TerryDee TerryDee komentáře u knih

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Konečně dočteno! Ale že to trvalo. Upřímně, druhý díl Cizinky se mi líbil, i když o trochu méně než předešlý. Nejspíš za to může francouzské prostředí a jeho intriky. Ale zase to zachraňovalo skotké prostředí a lišácký lord Lovat. Samozřejmě, že Jamieho zbožňuji,o tom žádná, co se týče Claire tu tolik nemusím (hlavně, jak se chovala ve Francii, tam byla na pár facek).

05.03.2018 4 z 5

Kolumbijský bordel Kolumbijský bordel Mon CouCou

Myslím si, že se mi hodně dlouho nestalo, abych narazila na knihu s takhle silným příběhem. To, co tady autorka načrtla, se ani nedá slovy vyjádřit. Tenhle příběh si člověk musí přečíst sám, aby pochopil tu hloubku toho, co tím kniha chce vyslat dál.

Sledujeme to příběh mladé 16 leté dívky jménem Nicca. Tu bohužel její matka prodala do Kolumbijského bordelu, aby se tak postarala o zbytek rodiny. A samozřejmě bordel není místo pro mladou dívku, pro žádnou dívku. Nicca jako velmi naivní dívenka z uzavřeného světa postupně zjišťuje, co tohle místo obnáší. Seznamuje se tu s ostatními dívkami, které jí vyprávějí, jak dlouho tam jsou, co přibližně zažili a co ji samotnou může čekat. Ale myslím si, že na ty hrůzy, které měly přijít, na to připravená opravdu nebyla.

V bordelu se dříve Nicca, teď už Lóra, seznamuje s Pablem. A právě Pablo bude pro její život důležitým mužem. Shodou náhod a možná i zásahem osudu se Lóra seznámí i s mladíkem jménem Ivo. Bohužel život si pro všechny připravil zcela jiný příběh.

Právě v druhé části příběhu se teď už Veronica seznamuje se dvěma muži, a to s Orzem a Domericem, kteří jí nadbíhají jak dva kohouti. I když Veronica netouží po žádném muži, tak ti to dva ji svým způsobem přitahují a ona tak cítí, že se v ní zase probouzí život. Bohužel minulý život ji dohnal a aby mohla přežít, tak jí ochranu přislíbí právě jeden z nich. Nicméně mafie má dlouhé ruce a bohužel i na tyhle dva dopadl její stín. Takže nakonec se muselo všechno změnit a najít správnou cestu za štěstím.

Možná se budu opakovat, ale to nevadí. Tohle byl opravdu hodně silný příběh. A nejednou mi zlomil srdce. Na nic z toho jsem totiž nebyla připravená. Ale nepatrnými krůčky mi ho zase dokázal slepit a zcelit.

12.09.2024 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Dvojka pokračuje přesně tam, kde skončila jednička. Ayla je u smečky Lva, která ji unesla. A její druh Jordan ji chce za každou cenu. Což se Ayle nelíbí, protože ona chce zpět k Hadonošům a především k Aidenovi.

Každou stránkou jsem si přála, aby se tam objevil Aiden se svými lidmi. A když se tak stalo, tak jsem měla chuť ho praštit něčí po hlavě. Nicméně k jeho dobru se vzpamatoval a konečně udělal ten krok, na který jsme tak netrpělivě čekali. Jejich společné chvíle jsem si neskutečně užívala.

Věděla jsem, že se něco pokazí. Takže jsem si jen říkala, kdy a jak. A když to nastalo, tak jsem nestačila zírat. A zase je to utnuté v tom nejhorším možném momentě. Takže, kdy vyjde další dil?

19.12.2023 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Tvorbu Mariany Zapaty zbožňuji. Pokaždé se těším na její další knihu, kterou u nás přeloží.

Nevím, jak to přesně vysvětlit, ale tohle bylo pro mě zklamání. Na slowburn romanci jsem zvyklá a má ji ráda. Ale tady mi nepřišlo, že by o nějakou romanci vůbec šlo. Nějak jsem Zacovi a Biance nevěřila, že jsou zamilovaní. Jako kamarádi byli bezpochyby. To mezi nimi fungovalo na jedničku. Ale láska? To bohužel ne.

