šneki šneki komentáře u knih

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Celá kniha zněla slibně, bohužel výsledek byl opravdu slabý. Postavy nijaké a příběh se sice tvaří zajímavě, ovšem nic mě nenutilo číst dál. Dočteno v podstatě s přemáháním.

13.11.2018 2 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Po druhém přečtení trochu slabší, ale stále je to skvělá oddechovka, která v sobě umí snoubit smysluplný děj, erotiku i nějaký ten humor, což se ne všem knihám daří.

29.10.2018 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Opravdu jsem myslela, že si Olivera Twista zamiluji, ale bohužel se tak nestalo. Možná, že kvůli několikanásobnému zhlédnutů Rebelů a notování si písně zmiňující tento slavný román, jsem byla tak utvrzená v tom, jaký je Oliver skvělý a oslňující hrdina, že jsem dočista zapomněla na fakt, že je mu po celou knihu pouhých deset let.
Nicméně to by mu nemělo bránit v tom být hlavní postavou, který vezme osud do vlastních rukou a navzdory všem překážkám si vydobije svůj šťastný konec. Ale ejhle, Oliver sice potká mnoho překážek, ovšem tak nějak se přes ně dostane ne díky sobě, ale takřka vždy ho zachrání někdo jiný. Zkrátka jsem měla pocit, že pomalu všichni ostatní byli hlavní postavy, neboť k vývoji příběhu přispívali mnohem větší měrou než Oliver Twist.
Co ale musím vyzdvihnout je autorovo užití ironie, které je opravdu brilantní, jen kdyby se tak neztrácelo v protahovaných souvětích.

29.10.2018 3 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Zápletka vypadala zpočátku zajímavě, bohužel když se neztotožníte s hlavní hrdinkou a radši byste zůstali v tomto dystopickém světě, než abyste rebelovali, tak se asi něco nevyvedlo.

20.10.2018 2 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Moc jsem od této knihy nečekala, ale byla jsem příjemně překvapená, jak dobře se mi četla. Navzdory lehce naivnímu příběhu mě to opravdu bavilo.

20.10.2018 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Možná je dobře, že této sérii už zbývá jen jeden díl, protože déle bych to asi s postavami nevydržela.
Zde jsem se sice nemusela vypořádávat se stále více otravnější Aelin, ale žádná tajemná síla, která mě vždy nutí číst dál se tu taky neobjevila. Ke konci se děj trochu více rozhoupal a zase mě navnadil na další díl.
Kdybych však nevěděla, že tam bude Manon a Dorian, moje poslední oblíbené postavy, tak bych možná tuto sérii ani nedočítala.
Ale zpět k Věži úsvitu. Zde také nebyly špatné postavy, Yrene je vcelku sympatická a Nesryn má taky něco do sebe, bohužel moje okouzlení už nestoupá do takových výšin jako na začátku, takže tady jsou to pouhé 3,5*.

14.10.2018 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Warcross je docela podobný Ready player One, až na to, že to nebylo tak úžasné.
Nápad za Neurolinkem se mi velmi líbil a jeho mechanika byla lépe vysvětlená než v RPO, ale zase jsem měl větší problém představit si samotnou hru. Romantická linka v pohodě, nic přelomového.
Odhalení identity Nuly (Zero - čteno v aj, nevím, jak to přeložili) bylo nepřekvapivé, ale to samé se nedalo říct o dalším zvratu, který vás pěkně navnadí na další knížku.
Celkově jsem si čtení užila, ale něco Warcrossu do plných 4* chybělo, zvláště když jsem zvažovala zakoupení dalšího dílu a zjistila, že bych ty peníze utratila raději jinak. Takže Warcross ode mě dostává krásných 3,5*.

