sabca sabca komentáře u knih

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku. Manželství, které se nedalo zachránit, vztah se svým bývalým přítelem nyní šéfem, těhotenství a do toho 11. září, které pomohlo z Emily stát se Conny. Úplně nový život, která začal v Kalifornii. Příběh byl smutný a možná by bylo dobře napsat pokračování, které by se zaměřilo na život její dcery. Přesto, že jsou to velmi rozdílná hodnocení, za mě je to 5 hvězdiček a knihu doporučuji k přečtení.

14.06.2019 5 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Tak moje první kniha od této autorky a nemohla jsem se od ní utrhnout. Zajímavé téma, napínavá četlo se to samo. Pustím se i do dalších. Doporučuji

10.06.2019 5 z 5

Nebezpečná Nebezpečná Lucia Sasková

Tomuto románu nelze dát méně jak 5 hvězdiček. Od začátku jsem byla vtažena do děje. Příběh duševně nemocné dívky, která končí v léčebně. Těžko se z takového stavu dostává, obzvlášt když nemá podporu rodiny a nepřipouští si že je vážně nemocná. Knihu doporučuji.

07.06.2019 5 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

Tak jsem dočetla třetí díl této trilogie a je mi smutno, že už mě žádné pokračování nečeká. Seznámila jsem se s historii irského lidu. Gracelin byla sympatická hrdinka se kterou se nerada loučím. Doporučuji přečtení všech 3 dílů.

04.06.2019 5 z 5

Citová převaděčka Citová převaděčka Petra Poncarová

Knihu jsem vzala, když jsem potřebovala něco slabšího na cestu autobusem a nemůžu říct, že by se mi nelíbila. Zatím jsem od této autorky nic nečetla a asi se pustím i do dalších. Vztah jaký měla Lucie s Tadeášem nebyl nic neobvyklého. Některé ženy jsou nepoučitelné a stále věří, že se dotyčný změní.

04.06.2019 3 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Moc pěkná kniha. Hned ze začátku mně vtáhla do děje a to trvalo až do konce, který byl smutný. Kniha se odehrává na Cejlonu, kdy domorodci jsou méně než zvířata. Gwendolyn, která se na plantáž přivdala, se těžko s tímto smiřuje. Chtěla by pro ně lepší podmínky. Kniha je plná tajemství. Přesně podle komentáře Lidunka i já si dle anotace myslela to samý. Knihu doporučuji.

26.05.2019 5 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Tak knihu jsem dočetla dnes v noci, protože se nedala odložit. Líbila se mi více jak první díl. Pochopitelně se těším na 3 díl. V knize se pořád něco děje. Plavba na lodi z Irska do Ameriky byla pro Grace velmi náročná. V Americe se jí taky nedařilo moc dobře. Nevěděla jsem že Irové byli v minulosti považování za méněcenné. Knize nechybí ani láska ani napětí. Doporučuji k přečtení.

18.05.2019 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Kniha se mi četla velmi dobře, tak jak ostatní knihy spisovatelky a určitě mi nevadil větší počet stránek. Krásný příběh dvojčat, které o sobě nevěděli na pozadí ranče s veškerými problémy a hledání nafty. Nechybí tam láska, zrada a podlost některých osob. Kniha se moc hezky čte a proto doporučuji

12.05.2019

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Divím se celkem nízkému hodnocení, protože mě se kniha moc líbila. Zajímavé téma, napínavá skoro od samého začátku a vraha jsem neodhalila. Alex je příjemná hlavní postava a knihy z lékařského prostředí mě vždy bavili. Doporučuji

06.05.2019 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Cara byla pro mě sympatická postava této útlé knihy. Rok který prožila na ranči , který zdědila s určitým záměrem přítele Ryana byl zajímavý a pro Caru velmi náročný. Kdo má rád romantické romány, tak doporučuji.

28.04.2019 4 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Tak já bohužel musela hvězdičku ubrat, protože mi trošku trvalo se do čtení románu formou mejlu začíst. Mám ráda téměř všechny romány Táni Kubátové, ale tady jsem měla problémy se začíst, přesto, že knížka byla jen několikstránková. Ted se mi podařilo sehnat ještě jednu knihu, kterou jsem nečetla Záruční list na život a tu si vychutnám.

20.04.2019 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Román nás seznámil s historii Irska o které jsem moc přehled neměla. Hlavní hrdinka Glacerin, která se provdala za toho nepravého. Hodně vytrpěla za to, že se snažila pomáhat potřebným a rodině. Nejhorší bylo, období hladomoru. Doporučuji k přečtení

16.04.2019 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

První knížka od této autorky, Děj mi připadal příliš chaotický. Ale číst se to dalo.

12.04.2019 3 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Pěkná severská detektivka. Bavilo mě to od začátku do konce, kde jsem byla překvapená. Zaujalo mě, že kriminalista Verner pletl ponožky. Ten kdo má rád severské kriminálky kde neřádí psychopatický vrah at si knihu přečte.

06.04.2019 4 z 5

Čas tančit Čas tančit Karen Kingsbury

Přehlédla jsem že u žánru - je napsáno duchovní literatura. Když jsem začala knížku číst a na každé stránce byl alespon jednou zmíněn Pán Bůh knihu jsem odložila nepřečtenou. Překvapuje mně jak vysoké hodnocení kniha má.

06.04.2019

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Knížka se četla dobře tak jak to bývá zvykem u tohoto autora. Sympatický detektiv, plno tajemství a nakonec rozuzlení, které jsem vůbec nečekala. Pro Napa by možná bylo lepší nezjistit jak to bylo se smrti jeho dvojčete. Knihu doporučuji

30.03.2019 5 z 5

Dopis do ticha Dopis do ticha Zdeněk Hanka

Kniha byla pro mě trochu zklamáním a proto vím, že už asi nebudu tohoto spisovatele vyhledávat. Na to jak je to útlá knížka, jsem jí četla poměrně dlouho.

25.03.2019 3 z 5

Nášup Nášup Táňa Kubátová

Po thrilleru Já jsem smrt jsem sáhla po této útlé knížce se dvěma povídkami. Protože mám Tánu Kubátovou ráda a mám přečteny všechny její knihy, které máme v knihovně byla jsem spokojena. První povídku bych brala trochu delší. Jinak nemůžu než dát 5 hvězdiček a zároven knihu doporučuji.

22.03.2019

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další kniha tohoto autora od které jsem se nemohla odtrhnout. Již mi jich moc k přečtení nezbývá. Myslela bych si, že už nic horšího jak dotyčné mučit nelze vymyslet a jak je vidět tak jde. Pro slabé nervy tato knihu určitě není, ale jinak doporučuji

17.03.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Nemůžu jinak než dát plný počet hvězdiček. Kniha se moc dobře četla, že se mi jí těžko odkládalo. První část knihy byla z pohledu zlatokopky Amber a druhá z pohledu Daphne. Doporučuji

10.03.2019 5 z 5