Matri Matri komentáře u knih

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Asi by som dokonca povedala, že zatiaľ najlepšia kniha od autorky, a to som čítala všetko, čo u nás od nej vyšlo! Veľký bonus je pre mňa humor, ktorý vďaka Nove bol fakt top. Naozaj som sa počas skoro celej knihy priblblo usmievala ;-) Nova je úžasná hlavná postava, naozaj som si ju veľmi obľúbila, rovnako Ronan. Páčili sa mi ich vzťahy so študentmi, s ľuďmi v mestečku - taká pekná rodinka. Po tomto som naozaj veľmi zvedavá na ďalší diel v tejto sérii. Teším sa!

21.06.2023 5 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Noooo... Už dávno som nečítala knihu, ktorá v nejakom zmysle rieši milostný trojuholník (aj keď tu je to trošku sporné označenie), kde by som si fakt nevedela vybrať stranu!!! Ale ja naozaj neviem! Nate aj Griffin sú úplne senzační a strašne ma bavila aj Swayze!! Bolo to aj humorné, aj záhadné, smutné, ale hlavne plné lásky... Koniec som síce tušila, ale aj tak... Okamžite potrebujem ďalší diel. Za mňa veľmi veľmi vydarená kniha - zaľúbila som sa!

"Milovat někoho tak, jako já miluju tebe, je docela děsivý a vyděšený lidi můžou znít nejistě, protože nejzranitelnější věcí na světě je riskovat vlastní srdce."

03.04.2023 5 z 5

Pan Masters Pan Masters T. L. Swan

Musím hneď v úvode priznať, že nemám rada v knihách age gap. Isteže sa nájdu výnimky. Táto kniha je jednoznačne jednou z nich.

Julian Masters je charizmatický tridsaťdeväťročný sudca, miliardár a otec dvoch detí, ktorý pred piatimi rokmi prišiel o manželku. Do Británie sa ako jeho nová opatrovateľka sťahuje dvadsaťpäťročná austrálčanka Brielle.

Celý príbeh neskutočne ťahá Brielle. Je to živel - mladá, energická, impulzívna, spontánna, zároveň je citlivá, empatická a oddaná deťom, o ktoré sa stará. Získal si ma najmä jej ostrovtip, myšlienkové pochody, "smola":), odhodlanie postaviť sa za deti, čeliť svojmu šéfovi, a to teda so železnými nervami. Ich hádky s Julianom boli niekdy tak ostré a Julianove slová tak kruté, že ja by som sa už dávno zobrala kade ľahšie. Ona však nie.

Julian bol fakt poriadny protiva, ktorý ma dokázal rozčuľovať snáď až do úplného záveru - tvrdohlavý, zaťatý, "všetko viem najlepšie" a pritom vlastne vôbec nevie čo sa deje v životoch vlastných detí.

Avšak, vzťah Juliana a Brielle bol od úplne začiatku fakt žhavý. Z knihy si zapamätám najmä dve veci:
- skvelé spicy scény
- úžasné hádky hlavných hrdinov

Počiatočný diel tejto série bol veľmi slušným, vtipným a žhavým začiatkom a už teraz sa moc teším na Pána Spancera.
Hodnotim 4,5*

27.06.2024 5 z 5

Tatér Tatér Katy Cooper

"Tak hele, princezno,“ procedí Hispánec naštvaně, „já tě tetovat nechtěl. Vtrhla jsi mi sem v noci úplně na šrot a dožadovala se tetování.“
„Tak jsi mě měl odmítnout, prokrista!“
„To jsem se snažil, ale byla jsi jak šílená! Myslel jsem, že to je tím chlastem, ale očividně jsi šílená i normálně!"

