Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Pohodovka. Kdo zná blog a videa na streamu, často si je čtením připomene, ale bohužel pak už nenajde ve čtení nic nového. Hezký výlet pod hereckou pokličku, někdy trochu rušivé grafiky, některé pro mě i nepochopitelné. Zajímavý koncept široké knihy.

04.02.2020 3 z 5

Deník kočičího intelektuála Deník kočičího intelektuála Petra Polsen

Dárek pro mě jako "psího člověka" trochu natruc. Zápletky hlavních postav zajímavé, rozuzlení někdy hodně neuvěřitelné, některé pasáže nudí, ale čtení hezky ubíhá a člověk je za chvilku na konci příběhu. Zůstávají i otazníky, o kterých přemýšlím dál. Taková oddychovka.

30.01.2020 3 z 5

Sláma v botách 2 Sláma v botách 2 Veronika Kyčera Kučerová

Úžasné, osvěžující a vtipné čtení ze života. Rozhodně přečtu ještě několikrát. O dokonale nedokonalém životě a tom, že na náročné chvíle s budováním domova, zahrady a vychováváním dětí se jednou se slzou v oku bude vzpomínat. Děkuji autorce za otevřenost.

Palec nahoru také za neotřelý eko-design knihy, které ovšem neubírá na "uživatelské přívětivosti". Kniha se nezavírá, černobílé fotky mají náboj,...

07.01.2020 5 z 5

Útlá kniha, která nabízí silný příběh lásky, přátelství a odvahy prostě začít, ať už výchozí bod vypadá jakkoliv praštěně a vybraný cíl nedostižně. Prostě "nazujte boty" a řešte to, co vidíte, ne to co přijde někdy v dálce....

03.12.2019 5 z 5

Život skoro bez odpadu Život skoro bez odpadu Jana Karasová

Holky sleduji na webu už dlouho a tahle kniha je mi vítaným průvodcem při minimalizaci našeho odpadu. Moc se mi líbí, že holky nabízí různá řešení, ale nikdy nepíší fanaticky. Vyzkoušení, zavedení nebo propagaci daného řešení v rodině nechávají s klidem a láskou na čtenáři.

Díky za tuhle knihu!

03.12.2019 5 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Přidávám se k hodnocení uživatele pajaroh, opravdu mě v tomto díle zaujaly zejména fotky, které ač někdy zobrazují třeba "jen" detail psího ucha nebo hrnečku s kávou, skvěle zachycují atmosféru. Další nádherné dílo, které sice nebylo takovým zjevením jako první kniha, ale opět pohladilo po duši.

05.11.2019 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Moc hezká kniha se skvělým nápadem na konci. Už jen vymyslet komu ji zapůjčit/dát dál. Opravdu může změnit Váš pohled na vztahy s ostatními.

24.10.2019 4 z 5

Kniha o Jizerských horách Kniha o Jizerských horách Miloslav Nevrlý

Můj roční projekt - každý měsíc si přečíst příslušnou pasáž v této knize, jež je ozdobou každé knihovny správného Jizerkomola, za mnou. Oceňuji množství a důkladnost sesbíraných historických informací, příběhů, mapu křížků ale nejvíce mě oslnily úvodní předmluvy ke každému měsíci. Takové nádherné pohlazení a pozvánka k vyběhnutí do těch našich krásných hor. Děkuji, pane Nevrlý.

18.10.2019

Příběh psaný do vody Příběh psaný do vody Blanka Milfaitová

Cestovatelský životopis, který odhaluje život jedné silné ženy, která má odvahu pustit čtenáře blízko. Nabídnout mu svůj pohled na svět a nechat mu luxus se v klídku doma nad vším zamyslet, souhlasit či polemizovat. Nádherné fotografie, opakovaný důraz na to, aby člověk dělal věci pořádně. Jen mi někdy fotky neseděly k textu (když čtu o nejvoňavějším a nejlegendárnějším citronu, chci ho vidět).

Dvě věci mě štvaly. Opětné vrtání v nelehké minulosti a souboji s ošklivými podnikateli (už známe z POV) a terminus technicus "holka z lesa". Když pak v drahém outdoorovém oblečení, vaří marmeládu v nejdražším hrnci světa vedle auta za 2,4 milionu. Myslím že autorka by se nemusela stydět za to, že už není obyčejnou "čtyřcítkou", vždyť na tom není nic špatného.

