Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Uvězněna v rodné zemi Uvězněna v rodné zemi Katja Schneidt

Tuto knihu a jí podobné by si měly přečíst všechny ženy, které se chystají podlehnout uhrančivým očím cizinců. V podstatě stále platí , že když ptáčka lapají, ...... Však to známe. A není to jenom o tom, že se odstěhují a potom nemohou zpátky. I ve své zemi se mohou stát vězenkyní. Katja měla nakonec štěstí, pomohla jí matka, ale klid nebude mít asi nikdy.

23.05.2020 4 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Ach jak jsem jí rozuměla. I mě vždycky navlékli do sukně a příšerného kabátu, když jsme jeli k babičce nebo někam na návštěvu. Připadala jsem si jako ona. Je to už několik desítek let, ale ten pocit ve mně zůstane snad napořád.

21.05.2020 4 z 5

Pohádková muzika Pohádková muzika Václav Čtvrtek (p)

Čtvrtkovy pohádky mám moc ráda a tato kniha patří k mým nejoblíbenějším. Hudební komnatka, Terezka a kouzla. Krásný návrat do dětství.

20.05.2020 5 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Od knihy jsem čekala něco víc. Manžel ji prudil, tak ho praštila rýčem, rozporcovala, zmrazila a po částech uvařila a snědla. Nechutné, i když velmi originální řešení manželské krize. Kdyby to tak udělala každá druhá, hodně mužů by najednou zmizelo. Knihu jsem s velkým sebezapřením dočetla, několikrát odložila a potom zase vzala na milost, říkala jsem si, že ta pointa tam někde bude. Nebyla. Vy, kteří jste knihu nečetli, ani nezačínejte, nestojí za váš čas.

10.04.2020 odpad!

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Moje nejoblíbenější Gaarderova kniha, vracím se k ní vždycky před Vánoci.

12.03.2020 5 z 5

Rivalové Rivalové Jilly Cooper

Namyšlená Cameron mi byla protivná. Knihu jsem četla několikrát. Není to žádný literární skvost,ale čte se pěkně.

22.02.2020 5 z 5

Jezdci Jezdci Jilly Cooper

Knihu jsem přečetla a několikrát se k ní vrátila.

22.02.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Velmi dobře napsaný příběh. Přemýšlím, jak bych se zachovala já jako matka.

21.02.2020 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Třetí kniha od RT. Asi k jejím knihám nenajdu cestu. Dostala jsem knihu Osm,ale tak nějak nemám chuť se do ní pustit. Samotná spisovatelka má zvláštní vystupování.

16.02.2020 2 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Tuto knihu mám od pana Hrabala nejraději. Příběh starého Haňti, jeho vztah ke knihám, krásná čeština.Vsechno si dovedu představit.

09.09.2024 4 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Asi jen tak z nostalgie jsem sáhla po klasice a nelituji.

13.08.2024 5 z 5

Moře a pláž Moře a pláž Miloš Urban

Přečetla jsem na pláži na Thassosu za jedno odpoledne. Nejlepší povídky byly od Petry Soukupové. Ostatní povídky byly ale docela smutne, bez nadšení z dovolené u moře.Naprosto bez humoru a radosti z prázdnin a volných dní.Škoda,vracet se k nim určitě nebudu.

18.07.2024 3 z 5

V průšvihu V průšvihu Martina Bittnerová

Za mě tedy ne.

02.06.2024 1 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Romantický příběh o sbližování dvou protichůdných lidí, prostředí velmi příjemné, postavy sympatické. Vadily mi trochu rozvláčné erotické pasáže a také zvláštní konec.

14.03.2024 3 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

(SPOILER) O tom, že se Židé plavili do Palestiny, jsem nikdy neslyšela. A možná proto jsem knihu přečetla na jeden zátah. Bylo to čtivé, plné postav, které se potýkaly s nepřízní osudu, ale nedaly se. Holokaust a židovská otázka trochu z jiné strany. Ferda a Charlota vypravují svůj příběh, setkávají se a rozcházejí. Ferda vychová syna a syna své zemřelé kamarádky, Charlota usiluje o vrácení hotelu v Karlových Varech, který jejich rodině patřil. Děj se přelévá do současnosti, setkávají se v Paříži, vzpomínají.

05.02.2024 5 z 5

Mezi proudy III. - Do tří hlasů Mezi proudy III. - Do tří hlasů Alois Jirásek

Poslední díl trilogie, vrcholí spory, církev a vysoká šlechta bohatne, lid chudne. Schyluje se k vzpourám a válce.

Mezi proudy II. - Syn Ohnivcův Mezi proudy II. - Syn Ohnivcův Alois Jirásek

Neshody mezi panovníkem a arcibiskupem pokračují, na stranu arcibiskup a se přidává část vysoké šlechty v čele s Rožmberky.

Mezi proudy I. - Dvojí dvůr Mezi proudy I. - Dvojí dvůr Alois Jirásek

Období vlády Václava IV., spory šlechty a církve. Kdo přečte, má v dějinách jasno. Skvěle napsané, nádherný jazyk, žádná sprostá slova a vulgarismy.

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Napínavé, několik dějových linek, spousta jmen a postav. Na konci to překvapivě rychle zapadlo do sebe. Osobní život Katie je také plný kotrmelců a zvratů. I když chvilkami málo uvěřitelné, rozhodně stojí za přečtení.

17.09.2023 4 z 5

Dotek vraha Dotek vraha Jitka Ludvíková

(SPOILER) Česká detektivka, musím přiznat, že mi tam něco chybělo. Bylo tam hodně postav,pořád jsem hlídala jména, Bára, Marta, Lucka. Vraha nebyl čtenář schopen odhadnout, objevuje se téměř na konci. A jak to bylo s roztroušenou sklerózou? Asi falešná diagnóza.

07.01.2023 3 z 5