n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Dětem vstup zakázán Dětem vstup zakázán Dan Černý

Tahle parodie na příběhy Čtyřlístku není vůbec špatná, akorát opravdu není pro děti. Vulgarity, násilí, nadržená Fifinka vás budou provázet všemi šesti příběhy. Některé jsou hodně vtipné, některé slabší. V jedné z nich se autoři nebáli zakomponovat zrod Rychlých Šípů, které se zvířátka z Třeskoprsk snaží překazit. Ale já mám rád nekorektní humor, takže mě tento Čtyřlístek neurazil.

18.01.2024 3 z 5

Vladimír Šmicer: Můj druhý život Vladimír Šmicer: Můj druhý život Štěpán Filípek

Takže znovu a lépe .... Vladimír Šmicer vzpomíná na návrat z Anglie zpět do Slávie nejdříve jako hráč a poté i jako asistent trenéra až po jeho aktivitě udělat v českém fotbalu r(e)voluci. Přesvědčuje o svých dobrých úmyslech, které jsou bohužel vidět v osobě Petra Fouska a dalších představitelů svazu. Stejně jako Šmicerova adorace Jaroslava Tvrdíka, o jehož činnosti se nemá smysl dále rozepisovat. Tato kniha mě opravdu neoslovila, je to spíše o jeho oslavování sebe sama.

01.01.2024 odpad!

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Když se Lea Carsonová nastěhuje s rodiči do domu, který koupili, najde na podkroví zavřené dveře odkud slyší podivné zvuky. Otevře ty dveře někdy a dozví se co se tam tehdy stalo anebo opatrnost bude silnější?Tak tohle je tak trochu nostalgie na tuto edici, která zde začala vycházet počátkem devadesátých let. Za mě spíše než klasický horor je to příběh pro mládež s nádechem tajemna.

07.05.2023 3 z 5

Trampoty pana Humbla Trampoty pana Humbla Vladimír Neff

Pan Humbl je člověk poplatný každému režimu a každé době, vždy se chová naprosto slušně, korektně a podlézavě a každý režim si vyžaduje své a pan Humbl je vždy připraven na to, chovat se správně. A tak se projevuje jeho pokřivený charakter, kdy z oddaného občana habsburské monarchie se stává zapálený vlastenec první republiky, který nadevše miluje Masaryka, ovšem když přijde r.1939 tak ochotně se podřizuje novým mocipánům a ochotně donáší, aby po r.1945 udělal velký obrat a stal se oddaným komunistou. Neff napsal skvělou knihu, ve které nádherně vykreslil zvrácený charakter všech českých Humblů, kteří mění názory jako chameleon své zbarvení, jen aby se měli dobře i za cenu nejvyšší klidně obětování svých nejbližších. Domnívám se, že v Česku žije hodně takových Humblů, kteří nemají páteř ani charakter a právě tato kniha přesně nastavuje to pověstné zrcadlo.

29.11.2022 5 z 5

Pokáčovo zpěvník I. Pokáčovo zpěvník I. Pokáč (p)

Zpěvník mého oblíbeného zpěváka, skvělého skladatele a také velkého sparťana. Obsahuje pochopitelně texty a akordy jeho písní, kde je doplňuje svými ilustracemi. Pro fandy tohoto zpěváka je to krásný dárek

01.11.2022 5 z 5

Císařovna fotbalu Císařovna fotbalu Lubomír Král

Eva Haniaková je bývalá velmi dobrá fotbalistka a podle mého názoru ještě lepší trenérka. Na můj vkus hodně svérázná, která se nebojí nahlas dát najevo svůj názor na hřišti jak k hráčkám tak rozhodčím, přesto si myslím, že větší odbornice na český ženský fotbal zde v minulosti ani současnosti, nebyla a není. Tato biografie je velmi dobře napsaná a jsem rád, že o této ženě byla napsána.

