simca9342 simca9342 komentáře u knih

Pohádky z bílého pyžamka Pohádky z bílého pyžamka Ludmila Pelcová

"Z pravěku"
I obrázky-potisk - na pyžámku umí mluvit. Teda autorka jim dala slovo a tak vznikly různé pohádky a navodila se pěkná atmosféra při jejich předčítání nebo samostatnému čtení.

01.04.2024

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Příběh o odsouzenci mi připomněl maturitní četbu -Máj. Stejně jako chudák Vilém byl i Max odsouzený za drobné prohřešky a časté krádeže, ale narozdil od Viléma nezemřel. Ani krutou smrtí. Ale z hlediska tehdejší doby a hlavně společnosti nebude mít klid asi nikdy. Oženit se a založit rodinu je pro kohokoli zábavná událost. Ne však pro Maxla, který dokonce i šťastný okamžik musí skrývat.

31.03.2024 4 z 5

Kolo kolo mlýnské Kolo kolo mlýnské Josef Štefan Kubín

"Z pravěku"

Děti si určitě užijí společně čtení s rodiči s touto knihou- částečně zhotovenou ve formě malovaného čtení. Slova jsou buď doplněná obrázky nebo první písmeno vždy výrazně převyšuje ostatní. K tomu barevné ilustrace od českého spisovatele.

30.03.2024 5 z 5

Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček Milada Motlová

" Z pravěku"
Klasiku nic nepřekoná. Důkaz je i v pohádkách, které vznikly nejdříve ústním podáním, aby se dochovaly , musely být sepsané.
Tlustopis má i koledy , starší i novější, pohádky a různá říkadla sestavena podle věku čtenáře. Ilustrace podnou hned do oka a čtení je příjemnější :)

29.03.2024

Strašidelná zvířata Strašidelná zvířata Lynn Huggins-Cooper

"Víkendovka"

Informativní příručka o zvířatech, která u nás nenajdete. Vzhůru nejen do pralesa, ale také na podmořskou výpravu. Za kým?
Za zvířaty, kteří nevoní zrovna nejlíp, za tvory , kteří jsou dnes chráněni zákonem nebo za těmi, co mají většinou holou hlavu a za svou kořistí se vrhají střemhlav. Nechybí ani návody, jak si takové strašáky vyrobit i doma .

29.03.2024 5 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Přečtená před lety náhodně v létě tématicky: před dvěmi lety na pláži v Řecku :D
Mladý pár žije šťastně a spokojeně se dvěmi dětmi v krásném a velkem domě. Vše se zdá být "jako na obláčku" do doby než jedna z dcer po úrazu skončí v zahraničí, kam jela se školou v nemocnici. Natty tam samozřejmě jede za ní, ale doma je právě v ten okamžik její kamarádka s tím, že se o rodinu postará a pomůže v domácnosti. Vše ale nemusí být, jak se na první pohled zdá....

28.03.2024 5 z 5

Česká říkadla Česká říkadla Josef Lada

"Z pravěku"

Krátké básničky o práci, povolání běžných lidí psané vtipnou formou pro ty nejmenší a jejich sourozence , rodiče... vlastně kohokoliv, kdo má rád dětskou poezii . Ilustrace jsou od velice známého autora.

28.03.2024 5 z 5

Pohádky o Honzovi Pohádky o Honzovi Milada Motlová

" Z pravěku"

Film nebo knihu o hloupém Honzovi zná dnes už asi každý. Ale víte, že nebyl vůbec hloupý? Tyhle pohádky jsou toho důkazem. Jan, Honzík, ale pořád stejný Honza s "novou" povahou (někdy taky převahou) ve všech pohádkách jistě zaujme mladší a starší čtenáře .

27.03.2024 5 z 5

Česká říkadla, hádanky, písničky Česká říkadla, hádanky, písničky Milada Motlová

"Z pravěku"
Tak tuhle knihu jsem měla jako malá moc ráda. Právě nad ní jsem ve třech letech s mamkou seděla a počítala kolik má babka jablek v nůši jablek a četla pro mě tehdy neznámá říkadla

Dneska jsem jí našla v knihovičce, některé stránky léty roztrhané, ale stále v dobrém stavu :)
Rozpočitadla, hádanky nebo vánoční koledy. Žádná z nich nebude nikoho nudit ani prudit :) .

27.03.2024 5 z 5

Česká říkadla, písničky a pohádky Česká říkadla, písničky a pohádky Milada Motlová

"Z pravěku"
Známá česká říkadla pro děti, které se s pomocí rodičů učí číst.
Knížka obsahuje také doplňující ilustrace ke každé básniček.

27.03.2024 5 z 5

Otázky a odpovědi pro zvídavé děti VÍŠ O TOM? Otázky a odpovědi pro zvídavé děti VÍŠ O TOM? kolektiv autorů

"Z pravěku"

Kniha plná pestrých témat , otázek a odpovědí z různých oblastí. Ať jde o historii, vynálezy nebo počátky techniky vždy přijde další otázka. Položena dětmi, ale také vždy se najde odpověď.

Pohádky na dobrý den Pohádky na dobrý den Hana Doskočilová

"Z pravěku"
Soubor pohádek na zahnání dlouhého dne pro děti a jejich rodiče. Jsou nejen krátké a úsměvné, ale také pěkně ilustrované.

Pohádky čtyř větrů Pohádky čtyř větrů Ludvík Aškenazy

" Z pravěku"

Pohádky nejen pro malé čtenáře ze vsech koutů světa. V každé zemi vypráví místní babička svou pohádku . Nechybí fantazie ani humor.

