roman9276 roman9276 komentáře u knih

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

První díl z trilogie Šiva. Zajímavej pohled do indický kultury a mytologie, což mě vždycky obcházelo velkým obloukem. Tři čtvrtě knihy se vlastně nic moc nedělo a bylo to docela dóst nudný. V podstatě to nejzajímavější se děje až na konci, tudíž mě to docela i nalákalo na další pokračování. Co mi docela vadilo, že když se děj odehrává v roce 1900 před naším letopočtem, tak Melužané znali oxidanty a i hojně používaný slovo terorismus mi na danou dobu prostě nesedí. A další věc, co mi prostě nešlo přes hubu, byly ty indický jména a názvy, i když si to čtu sám pro sebe, tak jména jako Parvatešvár, Brhaspati, Svadvípané, Višvadjumna nebo Vírabhadra, by si na tom člověk vylámal jazyk.

09.04.2019 3 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Tohle je víc rozvedená povídka, která se asi nevešla do Severský mytologie, což vlastně vůbec nevadí. Kouzelný ilustrace krásně dokreslujou celej příběh. Mě se to moc líbilo.

01.03.2019 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Ani jsem vlastně nevěděl, co čekat. Ale ono to bylo docela dobrý. Kniha převyprávěných příběhů, někdy jsem se fakt zasmál, hlavně u příběhu, kde se Thor převlíkl za nevěstu. Úplná pecka to zase nebyla, ale pokud vás zajímá severská mytologie, tak můžu doporučit.

26.02.2019 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Chvílema jsem si říkal, zda celá série neměla skončit předchozím dílem, páč mi to možná přišlo trošku zbytečný. Tenhle díl byl ze začátku takovej slabší, ale na konci se to zase pěkně rozjelo. Líbil se mi vývin vztahu mezi Alekem a Magnusem :) a celkově se nám zase odkryla nějaká další tajemství, což mě zase dost bavilo. Co mě, ale fakt nebavilo nebo spíš mi celej díl lezl Jace neskutečně na nervy a dost se mi zprotivil, tak jsem zvědavej, jak se bude jeho postava dál vyvíjet a jak to bude mít s Clary :)

18.01.2019 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhej díl rozhodně lepší než první. Očekávání jsem neměl žádný a mile mě to překvapilo. Dostali jsme se hlouběji do světa lovců stínů a mě moc baví tenhle svět poznávat. Knížka je dobře napsaná, napínavá a já jí zhltnul za 3 dny. Týhle série se nemůžu nabažit, tudíž hned letim na další díl.

14.01.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Ty krávo, to mě teda podoj! Byla to trošku bejkárna :D David Duchovny prostě musí bejt trochu ujetej :D Příběh Elsie, krávy, v týhle pohádce pro dospělý, byl tak trochu úsměvnej a divnej. První půlka byla i docela vtipná, ve druhý to už trošku pokulhávalo. Taková jednohubka, co jsem měl za pár hodin přečteno :D ale špatný to vůbec nebylo! :)

07.11.2018 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Hvězdy nad hlavou je takový příjemný čtení, kde jsem se dozvěděl o životě několika ať už hlavních nebo vedlejších postav, skvěle mi to doplnilo obrázek celý série. Jako bonus super poslední kapitola, která ukončuje celou sérii měsíčních kronik.

07.09.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhej díl naprosto skvělej. Scarlet alias Červená Karkulka, farmářka, pilotka, holka od rány, co na sobě nenechá dříví štípat. Odkryly se další spojitosti se Cinder, víc napětí, víc akce, podle mýho druhej díl ještě lepší než první, tak se mega těšim na Cress.

27.08.2018 5 z 5

Alenčina dobrodružství v říši divů Alenčina dobrodružství v říši divů Lewis Carroll (p)

Čekal jsem úplnej nářez, protože příběh Alenky miluju už od tý doby, co jsem byl malej kluk. Tohle byla naprostá nuda, která je v podstatě jen dobrá jako námět, ale knížka stojí za houby. Jako pro děti od 9-11? Ani jako dospělý mě to nezaujalo, tak si nemyslim, že by to zaujalo děti daný věkový kategorie.

21.08.2018 1 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Za mě super. Proslov se mi líbil, přišlo jako bych v místnosti seděl a Rowlingovou poslouchal. Mám jí doma, protože přece jenom jako potterhead se nám hodila do sbírky. Nechápu, proč se tady lidi rozčilujou, že to měli přečtený za 10 minut a že za to dali peníze. Vás to ty vole někdo nutil kupovat?! Když jste knihu vzali v knihkupectví do ruky, tak ste ji neotevřeli, takže jste neviděli, jakým stylem je napsaná? Konec tohle.

