misssicccka misssicccka komentáře u knih

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Již u Šifry mistra Leonarda jsem byla více než rozpačitá, ale toto? no toto.
Nesouhlasím s tím, že pokud hodně lidí hodnotí knihu pozitivně, pak se nemůže jednat o špatnou knihu. Asi zde platí: zhodnotí-li mnoho čtenářů knihu pozitivně a kladně, nemusí se nutně jednat o dobrou knihu. (to samé jako čtenáři deníku Blesk budou asi také tvrdit, jak si početli a dozvěděli se, ale lidé, kteří vědí, řeknou, že je to shit).
Bylo to moje druhé flirtování s Brownem a můžu říci, že poslední. Jsem ráda, že jsem nepodlehla tomuto autorovi a neinvestovala do jeho nesmyslných výplodu ani poplatek za rezervaci v knihovně ve výši CZK 10,-.
A abych nebyla pokrytec, co hodnotí to, co nečetl, dočetla jsem to, ale s utrpením a od třetiny se sebezapřením.
A btw: vzpomeňme české - srač...... seriály - také jsou dosud opěvovány a přitom jsou to jen bláboly nemající nic společného s kvalitou.

Proti gustu žádný dišputát, ale myslím, že rozumní lidé ví, že na světě jsou mnohem smysluplnější díla.

Ztotožňuji se s komentářem uživatele MetalMessiah :)

04.05.2011 1 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Z trilogie s advokátkou Tórou je tahle nejlepší (do třetice všeho dobrého). Autorka je mistr zvratu v závěru, když už všichni tušíte, buďte si jisti, že vrah je někdo jiný :). Autorka vám domněnku skvěle vyvrátí v posledních deseti stránkách čtyřistastránkové nadílky :).
Žhavý hrob byl po Posledním rituálu a Mrazivém světle pro mne nejzajímavější.

19.02.2011 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Chtěla bych být japonkou, abych z toho měla víc, než jsem měla...
Povídky jsou výborné, brilantní, ale určitě by byly lepší mít to východní smýšlení :)

22.01.2011 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Už kvůli neustálému srovnávání se Stiegem Larssonem, nemůžu dát 5* a to proto, že kniha mě nestrhla stejně jako Milénium, proto, že závěr byl skutečně zrychlený a ve velkém happy endovském stylu a za třetí ne proto, že se dost brzo uteklo od počáteční akce Josefa Ekka a žádná zmínka o tom, jak to s ním dopadlo a co kdyby nám trošku vysvětlil něco o motivu a bláznění samotný na konci vřeštící aktér Marek??? také nic...
jinak čtivé, ale že bych to četla na jeden zátah, to tedy ne :)
pro mě to bylo vlastně dost zklamání, jelikož jsem od toho skutečně čekala více (dle kritik a oslav tohotoho dua)...no...třeba příště

08.01.2011 4 z 5

Souhlasím, že The best to není, ale i tak je to nádhera plná genialit. Čím to je, že někdo má naprosto odvést myšlenky někam do neznáma, chytit čtenáře a nepustit ho, dokud se nedostane na poslední stránku. Nejspíše tím, že autor dělá to, co dělat má a jde mu to výborně. Pak už se jen těšíme, kdy nakladatelství oznámí vydání dalšího kousku :).
Mám ráda Murakamiho odpíchnutí se od plně jednoduchého prvku - zde život jedináčka.

30.11.-0001 4 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Máte-li rádi jednouše plynoucí a výstižné dialogy, tak otevřete a čtěte....Silný příběh jednoho tchána, doporučuji, ale rozhodně nedoporučuji těm (myslím ženy), které měly tu čest být milenkou ženatého muže, rozhodně ne krátkou dobu po rozchodu. Milé dámy, jistě nestojíte o to slyšet obhajobu, proč neodešel od ženy a dětí, že? :) na druhou stranu, pokud podlehnete a stejně to budete číst (doufám, že s časovým odstupem), pak vězte - budiž vašemu bolavému srdci útěchou, že ten neřád trpěl možná déle než vy :) (okolí Vám jistě řeklo - neboj, ono mu to štěstí nepřinese :)).

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Rozhodně to není hloupá kniha - podle mě. Mnou přečtena na jeden zátah. Podle mě originálně zvolený způsob vyprávění a časového sledu. Propracované dialogy, které se čtou jedna báseň, rozvíjejí krásně představy o postavách příběhu. Skrytě vážné téma pod slupkou jednoduchého textu. A to mám ráda...nemusíme používat sáhodlouhé věty a mnohosmysly, abychom předali to podstatné, ne?
U mě za 5 :)

30.11.-0001 5 z 5

ze trilogie se mi líbila právě dvojka nejvíce...dlouho jsem nebyla tak začtená a pohlcená dějem jako právě u vosího hnízda

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

this is my cup of tea :)

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

V audioverzi skvele nacteno Jitkou Jezkovou.
Lehke, jednoduche. Jak se pise nize, k poslechu u vareni, venceni, uklizeni, je to znacka ideal.
Odpocinkove, plazove ci chripkove cteni s hlubsimi pasazemi.

24.06.2024 3 z 5

Poutník pod hvězdami Poutník pod hvězdami Ilona Borská

Kniha ma podle me velkou hodnotu. Dozvedela jsem se spoustu noveho o bratrech Capkovych.
Libi se mi autorcin styl, i jeji uvahy o tehdejsi a dnesni spolecnosti.

26.05.2024 5 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Snazim se hodnotit objektivne: poslouchala jsem v audioverzi., ta byla super, ale bohuzel dej je ocekavany a chybi mi tam vice realii. Soucasna dejova linie je jak pres kopirak jinych del. Tak davam ctyri. Za audio bych dala pet.

09.04.2024 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Pasaze z let 1942-1943 se mi libily urcite vice, nez pasaze ze soucasne Ostravy. Dojem mi jaksi kazil ostravsky humor, jestli se to tak dat. Obesla bych se bez gatek, spodar a mrcku a jinych vyrazu, ale asi to tam proste ma byt. Rida mi byl blizsi nez Bo.
Jinak je to ostravsky masakr motorovou maklerkou.

06.03.2024 3 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Ten napad je skvely.
A skvela je cela kniha. Je to vlastne strasne smutny pribeh, ale obsahuje spoustu myslenek, ktere ocenite i jako rodic.
Je to plne pozitivni energie a chuti do zivota na pozadi fakt blbe rodinne historie. A bylo to mile a vtipne.

10.02.2024 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Nadherna kniha. Tesim se, az dcerky dospeji do veku, kdy ji pochopi.

08.02.2024 5 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Ma to presah a je to tak nenasilne svizne napsane.
Pusobi to jako, ze nic a ono jako hodne.

08.01.2024 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Takovy JoJo prumer.
Prvni povidka klasicka cervena knihovna.
Druha nejdelsi povidka velmi zajimava.
Ale uz ted, par minut po precteni, nevim, o cem byli nektere dalsi.
To je udel povidek, bohuzel.

04.01.2024 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Jako dobry no ;)
Jako prvotina hodne dobry, ale zadne mistrovske dilo, i kdyz ty dve nadhery jsou fakt pekne (p)opsane.

01.01.2024 3 z 5

Jako vzdy skvele.
A audiokniha bezvadna a vytecna.

15.04.2023 5 z 5

Mám v posteli mrože Mám v posteli mrože Ciara Flood