Jinak ale chválím kvalitu zpracování knihy.

08.09.2019 3 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Originální námět, který byl pohřben pomalým tempem a zbytečně rozvleklou první částí. To, co se skrývá v lese je jasné po několika stránkách, proč do něj vlezeme až za půlkou knihy? Milostný troj(čtyř)úhelník je postupně tak omletý, až se člověk děsí, kdy se zase protagonisté setkají na scéně. Závěr knihy otevřený pro další díl, kterému už ale čas věnovat nebudu. Bohužel, za mě tohle nebylo povedené. Čekala jsem mnohem víc.

03.09.2019 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mnoho nádherných mouder a střípků v příběhu jednoho pastýře. Snad každý si najde kousek svého života nebo alespoň radu, kterou by mohl ve svém životě použít. Místy je toho ale možná moc, autor nás čtenáře nenechá vydechnout a plně zavnímat poselství, které nám chce předat. Přesto jedna z knih, o které člověk dlouho přemýšlí.

26.08.2019 4 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Nikdy bych neřekla, že se někdo vyrovná Štorchovkám (Minehava :-)) a ono jo. Moc příjemné, dobrodružné čtení. Ajla je velmi milou hlavní postavou, které čtenář jednoduše začne fandit.

23.08.2019 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Hezké nakousnutí tématu a představení nelehkého ale láskyplného života jedné z velkých osobností spirituálního světa. Pro inspiraci do vlastních životů je ale dle mého nutné nahlédnout do jiných knih této autorky.

21.07.2019 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Řemeslně hezky vypracovaná detektivka, která nabídne napětí ale není seversky morbidní a rozhodně není děsivá. Čekala jsem ještě trochu více prostoru pro pacienty ústavu.

PS.: Knize by určitě slušela elegantnější obálka.

21.07.2019 4 z 5

Syn boha hromovládce Syn boha hromovládce Arto Paasilinna

Děj trochu předvídatelný, ale fanoušky stejně potěší. Některé pasáže jsem četla několikrát a nahlas se smála, jiné mě moc nebraly. Milé čtení na odpoledne, které z mého pohledu ovšem na nejlepší romány tohoto autora (Les oběšených lišek, Autobus sebevrahů) nemá.

21.07.2019 3 z 5

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Velmi příjemná kniha, která se čte rychle a nabízí zajímavý pohled do naší (blízké?) budoucnosti. Opravdu oceňuji části o Izraeli, Mosadu a Hizballáhu, autor se dobře připravil a něco důležitého nám předal. Těším se na druhý díl.

PS.: Kdo vymyslel tu odpornou barvu obálky?

21.07.2019 4 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Krásná obálka, nevšední příběh, velmi mě to zaujalo. Příjemná kniha, kterou bych určitě nedoporučila jen dětem.

04.07.2019

Bez frází Bez frází František Suchan

Knihu jsem kupovala zejména proto, že rádu čtu internetovou podobu projektu a chtěla jsem tím finančně podpořit autory. Kniha ale nabízí i něco navíc, život po uveřejnění, což mě mile překvapilo. Velmi hezké grafické provedení. Chválím a pečlivě ukládám na přední místo v knihovničce.

04.07.2019 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Úžasné... Těším se na další díly a další probděnou noc, protože prostě potřebuju vědět, jak to bude dál. Hirka a Rime jsou skvělí a uvěřitelní hlavní hrdinové.

18.06.2019 5 z 5

Velmi obdivuji autorku pro její odvahu a sílu vytrvat na cestě i přes různé peripetie. Uvědomila jsem si, že číst o mrazivé bouři ve 4000 m.n.m. v podvečerním přítmí doma pod dekou je supr, ale sama bych to zažít nechtěla. Moje plány stát se Indiana Jonesovou tedy bohužel při čtení této knihy vzaly za své...
Pokud by se povedlo do knihy přidat i nějaké cestopisné prvky a tipy (o čemž píše níže i řada dalších čtenářů), uvítala bych to. Grafika a osobní zpověď cestovatelky, ale pořád má své kouzlo.

12.06.2019 3 z 5