Radimka Online Radimka komentáře u knih

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Bavil mne osobní příběh autorky, ale jinak se všechno stokrát opakovalo. Ne, že bych s tím nesouhlasila, ale bylo to otravné.

05.08.2023 2 z 5

Milující sestra Milující sestra Petr Eisner

Výborná, skoro hororová atmosféra. O malý svini, která "milovala k smrti" svoji starší sestru.

05.08.2023 4 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

No to teda byla zbytečná kniha. Madam Chic na mne působila jako arogantní frnda. A celý to jaksi navádělo k povýšenosti. A šatník o 10 kusech? Ve skutečnosti nikoho takového neznám.

05.08.2023 1 z 5

Milosrdenství Milosrdenství Toni Morrison

Příběh a námět na 500 stránkovy román napsaný na 150 stranách. Přitom nic není napěchováno, odfláknuto ani zpatláno. Chytré minimalisticke psaní. Nobelovce za literaturu se nedivím.

My dva My dva Andy Jones

(SPOILER) Mně se to líbilo. Zamilování a těhotenství z pohledu chlapa. Občas jsem se smála, občas to bylo smutné - viz chladící postýlka, to jsem nevěděla, že existuje. Nenudila jsem se a dobře se mi to četlo, i když to nebyla žádná velká literatura.

Malá kniha meditací Malá kniha meditací Stephanie Brookes

Tohle je fajn, takový přehledný, jednoduchý, s obrázkama. Jen to ještě aplikovat v praxi.

Muž, žena a dítě Muž, žena a dítě Erich Segal

Četla jsem podruhé, moc jsem si to nepamatovala. Segal se výborně čte, teď to nebylo jinak. Ale tady mi hodně vadil konec, neumím si představit, že by se desetiletej kluk choval v reálu takhle. Mentálně byl na úrovni vyzrálýho dospěláka, kterej to má v kebuli sakra srovnaný.

Manželské vraždění Manželské vraždění Éric-Emmanuel Schmitt

Viděli jsme jako hru v Lednickém areálu. Hra je velmi vtipná, chytrá a ve finále dost překvapivá.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Moje první seznámení se Simmelem. Byla jsem unešená. Ještě dneska skoro po 40 letech na ni nostalgicky vzpomínám. Rozhodně si ji musím přečíst znovu, jsem zvědavá, jak ji budu vnímat teď.

Lazarovo dítě Lazarovo dítě Robert Mawson

Když jsem ji kdysi četla, tak se mi líbila. Je to knížka hlavně o křehkých rodinných vazbách a dětských pocitech.

Löwensköldův prsten (trilogie) Löwensköldův prsten (trilogie) Selma Lagerlöf

Četla jsem dokonce dvakrát. Poprvé se mi moc líbila a už jsem si ji moc nepamatovala. Podruhý už jsem to tak neprožívala, ale dobrý, románový ságy mám prostě ráda. Tahle byla trochu magická, to zase nemusím.

Lidská komedie Lidská komedie William Saroyan

Ze začátku jsou se nemohla začíst, ale pak jsem to začala brát jako pohádku plnou podobenství a hlubokých myšlenek, které jindy nemám ráda, protože jim většinou nerozumím. A ejhle - objevila jsem knížku, ze které číší obrovská láska k člověku /hlavně k dětem/ a která dokáže pohladit. Odkládala jsem ji vždycky se zvláštně uklidňujícím pocitem, i když se jedná o silně protiválečnou knihu.

London Road London Road Samantha Young

Tak tohle je skoro odpad! O holce, která se pořád vychvalovala a v záchvatech skromnosti zase podceňovala. Kdyby to bylo na 20 stránek tak budiž, ale takhle se to skoro nedalo dočíst. Vůbec bych neřekla, že to napsala ta samá spisovatelka jako Dublin Street, který se mi líbilo.

05.08.2023 1 z 5

Láska, medicína a zázraky Láska, medicína a zázraky Bernie S. Siegel

Moc milá knížka o tom, jak průběh vážných onemocnění můžeme někdy ovlivnit svým myšlením, vůlí a láskou. Nepochybuju, že to tak je. Každý by ji měl číst - doktoři i pacienti.

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Bylo to divný. Ze začátku jsem si myslela, že humor, ale pak mě to divně zneklidňovalo a dočítala jsem to nerada. Střídala se realita s posmrtným životem v nebi, což byl takovej divnej paskvil. Připadalo mi, že ani autorka nemá jasno v tom, jak to tam má vypadat.

05.08.2023 2 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Jedním slovem božské. Jsem uchvácena, kruh se uzavřel. Četla jsem ji hodně dlouho a mrzí mě, že jsem si už nepamatovala souvislosti mezi postavami z předchozích dilů. Strašně bych si přála, aby to někdo šikovnej natočil.

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Tohle jsem nedala. Kniha je zajímavá pro toho, koho zajímá, co se nám děje v mozku na hodně odborné úrovni. Četla jsem a nic mi v hlavě nezůstávalo, tak to nemělo cenu. Hodně vědecká, nic pro mne.

05.08.2023

Krajiny vnitřní a vnější Krajiny vnitřní a vnější Václav Cílek

Pana Cílka si moc vážím. Většinou souzním se vším, co píše, ale tohle mě moc neba. Čtu to už moc dlouho a nemůžu to překousat. - Tak nakonec jsem to vzdala. Možná nebyl ten spravnej čas.

05.08.2023

Četla jsem Proč muži lžou a ženy pláčou a moc nadšená jsem nebyla. Tohle bylo asi hodně podobný, jen v červeným.

04.08.2023

Trevayne Trevayne Robert Ludlum

Tohle jsem nedala. Přečetla jsem asi třetinu a vůbec mě to nebavilo. Asi nejsem prostě typ na knížky o politice.

04.08.2023