šneki šneki komentáře u knih

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Pár zajímavých chvilek by se tam možná našlo, ale jinak průměrná YA. 2,5*

25.03.2019 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Celkem průměrná romanťárna, docela často se autorka opakovala a nejvíce mi lezlo na nervy, jak Kulti vůbec nemluvil.... Ale dokopalo mě to zpět ke čtení, takže dávam 3*.

18.03.2019 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Čekala jsem víc, vzhledem k většinové chvále, ale děj moc neubíhal a postavy nezaujmuly.

18.03.2019 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nečekala jsem, že mě bude tolik bavit. Rozuzlení bylo nečekané a líbilo se mi množství osobitých postav.

05.03.2019 4 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Velice zajímavý nápad, bohužel čtení mě začalo bavit až k konci. Zvraty jsem opravdu nečekala.

05.03.2019 3 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Po druhém přečtení už se mi nezdá tak skvělá, ale částečně to asi bude věkem. Jinak autorka píše poměrně čtivě a postavy jsou vcelku sympatické. Pomyslně strhávám ze 4 na 3.5*

13.02.2019 4 z 5

První život První život Gena Showalter

Ze začátku to vypadalo slibně, ale postupně jsem začínala být tak znuděná, že jsem skoro přeskakovala. Myslím, že jsem snad měla všechny postavy radši než Desítku, což take uškodilo.

13.02.2019 2 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krátký, ale smutný příběh o předsudcích.

03.02.2019 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Průměrná oddechovka, bohužel v tomot případě se mi více zalíbil film. 2.5*

27.01.2019 3 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Z knihy jsem příjmně překvapená. Kdyby se nám neobjevila v maturitním seznamu, tam bych se k ní určitě nedostala a i tak jsem do toho šla s tím, že se mi nebude moc líbit. Ale opak byl pravdou a setkala jsem se s výborným příběm odehrávajícím se nedávné minulosti. Myslím, že mohu doporučit opravdu každému, i tomu, koho nezajímá ani punk, ani pád komunismu.

27.01.2019 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Správňácká teenagerská oddechovka. Líbilo se mi, že zde Jenny Han odpustila od svých ťuťu ňuňu postav a dala hlavním 3 hrdinkám koule.

18.01.2019 3 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Snažila jsem se knize porozumět, bohužel jsem ale nenašla žádné důvody pro to, jak se postavy chovají. Vlastně jsem z nich měla pocit, že jsou to tak trochu náhodně naprogramovaní roboti.

18.01.2019 1 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Knížku jsem objevila náhodou v knihovně a byla jsem zvědavá, co se v ní skrývá, bohužel jsem nedokázala hledat moc dlouho a radši jsem šla číst něco jiného.

06.01.2019

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Příběh docela pěkný, bohužel občas jsem měla problém orientovat se v tom, kdo zrovna mluví, což nebylo moc přijemné. Navíc mám pocit, že jsem si knihu radši měla přečíst v angličtině, protože několik věci mi přišlo vtipných až po přeložení.

06.01.2019 2 z 5

Dům krásy Dům krásy Melba Escobar

Nedočteno, měla jsem problém se změnami pohledu a celkově jsem se nemohla pořádně soustředit na příběh, protože jsem se nemohla zorientovat, kdo vlastně vystupuje v ději.

06.01.2019

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha vám předestírá zajímavé téma k zamyšlení, ale to je asi tak jediné, co se dá říci.

11.12.2018 3 z 5

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Příběh mě pohltil hned ze začátku a postavy byly sympatické, ale pro čtvrtou hvězdičku jsem se rozhodla po přečtení závěru autorky. Skvělá young adult detektivka založená částečně na pravdivých příbězích.

11.12.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Byla jsem celkem dobře napjatá po celou knihu, ale konec byl takový... Zvláštní.

05.12.2018 3 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Z traileru na film jsem měla dojem, že Rachel bude Nickovou rodinou totálně terorizováná, což se v knížce absolutně nedělo. Nickova matka ji sice nesnáší, ale to se samotná Rachel dozvída až v druhé polovině, navíc se tak zhruba 250 stran akort popisuje jaké šaty si kdo koupil atd....

05.12.2018 2 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Bála jsem se, kniha bude spíše pro mladší čtenáře, ale příjemně mne překvapila. Zajímavý příběh a sympatické postavy a kdybych byla tak o 2 roky mladší, tak bych tomu dala i o * více.

18.11.2018 3 z 5