booklover_mili Online booklover_mili komentáře u knih

Kde je mi dobře Kde je mi dobře Emily Henry

Kniha mě nijak neuchvatila. Čte se lehce ale nešla mi přečíst na posezení, jak to mám u knih, které mě zcela pohltí. Tady se to nestalo. Příběh tak nijak ani neplynul. Nic moc se v něm neděje. K dočtení jsem se už musela nutit.

Jak píše paní níže. Mnoho povyku pro nic. Není to žádná velká hitparáda.

13.09.2024 2 z 5

Kolem dokola Kolem dokola Lucie Hušková

Téma je velmi smutné a depresivní. Ukazuje však dva pohledy - pohled Zoji, co zavinila nehodu a smrt otce rodiny a musí s tím žít. Chodí na terapie a začne se se situací srovnávat tím, že si nechává nehodu a symboly tohoto pro ní životního milníku tetovat na tělo.
Oproti tomu máme i příběh rodiny, která se smrtí otce potýká a snaží se se situací popasovat po svém, ač Markovi (syn otce) nedochází, že je ve stavu, kdy zoufale potřebuje psychologa.

Knihy paní Huškové mám ráda - již druhá a opět přečteno za pár hodin. Píše velmi čtivě! Jen se připravte je to náročné téma, ale jsem ráda, že máme české spisovatele, kteří se toho nebojí.

30.08.2024 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha plná naděje - v nouzi poznáš přátele, ač oni sami mnoho nemají a doba je zlá.

S Annou se život nemazlil, ale vše brala tak jak přicházelo a nakonec vše brala s neskutečnou pokorou a láskou k lidem.

Paní spisovatelku miluji a chci si postupně přečíst všechny její knihy. Zatím žádná nebyla zklamáním.

29.08.2024 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

(SPOILER) Trvalo mi se do knihy začíst ale od druhé části se to rozjede a to když Pavel začne pátrat a hledat svou rodinu, o které neměl ani tušení.
Narodila jsem se až v roce 1990 a je pro mě šokující číst o tom, jak brali vezenkynim děti a dávali je k adopci a jejim pravým rodičům tvrdili, že dítě umřelo .... Z toho je mi ouzko.

Kniha popisuje jak ty hrozné chvíle, mlácení ve vězení, útěk přes hranice tak i Baťův business a jak to v továrně chodilo. Zajímavá část byla i v době převratu a jak se vraceli studenti na univerzitu a začínalo se opět učit ale tentokrát v novém režimu.

Kniha konci pozitivně a vlastně i šťastně. Budu o ní ještě dlouho přemýšlet a opakovat si, že jsem ráda v jaké době nyní žijeme.

19.08.2024 5 z 5

Divé ženy Divé ženy Emilia Hart

Kniha o síle žen trvající po staletí v jedné rodině předáváné z generace na generaci.
Stránky se otáčí samy. Nechybí tajemno, trocha magie a hlavně spjatost s přírodou a zvířaty. Ráda doporučuji.

18.08.2024 4 z 5

Orgány nepatří do nebe Orgány nepatří do nebe Renata Kalenská

Silná kniha. Doporučuji přečíst všem, aby se více dostávalo lidem informací ohledně transplantací.
Některé příběhy vas dovedou až k pláči...

14.08.2024 5 z 5

Sejdeme se u jezera Sejdeme se u jezera Carley Fortune

Přečteno v angličtině během letu. Skvělá kniha a krásný příběh. Opět jako všechny ostatní knihy autorky zde máme ústřední dvojici, kdy trvá několik let než to "klapne" a než se příběh rozmotá.
Hezky se čte. Tuto autorku začínám zcela zbožňovat!

11.08.2024 4 z 5

Strom čarodějnic Strom čarodějnic Elena Collins (p)

Krásný a velmi čtivý příběh se dvěmi dějovými linkami, tedy jedné ze současnosti a druhé z 17. století.
Líbilo se mi, že autorka staví na reálných základech z dob čarodějnických procesu v Británii a co hrozivého se tenkrát dělo. Lidé byli zbytečně pověrčiví a neuměli si hodně věcí vysvětlit jinak než že jsou to čáry.
Kniha mi připomíná psaní B. Erskine, kterou mám moc ráda.

03.08.2024 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, ale kniha jako taková se nečte úplně lehce. Často jsou dle mého zbytečně odchylky, kdy se čtenář může lehce ztratit. Historie téměř všech postav i těch nedůležitých - bez toho bych se obešla. Několikrát se mi stalo, že jsem ani nevěděla, o kom je zrovna tato kapitola a k čemu mi vlastně je jeho historie ... Jinak ale knihu hodnotim velmi pozitivně. Příběh mateřství a bolesti. Pomalu se dozvídáme, co se vlastně stalo a proč.

