Mindy Mindy komentáře u knih

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Kniha je vcelku nudná. O Grónsku jsem se dozvěděla pouze to, proč byly v minulosti domky barvené na tu kterou barvu a jak to zhruba vypadá na rybím trhu.
Samotná hlavní hrdinka mě ničím nezaujala. Zážitky (plavbu na severní pól, pohřební obřad, koupel v teplém prameni, let vrtulníkem) si vůbec nedokázala užít a někdy se chovala přímo nesnesitelně.

19.03.2024 3 z 5

Dovolená s Františkem Nepilem Dovolená s Františkem Nepilem Karel Franta

To byla nádherná odpolední jednohubka. Karel Franta měl kromě malířského talentu i ten spisovatelský. Krásná knížečka, dobře se četla a konec byl napsaný moc dojemně. Je vidět, že s Františkem Nepilem ho pojilo silné přátelství a prožili spoustu výjimečných zážitků. Nám, kdo máme tvorbu pana Nepila rádi, je neskutečně líto, že odešel tak předčasně.

10.08.2021 5 z 5

Ochránci Ochránci John Grisham

Po delší době jsem sáhla po tomto autorovi a byla to dobrá volba. Prvních sto stran jsem přečetla na jeden zátah, potom už to začalo být docela natahované. Ale kniha se mi líbila, jenom - čekala jsem víc napětí.

13.07.2021 4 z 5

Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Kristina Hlaváčková

Praštěné historky to jsou, ale smíchy jsem u toho nebrečela, spíš jsem si je přečetla s opravdovým zájmem. Jestli toto všechno autorka zažila, tak klobouk dolů. Zajímavé jsou zážitky z cest po Austrálii a Aljašce, ty ostatní příhody jí až tak závidět nelze, oceňuji autorčin nadhled.

28.02.2021 3 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Grace mi šla neskutečně na nervy svou naivitou. Celkově nevím, proč si tolik autorů vybírá za svou hlavní postavu naivní blbku, která se nechá kdekým obalamutit.
Průměrná knížka, rozvláčná, ani to závěrečné rozuzlení mě nijak neoslnilo. A časová schránka? Jeden by si myslel, co v ní nebude - a ono nic.

15.12.2020 3 z 5

Hry Hry Karel Čapek

Já toho Čapka prostě žeru. Cokoliv od něho začnu číst, nikdy nejsem zklamaná. Trochu se stydím, že jsem se k jeho tvorbě dostala až nyní, na druhou stranu si jeho díla teď vyloženě vychutnávám.
Tato kniha obsahuje pět divadelních her a je to úžasný výběr - všechny se mi líbily.

15.11.2020 5 z 5

Tramín s příchutí krve Tramín s příchutí krve Věra Fojtová

Poklidná detektivka odehrávající se na Pálavě mezi vinicemi a vinnými sklípky, takže při čtení a odhalování pachatele jste "nuceni" popíjet skleničku chardonnay, tramínu,ryzlinku nebo nějakého jiného dobrého vína. Aspoň já to tak měla. Žádné napínavé drama se nekonalo, ale byly to příjemně strávené chvilky.

30.10.2020 3 z 5

Splněný sen Splněný sen Lucy Maud Montgomery

Když pominu obálku, tak jsem moc spokojená. Přesně na takovou knížku jsem teď měla náladu. Třetí díl o Anně ze Zeleného domu a velmi vydařený. Těším se na pokračování.

19.03.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Je to pořád dokola: Servaz je věčně splavený potem, anebo promáčený až na kůži, buší mu srdce a všechny chlupy na zátylku má zježené. Ale jinak zajímavé propojení případu z minulosti (který mě bavil víc) s tím současným. Konec mi přišel nějaký nedořešený, uspěchaný. A ani zmínka o Marianne, no čekala jsem víc.

02.07.2019 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Já nevím, proč toho Miniera pořád čtu. Vlastně vím. Protože mi ho vždycky půjčí kolegyně z práce a mně je líto vrátit jí knihu nepřečtenou. Popravdě - zápletky mě celkem baví, ale to všechno ostatní kolem toho! Servaz je prostě nesmrtelný - 2 měsíce po průstřelu srdce je opět v akci. A hodinu po probuzení z narkózy po náročné operaci pobíhá v ponožkách ve sněhu a střílí po zločincích. To už je opravdu trochu přehnané. Ale marná sláva, pořád mě zajímá, jak to bude dál. Takže snad mi kolegyně půjčí další díl.