Rozmaznaná, prostoreká, bezprostredná, sarkastická Vicky, ktorá zisťuje, že ju podvádza snúbenec, ujde od rodiny a života v prepychu. A kam? Nakoľko čo to popila, nemá priateľov, ani kam ísť, jediné východisko je otrávený, potetovaný tatér Jason.
Táto kniha bola pre mňa dokonalým prekvapením! :))
Hneď od úvodu som sa naozaj kráľovsky bavila. Veľmi mi vyhovoval autorkin štýl - najmä sarkastický humor a úžasné dialógy! :-D
Vicky, hoci bola ukážková snobská barbie, ma fakt veľmi bavila. Jej vyrovnanie sa s bežným životom bolo plné milých bizarných situácii :)
Čo sa týka jej vzťahu s Jasonom, páčilo sa mi, že boli v prvom rade úžasní priatelia a všetko ostatné prišlo až potom. Veľmi to pridávalo na uveriteľnosti príbehu! Ich vzťah bol hlave kamarátsky, ale aj pestrý, výbušný a naozaj temperamentný, takže bolo stále čo čítať.
Čo sa týka konfliktov, nemôžem vyčítať správanie ani Vicky, ani Jasonovi, nakoľko som sa vedela vcítiť do pocitov ich oboch.
Suma sumárum, toto sa čítalo doslova úplne samo! Ďalšie knihy od autorky si určite prečítam! Výborná prvotina! ;-)

"Ty to myslíš vážně, že jo?“ vydechnu sotva slyšitelně.
„O tom záchodě a sprchách? Jo. Vždyť jsi říkala, že kempuješ.“
„Tohle není kempování, ale boj o život!“ zavřískám na něj zděšeně.
„Cože?“ Jason vyprsknul smíchy.
„Přece se nebudu mýt v jezeře a chodit na kadibudku!!"

25.04.2024 5 z 5

Slzotvůrce Slzotvůrce Erin Doom

A dívenka řekla vlkovi: „Jaké máš velké srdce!“
„To je jenom můj hněv.“
A ona řekla: „Ty máš ale velký hněv.“
„To abych před tebou ukryl srdce.“

Slzotvurce je príbeh o utrpení, samote, strachu, ale aj o nádeji, viere a samozrejme o láske. Láske, ktorá vznikla nevyžiadaná, ale o to silnejšia a odolnejšia.
Príbeh Niky a Rigela by som zaradila k YA romantike s kvapkou pikantností a slušnou dávkou temnoty. A to najmä vďaka Rigelovi, ktorý bol tak krásne polámaný, a pritom plne oddaný svojmu Slzotvorcovi :*
Obaja hlavní hrdinovia nemajú ľahký osud a v živote sa doslova bijú o svoju kvapku šťastia. Ich príbeh sa mi páčil, ALE bol pre mňa neskutočne uťahaný... Skrátila by som to snáď o tretinu :-/ Do polovice knihy som mala pocit, že sa doslova stále točíme dookola. So záverom by som zas bola spokojná už asi v momente, keď do konca knihy chýbalo 70 strán...
Opakujem, až na tú uťahanosť deja sa mi kniha páčila. A vyzdvihujem množstvo naozaj krásnych myšlienok! :)
A ešte... obálka krásne vystihuje celú knihu :)
V hodnotení sú to pre mňa slabšie 4*

"A co se stane teď?“
„Všechno, co budeme chtít."

10.04.2024 4 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Celá séria je charakteristická svojím vtipom a samozrejme veľmi sympatickými bratmi Caineovými.
Tentokrát najmladší Breaker zisťuje, že miluje svoju dlhoročnú najlepšiu priateľku Liu. A to v momente, keď Lia plánuje svadbu s niekým iným.
Na úvod musím povedať, že téma od priateľstva k láske nepatrí k mojim top. Breaker mi ani sekundu neprišiel ako podnikateľ a milionár. Správal sa ako úplne obyčajný chalan - vtipný, milý, spontánny so záľubou v stolných hrách. Lia sa k nemu dokonale hodila a bolo nevyhnuteľné, aby skončili spolu :)
Trošku mi, v porovnaní s predošlými dielmi, chýbalo ešte viac humoru. Ale ten, ktorý sa v knihe objavil, najmä v podaní trojlístka bratov a ich debát, bol úplný top. Ich interakcie majú u mňa 5* bez debaty.
Inak bola pre mňa kniha zo série asi najslabšia, ale stále veľmi pútavá oddychová záležitosť :)
Celú sériu vrelo odporúčam najmä tým, ktorí majú radi vtipnú oddychovú romantiku ;-)

