booklover_mili booklover_mili komentáře u knih

Píseň L. Píseň L. Veronika Opatřilová

Právě jsem knihu dočetla a rezonují ve mně emoce. Kniha je napsána tak nádherným slohem, se kterým jsem se ještě nesetkala. Čte se sama.
Popisy jsou neskutečně něžné, emotivní a poetické. Les je symbol svobody, klidu, možnosti být sami sebou.

Několik pasáží jsem si musela přečíst opakovaně jak na mě zapůsobily.

Hlavní postavy Laurence mi bylo že začátku líto. Hledal se, nenacházel nikoho, kdo by ho skutečně viděl a často se na hradě svého bratra trapil. Jediné útočiště pro něj byl les.

Knihu moc ráda doporučuji. Je to opravdu zážitek.

10.04.2024 5 z 5

Další skvělá kniha, která mi zůstane v knihovně a ke které se sem tam budu vracet. Mnoho zajímavých myšlenek ale vlastně i mouder do života. Naučte se přát si správně!

16.03.2024 5 z 5

Letní příběh Letní příběh Jen DeLuca

Tato kniha je velikým překvapením! Neskutečně milý, něžný a čtivý příběh a ještě s tématem renesančních slavností a Shakespearem.
Přečteno za jedno odpoledne.

Hlavní hrdinové, Simon a Emily, si k sobě musí najít cestu, pár týdnů v létě jim to trvá a pak se to romantikou jen hemží.

Opravdu moc krásná a odpočinková kniha. Velmi ráda doporučuji.

26.11.2023 4 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Myslím, že kniha má nešťastný obal a zasloužila by si něco lepšího, aby na sebe upoutala pozornost.
Byla jsem překvapená, jak hezky se četla! Téma znásilnění a chování se hnusně k oběti na střední škole, kde pachatel je nám až do konce neznámý a beztrestně uniká bylo vhodně zvoleno.
Ava je silná žena, která bojuje za svého bratra, ale i za sebe samu. Chce zjistit, kdo jí oné noci znásilnil a změnil ji tak život a její pozici na škole, kde na ní koukají akorát tak jako na děvku.
Postava Knoxe je perfektní po všech směrech. Ochranitelský a silný typ milujícího mladého muže, kterého by si přála každá žena.

Knihu moc ráda doporučuji. Ač je mi již přes 30 četla se sama.

22.11.2023 4 z 5

Naprostá paráda a kniha, kterou bych doporučila každému, aby si ji přečetl. Je důležité v životě vědět, jak nečekaně pomoci a hlavně se toho nebát. Kniha dává super rady ve formě skvěle vedeného rozhovoru o tom, jak např. Zastavit krev, jak správně nastavit člověka, když nedýchá a jak stlačovat hrudník.
Zároveň popisuje jak ty šťastné tak ty nešťastné příběhy ze zásahu.

Tuto knihu velmi doporučuji. Za mě jedna z nejlepších knih roku 2023!

24.10.2023 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Kniha mě zaujala anotaci a tématem těla stárnoucí ženy. Určitě je nad čím se zamyslet. Pak jsem ale nepochopila některé kroky Marie, které mi k ní nešly a samotný konec, kde není ani náznak toho, co se stalo/mohlo stát.... Škoda toho zakončení jinak bych také hodnotila lépe.

09.09.2023 3 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Přečteno v letadle během tří hodin. Nedalo se odtrhnout a stránky se otáčely samy.
Je to velmi smutný příběh a zoufalé snaze dcery, aby ji milovala matka a aby si ji všímala aspoň špetkou lásky. Ve finále se pak Simona (Símka) vzdá školy, vzdá přítele, prakticky se vzdá i svého volného času, jen aby ji docenila matka, až skončí sama.....

03.09.2023 4 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Zajímavost: jméno Shakespeare v knize ani jednou nepadlo ani křestní jméno Shakespeara. V knize se o něm mluví jako o otci nebo manželovi, ale jako postava je hodně upozaděn, což dává prostor ostatním.

Vyzdvihuji rovněž obálku a krásný sloh.

10.02.2023 4 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

(SPOILER) Z knihy mám husí kůži. Mísí se ve mně emoce. Kniha začíná nejprve smrtí otce (zde autor skvěle popisuje, jaké to je když na pohřeb vybíráte písnička a pak je už nikdy nejste schopni v životě slyšet - mám stejnou zkušenost a zde jsem s autorem naprosto souhlasila), pak se dovídáme, že sestra Šárka už roky není s rodinou v kontaktu... no a pak to začne a rozjede se příběh plný napětí. Je Šárka blázen? Vymýšlí si celou dobu? Viděla něco jinak, co tak prostě nebylo a její mysl si s ní pouze pohrávala?

V knize se střídají 3 pohledy: Šárky, Marka a otce. U otce si pořád člověk říká, jaký to byl slušný člověk, co chtěl hlavně dobro dětí a že to prostě takhle být nemůže, že je to blbost....

