roso.mak roso.mak komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Velice čtivé, mírně romantické, mírně dramatické. Autorka udělala z popelky kyborga a ono to kupodivu funguje. Jen si tak říkám, myslíte, že autorka ví, že na měsíci je jiná gravitace, takže by to s těma návštevama (a výhružkama) nebylo tak horký?

25.12.2018 4 z 5

Hněv a hrdost Hněv a hrdost Oriana Fallaci

Je to výlev. Připravte se na to.

17.12.2018 3 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Vtipné, milé a všechno dobře dopadne.

17.12.2018 4 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Kniha je hlavně zcela přiznanou oslavou církve a náboženství, vzpomínkami na Dostojevského osobní zážitky a vážně se toho tam moc neděje. Slávu knihy nechápu. Autor má lepší.

06.12.2018 2 z 5

Klasická kniha jak být úspěšný. (Ano, vím, že pan C. tenhle styl vymyslel). Pro líné čtenáře stačí číst jen rámečky na konci každé kapitoly.

29.11.2018 2 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

He, tak to byla tedy hodně informačně řídká kniha. A jestli ze všech knih o hygge má být nejlepší, tak tedy potěš.

+Má hezkou obálku.
- Na každé stránce je odstavec textu zhruba 6x4 cm
- Z toho mála textu vám stačí přečíst první čtyři strany

19.11.2018 1 z 5

Nícení Nícení Ivana Myšková

Trochu neodolám srazit hodnocení.
nejvyšší jazyková vytříbenost, kultivovanost výrazu, brilantní surfování na špici verbální vlny? Zas tak bych to nepřeháněla.
Myslím, že takto by si psala deník Nataša Rostovová.

15.11.2018 2 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Bohužel, cena za nej. humoristickou knihu vypovídá akorát o tom, že se tu nic jiného nevydalo. Pokud by se nechlubili, že to je "jako těžkej humor, hele mám cenu", tak bych dala hvězd více.

Psané je to hezky, jen je to lehce překombinované a Deus ex machina se tam objevuje tolikrát, že se mu ani nevyplatí odcházet ze scény.

12.11.2018 2 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Tak nevím. Vlastně se mi ta kniha dobře četla (a je fakt tenká), ale...
Ale je psaná dospělákem pro dospěláky. Protože puberťáci jsou prostě strašný, tady to máte!

A kdyby se náhodou dostala do ruky teenagerovi, tak je PŘÍŠERNĚ VÝCHOVNÁ. Hlavní hrdina nesnáší kouření, uklízí, když rodiče ne, vydělává si, snaží se mít co nejlepší známky, dobrovolně se přihlásí na pomoc starým lidem. A přes to, ho rodiče nemají rádi a myslí si, jak je příšerný a jak je to s ním strašný.

Ano, má pár čistě pubertálních vlastností, jako, že si myslí, že mu nikdo nerozumí a že by se měli rodiče víc starat, ale sorry v tom druhém má tak trochu pravdu.

A zasmála jsem se dvakrát. Přesně.

12.11.2018 1 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Je to hezká poeticky napsaná kniha, trochu k zamyšlení, trochu smutná. Jen by ten svět asi moc nefungoval, kdyby všichni odevzdali zuby, drápy a peníze a šli pozorovat řeku. Ono se jim to říká v zemi, kde v zimě nemrzne a kde mohl celoročně pobíhat v bederní roušce a krmit se miskou rýže denně. Na druhou stranu, naučit se žít přítomným okamžikem v každé chvíli života je věc, která by mi určitě život vylepšila.

07.11.2018 3 z 5

Mžik Mžik Malcolm Gladwell

Zajímavé informace podané na příkladech skutečných událostí a výzkumů. Čte se dobře, snadno a rychle.

02.11.2018 4 z 5

Nezkoušej na mě zapomenout Nezkoušej na mě zapomenout Petr Heteša

Zatím nejslabší, co jsem od autora četla. Jsem u něj zvyklá na napětí, ale tady, přes všechnu tu střelbu, si děj prostě tak nějak plyne...

29.10.2018 2 z 5

Nevermore Baltimore Nevermore Baltimore Petr Heteša

Napětí od začátku do konce, uvěřitelný hrdina, jen ten absolutní závěr trochu vyšuměl.

29.10.2018 4 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Jako bajka dobré. A autor má vlastně pravdu. Pro úplné pochopení doporučuji si přečíst doslov (nebo si přečíst jenom doslov). Ale mně to podání prostě nevyhovuje.

29.10.2018 1 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Naprosto dokonalá kniha o dokonalých bláznech. Obzvláště doporučuji pasáž o lovu žraloků holýma rukama. SKVĚLÉ!

19.10.2018 5 z 5

Zdravá zahrada Zdravá zahrada Helena Vlašínová

Tenká, plná přehledných tabulek a povídání z osobní praxe. Žádná Amerika typu pěstujte dýní a kukuřici, jak je k nalezení v mnoha knihách o permakultuře.

10.10.2018 5 z 5

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Iva Trhoňová

Naprosto vyčerpávající příručka Upeč si svůj chleba. S kváskem, s droždím, chleba, jiné pečivo... Jediné, co tam nenajdete je bezlepkové pečivo.

07.10.2018 5 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Výborný závěr série, kterou budete hltat i přes to, že je tam postav jak na orloji. Nicméně neodolám rýpnutí, že kdyby to byla opravdu jen trilogie, jak bylo původně plánováno, nikdo by nic nepoznal. Čtvrtý díl byl vyloženě vycpávací a zbytek by se dal taky umravnit.

05.10.2018 5 z 5

Dust and light: the Burning Man collection by Marek Musil Dust and light: the Burning Man collection by Marek Musil Marek Musil

Fotografie jsou nádherné. Být tam, musí být skvělý zážitek.

04.10.2018 5 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

O chlup horší než Toulky, ale stejně jsem se musela smát.

02.10.2018 5 z 5