítomností.....

12.08.2019 5 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Příběh plný utrpení obyčejných mužů, žen i dětí, kteří se ocitli uprostřed občanské války. Děsivé, děsivé.

06.08.2019 4 z 5

Mariánské léto Mariánské léto Hana Kavurová

Zvláštní kniha. Podmanivá. Některé popisy dětství jsou až neosobní, ale přesto velmi působivé. Držela jsem Babet celou dobu palce.

28.07.2019 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Zajímavý rozhovor s člověkem, který má, co říci.

28.07.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Severská detektivka. Celkem dobré letní čtení.

19.07.2019 3 z 5

To bylo milé a absurdní. Zasmála jsem se dosytosti.

18.07.2019 4 z 5

Analfabetka se mi líbila možná ještě víc než Stařík. Jedna absurdní situace za druhou.

18.07.2019 4 z 5

Přípitek předkům Přípitek předkům Wojciech Górecki

Fascinující. Kniha současných i historických reportáží jižního Kavkazu a jeho tří hlavních národů, Gruzínců, Azerbajdžánců a Arménů. Zrovna cestuji po Kavkazu,tak mi kniha pomáhá odpovědět na některé otázky. Na pomezí beletrie a literatury faktu.

17.07.2019 5 z 5

To nejlepší, co máme To nejlepší, co máme Griet Op de Beeck

Velmi mě oslovilo. Krize středního věku u muže. Hledání a tápání. Problematika zneužívání dětí a jeho důsledky (a nepřijetí tohoto problému společností). Určitě sáhnu i po další knize autorky.

13.07.2019 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Poněkud nezvyklá kniha. Vyprávění o tom, že svému osudu člověk neuteče a že i když před něčím oči zavíráme, tak si nás to po čase najde.

12.07.2019 4 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Lehké letní čtení o matkách v krizi.

12.07.2019 3 z 5