Bianca se mi zamlouvala. Myslela na své blízké, ale i na sebe. Líbila se myšlenka Lenivé pekařky. Jen mě občas štvala tím, že nechce být někomu na obtíž a tak. Zaca jsem si oblíbila v předešlém příběhu, a to v Srdcem proti zdi. Takže jsem se těšila na jeho příběh. Ale tady, mě tolik neoslovil. Jako partner asi ne, ale jako kamarád byl dobrý. A každá by ho chtěla za kamaráda. Jen mi vadilo jeho oslovení zlato a lásko.

I když mě tenhle příběh svým způsobem zklamal, tak na Zapatu nezanevřu. A ráda si přečtu další knížku.

Hodnocení: 3,5/ 5

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbookblogeri #spoluprace #humbookblogeri

04.12.2023 3 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

Dotek viatáru jsem četla po nějaké době, co jsem dočetla první díl. Takže jsem si říkala, zda si všechno budu pamatovat, ale naštěstí jsem se orientovala hned a mohla jsem tak pokračovat v příběhu.

Musím říct, že tenhle díl byl lepší než ten první. Příběh byl nadupaný akcí, zvraty i pletichami (a te jich tu bylo). A moje emoce při čtení byly jak na horské drze. Ale o tom to je.

Stále tu sledujeme životní osudy Isarell a Bastiena. A občas jsem nestíhala pobírat, co všechno jim bylo naloženo. Isarell se musela popasovat s rolí princezny a s povinnostmi tomu určené. Jako Isarell je úžasná ženská hrdinka. Kolik toho musela vydržet, překonat a udelat. Neskutečná síla. Nejen fyzická, ale i duševní. A pak tu máme Sebastiana. Opravdový rytíř a přítel. Člověk se srdcem na správném místě. Jeho vztah s Isarell je nádherným příkladem přátelství, které má silné kořeny. Nicméně to, co se mu tady stalo, tak z toho se budu dostávat ještě dlouho.

Moc se mi líbilo, že tu dostaly prostor i další postavy, jak je Kreon, padlý jorreisky rytíř žijící ve Stínu mezi lidmi, a Andreil Smrtihlav, grai ve službách Sarrei. Jejich linky mě neskutečně bavily a já si tak našla nové oblíbenec. A jsem upřímně zvědavá, kam se jejich příběh posune a jak zasahnou do hlavního dění.

Kniha skončila takovým zvratem, že jsem z toho byla v šoku. Jakože cože. Wau. Takže s dalším dílem budu pokračovat co nejdříve.

Chtěla bych poděkovat autorce @kristinawaagnerova za poskytnutí e-knihy k recenzi.

05.11.2023 5 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Všeobecně mě retellingy zajímají a rada je čtu. Zatím jsem jich nejvíc četla na motivy Krásky a zvířete. Takže jsem byla zvědavá, jak se chopí příběhu, který v sobě nese motivy na Romea a Julii, ale tentokrát v Šanghaji.

Začátek je pomalejší a trochu se vleče. A ke všemu se člověk musí nejdříve zorientovat nejen v místě, ale i v postavách. Což bylo někdy náročné.

Roma a Juliette by se mi měli nenávidět, přece jenom patří k znepřáteleným gangům. Nicméně k sobě našli cestu a lásku. Jsou jako oheň a voda, tak rozdílní, až je to k sobě táhne. Juliette je drsná, nemilosrdná a tak trochu bez emocí. Práva dědická Šarlatového gangu. Za to Roma, ten je její pravý opak. Má emoce i city, a nestydí se za to. A asi díky tomu mezi nimi cítíte chemi a napětí. Zkrátka vás zajímá, co se mezi nimi odehrálo v minulosti a co se ještě mezi nimi stane.

Takže ano, zpočátku jsem z toho měla smíšené pocity. Neumím to přesně popsat, co mi tam vadilo či chybělo. Možná nové prostředí a pomalejší začátkem. Nicméně jak mi stránky ubíhaly pod rukama, tak jsem se do toho dostávala a začalo se mi to líbit víc a víc. Až jsem se dostala na konec a říkala si, sakra, kde je další díl, protože ho nutně potřebuji.