"Boty. Prosím vás, zujte mi boty.“
Huxley ukáže na mě, potom na JP a prohodí: „No tak mu zuj boty.“
„Proč mu je nezuješ ty?“
„Protože jsem starší bratr a to mě automaticky staví do role manažera.“
„Chceš říct, že mě budeš řídit, jak mu budu zouvat boty?“
„Jo, teď mu je zuj."

01.04.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

"Nevím, na jaký druh žen jsi zvyklý, ale moje matka nevychovala žádnou včelu dělnici. Vychovala královnu,“ pronesu zcela vážně. „A ta nedává med zadarmo."

Toto ma fakt bavilo!!!
Opäť ďalšia kniha z prostredia mafie, avšak iná. Tentokrát vďaka Tru a jej myšlienkam, povahe, zázemí, vtipu to bolo tak nejak strašne milé a úsmevné.
Tru mi bola sympatická od samého začiatku. Hoci sa označuje za introverta, vie si krásne dupnúť za svoje, nenechá so sebou zametať, nekývne na všetko akonáhle zbadá sexy chlapa. Jednoducho naozaj si ma získala.
Liam je tajomný, nebezpečný, obávaný, vždy dostane čo chce, avšak akonáhle sa do jeho života priplietla Tru stáva sa z neho fakt taký krásne zaláskovaný kocúrik (hoci ho Tru označuje za vlka :)). Okrem toho tu máme opäť age gap (15 rokov) a tentokrát to neskutočne sedelo a príbehu to svedčilo ;-)
Mám rada temné dark romance. Táto kniha spĺňala jednak to, rovnako bola vtipná a hlavne... neskutočne dobre a ľahko sa čítala! Doslova som ju zhltla!
Sem s druhým dielom o Killianovi - moc moc sa teším!!!

"Ona je mým protějškem.
Jin k mému jangu. Světlo k mé temnotě.
Ona je to, o čem jsem nevěděl, že mi celé ty roky chybělo: moje útočiště."

19.03.2024 5 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Táto kniha ma totálne uchvátila prekrásnou obálkou - úplný top strop!!! A rovnako krásne je aj prevedenie celej knihy, ktorej súčasťou je 8 poviedok doplnených o ilustrácie ku každej z nich.
Ako uvádza už obálka, ide o romantické príbehy z moderného sveta, ktoré sú šmrncnuté určitou dávkou fantasy prvkov.
Príbehy sú vcelku svižné, každý je iný a určite som si našla aj svoje obľúbené.
Čo sa týka poviedok, bola to moja knižná prvotina, nemám s čím porovnať, a teda ani neviem ako ohodnotiť, nakoľko niečo sa mi páčilo viac, niečo menej...
Každopádne je to krásna kniha a ja som spokojná ;-)