24.07.2024 4 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Milá kniha. Vzala jsem si ji s sebou k moři a nelituji. Jak bylo psáno níže, nic moc se tam neděje, ani žádné zvraty, ale příběh je čtivý a moc se mi líbilo prostředí mladistvých v 70. letech - i jak mluvili, různé odkazy na filozofy, latinu a jiné jazyky. To už dnešní mládež nedělá a je to škoda. :)

19.07.2024 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Kniha o naději v životě, kdy člověk už nějak neví, jak dál a myslí si, že je na tom světě zcela sám.
Krásný sloh, příjemné a nekomplikované čtení. Pravda místy to bylo i nudné, ale nakonec ten konec byl opravdu silný.

12.07.2024 4 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Skvělá kniha, ač první díl mi přišel lepší.
Tato dává nahlédnout do potenciálních problémů ve vztazích a na možné toxické situace ale i osobnostní vlastnosti. Kolikrát jsem se musela nad některými body zamyslet v rámci svého vztahu. Knihu moc ráda doporučuji a těším se na třetí díl. :)

07.07.2024 4 z 5

Toskánské dědictví Toskánské dědictví Julianne MacLean

Nádherná kniha! Napsaná tak citlivě a poutavě. Příběh jedné osudové lásky, která byla utajena roky. Skvělé vykreslené postavy - zejména Sloane a její vnitřní boje. Lili a Anton a jejich spalující vášeň a Fred a jeho zatrpklost a strach z toho, že zůstane sám.

Silný příběh - kniha se čte sama. Ideální na léto. Moc doporučuju. Pro mě rozhodně překvapení tohoto léta.

04.07.2024 5 z 5

Botanikova dcera Botanikova dcera Kayte Nunn

Dobře napsaná kniha, která se čte rychle, ale něco mi v ní chybělo. Konec uspěchany a vlastně i lehce pootevřený.
V jeden moment je v knize dost šokující situace, kdy i mě spadla brada ale pak se zas kniha ubírala podobným tempem. Jsem ale ráda, že jsem ji dočetla.

04.07.2024 3 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Wow! Dočteno a nemám slov.
Hlavní myšlenka knihy je, že na staré křivdy se nezapomíná ani po letech... Příběh plný bolesti, vzpomínek a odplaty. Doporučuji.

03.07.2024 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Jedna z těch slabších knih ale čte se lehce. Jak tu již někdo psal, musela jsem se ujistit, že nečtu YA literaturu - mnohokrát mi to tak přišlo.
Ze začátku fajn myšlenky a chytrá hlavní hrdinka, ale pak mě to nějak přestalo bavit.

29.06.2024 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Osobně se mi kniha moc líbila. Hezky navazuje na Pandu v nesnázích a příběhy se propojují. Opět zde máme i Terezu a Králíčka, tentokrát v pozadí a jako vedlejší postavy ale víme, jak dopadnou.
Situace hlavní hrdinky, kdy umírá a její dcera mezitím rozprodá její majetek a rozebere její věci je dost drsná.
Moc dobře napsáno.

Jak píšou ostatní sem tam je nesmysl v číslech a nesedí to ale kniha jako taková je napsána moc dobře.

21.06.2024 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Kniha se mi moc líbila. Musím rict, že mě oslovila mnohem více než Losos v kaluži.
Moc dobře popsané charaktery - Tereza a její problémy a myšlenky. V něčem jsem viděla i sebe samu. Králíček a jeho nádherná mluva. Úplně z něj čiší vzdělání a životní nadhled. Lenka to je zvláštní postava... Ale opět skvěle napsaná.

21.06.2024 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Tuto knihu řadím na svůj žebříček nejlepších českých děl poslední dekády hodně vysoko. Čtivý a silný příběh! Osudy žen v minulém století - Irma, Edita a Kristýna.

Tajemství, která se už nikdo nedozví - v této knize ale mají svá opodstatnění.

Edita je zvláštní postava...nejprve na začátku vášnivá, zamilovaná žena plná lásky, naděje a vlastně i otevřená manželství a mateřství. Pak se ale změní vlivem okolností a lži svého milence. Ztratí iluze a lásku již není schopna dát ani svým dětem.

Příběh Irmy je smutný ale vlastně z beznaděje se stává naděje a štěstí v podobě dětí.

A Kristýna měla úžasnou "maminku" ale nikdy nebude vědět celou pravdu.

Silný příběh, tak silný, že ve mně bude dlouho rezonovat a já tuhle knihu budu všude doporučovat.

21.05.2024 5 z 5

Odvaha Odvaha Markéta Lukášková

Tahle kniha je literární skvost!!!
Dvě možnosti v životě když odpovíte ano a když odpovíte ne.
Příběh, který vás strhne hned na samém začátku a nepustí až do poslední stránky.
Hlavní hrdinka má opravdu těžký život. Nejen že je Židovka a společně s matkou přežily koncentrační tábor, ale přišly následně i o domov, živoří a s příchodem padesátých let a komunisty mají dennodenně těžší život.
Pro mě rozhodně objev tohoto roku. Doporučuji všem!

18.05.2024 5 z 5