Parwana Parwana komentáře u knih

Ovčí pramen Ovčí pramen Lope De Vega

Pěkná veršovaná hříčka, zhltnuto za pár hodin. Mělo to hlavu a patu, psáno krásným jazykem. Jedna z těch lepších knih z povinné četby.

07.05.2021 4 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

(SPOILER) Skvělý thriller, napínavý od začátku až do konce. Přestože jsem začala tušit, jak to dopadne, finále bylo luxusní a předčilo mé očekávání.

17.04.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Příjemná oddechovka, zároveň young adult román, jaký jsme ještě nečetla (soutěž o to, stát se princeznou). Těším se na pokračování.

10.04.2021 3 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Předchůdkyně Bridget Jonesové, až na to, že hrdinka tohoto bestselleru (ve své době) má za manžela elitního právník a dvě zpovykané dcerky. Vtipná sonda do života tzv. lepší společnosti v sedmdesátých letech. Dobrá oddechovka, sem tam jsem se i zasmála.

13.03.2021 2 z 5

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

Knížka se ke mě dostala jako odložená mými blízkými a já se do ní zakousla. Námět nebyl špatný, ovšem zpracování bylo velmi špatné. Včetně odbytých korektur textu, kde chyby byly skoro na každé stránce. Hrdinové byli vykresleni tak, že si k nim člověk těžko hledal jakýkoliv vztah, děj byl poměrně nepřehledný, všude plno postav, až jsem se v nich ztrácela. Hlavní zápletku jsem uhádla už na začátku. Nesedl mi ani styl psaní. Knížku jsem sice dočetla, ale žádná hitparáda to není. Kam se autor hrabe na Daniela Silvu.

15.02.2021 1 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Zcela ojedinělá fantasy; se starými božstvy v současnosti jsem se ještě nesetkala, nakonec z toho vylezl poměrně svižný a čtivý příběh, i když je zde spousta postav a čtenář musí být stále ve střehu, aby věděl, o koho jde. Moc se mi to líbilo, těším se na další knihy od tohoto autora.

29.11.2020 4 z 5

Columbo mezi dveřmi Columbo mezi dveřmi Richard Ulman

Stručné a svižné shrnutí všeho, co potřebuje fanoušek známého detektiva vědět.

15.11.2020 4 z 5

Melmoth Melmoth Sarah Perry

Čekala jsem, že příběh bude poměrně slabý, ale byla jsem příjemně překvapená. I když mi postavy z knihy moc k srdci nepřirostly, nakonec jsem knihu dočetla. Asi to není nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla, ale není ani nejhorší.

12.09.2020 1 z 5

Starosti korunovaných hlav Starosti korunovaných hlav Miloslav Švandrlík

Skvělá oddechovka, hodně jsem se nasmála ;) Škoda, že podobných příběhů v knize není víc.

22.08.2020 4 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Další Agathino mistrovské dílo. Chystala jsem se na ni dlouho, a nezklamala.

01.08.2020 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Další Agathino mistrovské dílo. Chystala jsem se na ni dlouho, a nezklamala

01.08.2020 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Fantastické. Knížka byla strhující, právem se stala bestsellerem své doby. Film nebyl špatný, ale kniha je kniha ;) určitě si ji ještě někdy přečtu.

26.07.2020 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Odloženo, ještě než jsem přišla na kloub tomu, proč se v tom ospalém městečku každých deset let někdo ztratí v močálech. Mělo to moc stupidní dialogy, předpotopní duchařskou zápletku a jednoho z hlavních hrdinů, který se jmenuje Titus.

06.05.2020 odpad!

Evropské jaro Evropské jaro Kaspar Colling Nielsen

Od knihy jsem měla velká očekávání, jelikož hezká obálka a dobře napsaný poutač slibovaly čtenářský zážitek. Opět jsem se spletla. Čekala jsem strhující román s futuristickými prvky, nakonec z toho ale vylezla nepovedená a nedodělaná sračka. Postavy byly vykreslené velmi stručně a nijak zvlášť sympatické (Emmu bych zabila po prvních dvou kapitolách), děje zde bylo velmi málo, pasáže s Christianem byly od začátku nechutné. Kapitoly O mnoho později neměly téměř návaznost na hlavní děj. Od momentu, kdy Christian ochrnul, už to byla čistá fraška a dočetla jsem jen proto, abych knihu zařadila do čtenářské výzvy. Konec zcela vyšuměl do ztracena. Dobrý pokus, ale tohle autor úplně nezvládl.

02.04.2020 2 z 5

A jiné povídky A jiné povídky Ivan Vyskočil

Klenot mezi povídkami. Jemné, místy humorné vyprávění z pera oceňovaného umělce. Některé mě vzaly za srdce, jiné jsem nepochopila, nicméně v dnešní uspěchané době představují pohlazení pro duši.

15.03.2020 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Kultovní kniha, bezesporu dobře napsaná, ideální na líné odpoledně s dobrým vínem v ušáku. Holly je tak ztřeštěná, že ji člověk musí mít rád, a celkem chápe, že s její něžnou krásou a charismatem chce lepší život, nicméně mně dost naštvala, když svého kocoura vyhodila z auta. Jsem ráda za šťastný konec - pro vypravěče a pro kocoura, který našel harmonický domov a jistě má jméno, protože už někomu patří.

19.01.2020 4 z 5

Hlad - paměti mého těla Hlad - paměti mého těla Roxane Gay

BIografické psaní oceňované spisovatelky a její otevřená a dosti upřímná zpověď o tom, jak byla ve 12 letech znásilněna a jak to ovlivnilo její další život. Upřímnost, s kterou se dělí o vzpomínky, na které by nejradši zapomněla, je místy opravdu syrová. Bohužel bylo psaní dosti chaotické a některé pasáže se opakovaly. Navíc byla kniha psaná takovým tím americkým stylem, který mi úplně nesedí a je pro mě těžce stravitelný. Odsýpalo to jakž takž, místy vůbec, nicméně od oceňované autorky bestsellerů bych čekala více štábní kultury, co se týče psaní. Takto na mě kniha dělá dojem, že ji mohla napsat kterákoliv takto postižená žena, a ne někdo, kdo popsal stohy papírů a má před jménem prestižní titul. Škoda.

13.01.2020 2 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Celkem dobrá oddechovka, když člověk potřebuje vypnout. Nenáročné dovolenkové čtení.

08.12.2019 3 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Nádherná fantasy, která se četla jedním dechem. Opět originální téma, které mě strhlo. Rozhodně doporučuju.

15.09.2019 5 z 5

Rob Roy Rob Roy Walter Scott

Rob Roy se sice výrazně projevuje až v druhé půlce knížky, ale to vůbec nevadí. I přes archaičnost jazyka je knížka velmi čtivou a stravitelnou potravou pro mozek (krásný jazyk, hezký příběh, žádné překlepy ani hrubky + vysvětlující doslov).

19.08.2019 4 z 5