06.02.2024 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

K tejto knihe mam síce asi najviac výhrad, ale aj tak... Úžasné!!!
Hodnotím síce trošku slabšie, čo znamená 4,5 hviezdičky. A prečo?
Hlavne úvod mi prišiel tak nejak iný, akoby bol písaný iným štýlom. A hlavne ma neskutočne vytáčala nadávka, ktorú používala Ilan (hoci ju mala od Jorta, ale nehodila sa mi k nej vôbec) - "do prasečí riti" - na 70 stranách použitá hádam 10x... A samozrejme nás sprevádza celou knihou :-/
Okrem toho som bola na rozpakoch z opätovného stretnutia s dvadsaťpäťkou. Môj obľúbený kapitán sa správa celú knihu úplne "že na facku"! Podobne na tom boli aj ďalší členovia dvadsaťpäťky... A môj milý Enzo mi zlomil srdce :(
Dej bol spočiatku na mňa pomalší. Veľa sa vysvetľovalo, zoznamovali sme sa s novým svetom, čo je určite nevyhnutné, ale na druhej strane miestami nudnejšie oproti predošlým dvom dynamickým častiam.
Od polovice knihu sa to zlepšilo a posledných 100 strán opäť pecka. Koniec ma určite nesklamal. Síce vývoj Ilan sa mi, priznám sa, neviem či pozdáva, ale neviem sa dočkať ďalšieho dielu, ktorý verím uzrie svetlo sveta čím skôr!
Táto séria je pre mňa najmä o priateľstve, a ja pevne verím, sa dočkám happyendu ;-)

"Kapitán bude muset své zákony změnit, protože tebe, Ilan...
tebe si vzít nenecháme."

26.01.2024 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Vtipný milý romantický príbeh, ktorý splnil moje očakávania. A teda - zabavila som sa, najmä vďaka bezprostrednej milučkej Olive, a to v jej detskej aj dospelej verzii (a v nemalej miere aj vďaka jej kamarátke Lucy).
Mám rada, keď autorka popracuje na charakteroch, a majú niečo "svoje" charakteristické, výrazne črty osobnosti, vďaka čomu si k nim vytváram aj blíži vzťah, sympatie respektíve antipatie. To sa podarilo v tomto prípade kúsok viac u Olive. Jashona som asi sem-tam nechápala a možno mu to aj trošku menej verila :)
Príbeh to bol pekný.. taká jednohubka s rozprávkovým nádychom Hollywoodu, ktorá vie zabaviť a dokonale odreagovať človeka.
Hodnotím 4,25 hviezdičkami.
Autorin štýl mi dosť sedí, takže sa už teším na pokračovanie - určite si ho prečítam :)

"Kdykoliv se mi se srdcem na dlani podívala do očí, propadl jsem jí o kousek víc. Jakkoliv to celé začalo jako nějaká šaráda, nevěděl jsem, jestli budu schopný nechat ji jít, až přijde čas."

30.12.2023 4 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

"Můj táta mi vždycky říkal, že čím je někdo tvrdší navenek, tím měkčí je uvnitř,“ prohodí. „A ty, Weste, jsi ten nejtvrdší člověk, jakého jsem kdy potkala.“

Príjemné romantické oddychové čítanie. Samozrejme nič nové pod slnkom, ale presne mi zapadla do nálady a čítanie som si užila.
Mala by som určite nejaké výhrady - a to najmä k drobným zbytočne nafúknutým konfliktom ku koncu knihy. A hoci bol list od Westovho brata krásny a dojímavý, prišlo mi to až moc "okato rozlúčkové" :( Sílená hra na city, kde jeden list má vysvetliť a ospravedlniť všetko...
Kniha ale jednoznačne stojí za prečítanie, postavy Westa aj Elle sú naozaj dobre napísané. Taká chutná jednohubka ;-)

"Od doby, co se můj svět střetl s Westovým, jsem byla natolik zaneprázdněná životem, že jsem se přestala zaobírat umíráním.
Taková ironie!"

01.12.2023 4 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

"Neberte si nic z minulosti a nepůjčujte si nic z budoucnosti. Žijte přítomností. Jen to znamená skutečně žít.“

