PetraBery Online PetraBery komentáře u knih

Hříšník Hříšník J. R. Ward (p)

Už osmnácté setkání s válečníky z rodu upírů. Příběh Syna a Jo se nese na stejné vlně jako předchozí díly série, opět nechybí láska, přátelství, boje, vyobrazení dobra a zla. Poslední díly mi nepřijdou tak skvělé jako první, ale pořád se to nechá přečíst. Kdybych mohla, dám 3,5 hvězdy.

28.11.2021 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

I druhý díl série Znovu je čtivý, psaný lehkou rukou a na oddech ideální. Dawn a Spencer, i když spolu chtějí být a táhne je to k sobě, tak to někdy prostě není jednoduché, věřit, že nebudeme zklamáni. Časem si přečtu další díl.

21.11.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Hned od první kapitoly mě neskutečně štvala matka hlavní hrdinky Báry. Bára je na prahu dospívání a všichni víme, že toto období není jednoduché pro nikoho - pro člověka osobně i pro ostatní. Skvěle zpracovaný příběh, smutný, bolavý a syrový. A ve mně celou dobu rezonoval smutek, lítost a beznaděj.

21.11.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Lze pochopit, proč byla kniha ve své době tak oblíbená, i proč byla někde zakázaná. Cesta puberťáka Holdena, který byl vyloučen ze školy, zpět k rodičům. Koho Holden potkal, co zažil, jeho myšlenky... To vše v knize najdeme, spíše pomalu plynoucí zážitky než akcí nabitý děj.

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Po roce jsem sáhla po pokračování knihy o studentech Bayviewské střední školy. Nová hra, nová přátelství, láska i nenávist a stejná porce čtivosti.

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

V rámci žánru parádní oddechovka. Svižně napsaná, vtipná, ale i dojemná. Chemie a jiskření mezi Biancou a Jacksonem povedené, a ačkoliv jde o stokrát ohrané téma, tak tady to bylo jako celek moc fajn.

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Případ uhořelého amišského mladíka Daniela odhaluje, že jeho minulost nebyla tak čistá, jak se na první pohled zdálo. Náčelnice Kate chce pravdu odhalit za každou cenu. Čtivý díl, stejně jako ostatní ze série.

06.11.2021 4 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Další z odpočinkových knih autorky o první lásce, hledání svého místa v životě, přátelství a snech dospívajících. Hrdinka Sophie se k Andrewovi nechovala vždycky fér, ale i to k tomuto věku patří.

06.11.2021 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Kniha vypráví příběh mladé Terezy, která kromě osobních vztahů proniká do příběhu jiné ženy Marie, z doby padesátých let. A další doplňkovou linkou je pohled na život očima Tereziných rodičů. A jako celek to bylo prostě fakt dobrý, takže já si čtení užila.

26.10.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Nejdříve jsem neměla v úmyslu prequel Hladových her číst, ale v knihovně byla tato kniha ve vrácených, takže jsem neodolala. A jsem ráda, návrat do Panemu se povedl. Osud mladého Snowa mě bavil, sice o něco méně než celá série, ale opět jsem se ujistila, že autorka má svět dobře vymyšlený a píše opravdu čtivě.

26.10.2021 4 z 5

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Zajímavý počin mladé české autorky. V útlé knížce se nachází příběh jednoho dne, kdy jednotlivé úseky vidíme očima několika aktérů. Četlo se to dobře, za mne palec nahoru.

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Chvíli mi trvalo než jsem se chytla, začátek mě nebavil na 100 %. Ale pak už byl příběh čtivý jako jiné knihy autorky. Zajímavé téma koňské knihovny, uvěřitelné hlavní hrdinky a krásně vykreslená síla přátelství.

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Opravdu čtivá, vtipná i smutná jednohubka, ve svém blízkém okolí mám sama člověka se stejnou diagnózou, takže Zdenin popis výpadků mi přišel hodně známý. Moc se mi líbil náhled na život, jaký obě hrdinky měly.

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Další zajímavá kniha rozhovorů s lidmi, kteří nežijí klasickým konzumním způsobem života. Některé rozhovory mě bavily více, některé méně. Fotografie jsou skvělé a dobře dokreslují atmosféru celé knihy.

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Kniha mladé české autorky, celá netradičně vyprávěna ve druhé osobě. V hlavní roli první části porucha příjmu potravy, kdy náctiletá Lada bojuje s anorexií a se sebou samotnou. Ve druhé části je Lada již dospělá a jako každý i někdy chybující. První polovina knihy mi přišla o něco lepší než druhá, celkově dobré čtení.

Nenechte sebou manipulovat Nenechte sebou manipulovat Isabelle Nazare-Aga

Zajímavá kniha, přesto mi nepřinesla to, co jsem očekávala. Různé druhy manipulátorů, které můžeme v životě potkat, teoretická a slovní obrana proti nim. Někomu určitě pomoct může, já se poohlédnu ještě po jiných titulech s touto tématikou.

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Náhodný výběr z knihovny, určitě důležité téma, jen to zpracování mi prostě asi úplně nesedlo. Pěkně byla popsána soudržnost dívek, kterých se nepříjemný sexuální zážitek nebo znásilnění týkal. A moc se líbilo, jak autorka vylíčila jinakost Erin.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

I pro mne je třetí díl série o něco málo slabší než předchozí knihy, ale přesto dávám plný počet. Návrat do světa sklenařů, mezi pětadvacítku a do kůže Ilan mě bavil. Hádanek přibylo, takže další díl bude nutností.

18.09.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Příběh jedné rodiny během válečných období. Odkrývání tajemství matky a dcer, nelehká doba popsaná lehkou rukou. Kniha se četla výborně, na každou chvíli čtení jsem se moc těšila.

11.09.2021 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Knížka splnila mé očekávání, krásný, smutný příběh třináctileté Pii z období řádění španělské chřipky ve Filadelfii. Pohnutý osud této dívky jsem četla jedním dechem. Těžká doba, plná smrti, bolesti, nemoci a ztracených lidí včetně dětí.

05.09.2021 5 z 5