Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak nevím... podle obálky a anotace jsem se na tuhle knihu fakt těšila. Nebyla špatná, alecelou onihu jsem čekala na "něco" a ono to nepřišlo. Tak trochu mě kniha připomněla Příběh služebnice, ale opravdu jen vzdáleně.

04.04.2020 3 z 5

Poslední klíč Poslední klíč Alec Palmer (p)

Námět, ani děj knihy nebyl špatný, ale mám několik ale... Vadilo mi několik věcí. Za prvé mé fakt unavovalo neustále číst o typech zbraní (autor je zřejmě vojenský fanda), které mě jako laikovi vůbec nic neřekli (nevěděla jsem, zda má střelec v ruce pistoli, pušku, kulomet, či jinou zbraň. Za druhé se mi vůbec nelibilo složení týmů u tajné organizace, která by údajně měla chránit zájmy Evropy (v čele hlavního týmu bývalý člen SS, to jako fakt? Nehledě na to, že by to již musel být stařec a ne chlap v plné síle). A v neposlední řadě samotná ředitelka výkonné sekce. Na jedné straně mrcha k pohledání a v zapeti naivní až to neni hezké.
Docela mě pobavilo využití v pražské restauraci EET jako způsob podání kódované zprávy, alespoň k něčemu by mohlo sloužit :-D

01.01.2020 3 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Už strašně dlouho jsem nečetla žádnou historickou romanci a musím říct, že mě tahle kniha nezklamala. Příběh krásné Emily v sobě ukrývá nejen společenské konvence, kdy stačí jen trochu vybočit z řady zavedené etikety a máte na krku skandál, tak i prvky detektivky a napětí. I když byl příběh předvídatelný, tak mě bavilo ho číst a byla jsem zvědavá, který z těch dvou je nakonec ten padouch.

28.12.2019 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po přečtení prvního dílu jsem z této série nebyla dvakrát odvázaná. Tamlin mě připadal takový nemastný, neslaný, ... ale pustila jsem se do tohoto dílu protože jsem byla zvědavá co se vyklube z Rhyse a dobře jsem udělala. Na začátku mi opět, kdo jiný než Tamlin, lezl hrozně na nervy, ale pak mě příběh vcucnul a už nepustil. Jdu na další díl :-).

24.11.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Musela jsed dát šanci i téhle sérii, neboť Skleněný trůn byl naprosto skvělý. Bavilo mě sledovat nelehký osud Feyre a držela jsem jí palce, aby všechny nástrahy zvládla. První díl považuji za rozjezdový a jsem moc zvědavá jak se bude vyvíjet hlavně jeji vztah s Rhysem, protože jsem přesvědčená, že není takový jak se tváří.

19.11.2019 4 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Ani závěrečný díl nezklamal. Pro mě byla celá tahle sága nejen příjemným překvapením, ale musím říct, že se s přehledem zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy, ke kterým se budu ráda vracet. V hodnocení letošních přečtených knih se s prehledem zařadila na první příčku. Ani v závěrečném díle nebyla nouze o nervydrásající situace, dojemné okamžiky, ale hlavně nechyběly Adamovy sarkastické poznámky, které mě nejednou rozesmály nahlas. Co říct závěrem? Doufám, že to autorka bez hlavních hrdinů dlouho nevydrží a přivede na svět ještě nějaký jejich příběh.

09.11.2019 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Sedmnáctiletá Fleetwood, hrdinka této knihy, je šlechtična, která má za sebou již tři potraty a nyní čeká své čtvrté dítě. Těhotenství však nezvládá po tělesné ani psychické stránce zrovna nejlépe. Osud ji však přivede do cesty o několik let starší Alici, která je stejně jako byla jeji matka porodní bábou a léčitelkou. V té době však v okolí vypukne velký hon na čarodějnice a my v příběhu sledujeme životy obo dívek, i to jak se jedna druhé snaží zachránit život. Je to hezký historický příběh, který nám odhaluje lidské povahy i tehdejší postavení žen ve společnosti, já však čekala od příběhu trochu něco jiného.

02.11.2019 3 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Do téhle série jsem se pustila na doporučení kamarádky, ale asi jsem měla velká očekávání. Nebylo to úplně špatné, někde v 1/3 mě to i začalo bavit, ale pořád jsem čekala, kdy dojde k nějakému zlomu, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.

01.10.2019 3 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Ráno, kafe, cigáro. Tak začíná téměř každá minikapitola této knihy. Betasamce jsem začala číst na doporučení kamarádky, když jsem sháněla něco na zvednutí nálady. Zpočátku mě to vůbec nebavilo a i když to nedělám, měla jsem chuť knihu odložit. Jsem ráda, že jsem to neudělala. V jedné chvíli se to zlomilo a já se najednou dobře bavila a to tak dobře, že jsem některé pasáže četla nahlas manželovi a smáli jsme se oba. Takže kdybych to měla shrnout do jedné věty: nenadchne, neurazí, ale rozhodně pobaví.

24.09.2019 4 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Na tenhle víkend jsem měla v plánu tolik činností, ale skutek utek :-). Druhý díl ságy Sedmé nebe se nedal odložit. S napětím a celou škálou emocí jsem hltala každou stránku téhle knihy. S Elaine, Kassielem, Adamam i Sky jsem prožívala všechny radosti i strasti a už se nemůžu dočkat, až otevřu Inferno. Je to jeden z nejlepších fantazy příběhů co jsem četla.

