n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Hitlerovi pomocníci Hitlerovi pomocníci Guido Knopp

Celkem dobře stručně sepsané životopisy Josefa Goebbelse, Hermanna Goringa, Heinricha Himmlera, Alberta Speera a Karla Donitze. Tito lidé stáli ve vedení Německa a měli podíl na druhé světové válce. Líbilo se mi, že se autor snažil o určitou objektivitu a kniha se dobře četla.

11.06.2020 5 z 5

Arnold: Neschválený životopis Arnold: Neschválený životopis Wendy Leigh

Životopisná kniha skvělého kulturisty, slavného herce a neméně úspěšného politika. Arnold pocházel z poměrně chudých poměrů rakouského venkova a svou pílí a ctižádostí se dokázal vypracovat a tím, jak je zde vylíčeno jeho dětství, lze pochopit určité chování v dospělosti. Ale pokud se chcete dostat na vrchol, občas musíte udělat věci, na které nemusíte být vždy hrdí. Za mě dobře sepsaný životopis

12.05.2020 4 z 5

Jurášek Jurášek Jiří Sosnar

Za dob mého mládí několikrát přečtena a moc mě bavila. Hlavní hrdina zachrání sovětského partyzána a v sebeobraně zastřelí českého četníka, což si sám morálně odůvodní. Poté již se podílí na skrývání parašutistů. K této knize jsem se neměl zpět vracet, protože mi strašně vadila ta komunistická propaganda, proto "jen" tři hvězdy

15.04.2020 3 z 5

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

starší sci-fi knihy mám moc rád. Hlavní hrdina přiletí na planetu Pyrrus, kde se setkává s brutálně útočnou faunou, která útočí na základnu lidské kolonie. Aby Jason mohl přežít, musí přijít na to, čím je toto způsobeno. Oddychová knížka, která je nabitá akcí a dobře se čte

06.04.2020 5 z 5

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Pokračování knihy Pod junáckou vlajkou, kdy Mirek Trojan naprosto propadne skautskému oddílu a žije jen pro něj. Bohužel každého dostihne jeho minulost a i jeho a je nucen se své minulosti postavit ač je to pro něj velice obtížné. Další ze skvělých knih skauta tělem i duší

02.04.2020 5 z 5

Hurvínkovy večerníčky pro kluky i pro holčičky Hurvínkovy večerníčky pro kluky i pro holčičky Vladimír Straka

tak tohle je naprostá klasika dětských večerníčků, snad neznám člověka, kdo by tyhle figurky neměl rád

28.01.2020

Princezna z Marsu Princezna z Marsu Edgar Rice Burroughs

Je to už mnoho let co jsem tuto knihu četl, sice trochu naivní děj, ale přesto musím ocenit to v jaké době byla napsána a moc mě bavila. Je otázka jak by mě bavila tato kniha teď, ale tehdy se mi líbila moc. Určité knihy se mají číst v určitém věku

10.12.2019 4 z 5

Skinheadi Skinheadi John King

Výborná kniha o generaci starých skinheads, kdy hlavní hrdina se snaží žít podle starých pravidel a svého dobrého způsobu života, kdy pro něj je prioritou jeho rodina a naprosto přehlíží svůj zhoršující se zdravotní stav. John King prostě umí psát skvělé romány z "dělnického" prostředí

07.12.2019 5 z 5

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Naprosto perfektně zpracován životopis Mistra hororu, o jeho celkovém životě, dílech, výtvarnících jeho knih, naprosto vyčerpávající a skvěle napsáno. Pro fandy Stephena Kinga naprostá nutnost

14.10.2019 5 z 5

Pán se stříbrným lukem Pán se stříbrným lukem David Gemmell

V této knize je vidět jaký byl Gemmel skvělý spisovatel, vymyšlený příběh zasadí do reálného období, v knize se setkáme s dávnými hrdiny Hektorem, Odysseem či králem Agamemnonem. Příběh je naprosto strhující jako všechny knihy Davida Gemmela a že konec je prakticky stejný jako všechny jeho knihy, kdy hrstka bojovníků se ubrání větší přesile? No a co, mě to prostě baví