27.03.2024 5 z 5

Gestapo: Moc a teror ve Třetí říši Gestapo: Moc a teror ve Třetí říši Carsten Dams

Přečteno před lety .

GEheime STAatPOlizei- zkrátka pro gestapo, tajná nebo zelená policie. Přijela většinou v černých autech a ve většině případů na základě udání odvezla co nejvíc Židů a "nevyhovujících" lidí do táborů na ústřednu Gestapa, kterou měli ve staré umělecké škole . Myslela jsem si,že tahle kniha bude o raziích na Židy, ale je to hlavně o vzniku gestapa , jeho "zásluhách" ,velitelích a práci.
Ale jsou tady také dobré stránky
# Kniha odkazuje na film Poslední dny Sophie Schollové", kde je podrobně rozepsaná akce "Bílá růže": protinacistická skupina členů Mnichovské univerzity, odboj
# Dobové ilustrace v knize trochu ne moc zábavnému ději daly všemu trochu "šťávu"
# na rozdíl od několika kapitol( ano to jsem přeskočila , polovinu věci jsem už věděla),kde se podrobně popisovali členové gestapa, jejich počet, změny velitelů a další věci mě zaujaly kapitoly s názvem Důvěrníci gestapa a Fáze pronásledování- věděli jste , že i gestapo nevědělo úplně všechno a měli své důvěrníky, kteří byli udavači a špehy?

25.03.2024 5 z 5

Vítek na výletě Vítek na výletě Bohumil Říha

" Z pravěku"
Hodnocení trilogie a samostatné knihy:
Příhody Vítka, které zažije na prázdninách v hlavním městě ČR spolu
s porovnáním, jaký je život u něho doma a stejný, který se stará o les. Ale důvod proč jel takovou dálku je malé chundelaté klubíčko...
Více už prozrazovat nebudu,
Mimochodem... Vítek udělá neplechu!

24.03.2024 5 z 5

Lucie, postrach ulice Lucie, postrach ulice Ota Hofman

"Z pravěku"

Viděla jsem v dětství film, pak ho četla v knižní podobě.
Lucie je malá holka žijící s mamkou a taťkou v paneláku. Nastupuje do 1. třídy , měla by se těšit, ale pravdou je, že se ji mezi děti moc nechce. Nemá kamarády, cítí se sama , ostatní jí do party nechtěji vzít . Do doby než objeví kouzelnou formulku. Z ní se nevyklube nikdo jiný než dobře známé postavičky- Formeláci, Malej a Velkej, jak si je pojmenovala Lucka. Spolu jdou nejen do školy, ale povede se jim vylekat dědu, který má pocit, že trpí halucinacemi :)

23.03.2024 5 z 5

Rytíři a jejich život Rytíři a jejich život Rachel Firth

Učit se dějepis lze i hravou formou. To dokazuje spousta naučných publikací jako třeba tato.
Kniha o rytířích a jejich životě, který byl na tu dobu náročný. No.. v případě turnajů a nepřátelských bitev smrtelný.
Jednotlivé kapitoly poskytují čtenářům
pohled na různé zbraně, složení výstroje, ale i na samotné předchůdce rytířů a jejich souvislost s Karlem Velikým.
Konec knihy nabízí vysvětlení pojmů z rytířského vybavení a slov souvisejících s opancéřovanými jezdci.

21.03.2024 5 z 5

Kde bydlí princezny? Kde bydlí princezny? Walt Disney

Jak vypadá Růženčin zámek , Sněhurčin hrad nebo Jasmínin palác? Postavy z různých pohádek, všechny mají jinak postavené obydlí. Mořská víla Ariela anebo Bella vás prostřednictvím knihy používají na návštěvu. Mimo jiné je v každé Disneyovce popsáno a pojmenováno "zákulisí" jednotlivých příběhů a popis různých místnosti v příbytku.

20.03.2024 5 z 5

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Život nalezence není úplně jednoduchý.To nebyl nikdy a za dob Jane Eyrové nebo Olivera Twista už vůbec ne, ale v tomto příběhu z budoucnosti to taky není lehké .
Cosmo čekal na příležitost k útěku.V institutu Clarissy Frayneové se tohle bralo za nejlepší z možností pokud vás neadoptovali za hodně dlouhou dobu nebo vás nepotkala smrt. Útěk se nakonec podařil. V nestřeženém okamžiku využil poruchy vozidla. Útěk se povedl bohužel jen jemu. Jeho dlouholetý kamarád zůstal bez známek života na zemi. Cosmo zůstal sice sám na cizím území, ale pro úřady mrtvý, takže může být beze strachu ze stíhání. Potká nové přátelé, o kterých zjistí, že patří do party Supervědátorů - týmu, který loví parazity. Je nasazen okamžitě do týmu, protože pomoc se hodí vždycky a jde se zbraní v ruce bojovat na záchranu světa.
Za mě dobré scifi .

19.03.2024 5 z 5

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků Marcela Kotová

Předškolní věk je u dětí těžký - musí před zápisem do školy naučit spoustu věcí. Kromě zodpovídání na dotazy o své adrese a kreslení by měly ovládat čtenářskou gramotnost. Porozumění čtenému textu je jednou ze základních věcí potřebných do života každého z nás. Krátké příběhy ze života rodiny malé holky Aničky doprovodné malované obrázky k nim rozvíjí jak pozornost a myšlení tak zrakové vnímání nebo fantazii.

19.03.2024 5 z 5