Tento príbeh je podľa mňa tak originálny! Ako som v prvom diely bola totálne na vážkach, pre ktorého sa rozhodnúť, Epocha ma jednoznačne nasmerovala a úplne uspokojila!
Musím mať ale výčitku ku každému jednému z hlavných hrdinov, lebo v určitom okamihu mi každý z nich liezol na nervy a jeho/jej rozhodnutia som absolútne nechápala. Posledná tretina knihy ale bola úplná bomba, a ja som hltala každé slovo.
Krásne epické romantické ukončenie knihy. Niekto našiel, čo v živote hľadal, a niekto to ešte len musí objaviť!
Napriek trošku ťažšiemu (nudnejšiemu) začiatku knihy, si ma tento príbeh na plnej čiare získal. A hoci bol pre mňa o kvapku slabší ako prvý diel, stále krásne 4,5 hviezdičky.
Sériu len a len odporúčam!
Teším sa na posledný kúsok do mozaiky, nech je všetko ako ma byť ;-)

"Přestože jsem byla holka, která nevěřila v osud ani ve hvězdy, po jednom polibku jsem věděla, že už nikdy nebudu chtít políbit nikoho jiného."

15.10.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

(SPOILER) „Jestli si myslíte, že něco víte, mýlíte se.“

Naozaj som zo záveru tejto kruto-krásnej série moc NADŠENÁ! A razom sa séria ocitá medzi mojimi top!!!
Záverečný diel ma dokonca dokázal aj prekvapiť, čo som vlastne asi ani nečakala (popravde sériu sprevádzala mierna predvídateľnosť). Ale fakt to vôbec, ale vôbec neuberá na jej kvalite.
Romantická linka v sérii bola taká "milá", ale čo mňa dostalo oveľa viac, bolo priateľstvo medzi Kivou a Caldonom - to bolo fakt dokonalé! Zároveň má veľmi prekvapila Cresta a jej účinkovanie v tejto časti (opäť milo!). Celá skupinka vytvorila úžasnú a nesmierne sympatickú partiu rôznorodých ľudí, a ja som si ich záverečné dobrodružstvo naozaj užila.
Kiva, ako hlavná hrdinka zostala veľmi uveriteľná, ľudská, žiadna super hrdinka. Len obyčajné dievča s "štipkou" mágie (ktorá na ňu osobne chúďatko ani nepôsobí), s ťažkou minulosťou a toľkými ranami na duši aj tele, že klobúk dole :(
Celú sériu hodnotím ako must read v žánri fantasy. Túto jazdu som si užila dokonale (asi aj vďaka čítaniu celej série za sebou bez prestávok).
Jedným slovom ODPORÚČAM!!!

„Jsi taková, jaká se rozhodneš být, Kivo. Dobrá, nebo zlá to záleží jen na tobě. Tvoje magie je nástroj. Ty ovládáš ji, nikoli naopak. Nemůže tě změnit v někoho, kým nechceš být. Tak to nefunguje.“

11.10.2023 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

"Pokud je možnost zamilovat se do ženy při práci, pak by to byla tahle práce a tahle žena. Vidět ji pochodovat se sekačkou po mé zahradě bylo kupodivu vzrušující. Nejspíš to zní hrozně divně, ale vážně. Tohle bylo mé území, moje svatyně, a zjistil jsem, že ona do ní krásně zapadá."

Opäť som veľmi spokojná!
Táto časť sa mi určite páčila viac ako predošlá. Prečo?
Henry aj Yumi sa chovali neskutočne prirodzene. Už od ich zoznámenia mi boli obaja nesmierne sympatickí. Milé ako sa veľký chlap dokáže niečoho báť a ako si s ním dokáže poradiť maličká aziatka :))
Tiež som bola rada, že sa nekonala žiadna zbytočná vzťahova komplikácia. Áno, nejaké problémy boli, ale úplne oprávnené. Kniha sa opäť venuje nejakej tienistej stránke našej spoločnosti - tentokrát sčasti rasizmu, zastaralému názoru na manželstvo v japonskej kultúre, a tiež domácemu násiliu.
Napriek aj vážnejšej téme to bola veľmi príjemná oddychovka. Táto séria si celkovo drží kvalitnú úroveň s príjemnou dávkou vtipu. Mňa si teda získala ;-)

Ka Mate Haka :)

11.09.2023 4 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Celý čas počas čítania som uvažovala, že toto na 5 hviezdičiek asi nebude (predsa len, tie druhé diely sérii bývajú slabšie, prepájajuce)... ale prišiel záver... trošku očakávaný, trošku šokujúci, ale áno, aj druhý diel je na 5 hviezdičiek!!!
Po epilogu sú ale moje očakávania na záverečný diel enormné, očakávam veľkolepý epický koniec... takže, už nám je všetkým jasné, ako sa Handlir a siréna milujú, a teraz prejdeme k činom a nadupanej akcií! Teším sa!