20.09.2023 4 z 5

Až se zase usmíříme Až se zase usmíříme Bianca Iosivoni

Od autorky jsem již četla sérii Strmý pád a Prudký vzlet, která se mi líbila, i když pojednávala o těžkém a smutném tématu. I když to bylo více popisné, než by muselo, tak větší problém jsem tam měla s hlavní hrdinkou, která mi úplně seděla. A tady jsem to měla podobně.

V této knize se řeší, jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka a jak pokračovat v životě bez něho. Zároveň v sobě skýtá odpuštění a druhou šanci.

Callie a Keith jsou nevlastní sourozenci (jejich rodiče se vzali, když byli ještě dětmi). Nešťastnou shodou okolností Calliin otec zemřel při autohavárii, a za vinu to samozřejmě dává právě Keithovi. I když ona sama si z té nehody nic nepamatuje. Nyní se po letech znovu setkávají. Callie k němu cítí jenom nenávist a nechce s ním mít nic společného. Ale k tomu se ozývají i staré city. A jak to už bývá, od nenávisti k lásce je to jen krůček. Jejich sbližování je pomaloučké a je zapotřebí nutná dávka odpuštění nejen sobě, ale i druhým.

Konec byl na můj vkus celkem uspěchaný. Pár stránek navíc by tomu vůbec neuškodilo.

Myslím si, že tenhle příběh by vás mohl zaujmout. Já jsem zvědavá na další díly a na nové hrdiny a jejich příběhy.

23.07.2023 4 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Půlnoční běsnění jsem si opravdu zamilovala. Je to láska. Takže jsem byla zvědavá na propojení s Elitními králi.

Je to stále dobré, ale něco tomu zkrátka chybělo. Předchozí díly mi přišly o trochu lepší a zajímavější.

Hlavně z trojice Lilith, Kyrin a Eli jsem necítila takovou chemii, jako u předchozích párů. Tam to bylo doslova hmatatelné, ale tady jsem jim to tolik nevěřila. A ani milostné scény to nijak nezachránily. A že byly velmi žhavé. Když to však vezmu kolem a kolem, tak asi chápu, proč zrovna tihle tři byli spolu a že je k sobě něco táhlo. A myslím si, že tím pojítkem byl právě Eli. Protože Eli je Eli.

Musím říct, že jsem občas nestačila sledovat, co všechno se v tomhle díle událo. Nemám slov. Tolik věcí a informací, že jsem zvědavá, kam se tenhle příběh posune, a jak to nakonec vsechno skončí.

Jak ráda říkám v případě Amo Jones. Tahle autorka je šílená a její tvorba není v tomhle jiná. Ani na chvíli Vás nenechá v klidu. Protože zvrat střídá zvrat, tajemství střídá další tajemství. A je možné, že Vám zlomí srdce.

02.07.2023 4 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Je pravda, že jednička působí uzavřeně. A člověk si říká o čem to asi tak bude. Právě v tomto díle sledujeme, co všechno se děje ve vztahu Noah a Nicka. A s čím vším se musejí vypořádat. Nejen, že musejí bojovat s vlastními démony z minulosti, ještě k tomu se musejí vypořádat s faktem, že jejich vztahu skoro nikdo nevěří a ani jim nikdo nefandí.

Já jako čtenář jsem jim fandila. Neboť bylo zřejmé, že se opravdu milují. Jejich vzájemná chemie byla hodně znatelná.

Přiznám se, že některé věci, co se tam staly, mě dokázaly slušně naštvat. Ne že ne. Někdy bych jim oboum nafackovala. Nicméně větší problém jsem měla s chováním Noah. To, co se tam stalo. To bych ani já neodpustila.

Musím říct, že poslední kapitoly byly hodně náročné. To, co všechno vyplulo na povrch, zničilo mnohé. Nejsem si jistá, zda půjdou odvrátit škody, které vznikly. Upřímně jsem zvědavá, co nám přinese třetí díl.

20.06.2023 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Líbí se mi, že tu konečně máme pohled Bishopa, za což jsem neskutečně ráda. V knihách zbožňuji, když je na příběh nahlíženo oběma protagonisty.

