lucakuca lucakuca komentáře u knih

Vombat Vombat Philip Bunting

Velmi praštěná vombatkniha.
Jsou tam vombatblbiny, vysvětlené vombatjazykem, pro vombatíčky jak dělané, prostě bláznivě vombombastické.
Překladatel se opravdu vyblbnul :-)

13.03.2024 3 z 5

Exorcistův dům Exorcistův dům Nick Roberts

Příjemné mrazivé čtení....
Nic nového, autor sází na jistotu.
Vrzání dveří, co se otvírají, halucinace, smrad zkažených vajec, deníky, VHS, zachránce a třešnička na dortu na posledních stránkách...

09.03.2024 3 z 5

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Chudáci rodiče! To bylo tak přesvědčivé, že se chechtám ještě teď. Bráchové,co se pořád pošťuchují, pokoušejí, handrkují a hašteří, jednou spadnou do záchodu a...

26.01.2024 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

(SPOILER) To byla tak zbytečná kniha.
Tam se pořád jen mluví mluví mluví mluví mluví mluví o tom, jak zmizela jejich kamarádka Elory.
Opět: je řečeno, jak je ten ostrov výjimečný, že vsichni obyvatelé ovládají nějakou magii. Tak a zase se co? Správně o tom jenom mluví a pak se mluví o tom, co by si Elory určitě přála a takhle uběhne 380 stran.
SPOILER TEĎ:
20 posledních stránek vás informuje, že všichni za všechno můžou, všichni jsou zločinci a bác tornádo.

21.01.2024 2 z 5

Zimní tulipán Zimní tulipán Daniela Krolupperová

Chladivě hebký zimní příběh s ponaučením pro děti:
"Když dáváš pozor, může se ti to hodit."

19.01.2024 5 z 5

Kvido jde poprvé do školky Kvido jde poprvé do školky Sean Julian

Nádherné obrázky s heboučkým textem. :-)

08.01.2024 5 z 5

Alias Emma Alias Emma Ava Glass

Zachraň se, když to dokážeš. A hlavní hrdinka to dokázala a zachránila nejen sebe, ale i svěřenou osobu.
Čtivé, sice akční, ale takové jednoduché a přímočaré. U špionáže čekám větší serepetičky, zamotanější kličky a víc podrazáckých fíglů a větší zákeřnosti od protistrany.

30.11.2023 4 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Láska láska laska.
Ať se děje, co se děje, vsechno je ve jménu lásky. Ať to dobré neno špatné. Může za to láska.

11.11.2023 4 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Mazec! Kde mám další díl?
Měla jsem strach, že se budou omílat předchozí díly. Naopak. Hezky navazuje.

06.11.2023 5 z 5

Koumákův blog Koumákův blog Timo Parvela

Bavila jsem se a párkrát jsem dostala záchvat smíchu, až jsem slzela. Moc hodnej a báječnej kluk, který je věčně nepochopenej.
Pro všechny :-).

01.11.2023 5 z 5

Temné vody Temné vody Katherine Arden

To bylo tak jinaké, že to ztratilo hororovou čistotu předchozích dílů. Nečetla jsem jedním dechem, nebyla jsem zděšena hororovou atmosférou a nebyla jsem uchvácena geniálním myšlením dětí.
Přesto je to čtivé a téma zajímavé.

23.10.2023 3 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani skvělé. Hrdinka v divném domě A kolem ní divno. Je to skutečné nebo jsou to halucinace? Zajímavý námět, ale vysvětlení toho všeho, jsem nedala na první dobrou. Což je průšvih.
Než abych ty stránky četla ještě jednou a pomaleji, tak jsem si v hlavě stvořila svoji zjednodušenou verzi, kterou dokážu vysvětlit, když se někdo zeptá: " A co to způsobilo?"

08.10.2023 3 z 5

Tibbles Tibbles Michal Šanda

No ahaaaaa proto!!!!!
Příběh podle skutečné události o jednom objevitelském počinu.
Milé, lehce a nenáročně uchopené s takřka černohumorným koncem.

28.07.2023 5 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

(SPOILER) Se omlouvám, hledala jsem a hledala, ale opravdu mě kniha nebavila, a nakonec jsem to i našla....
Nalákala jsem se na Shakespeara - na Hamleta, jo byl tam, ale až někde...

23.07.2023 2 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Uf, strašný. V rámci vyzvy dočteno.
Přijde mi, že šlo o nepovedený pokus předělat scénář na román.
Fakt hooodně nepovedený.
Někdo někam skok zase jiný někdo jinam a pořád se nemůžou dovolat Vandě. A všechno dopadne takřka vánočně.

09.07.2023 2 z 5

Pozval Tatar tatarku Pozval Tatar tatarku Jiří Dědeček

Potrhlé rýmovačky, které pobaví spíše dospělé.
INDOVÉ

třetího pominu
měl na dlani ledvinu.

07.07.2023 4 z 5

Bethany a netvor Bethany a netvor Jack Meggitt-Phillips

Jak byla ONA drzá tak byl ON sebestředný. Zábavné čtení o neobvyklém přátelství, které vzniklo za neobvyklé situace.

05.07.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Pěkný, smutný, pěkný.
Hnusná jízda jednoho skvělýho manželství nebo skvělá jízda jednoho hnusnýho manželství?
Jako na houpačce - naděje stíhá smutek, že jako konečně jo, ale vlastně ne.
Jestli někdy, tak to bude fakt dobrej film, na kterej se už teď moc těším.

28.06.2023 4 z 5

Kocour a mops Kocour a mops Bai Cha

A proč ne? Vtipné, k pláči, k zulíbání pravdivé. Zajímavý komiks o domácích mazlíčcích.
Rozhovor koček:
"To je ale tlusťoch! Zbytečně promarněný život."
"Moje řeč. Kočka, co si nedosáhne na zadek, je skoro stejně zbytečná jako lidi."

23.06.2023 4 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Četla jsem dlouho.... A přitom je kniha tak jiná, tak zajímavá a zároveň nudná a zdlouhavá. Pro děti a mládež vážně ne.

15.06.2023 3 z 5