Péťa86 Péťa86 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha, příběhy “obyčejných” lidí (v mých očích spíše neobyčejných), které jsou podloženy historickými fakty a vsazeny do skutečných příběhů. Pro mě byla kniha velmi čtivá a těším se, co přinese druhý díl.

04.01.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Sice někdo tu o knížce píše jako o odpadu, ale pro mě to bylo krásné odpočinkové čtení. Je to knížka, která se lehce čte, člověk přijímá nadsázku… Ano, za mě je to vtipná knížka, kterou ráda doporučím dál.

09.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Styl, kterým je knížka psaná, mě opět donutil, číst v “jednom kuse”...

Téma hodně silné, často se mi k němu vrací myšlenky. Hlavně ve mě zůstává myšlenka, že ať jsme nespokojení s čímkoli, může to být horší a to o dost.

Jsem spíše čtenář “detektivek”, ale další knihy od Aleny Mornštajnové si moc ráda přečtu. Za mě TOP!

08.08.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Je to románová kronika o blízké minulosti, ještě bližší než byl první díl. Teprve teď jsem si uvědomila, jak lidé, kteří se narodili kolem roku 1900 byli stateční a kolik prožili proměn "našeho území", změn v životě a hlavně smutných chvil. Četla jsem knihu jedním dechem, jen při velkém počtu stránek to nešlo přečíst za jeden den :-)

30.01.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moc dobré téma, která není úplně známé. Byla jsem moc spokojená. Jsem ráda, že jsem si tuto knížku vybrala jako audio knihu, protože byla těžší na čtení. Každopádně doporučuji a román je to velice povedený.

24.04.2024 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě super knížka, dávám o hvězdičku méně, protože jsem se musela pořád vracet v datech. To že každá kapitola je o jiné ženě je v pohodě, to mi nevadilo, ale byly tam přehozené i dny. Ve výsledku smysl to dávalo, ale já v tom měla trošku chaoz. Ale jinak zápletka za mě excelentní... Doporučuji!

23.11.2021 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Dala jsem pět hvězdiček. Kupodivu od “kolegů”, kteří píší, že to bylo … Tak já si tu knížku užila. Ono jde o to s čím člověk knížku bere do ruky. Já si chtěla odpočinout, příjemně se pobavit a občas mít úsměv na rtu. Všechno se povedlo a jsem spokojená.

07.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu, kterou namluvila Petra Špálková. Ze začátku jsem byla dost v rozpacích - asi by měl mít člověk při této knize spíše dobrou náladu, neboť je lehce "depresivní", ale určitě stojí za to si jí přečíst. Příběhem jsem byla nadšená a spousty pasáží je opravdu k zamyšlení. Doporučuji.

23.02.2024 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Rhyme a Sachsová, prostě jsou nejlepší. Čím více knížek "o nich" čtu, tím mi je ta dvojka sympatičtější. Deaver je pro mě Pan Vypravěč, takže opět čtivé, rychle přečtené, oddechové, příjemně napínavé. Děj nemá smysl prozrazovat... Opět doporučuji!

13.04.2022 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Asi se budu opakovat, ale je to tak Je to jako každá jiná knížka od Patrika Hartla. Neurazí, hezky se čte, příběhy z všedního života

09.02.2024 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Byla jsem unešená, nadšená, Příběh s velkým P. Jsem ráda, že příběh založený na faktech, také může dobře dopadnout. Vřele doporučuji!

21.01.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

V pořadí šestá kniha “Romantických útěků”, zase musím jen napsat Ach… Opět záleží co člověk od knihy očekává. Opět krásný příběh, který se ke konci zvrtne, ale dobře vše dopadne. Kdo si chce odpočinout, vzhůru do čtení :-)

11.12.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Odbočení od života, který máme plný stresu. Už jenom od toho, co se vše děje kolem nás. Lehká, romantická, nenáročná, příjemná, úsměvná kniha. Maximálně jsem si odpočinula. A to byl cíl :-)

01.10.2022 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Nakonec jsem dala všech pět hvězdiček. Je to úhel pohledu, hodně lehké čtení, děj jde hezky za sebou, nic extra, ale je to tak nádherně odpočinkové. Můj dojem? U čtení jsem byla spokojená, chtěla jsem číst dál a dál, odpočinula jsem si.

17.11.2021 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Za mě čtivé, napínavé a můžu jenom doporučit. Krásné pokračování... David Lagercrantz se “dopsání” zhostil na výbornou...

30.10.2021 5 z 5

Přemýšlím, co k této knize napsat. Krásně se četla, nadsázka perfektní... Občas jsem jí chtěla odložit, ale stejně mě vtáhla zpět. Fajn román :-)

20.09.2021 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Klasika romantiky, která nezklame, když si chcete odpočinout. Rychlovka na odreagování a úsměv na tváři :-)

16.12.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Vždycky si na začátku knih od Larse Keplera říkám, že to bude nic moc. Ale potom... Příběh mě vtáhne a chci číst, pořád, dokud to neskončí... Vřele doporučuji!

11.05.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Asi konec byl jasný, ale s tím do knížek tohoto typu jdu. Mám je moc ráda, je to pro mě procházka. Lehké čtení, plné úsměvů a pozitivní energie. Za mě super :-)

10.10.2022 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Za mě super detektivka. Trošku drsnější, ale přeci vše nemůže být stejné :-)

19.09.2021 5 z 5