23.09.2022 5 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

V hospodě Na Závisti se schází tři kamarádi punkáči Džudo, Koráb a Tráva, kteří prožívají svůj život v Nuslích, který se vleče množstvím vypitého piva a vyhulené trávy. Povídky jsou plné humorných, smutných, ale i tragických příběhů jako je život sám. Mám rád knihy, kde jsou místa, které člověk zná a může si je vybavit, ať je to hospoda Na Závisti či Na Květnici. Za mě překvapivě dobrá kniha.

25.08.2022 4 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Čirou náhodou jsem narazil na tuto knihu. Příběh o ženě trpící F52.7, která ač si uvědomuje svoje chování, tak prostě touha je mnohem silnější a ona není schopná se ovládnout a potlačit své touhy. Proto utíká z města do města, aby unikla své minulosti, ovšem té nikdy neutečete a tak se neustále točí v kruhu své posedlosti, ze kterého není úniku. Byl jsem překvapen tím, jak moc mě kniha bavila a skvěle se četla

09.08.2022 5 z 5

Skleněná dáma Skleněná dáma Zdeněk Pluhař

Příběh z Jizerských hor, kde ve městečku Oltava se odehrává drama těsně před mnichovskou krizí, kde se zde staví bunkry. Život na malém městě, kde vedle sebe žijí promíchaně češi i němci, dochází ke střetu mezi henleinovci a místními lidmi. Zajímavě popsaný román, ve kterém čtenář dobře pozná atmosféru čtyřicátých let v pohraničí.

13.06.2022 4 z 5

Roboti úsvitu Roboti úsvitu Isaac Asimov

Když je na vesmířanské planetě Aurora zničen humanoidní robot, rozluštěním případu byl pověřen detektiv Baley. Vše směřuje k jasnému vyřešení případu a viník se přímo nabízí, ale co když je vše jinak? Třetí pokračování sci-fi detektivky s nesourodou dvojicí Elijáše Baleyho a humanoidního robota Daneela, které je hlavně postavené na logice vyřešení případu než nějaké velké akci. Vše se pochopitelně točí kolem 3 zákonů robotiky. V této knize již začíná pomalu zrod fenomenální Nadace.

08.06.2022 5 z 5

Bohatýrská trilogie Bohatýrská trilogie Jaroslav Žák

Výborná trilogie z pera Jaroslava Žáka, která je psána úžasným starším jazykem a hlavně jeho jedinečným humorem. V prvních dvou příbězích je to hlavně o věčném a nesmiřitelném konfliktu mezi trampy a jejich zavilými nepřáteli paďoury. Třetí je nádherná parodie na detektivky, neboť nejproslulejší a nejkonfliktnější čtvrť v tehdejší Praze byl pochopitelně Žižkov a zde v místních "pajzlech" se to hemžilo zloději, kasaři či podobnou cháskou. Nádherné příběhy, ze kterých dýchá to pravé staré kouzlo první republiky.

22.09.2021 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Další úžasné dobrodružství Tobiáše, který musí zachránit sebe, Mazlíka, Tomislava i Voloďu a dotoho se nenechat zabít čínským klanem upírů. Podaří se mu překonat všechny nástrahy a obnovit Noční klub? Tak tohle pokračování má naprosto strhující děj, je stejně úžasné a skvělé jako první díl, Kulhánek čtenáře nenechá vydechnout a akce střídá akci, mrtvoly se hromadí ze spojence může být za pár minut nepřítel a naopak a vy prostě tu knihu musíte co nejdřív dočíst. A hlavně co mi udělalo největší radost .... Kocour

04.09.2021 5 z 5

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Příběh Petra, který se ve škole trápí hlavně kvůli svému spolužákovi, který je neformální vůdcem třídy a zneužívá svého postavení k týrání jiných hochů. Petr se rozhodne, že svojí vlastní pílí jej porazí jak ve sportu, tak i ve škole. Klasický Foglar, bílá a černá - dobro a zlo, kdy vše se změní vstupem hlavního hrdiny do skautského oddílu. Sic naivní, ale přesto dobře čtivé.