20.04.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Z každej strany sa na mňa valili pozitívne dojmy z tejto knihy, no neviem prečo, ale to vedecké prostredie ma nejako nelákalo... Ale to by bola obrovská chyba, keby som to neprekúsla a túto knihu obišla.
Príbeh bol vtipný, zaujímavý, krásne napísaný a teda Adam.. no jedným slovom zlatíčko protivné! Už som spominala, že to bolo vtipné? Lebo bolo! Takže každá romantická duša, ktorá má rada vtipné situácie a slovné výmeny.. Šup šup prečítať

24.01.2023 5 z 5

Mráz Mráz C. N. Crawford

"Takhle brzy jsem ještě nikdy nevstala.“
„Má to své výhody,“ utrousil Torin.
„Vstávat se slepicema je součástí vaší posvátný rutiny?“ zeptala jsem se.
Otočil se ke mně a s prchavým úsměvem mi ukázal prostředník.
Ohromeně jsem zamrkala.
„Udělal jsem to správně?“ ujistil se.
„Udělal. Máte u mě bod k dobru."

Áno áno áno, táto kniha bola, ale že úplne presne pre mňa. Všetko sadlo presne kam malo!!! :))
Hoci kniha nie je dlhá, obsiahla všetko čo som očakávala. A to najmä maximálne chémiou nabitý bojovný, uštipačný vzťah (alebo zatiaľ partnerstvo?) medzi vílím kráľom Torinom a osirelou vílou žijúcou vo svete ľudí Avou.
Ava mi bola bez debaty sympatická od absolútne prvých stránok. A spojenie s kamarátkou Shalini bolo úžasné (trošku mi pripomínali Rapsodiu a Calypso s Temper - čo je len dobre) ;-)
A potom tu máme samotného kráľa víl - za mňa ďalší úžasný knižný "chlap snov" :-*
Príbeh si zachovával určité tajomno, slušnú dávku akcie (najmä v podobe turnaja a tréningu naň) a vtipných sarkastických dialógov.
Obálka je úžasná, postavy top, romantická linka naozaj žhavá, dej absolútne neukončený takže netrpezlivo čakám čo ďalej!!! Verím že pokračovania sa dočkáme čím skôr!
Vrelo ODPORÚČAM (ďalšia moja knižná láska) :-*

"Vážně nejsi taková, jak jsem si myslel.“
Olízla jsem si rty. Torin si toho všiml a zadíval se na ně.
„To je dobře, nebo špatně?“ zeptala jsem se.
„Obojí.“
„Nechápu.“
Zvedl ruku a konečky prstů mi přejel po klíční kosti. Zachvěla jsem se vzrušením. „Ještě jednou mi pověz, jak moc mě nesnášíš.“
Splašil se mi tep. „Rajcuje vás to?“
„Něco takového."

25.04.2024 5 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

"To je v pořádku. Byls roztomilý.“
„Roztomilej?“ Jeho prsty si našly cestu k mojí bradě. „Dávám přednost sexy samcovi.“
Nakonec jsem se přece jen uchichtla. „Promiň, ale tenhle popisek je na beton zamluvený pro Dupíka."