14.10.2018 4 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Temnotu doporučuji všem, kteří mají rádi zajímavé zápletky odehrávající se v dosud málo popsaném prostředí a hlavní hrdiny, kteří se navzájem velmi liší + jednu velmi morálně šedou postavu. Dále může temnota nabídnout pohled na různé postavení žen ve středověké společnosti a jejich přijímání tohoto postavení.
Dále pokračuje moje první nezkrocená reakce na předchozí na můj vkus až příliš ostrá hodnocení.
Ne, není to jako knihy SJM. Je to totiž mnohem a mnohem lepší. Hlavní hrdinka, mi narozdíl od Aelin po 6 knihách neleze na nervy. Nesedne si na zadek kvůli nějakém klukovi, ale doslova si ,,vyrve srdce pro vlastní zemi", narozdíl od Aelin je opravdu tak brutální jak slibuje a já vám slibuji, že ke konci této série rozhodně nedojdete bez ztráty pár sakra dobrých postav, narozdíl od věčných happyendů od SJM.
Ale dost srovnávání. Tuto knihu jsem čela již před více než rokem v angličtině a když jsem viděla první ohlasy u nás, tak jsem nemohla věřit svým očím. Ano, možná je začátek trochu pomalejší na tempu, ale já se nepovažuji za nějakého trpělivého čtenáře a ničeho takového jsem si ani nepovšimla.
Zkrátka pokud chcete knihu, kde menstruace neslouží jen jako nástroj jak hrdinku přiblížit patnáctiletým holkám, aby si řekly "jéé, mě taky bolí břicho když sem to dostala, jsem úpa jak Aelin", kde hlavní hrdinku nezachrání kamarádi, příbuzní, skryté magické síly, které se objeví v nejvhodnější dobu, ale jen ona sama, tak vemte do ruky Temnotu, vžijte se do role Lady a obdivujte, kolik toho vydrží jedna obyčejná dívka pro věc, které věří.
Abych zakončila tento výlev emocí, ráda bych řekla, že plně respektuji, když se někomu kniha nelíbí, ale myslím, že by jí měli dát lidé alespoň pořádnou šanci a přečíst alespoň 100 stránek, než budou hodnotit knihu jako odpad!
Každý má sice jiná měřítka, ale řekněme si upřímně, odpad by měl patřit jen těm opravdu nejhorším knihám, které jsou odfláknuté, prvoplánové nebo prostě a jednoduše naprosté braky s nulovou hodnotou, což tato kniha (soudě i podle zahraničních hodnocení) rozhodně není.

08.10.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysař mě zanechal naprosto chladnou. Cítila jsem se , že čtu prostou pohádku pro děti, která si ale hraje na takovou temnější a inteligentnější. Některým mým známým se Krysař velmi líbil, bohužel na mě nijak neohromil.

08.10.2018 2 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Hostitel se čte poměrně dobře, jakmile se prokoušete přes ne úplně akční začátek, ovšem nevzbudil ve mě žádné speciální pocity, takže hodnotím průměrnými 3*.

08.10.2018 3 z 5

Bídníci II. Bídníci II. Victor Hugo

Příběh opravdu nejde nemilovat, bohužel mi stále vadí dlouhé popisy okolí a událostí ne tak úplně podstatnými, takže zůstanu u filmového zpracování.

08.10.2018 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Styl psaní byl zajímavý, bohužel příběh byla již tisíckrát vyždímaná romance v milionkrát vyždímané dystopii, která opravdu zaujme jen opravdové nováčky v tomto žánru.
Možná si přečtu od autorky něco jiného, protože psát umí, ale tuto sérii v klidu nechám nedočtenou.

08.10.2018 2 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Docela průměrná knížka, sice se slibným začátkem, ale jinak trochu nudná.

07.08.2018 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Šla jsem do čtení této knížky s tím, že jsem lehce pozapomněla, o čem měla být a to bylo špatně. Udělala jsem představu o čem bude (konkrétně jsem si myslela, že se bude June zabývat svojí sexualitou) a tím pádem jsem tak trochu pořád čekala na něco, co nikdy nepřišlo. Ale i bez této chybné představy by se mi knížka nelíbila, neboť jsem tam nenašla jedinou postavu, se kterou bych se alespoň v jedné věci ztotožnila. Řekni vlkům, že jsem doma mi ukázala, že knížky zasazené v reálném světě, nezabývajíc se nějakou epickou historickou dobou/událostí, opravdu nepotřebují více než 300 stran.

27.07.2018 2 z 5

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Po druhém přečtení si říkám, co se mi na tom mohlo líbit. Nejvíce mě podivilo to, že Whit a Wisty jaksi nezaregistrovali, že začal vládnout Nový řád. Nejsou vykresleni jako hloupí, tak bych čekala, že budou alespoň něco vědět o politické situaci v jejich zemi. Přece jenom politický převrat se neděje bějem 1 noci.

27.07.2018 2 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Při čtení jsem se nenudila, ale zase to nebylo nic přelomového. Prostě lehké čtení na léto. 3,5*

04.07.2018 3 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Po druhém přečtení už nejsem tak nadšená, ale asi jsem z toho jen vyrostla. I když si to tedy rozhodně pamatuji méně temné, takže rozhodně doporučuji až trochu starším dětem.

04.07.2018 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Bavilo mě to, ne že ne, ale v knížce se vůbec nic nedělo.

18.06.2018 3 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Počítala jsem, že osudy postav budou probrány podrobněji než ve filmu, ale u některých přespříliš dlouhých popisů jsem opravdu měla chuť knihu nedočítat. Naštěstí jsem vydržela a už se celkem těším na druhý díl, avšak doufám v menší výskyt popisů bitev a kláštěrů.

18.06.2018 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zajímavé myšlenky, bohužel to ale nebylo to, co jsem očekávala. Navíc shazování žen také nebylo úplně příjemné.

28.05.2018 2 z 5