18.05.2019 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Kniha vůbec není špatná. Na sérii z ostrova Lewis asi nemá, ale o to právě jde. Enzo není Fin (i když Macleod se jmenují oba). Francouzská slovíčka a názvy ulic a čtvrtí mi nevadily, správně navodily atmosféru Francie a Paříže.

29.03.2019 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak touto knihou mě Bernard Minier dostal. Zatímco první dvě (Mráz, Kruh) se vlekly a byly hodně zdlouhavé, tato byla výborná. Zápletka s kosmonauty mě bavila. Kniha není nervy drásající, ale je napínavá, čtivá a moc dobrá.

08.03.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Líbilo se mi to. Dobrá volba prostředí, sympatický policajt, příběh není úplně ukončený, tak uvidíme, jak to bude navazovat v dalším díle.

30.11.2018 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Mně to přišlo celé strašně přitažené za vlasy. Že Jude dokázala po třech letech utéct svému vězniteli (a přitom ho zabít) - budiž. Ale téměř okamžitý návrat k práci policistky? Když opomenu psychickou stránku, tak co ta fyzická? Ale ona to zvládla, zmiňovány jsou pouze její bílé vlasy. Nedořešena je linka se správcem Willem, proč chodil k ní do bytu? Nebo smrt její matky - byla omylem zastřelena (svým synem!) - nehody se prostě stávají? To jako vážně? A ten uspěchaný, až odfláknutý konec! Čtu tady ty nadšené komentáře a žasnu, za mě tedy průměr.

29.05.2024 3 z 5

Převozník Převozník Justin Cronin

To je neuvěřitelné, jaký příběh nám autor předložil. Při jeho hodnocení trochu váhám. Byly pasáže, které jsem doslova hltala stránku za stránkou, aby pak následovala naprosto chaotická kapitola, kterou jsem skoro nepochopila. Přečetla jsem 3/4 knihy a pak najednou bum! - všechno je úplně jinak. Zase ty zmatky - skutečnost - současnost - načrtnutá budoucnost - snová realita - vše se míchá dohromady - zase mi chvíli trvá, než se zorientuju, jak to vlastně celé je. Nakonec jsem to zvládla a dávám čtyři hvězdy, protože na mě je to zbytečně složité, ale vymyšlené je to výborně.

30.04.2024 4 z 5

Povídky Povídky Božena Němcová

Božena Němcová bohužel není zrovna můj šálek čaje. Povídky jsou sice vcelku hezké, obvykle končí happy endem, ale na můj vkus jsou až příliš zdlouhavé, až nezáživné. Kdybych měla z této knihy určit jednu, která se mi líbila nejvíc, byl by to "Dobrý člověk".

07.04.2024 3 z 5

Modrá zóna Modrá zóna Andrew Gross

Tato kniha nevrhá zrovna nejlepší světlo na agenty FBI. Kolika lidem se jim podařilo uniknout a kolik jich bylo při výkonu služby zabito - snad čtyři? Dva z nich sedí v autě, hlídají dům (aby lidé uvnitř byli v bezpečí), kolem jde zabiják - prásk, prásk - bez problémů je oba zastřelí. Za mě to tedy žádný nervy drásající thriller nebyl. Jako čtení do autobusu fajn.

02.04.2024 3 z 5

Vstát znovu se slepicema Vstát znovu se slepicema Joshua Ferris

Vydržela jsem do stránky 30. Chtěla jsem dát aspoň stovku, ale fakt to nešlo. I když to opravdu nedělám, tak odkládám nedočtenou. Slátanina o ničem, obdivuju všechny, kteří to dali až do konce.

23.01.2022

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Nenáročná, předvídatelná romantika, jako čtení k vodě ideální.

30.06.2021 3 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

Tak to je kniha podle mého gusta. Přesně tento druh humoru mám ráda, k tomu sci-fi - cestování časem, záměny realit, moc mě to bavilo.

14.01.2021 5 z 5