Ukončenie série to bolo také... pekné.
Niečo z toho náboja, ktorý sprevádzal predošlé diely sa mi akosi vytratil. Či to bolo skorým rozlusknutím dilemy ohľadne toho pravého (síce vždy sme vedeli, kto to nakoniec bude), alebo mi chýbalo viac akcie? Sama neviem...
Úplne najlepším atribútom celej série, a hlavne tejto záverečnej časti, je jednoznačne postava Rotha! A spolu s pokrevníkmi úplný top (božia bola tá ich opilecká scéna ;-))
Ako druhého musim pozitívne vyzdvihnúť Caymana - tie prezývky, ktorými častoval Laylu boli super. Okrem toho to bol priateľ na správnom mieste.
Celú sériu by som označila za takú basic YA fantasy pre násťročných. Žiadna ťažká zápletka tam nie je, a podľa toho je aj kniha ukončená. Tak nejako potichu - žiadne veľké epické bitky nečakajte.
Sériu však napriek akýmkoľvek výhradám jednoznačne odporúčam a má pevne miesto v mojej knižnici. Zároveň, Rotha zaraďujem na popredné priečky mojich top knižných hrdinov! :)

"Já, Astaroth, korunní princ pekel, jsem do tebe zamilovanej, Laylo Shawová. Včera. Dnes. Zítra. Za stovky desítek let do tebe budu pořád zamilovanej a bude to stejně intenzivní dneska jako za deset let."

29.11.2023 4 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

(SPOILER) Na knihe mi dve veci vadili, a rovnako dve veci ju u mňa vyzdvihli vyššie.
Vadil mi začiatok, ktorý bol pre mňa málo uveriteľný, pretože ak niekoho z duše nenávidím, tak ho po 4 dňoch doslova nezvediem (lebo je neodolateľný?). Druhá vec - ani náhodou nechápem prečo Nat nebola úprimná, a keď išlo do tuhého Riccimu nepovedala čo a ako, a prečo je vlastne u neho (ok, chápem - zápletka do deja, ale logika tam chýba).
A vďaka čomu som spokojná - dojalo ma ako Matteo bral Nat, že bola "jeho mamou". Na druhej stane, mi bolo ťažko a zlomilo mi srdce, keď Nat prišla o dieťa (hold materinské city). Ale vďaka tomu bol pre mňa zážitok z knihy o niečo silnejší.
A ešte... mala som pocit, že tak 1/3 knihy sa týka nikoho/niečoho iného, nie ústrednej dvojice.
A paradoxne, najlepšou postavou knihy pre mňa vyšla Val :)
Hoci je to zatiaľ pre mňa najslabší diel, stále si drží úroveň, a teším sa na Hectora.

"Ve vteřině našel šněrování na korzetu a začal ho postupně rozvazovat.
„Jaký idiot to vymyslel?“ zabručel, když se mu stále nedařilo.
„Nějaký světový návrhář,“ zcela zbytečně jsem konstatovala.
„Určitě gay!“ zamračil se.

25.11.2023 4 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

"Pasti v pastech, hádanky v hádankách."

Tisíckrát áno!!!
Táto séria je tak iná oproti všetkému, čo som kedy čítala... Je to záhada v záhrade, láska v chaose, hľadanie odpovedí a neustále sa hromadiace sa tajomstvá.
Ani jeden diel nebom pre mňa zatiaľ sklamaním a tretí diel ma dostal od prvej stránky. Častokrát som sa sama zastavila v čítaní, pozerám do okna a naozaj rozmýšľam nad tými záhadami (áno, niečo sa mi podarilo uhádnuť) :)
Všetko dopadlo tak, ako som si priala (vrátane romantickej linky - ak sa to teda dá považovať za koniec!?) a bolo to úžasné! Ani na jednej stránke nehrozí nuda ;-)
Celú sériu maximálne odporúčam!!!

"Miluju tě. Vážně bych umřel, abych tě ochránil. Klidně budu riskovat, že mě budeš nenávidět, jen abys byla v bezpečí. Protože – některý věci jsou sakra tak cenný, že se s nima hazardovat nesmí, Avery.“

17.11.2023 5 z 5