29.08.2021 4 z 5

Herecké eso Jaroslav Marvan vzpomíná Herecké eso Jaroslav Marvan vzpomíná Jiří Tvrzník

Jaroslav Marvan v této knize rekapituluje svůj život, přes své dětství, jak se dostal k divadlu, filmu veselé i vážně vzpomínky na své herecké kolegy. Jako herce jej mám moc rád a proto jsem si s chutí přečetl jeho memoáry.

27.08.2021 5 z 5

Mladá česká holka bez extra tréninku se rozhodne vyrazit na trail z Mexika do Kanady přes celé Spojené státy. Kniha psána formou deníku, den po dni, popis cesty i pocitů a zážitků z každého dne. Čte se dobře, krátké kapitoly, kdy se člověk občas při jejích eskapádách i zasměje. Jediné co mi začalo po čase vadit přesně vyjádřila Anoell níže, to věčné opakování jak jí maj všichni rádi a udělají pro ní všechno. Asi ano, ale psát to pořád začíná být trochu otravné. Ale jinak za mě velký respect před Luckou, že tohle absolvovala a zvládla. Fotky z trailu nádherné.

12.08.2021 4 z 5

Na slovíčko s mumií: Grotesky a jiné směšné příběhy Na slovíčko s mumií: Grotesky a jiné směšné příběhy Edgar Allan Poe

12 různých kratších povídek, ve kterých Edgard Allan Poe dokázal že lze napsat vtipné a humorné horory. Prakticky všechny povídky se mě moc bavily, hlavně asi Král mor. Poe byl bohužel na svou dobu podle mě nedoceněný spisovatel.

05.06.2021 5 z 5

Sebastián mezi lidmi Sebastián mezi lidmi Cécile Aubry (p)

Sebastian se z hor přestěhuje ke svému otci, který má statek, kde chová koně. Sebastian se po dlouhé době, kdy žil mimo lidskou společnost, se učí sžívat a pochopit lidi kolem sebe, což pro něj není vůbec jednoduché. V tomto díle trochu ustupuje do pozadí Bella, což trochu škodí příběhu, protože zde chybí to propojení psa a chlapce. Ale jinak stále dobře napsaná kniha.

17.05.2021

Nahá pionýrka Nahá pionýrka Michail Kononov

Syrová a zároveň hodně drsná kniha o čtrnáctileté dívce Marie Muchinové zvané Mucha, která slouží v Rudé armádě jako kulometčice a v noci se u ní střídají vojáci její roty. Ona díky sovětské propagandě to bere spíše jako své poslání uspokojit spolubojovníky. Hodně těžká kniha na přečtení, psána svým zvláštním stylem. Pro dívky v první linii to muselo být skutečné peklo.

30.04.2021 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Proroctví se naplnilo a Říše se rozpadla, avšak Nadace dál plní Seldonův plán, jak zkrátit dobu temna, ovšem nikdo nepředpokládal, že na scéně se objeví Mezek, mutant, který může vše zvrátit. Druhá část fantastické série o Nadaci. Tentokrát oproti prvnímu dílu jsou zde jen dvě delší povídky, které pojednávají o jednotlivcích a jejich ambicích o ovládnutí vesmíru. Nadaci považuji za kultovní dílo v oblasti sci-fi

12.04.2021 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Druhý díl Stopařova průvodce galaxií je pro mě neméně vtipný jak první díl. Hlavní hrdinové se vypraví do nejluxusnější restaurace ve vesmíru, kde mimo jiné hraje plutoniová rocková kapela z gargrakackých myšlenkových zón Postižená oblast, která je všeobecně považována nejen za nejhlasitější rockovou kapelu v Galaxii, ale i za nejhlasitější randál vůbec. Kdo má smysl pro humor, velkou fantazii, má rád suchý anglický humor a hlavně nepropadá panice, tak tato kniha je určena přímo pro něj.

08.04.2021 5 z 5