16.08.2019 5 z 5

Justina aneb Prokletí ctnosti Justina aneb Prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

O markýzi De Sade jsem pouze slyšel, ale nikdy o něj více nezajímal, proto jsem k dílu přistupoval jako ke každé jiné historické knize. Příběh nešťastné Justiny, kdy veškerá její dobrota a poctivost je pokaždé obrácena k horšímu a je trestána a ponižována. Myšlenka díla, kdy slušnost a poctivost se nevyplácí a naopak zloději a vrazi se na světě mají dobře, se dá vztáhnout i na dnešní dobu. Kniha mě nikterak nepobuřovala, bral jsem to jako jiný klasický příběh

11.07.2019 4 z 5

Moje filozofie fotbalu - Autobiografie Moje filozofie fotbalu - Autobiografie Johan Cruijff

fenomenální hráč a skvělý trenér, člověk co opravdu rozuměl fotbalu a šel si vždy za svojí pravdou

21.05.2019 5 z 5

Irsko Irsko Lisa Gerard-Sharp

Výborný průvodce nádhernou zemí

17.04.2019 5 z 5

Tak z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Dobrý a zajímavý námět, ale místo objektivní reportáže to byl poměrně jednostranný pohled na Klan, kdy podle autorky jsou prakticky všichni členové hloupý a jednodušší. Historie je zmíněna pouze poměrně letmo, což je škoda

16.04.2019 2 z 5

O mužích, na které se zapomnělo O mužích, na které se zapomnělo Miloslav Čapek

Toto by mělo být zařazeno mezi povinnou četbu ve školách, aby se nezapomnělo na nelidské utrpení, které přínášel komunistický režim a na lidi, kteří si tímto prošli. Toto je i vzpomínka na tebe strejdo a tvé bratry, co jste si prošli jáchymovským peklem, protože si vaše rodina dovolila mít po válce obchod a "vykořišťovat" jednu prodavačku

15.12.2018 5 z 5

Kroniky o Drussovi Kroniky o Drussovi David Gemmell

Výborná kniha, kterou by měl čtenář Drenaje číst jako první, kdy pozná jak se z obyčejného dřevorubce stala Legenda, Druss Veliký a kdy se poprvé spolu potkali se svou věrnou družkou Snagou. Skvělé sword and sorcery, Gemmel byl fantastický spisovatel

02.12.2018 5 z 5

Cesta na severozápad Cesta na severozápad Ctirad Mašín

Vzpomínky bratří Mašínů na jejich život a dramatický útěk za hranice. Nebáli se postavit komunistickému režimu a bojovat s nimi jejich vlastními zbraněmi, je neuvěřitelné, že se dokázali dostat do Berlína proti tak obrovské přesile

30.04.2018 5 z 5

Věrnost je mou ctí Věrnost je mou ctí Gordon Williamson

Výborná kniha, která člověk nutí se přehodnotit zažitý názor, který mu byl masivně vnucován, že vojáci SS byli jen nelidská monstra. Tato kniha ukazuje, že i tito lidé byli lidmi, kteří možná byli myšlenkově zmanipulováni, přesto to byli obyčejní lidé a skvělý vojáci

01.04.2018 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

o něco lepší než Skleněný trůn, více akce více odhalování tajemství, méně broukání a koulení očí, věřím, že příští díl už dosáhne ke třem hvězdám. Doufám ....

08.03.2018 2 z 5

Dějiny a místopis Irska Dějiny a místopis Irska Gerald z Walesu

Tuto knihu sepsal Gerald z Walesu ve 12. století při jeho putování Irskem, kdy podával králi Jindřichu II. zprávu o této zemi, jejich obyvatelích a způsobu jejich života. Je psaná trochu těžším jazykem, ale přesto velmi zajímavý pohled jak v té době vypadalo Irsko a jak se žilo místním obyvatelům. A protože osobně Irsko jako zemi mám moc rád, tak jsem sáhl po této knize, abych se dozvěděl něco o její historii

03.05.2020 4 z 5