...a pak kniha graduje a graduje.... myslím, že závěr není pro každého. Ne každý by i snesl, kdyby se mu stalo to co Markovi na posledních stránkách....

Neskutečně silná kniha. Mrazí mě.

16.10.2024 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

(SPOILER) Kniha řeší dvě základní témata: mánie po vltavínech a následný rozpad manželství vlivem tohoto fanatismu. Jako vždy je v knihách autora špatná komunikace mezi partnery, neporozumění a odcizení. Opět skvěle napsaná kniha od pana Hájíčka.

13.10.2024 4 z 5

Fotografové vzpomínek Fotografové vzpomínek Sanaka Hiiragi

Tenká kniha, která ale dokáže to, že nad příběhy budete přemýšlet a celkově i nad svým životem.

03.10.2024 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, ale kniha jako taková se nečte úplně lehce. Často jsou dle mého zbytečně odchylky, kdy se čtenář může lehce ztratit. Historie téměř všech postav i těch nedůležitých - bez toho bych se obešla. Několikrát se mi stalo, že jsem ani nevěděla, o kom je zrovna tato kapitola a k čemu mi vlastně je jeho historie ... Jinak ale knihu hodnotim velmi pozitivně. Příběh mateřství a bolesti. Pomalu se dozvídáme, co se vlastně stalo a proč.

24.07.2024 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Osobně se mi kniha moc líbila. Hezky navazuje na Pandu v nesnázích a příběhy se propojují. Opět zde máme i Terezu a Králíčka, tentokrát v pozadí a jako vedlejší postavy ale víme, jak dopadnou.
Situace hlavní hrdinky, kdy umírá a její dcera mezitím rozprodá její majetek a rozebere její věci je dost drsná.
Moc dobře napsáno.

Jak píšou ostatní sem tam je nesmysl v číslech a nesedí to ale kniha jako taková je napsána moc dobře.

21.06.2024 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Kniha se mi moc líbila. Musím rict, že mě oslovila mnohem více než Losos v kaluži.
Moc dobře popsané charaktery - Tereza a její problémy a myšlenky. V něčem jsem viděla i sebe samu. Králíček a jeho nádherná mluva. Úplně z něj čiší vzdělání a životní nadhled. Lenka to je zvláštní postava... Ale opět skvěle napsaná.

21.06.2024 4 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa (p)

Krásný, krátký příběh, který přečtete za 3h. K zamyšlení...
"Občas je důležité se v životě zastavit. Je to jen malá přestávka na dlouhé cestě životem. Ty jsi teď loď, která tu na nějaký čas zakotvila v přístavu. Nevadí, že si trochu odpočineš, než zase vypluješ."

12.03.2024 4 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Autorka píše čtivě a stylem jako moje oblíbená spisovatelka Barbara Erskin a cestování v čase zas připomíná Cizinku od Dianou Gabaldon.

Líbilo se mi použití staronorštiny a popisu, jak doba vypadala, jak na tom byla hygiena, popisy budov ale i věcí či jak se pletly ponožky, pralo prádlo a další.

Na druhou stranu jsem nechápala hlavní hrdinku, že ač byla zvyklá na moderní dobu, tak se jí v 9. století líbilo. Sama si to neumím představit.

Kniha se čte velmi příjemně, začetla jsem se a potřebovala ji dočíst. Krásný příběh dvou osudových lidí, které dělila staletí a přesto se našli.

14.12.2023

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Milá oddechovka, plná vtipných situací, kdy se dvě strany nechápou, protože netuší, že se vzájemně přitahují (ač on v to doufá). Postava Arona je fakt super. Osobně se mi kniha líbila více než Hypotéza lásky :)

12.11.2023 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Přečteno asi za 20 minut. Velká oddechovka, která vás přenese do vánočního Londýna na nákupy s nádechem romantiky.

16.10.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Naprosto oddechová kniha plná odkazů na Cizinku, Jamieho Frasera a skotskou historii.
Potřebovala jsem si po delší době přečíst něco romantického a Hrad ve Skotsku je kniha přesně pro mě. Vánoce, sníh, dobre jídlo a skotský hrad. Co víc si přát. :-)

03.08.2023 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Když jsem před pár měsíci četla Sedm manželů Evelyn Hugo, netušila jsem, jak krásně mi i tato kniha zapadne do takzvaného fiktivního vesmíru autorky. Je zde třetí manžel Evelyn, kterého si vezme na pouhý jediný den: Mick Riva a jeho první žena June a čtyři děti.
Prolíná se nám současnost (80.léta) a minulost (50. a 60.léta).

Knihu jsem nemohla přestat číst. Obracela jsem stránku za stránkou a nemohla se dočkat rozuzlení. A to je jako vždy takové otevřenější jak to u této autorky bývá a oheň knihu hezky započne a uzavírá.

09.07.2023 5 z 5