Madison je stále nerozhodná a občas kope kolem sebe. Fakt zlatíčko. Také nemůžu pochopit to, že opět vyjíždí po ostatních králích, i když tvrdí, že miluje Bishopa.

Musím se přiznat, že jsem si ten konec musela přečíst dvakrát. Protože jsem nepobírala, co všechno se tam dělo a nedělo.

Myslím si, že nás v dalších knihach čeká ještě pořádná dávka tajemství a akce.

P.S. Jakože ta vyřazená scéna!? Už chápu to varovaní. Nemám slov. To bylo sakra něco.

18.06.2023 5 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Knížek z prostředí horolezectví jsem moc nečetla, teda spíš jsem žádné nečetla. Takže tohle je jaksi má premiéra. Myslím si, že v knize mohlo být více popisů hor a cesty na Mount Everest. Vůbec by mi to nevadilo. Přišlo mi to velmi zajímavé. Je to hora, která opravdu budí respesk. Místo toho tam byly spíše popisy jiných vrcholů.

Co se týká hlavních hrdinů. Zdálo se mi, že to, co se mezi nimi odehrávalo, bylo na můj vkus nějak moc uspěchané. Nevím, asi by to bylo lepší, kdyby to mělo pomalejší tempo. Bylo by to více uvěřitelné. A člověk by to více prožíval.

Sečteno podtrženo kniha má zajímavá a závažná témata, o kterých se často nepíše. Řekla bych, že je to oddechovka s menším přesahem.

18.05.2023 3 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

(SPOILER) V první řadě bych chtěla poděkovat autorce @kristinawaagnerova za oslovení a nabídnutí e-knihy k recenzi. Jsem za tuhle příležitost moc vděčná.

Autorka v knize načrtla velmi zajímavý fantasy svět, ve kterém má vše svůj řád a pořádek. Ze začátku se seznamujeme s Jorrei, což jsou potomci andělů a de facto vládnoucí rasa (po většinu příběhu sledujeme právě je). Dále tu jsou Sarrei, lovci pijící krev, jenž obývají Stín. Pak zde máme divoký a kočovný lid, který doprovázejí na cestách druidi. V neposlední řadě tu jsou grai, ke kterým patří i jedna z našich hlavních postav.

Hlavní postavu Isarell jsem si zamilovala. Bavilo mě sledovat její výcvik u Divoženek. Nic neměla zadarmo a všechno si musela vydobýt. Po celou dobu jsem ji fandila a obdivolala. Dále jsem si oblíbila Bastiena. To je zlatíčko. Mám pro něho slabost. Líbilo se mi, jaký mají s Isarell vztah. Nádherný přátelský a sourozenecký vztah jak má být.

Z počátku pro mě bylo náročné se ve všech těch rasách a postavách vyznat. Musela jsem si dát načas, abych do toho pronikla a orientovala se. Ale jakmile se do toho člověk dostane, tak ho to příběhově nepustí, protože pak přichází na řadu akce za akcí. A to vám je potom jízda.

Příběhově je to kruté, nemilosrdné, plné násilí a temnoty. Přesto si myslím, že to k tomuhle patří a utváří to tak celek. V knize nenajdete romantickou linku, což příběhu vůbec neublížilo. Myslím si, že by to bylo něco navíc. Třeba se ale dočkáme v dalších dílech.

* Jediné, co bych v knize uvítala, tak by byla mapa světa, aby člověk měl lepší orientaci.

13.04.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Máme tu vykreslení dystopické Budapešti, jenž je rozdělena na Pešť a Budín. V jedné vládnou lidé a v druhé zase Fae. Líbilo se mi, jakým způsobem to bylo popsáno. Člověk z toho cítil veškerou tu atmosféru.

Brexley mi jako hlavní hrdinka přišla celkem sympatická. Působila jako silná a odvážná dívka. Někdy tedy jednala rychleji, než myslela. Což ji někdy zlomilo vaz. Občas by to chtělo použít mozek.

Velká část příběhu se odehrává ve vězení. Zde panují velmi kruté a nemilosrdné podmínky. Základní pravidlo - přežijí tady jen ti silnější nebo schopější. Brexin pobyt ve vězení byl brutální, a ta holka toho musela hodně přečkat. Bylo to surové a krvavé, až z toho mrazilo.

