Marla Marla komentáře u knih

Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Hana Parkánová-Whitton

Spousta více či méně excentrických postav, meluzína, déšť, tma a jedna dokonalá hlavní hrdinka, která za neustálého popíjení kávy buď příšerné anglické, nebo skvělého espressa vyřeší další záhadu. Zazvonil zvonec a pohádky je konec:))

28.10.2023 4 z 5

Jak mi zvířata mluvila do života Jak mi zvířata mluvila do života Jenny Nowak (p)

Začátek byl fajn, pak se to nějak zvrtlo a nedočetla jsem, přestalo mě to bavit. Vrátila jsem do knihovny a nemíním si to znovu půjčit.

01.04.2023 2 z 5

Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Božena Němcová

Krásná klasická pohádka.

21.12.2022 5 z 5

Večeře v ráji Večeře v ráji Ben Bennett

Dočetla jsem jen proto, že jsem chtěla vědět, jestli se osel zbaví vady řeči. Jinak se děj táhnul jako vývar a byl takový nějaký nedochucený. Proložené recepty byly zajímavé i když nějak nevím, kde bych sehnala Venušiny mušle. Konec a zazvonil zvonec.

20.11.2022 3 z 5

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Myslela jsem si, že se budu bavit jako u dalších autorčiných knih. Ale fakt jsem se nebavila. Na můj vkus to bylo moc cynické a křečovité a hlavní hrdinka mi přišla jako zamindrákovaná blbka, která chce pozornost za každou cenu.

10.11.2022 1 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Jak mám knihy ve kterých se peče a vaří ráda, tak tohle mě vůbec nebavilo. Bylo to jaksi placaté, divně napsané, nejlepší z toho všeho byly recepty na konci knihy. Nu, nicméně dám šanci druhému dílu, uvidíme.

01.11.2022 2 z 5

110° od Marsu 110° od Marsu Ondřej Vojtíšek

Velice jednoduše napsaná a při čtení velmi znepokojivá novela o tom, co lidstvo možná jednou čeká.

23.10.2022 3 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Velice milá a klidná kniha. Četba na mě působila stejně jako setkání se sestrou Angelikou - příjemným a uklidňujícím dojmem.

09.03.2022 5 z 5

Zorka na prázdninách Zorka na prázdninách Fringilla (p)

Na půdě u rodičů byla kdysi skříň plná krásných starých dětských knížek. Každé prázdniny jsem se probírala tou krásou a pak jsem četla a četla....ach, to bývaly časy! Zorka na prazdninach patřívala k oblíbeným. Pak šla léta, spousta knížek ze skříně se ztratila a zapomněla jsem na ně. Před časem jsem si na jedno zhýčkané děvčátko, které prožilo krásné prázdniny na venkově vzpomněla a dávno zapomenutou knížku sehnala. Zhltla jsem ji za jedno odpoledne, stejně jako kdysi a stejně jako kdysi jsem si čtení užila. Laskavě napsané, chvála přírody.

14.02.2022 5 z 5

Jak se evropští národové v Americe vdávají a žení Jak se evropští národové v Americe vdávají a žení Morris Salmonson

Zajímavý a docela zábavný dobový dokument, zvláště část věnovaná velkým věkovým rozdílům mezi partnery.

31.12.2021 3 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Zavzpomínala jsem na své dětství za normalizace a jsem nesmírně vděčná rodičům, protože jsem tu divnou dobu prožila jako spokojené dítě, které to, že se o některých věcech nemluví vnímalo jako hru na tajemství.

29.12.2021 3 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Velice zajímavá kniha, moc mě potěšily pasáže věnované paní Anně Náprstkové, , to musela být výjimečná žena!

27.12.2021 5 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Hravé a vtipné povídky. Čtení jsem si moc užila.

07.12.2021 5 z 5

Sejdeme se na piazzetě Sejdeme se na piazzetě Frances Mayes

Parádní odpočinková kniha nabitá dobrým jídlem a pitím, radostí z cestování a poznávání světa a vyšperkovaná několika recepty. Moc hezké čtení!

17.09.2021 5 z 5

Prázdná země: Listopadová část roku Prázdná země: Listopadová část roku Jiří Sádlo

Obyčejná slova poskládaná do obyčejných vět. V těch větách jde jen o obyčejné věci, události, zážitky, cesty. Ale jak jde čtenář po těch obyčejných cestách a sleduje vše obyčejné kolem sebe, zjistí najednou že text není obyčejný, že je výjimečný ...a pak mu přijde líto, že je už konec.

01.08.2021 5 z 5

Šťastné hororové mládí Šťastné hororové mládí Václav Upír Krejčí (p)

Tak jsem po přečtení přemýšlela, jak tohle dílo pochopit. Buď si ze čtenářů autor dělá srandu a říká si: chachá milánkové, jestli myslíte, že je tohle všechno pravda, tak jste úplně..../možno doplnit libovolné slovo/. Nebo je to všechno fakt pravda a autor se tímto pomstil všem okolo sebe. Možné je také to, že je to pravda a tato kniha zafungovala jako jakási forma psychoterapie.
V každém případě jsem při čtení nevycházela z úžasu a před očima jsem pořád měla to nezaměnitelné, ježaté, netopýří, upíří zjevení.

22.07.2021 3 z 5

Kriminální případy ze starého Písku Kriminální případy ze starého Písku Ladislav Beran

Případy se odehrávají v kraji který mám ráda . To je asi tak jediné, co se o tom dá říct. Jinak je to dost nudně a nezáživně napsané.

20.06.2021 3 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Mnoho mrtvých, mnoho podezřelých, mnoho uniklého času, mnoho obvinění.....a přece je to stará dobrá anglická detektivka!

19.06.2021 5 z 5

Starožitná smrt Starožitná smrt Stanislav Češka

Sex, prachy, vlivní lidé, lepé děvy, jedno soukromé očko a spousta chyb. Víc není třeba psát.

12.05.2021 3 z 5

Všechny barvy slunce a noci Všechny barvy slunce a noci Lenka Reinerová

Člověk člověku vlkem... každý totalitní režim je zrůdný. Vše podstatné bylo již napsáno v komentáři kap66, jen bych to opakovala. A děkuji Databázi, díky ní jsem Lenku Reinerovou objevila.

31.01.2021 5 z 5