03.08.2018 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Když jsem bral Magonii do ruky, tak jsem o ní nic nevěděl, prostě mě zaujala obálka. Mega mě překvapilo, že se jedná o fantasy. Musim pochválit autorčinu myšlenku, narazit na originální fantasy v dnešní době neni tak jednoduchý. Příběh se četl lehce, nic komplikovanýho, ale je to pro mladší ročníky a tam je právě ten kámen úrazu. Je to celkem hezký, ale myšlenka je dost nedotažená a přijde mi to málo propracovaný, celkově to trochu odflákla. Uvidíme, co přinese druhý díl.

26.07.2018 3 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Jako ty vole nevim. Povídka Lovcova žena ze mě úplně super, ale Sběratel mušlí podle, který se vlastně jmenuje celá knížka, to byl dost průser. Většina povídek má takovej ten melancholickej nádech, a to je přesně ten typ atmošky, co mi leze krkem. Asi jako nedoporučuju, je to celý takový zvláštně divný...

28.05.2018 2 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Funebračka je přesně ten typ knihy, která by měla skončit jednim dílem. První díl je absolutní úchylná jízda, která mě mega bavila. Druhej díl WTF??? Nevim, co to jako mělo bejt, naprosto zbytečný. Třetí díl mě mile překvapil. Blumová je prostě divnočlověk, a to se mi na ní líbí, přečetl jsem agónii smrti během pár dní a nakonec jsem rád, že mám tuhle sérii v knihovně.

25.04.2018 5 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

Martin Váša má skvělej humor, kterej mi sedí jak prdel na hrnec. Nejednou jsem se u knížky zasmál v metru tak nahlas, že se lidi otáčeli, co jsem to za blázna. Doufám, že autor bude psát další knihy, protože i jeho prvotina mě bavila a Zůstane to v rodině mě bavilo ještě víc.

24.09.2024 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Po skvělé Spálené obloze mě tohle moc nechytlo. Námět příběhu takový tisíckrát omílaný à la levné thrillery, což by až tak nevadilo. Za začátku to působilo hodně tajemně, ale bylo to zbytečně roztažený, víceméně se všechno odehrálo na posledních dvaceti stranách. Postava Jo mi byla nesympatická, hrálo se zde na notu úmrtí manžela, ale nějak mi to k té postavě nesedělo. Za konec musím přihodit hvězdičku nahoru, to jsem nečekal. Ale bohužel je to jeden z dalších průměrných thrillerů.

05.09.2024 3 z 5

Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera! Brian Azzarello

Suicide squad je moje oblíbená partička, ale tady to trochu nefungovalo. Můj asi pátý komiks od DC Black Label, ale jeden ze slabších. Pěkný ilustrace, zajímavý příběh, ale úplně mě to nechytlo jako další komiksy, ale určitě stojí za přečtení.

03.09.2024 3 z 5

Instalajf Instalajf Marek Šarbort

Bohužel se musím připojit ke komentářům pode mnou. Informace o influencerech, většinu z nich jsem neznal a přečetl jen ty, kteří mě zajímali nebo sleduji. Polovina zmíněných profilů už ani nefunguje. Informace od psychologů byly zajímavé, nicméně jsem v nich nenašel nic nového. Trochu i zbytečná kniha v dnešní době, protože instagram už funguje na úplně jiné bázi. Až na pár zajímavých rozhovorů víceméně kniha o ničem.

03.09.2024 2 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

(SPOILER) Vlastně jsem rád, že to mám za sebou. Slibný začátek, ale tři díly byly už trochu moc. Viola s Toddem se pořád scházeli, hledali, věřili si, nevěřili si a už to bylo celý dost dokola. Přitom konce knih byly vždycky tak napínavé, že jsem skoro ani nedýchal, ale poslední díl už byla docela slátanina, i co se týče prezidenta, kdy se Todd mu rozhodl věřit, to už jsem si říkal, chlapče, ty jsi tak pitomej, že si ten svůj osud zasloužíš. Poznání místních obyvatel bylo velké plus, škoda, že jich nebylo víc. Série byla takový průměr.

22.08.2024 3 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Moje první setkání s autorkou a bohužel velké zklamání. Příběh nedotažený, chování postav nepochopitelné, překlepů bylo v knize požehnaně. To je jen krátký výčet toho, co je na této knize špatně. Samotný příběh by nemusel být vůbec špatný, pokud by to byla povídka, protože vše bylo takové rychlé, místy bez emoční. Další věc byl jazyk, který používaly postavy v pubertě mi k tomu vůbec neseděl. Velké zklamání. Možná další knihy autorky mě více nadchnou.

22.08.2024 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Byl to docela příjemný díl, ale napětí se udržovalo na můj vkus příliš dlouho a oproti prvním dílům. Fajn závěr celé série, od třetího dílu šlo napětí trochu dolů, přechozí díl mě vyloženě nebavil. Jsem celkem rád, že jsem se k této sérii dostal, první díly byly opravdu skvělé čtení, ale ta sestupná tendence byla hodně cítit. Určitě se k ní vracet už nebudu, ale náměty všech knih jsou rozhodně zajímavé a stojí za přečtení.

23.07.2024 4 z 5