Podle mnohých čtenářů je zde "úžasná" romantická linka. Ano, na scéně se nám objevil Warwick, ale to je tak všechno. Myslím si, že kromě vzájemných pohledů a pár snů tu zkrátka není nic. Možná v dalších dílech, uvidíme.

Konec mě celkem překvapil. Tohle je totiž nečekala. Jsem zvědavá, jak tohle bude pokračovat.

31.01.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Na knihu jsem se těšila, protože v sobě skýtá spojení univerzitního prostředí, osobního strážce a zakázané lásky. A to jsou věci, které já můžu.

Seznámení Ivy a Ryana byla jedna velká náhoda, ale stálo to za to. Od samého začátku to mezi nimi jiskřilo. Mělo to tu správnou atmosféru a vtip.

Chápala jsem Ivy, proč chce utéct od svého dosavadního života a zažít něco jiného a svého. Chtěla se odpoutat od něčeho, co jí svazovalo a užívat si nabitou svobodu.

Ryan mi byl sympatický. Tyhle potetovaný týpky s piercingy já můžu. Jediné, co mě u něho zarazilo byl věk. Myslela jsem si, že bude starší.

Příběh se mi líbil, i když něco mi v tom chybělo. Nicméně jako oddechovku to doporučuji.

01.12.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Co se týká této knihy, tak bych ji označila za emoční horskou dráhu, kde jeden zvrat střídá další. Příběh je plný překvapení a emocí. ️

V knize máme dvě časově linie, a to minulost a přítomnost. Kdy tyto linky bez sebe nemůžou být, neboť jsou navzájem provázány. Sledujeme tu příběh Micka Rivy a June, následně pak jejich čtyř děti, a to Niny, Jaye, Huda a Kit. Každý z nich je jiný a každý se potýká se svými problémy.

June a Nina byly velmi statečné a silné ženy. To, čím se musely vypořádat, by jen tak někdo nezvládl. Bohužel v některých věcech byly naivní a moc důvěřivé. June mě v jeden moment zklamala, doufala jsem, že to bude jinak. Nicméně jsem ráda, že Nina našla svůj hlas a dokazala se ozvat.

Taylor nám tu krásně popsala prostředí Malibu. Bylo zajímavé sledovat toto prostředí a vše, co k němu patří.

25.10.2022 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Sarah opět ukázala, proč mám ráda její knihy a proč patří mezi mé oblíbené autory. Tohle bylo něco. ️

Miluji ten příběh. Bylo super vrátit se do Půlměsíčního města a zažívat nové dobrodružství. Bylo zajímavé, jakým směrem se kniha ubírala a co všechno jsem se postupně dozvídali. A že to nebyly zrovna maličkosti, ale přímo bomby.

Tento svět nabízí i skvělé postavy, které si oblíbíte. Bryce je úžasná hlavní hrdinka. Líbí se mi na ní, že je drsná, milující, nesobecká a obětavá. Pro ty, co miluje, by udělala cokoliv. Hunt je miláček. Líbí se mi takový jaký je. I jeho alfablbctví. Ruhna jsem měla ráda už v předchozím dílu, ale tady jsem si ho zamilovala ještě víc. Nicméně i ostatní postavy kolem našich hrdinů jsou fajn. Celkově tvoří vtipnou partu.

Takže není divu, že zbožňuji scény mezi Bryce a Huntem, Ruhnem/Nocí a Dnem. ️ U obou párů je neuvěřitelná chemie, která je tak hmatatelná a jiskřivá. ️

Jakože ten konec!? Co to do Helu bylo! Nemám slov. Jako čekala jsem všechno možné, ale tohle jsem doopravdy nečekala. Nemůžu víc prozradit, protože k tomu musíte sami dojít.

Knihu stoprocentně doporučuji. Najdete tam zajímavý příběh, skvělé postavy, jiskřivou romantiku, přátelství, humor. Myslím si, že tahle kniha za to stojí.

Hodnocení: 5⭐️ / 5⭐️

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbook_blogeri #spoluprace #humbookblogeri ️

25.10.2022 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Tak i s touhle knihou půjdu proti proudu. Protože jsem jedna z mála, která má tuhle sérii opravdu ráda a baví jí jednotlivé díly. Ale chápu, že ne všem to muselo sednout.

