micha-ella micha-ella komentáře u knih

Akvárium Akvárium David Vann

U jiné knížky tohoto autora jsem napsala do komentáře slovo síla! U této knížky bych ke stejnému slovu přidala ještě jeden vykřičník. Zacloumá to s vámi!
Proč byla jedna z postav tak zlá a krutá se dá pochopit, ale souhlasit s tím rozhodně nelze.

10.11.2019 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Na rozdíl od předchozích komentářů se mi ty osudy žen zdály místy trochu přehnané, zvlášť ten z Indie. Vadilo mi promíchání kapitol.

30.10.2019 3 z 5

Byla prý docela hezká Byla prý docela hezká Michel Bussi

Tak jsem zkusila ještě jednou Bussiho a už zřejmě naposledy. Do čtení jsem se chvílemi musela nutit, některé pasáže mi přišly až ironické, ačkoliv byly myšleny zcela vážně. Já stojím na opačné straně.

28.10.2019 3 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Hodně rozvláčný příběh, který vypráví jednotlivé postavy. Pro mne jich bylo moc, i když jejich životní osudy byly vzájemně propletené, místy mě čtení nebavilo.

04.10.2019 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Pokračování knížky s názvem Ty. Nechce se mi věřit, pro přemíru vulgárních popisů sexu, že tohle psala žena a ještě s věnováním pro svojí maminku. V prvním dílu mě bavily odkazy na známé knihy a spisovatele, v tomto druhém převažovaly odkazy na filmy a herce a těch už jsem tolik neviděla, abych si mohla ty scény představovat. Musíte to číst jako nadsázku, v některých pasážích s bezvadným humorem. Jinak by vám hlavní hrdina - sériový vrah a lhář, rozhodně nepřišel roztomilý.

02.10.2019 4 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Psychologický román, jaké mám ráda. Pokaždé jsem se těšila, až budu ve čtení pokračovat, nevadilo mi, že se děj rozvíjí tak pomalu a že hlavní postava je mi dost protivná.
Její partner naopak hodně sympatický a jeho pohnutky mi byly naprosto pochopitelné. Když se někomu zdá duchaplnost zápletky slabá, měl by jí zažít sám na sobě v reálu a pak by asi soudil jinak. Ti čtenáři, kteří chtějí rychlý spád, napětí, surovosti, honičky, sex a krev, ti si opravdu na své nepřijdou.

07.06.2019 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Přečteno jen do poloviny, styl za tři hvězdy. Pak už mě to nebavilo a když mě knížka nebaví, tak se do čtení nenutím, těším se na lepší.

16.05.2019 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Námět mě zaujal, začetla jsem se snadno, ale postupně mě to přestalo bavit. Vyšetřování takového případu by přece muselo probíhat úplně jinak! Děj se tím stal nepravděpodobný, zápletky překombinované. Zkusím ještě jinou autorčinu knížku.

07.05.2019 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Přišlo mi to dost natahované, moc popisné, hodně postav. Oproti Řbitovu zvířátek, při kterém jsem zažila takovou zvláštní vnitřní hrůzu a strach, mě to pod kupolí podobně nevyděsilo.

28.03.2019 3 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Přečteno jen do poloviny, pak jsem knížku odložila. Ne snad kvůli očekávaným nechutnostem a surovostem, ale kvůli naprosté hlouposti aktérů a tím i nereálnosti celého děje. Báječné dny jsem zhltla, tohle marně překousávala.

27.03.2019 2 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Výborný námět. Ale děj mě neuchvátil. Vadilo mi střídání časových rovin, vadila mi jména postav (rozumný spisovatel odliší alespoň začáteční písmena - snad si tohle mohu dovolit říct při počtu knížek, které jsem za svůj život přečetla), vadily mi ,,náhody" i jednání hlavní postavy atd. Škoda.

21.03.2019 1 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Nelíbil se mi styl psaní ani po poskládání útržků celý ten pološílený děj. Čím absurdnější a zmatenější, tím víc je dílo chváleno? Já chápu nadsázku i ironii - ale až tak?

18.03.2019 2 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Tak tohle bylo pro mne škoda času. Přiznávám, že jsem od poloviny knížky už jen listovala a četla na každé stránce jen dvě věty.
Teprve teď jsem zjistila, kolik toho autor už vyplodil a tak musím přidat hvězdičku za snahu.
Novodobá červená knihovna, děkuji.

14.03.2019 2 z 5

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Román hodně rozvláčný, ale pěkný sloh a stavba děje. Osobně jsem do toho příběhu jako jindy nevstoupila, náboženství a povahy postav byly mimo mne.

01.03.2019 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Srovnávala jsem s Malevilem a vyšly mi z toho dvě hvězdy. Hlavní postava mi byla hodně nesympatická a to ostatní je v předchozích komentářích.

06.02.2019 2 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Knížka pro majitele plachetnic a milovníky moře. Suchozemec se trochu nudí u popisů plachtění a odborné terminologie, ale příběh sám o sobě je dramatický a svým závěrem dojemný.

03.02.2019 3 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Prokousávala jsem se tím asi do poloviny, ne a ne se začíst. Divní lidé, divné dialogy, divné vztahy, sem tam odkaz na minulost. Autorku jsem neznala a až pozdě jsem zjistila, že čtu volné pokračování její předchozí knihy. Tak jsem Vražedný chlad chladně odložila.

31.01.2019 2 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Smutný příběh, výborně napsaný, zůstává ve mně stejný pocit jako po přečtení knížky Birk, ačkoliv ty příběhy jsou odlišné.

22.01.2019 4 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Asi je to moje malost, že mám ráda při čtení knížky obyčejnou posloupnost v ději a času. Nevadí mi promíchání těchto rovin, pokud je smysluplné, ale tady se mi zdálo všechno rozdrobené a matoucí, načaté a nedokončené. Silný román, vzhledem i obsahem, to ano, ovšem pro mne jen za tři hvězdy.

11.01.2019 3 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Aby mi nezmizel komentář, musela jsem kliknout na přečteno. Ale tuhle knížku jsem odhodila po první kapitole, bohužel. To že je světový bestseller? Světový?? Páni, kam ten svět spěje! Přeskoky jsem se ujistila, že je to něco jako trapná růžová telenovela.

17.12.2018 1 z 5