15.09.2019 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Do téhle knihy jsem se pustila hlavně kvůli plnění Čtenářské výzvy, ale musim říct, že se mi nakonec i líbila. Dokonce i přirovnání k příběhu Romea a Julie sedí. Fakt mě bavilo sledovat probouzející se důvěru mezi Kata a Augustem. Určitě se časem pustím do dalšího dílu.

02.09.2019 4 z 5

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Od téhle netradičně zpracované pohádky o Aladinovi a kouzelné lampě jsem se vůbec nemohla oddrhnout. Hlavní postavou a vypravěčkou je tady džinka z lampy jménem Zahra, kterou najde zloděj Aladin díky prstenu, který ukradl princi přímo z prstu a tomu se to samozřejmě nelíbí. Tím se rozjede příběh, nejen klasický, kdy Zahra plní Aladinovi přání, ale také se dozvídáme mnoho z minulosti o událostech, které je svedli dohromady. Je to příběh o lásce, důvěře, ale i sobectví a vypočítavosti.

21.07.2019 5 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Po této knížce jsem sáhla, protože jsem hledala do čtenářské výzvy něco, co se odehrává v Ostravě a musím říct, že mě kniha mile překvapila. Na to, že se jedná o druhou knihu autorky je, myslím, velmi dobře zpracovaná. Dobře se četla a rychle mě vtáhla do děje a nakonec i prekvapila totožností vraha. Jsem ráda, že jsem jí objevila.

19.07.2019 4 z 5

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Příběh začíná pohřbem kamarádky. Hlavni hrdinka Mila je přesvědčená, že všeobecný názor, že se jednalo o sebevraždou není pravdivý, ze jí někdo zavraždili, ale nikdo jí nevěří. Rozhodne se proto, že povolá Rilay zpět a zjistí kdo ji zabil. Jenže ouha, něco se nepovede.... Původně jsem čekala oddychovku pro náctileté, ale příběh má v sobě nečekanou hloubku, která mě velmi příjemně překvapila. pojednává o přátelství a o tom, že ne vždy je člověk takový, jak ho vnímá jeho okolí.

06.07.2019 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

V tomto druhém díle už je více akce než v tom prvním, ale to knize neubírá na kouzlu, jen se pohádka stává trochu drsnější. Druhý díl navazuje na stejném místě, kde jsme se s Vasjou rozloučili a pokračuje dalším dobrodružstvím, ve kterém prokáže nejen svou nezdolnou touhu po životě, ale hlavně odvahou postavit se svým největším běsům při snaze zachranit ty, na kterých jí záleží. Doufám, že na další pokracovani nebudu muset čekat moc dlouho :-). Stále zůstává mnoho nezodpovězených otázek, jako kým vlastně je a jak to bude s Mrazíkem.

22.06.2019 5 z 5

V zajetí mágů V zajetí mágů Arnošt Vašíček

Autor nás provází po celém světě, do míst, kde ještě vládnou místní šamani a přibližuje nám jejich neuvěřitelné kousky. Stejně tak se zabývá všetci a proroky, ale i magickými schopnostmi drahokamů. Některé skutečnosti uvedené v této knize mě opravu překvapily.

08.06.2019 4 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

I tento díl se četl velmi dobře a po pravdě jsem teď naštvaná jednak na vydavatele, že nevydal zabývající tři díly v češtině a za druhé na sebe, že jsem si to nezjistila dřív. Skončit takhke uprostřed příběhu je hrozný. Teď budu pořád přemýšlet jak to vlastně dopadlo. Pokud toto moje hodnocení čte někdo, kdo to dočetl v originále, napište mi zprávu, ať mám klid :-)

06.05.2019 4 z 5

Rozhodnutie Rozhodnutie Michaela Zamari (p)

Skládám poklonu autorce. Toto je velmi dobře zpracovaný příběh. Od začátku až do konce nás drží v napětí co přijde. Zpočátku chcete zjistit jaká hrozba vlastně Raven hrozí, a pak podezíráte každou novou mužskou postavu, že to je on. Alespoň u mě to tak bylo a přesto jsem byla úplně vedle :-).

24.04.2019 5 z 5

Císař alchymistů Císař alchymistů Otomar Dvořák

Dlouho sháním nějakou knihu o Rudolfovi II a název této knihy vypadal, že je to to, co hledám, není :-). Kniha není ani tak o životě císaře Rudolfa, ale hlavně o lidech z jeho okolí. V příběhu potkáváme spoustu postav jako je John Dee, magistr Kelly, hraběnka Stradová, Filip Lang a další. Přestože to není to co jsem hledala, příběh se mi líbil, je velmi čtivý a má spád.

20.04.2019 4 z 5

Svatyně Svatyně Raymond Khoury

Tenhle příběh jsem si opravdu užila. Nechybí v něm nic co mam ráda, napětí, vyšetřování, pořádně zlý padouch, který je jak se zdá vždy o krok napřed a samozřejmě záhada, ktera nemusí být až tak neskutečná. Co když to neni jen fikce? Elixír věčného života hledal snad každý alchmista, který se kdy objevil v knize, nebo filmu, ale opravdu může existovat látka, která prodlouží život?

23.03.2019 5 z 5