Co mě na tom celém baví, tak jsou postavy. To kvůli nim jsem to četla a chtěla jsem se dozvědět, jak to s nimi nakonec dopadne. Zamlouvalo se mi, jaké měli mezi sebou vztahy. Zkrátka to byla parta lidí, která se hledala, až se jednoduše našla. Mame tu Louise s prořízlou pusou a se slabostí pro skořicové šneky, tvrdohlavého Reida, ochraňujicí a věrnou Coco, vtipného Beaua a roztomilého Ansela.

Popravdě jsem to četla nejenom kvůli postavám, ale i kvůli samotnému příběhu. Zamlouvala se mi myšlenka čarodějnic, lovců čarodějnic, vlků, jezerních lidí a dalších bytostí. Mělo to šťávu, mělo to říz. Zkrátka to byla jízda, jenž nepostrádala akci, kterou jsem občas nestíhala pobírat. A pak jsem si neskutečně užívala jiskřivé hašteření mezi Reidem a Lou. Ti dva dohromady byli úžasní. ️

Na závěr můžu říct, že mě to nezklamalo a čtení jsem si užila. Takže s čistým srdcem to můžu doporučit.

11.09.2022 5 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

Abych se přiznala, tak nevím, jak mám knihu hodnotit. Chápu poselství knížky a dávám za to palec nahoru.

S čím jsem měla problém, tak byla hlavní hrdinka Mia, která mi vůbec nesedla a nechápala jsem některé kroky, které podnikla. Nicméně to je můj úhel pohledu a věřím, že se najdou tací, kteří mi budou oponovat tím, že její chování chápou a rozumí jí.

A přesně tohle je to kouzlo knih, protože na každého působí jinak a každý z toho má jiný prožitek. ️

11.09.2022 2 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Jop, další kniha z pera německé autorky, tentokrát od Anabelle Stell. Co dodat, ty holky si mě svými příběhy zcela získaly. ️

Opět musím vyzdvihnout nádhernou obálku. Tahle je fakt povedená. Líbí se mi, že je tam znázorněna mapa Berlína.

Kniha v sobě skrývá důležité téma, před kterým bychom neměli zavírat oči, neboť se to stává čím dál častěji. Nicméně si myslím, že autorka to neuchopila za ten správný konec. Domnívám se, že jiné autorky by to zvládli lépe.

Přiznám se, že jsem měla s hlavní hrdinkou Liou problém. Nechci zlechčovat to, co se jí stalo, protože to bylo hrozné a nikomu bych to nepřála. Ale v jistých situacích jsem její chování nechápala. Myslím si, že zakládat důvěru na lžích a klamech, není dobrý krok.

Na závěr bych chtěla říct, že mě mile překvapil výlet Noaha a Lii do České republiky, konkrétně do Labských pískovců.

Takže sečteno podtrženo, tato kniha působí jako oddechovka.

11.09.2022 4 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Hned na začátku knihy se dozvídáme, že příběh bude vyprávěn oběma hrdiny. Což je vždy super, protože na danou věc nahlížíme z obou úhlů.

Co vás na této knize v první řadě zaujme, tak je jednoznačně prostředí. Příběh se odehrává ve Španělsku, v Andalusii, které poznáváme skrze jednotlivé popisy místní kultury. Díky těmto popisům máte pocit, jako byste to místo znali a věděli jste, jak chutná pan con tomate či rebujito.

Hrdiny našeho příběhu jsou Linda a Damián. Linda je psychiatrička z Německa, která svojí cestou do Španělska chce splnit jeden slib. Postupem času zjišťujeme, kdo je Linda a že to v životě neměla jednoduché, ale snaží se jít dál a být silná. Damián to též neměl v životě jednoduché a s nepřízní osudu se pral po svém. Proto působil odtažitým a nepřístupným způsobem a byl tak trochu bručoun.

Romantická linka se mi zdála trochu uspěchaná. V tomto případě bych zvolila pomalejší tempo, abychom viděli, jak se naši hrdinové více poznávají a zbližují. Zkrátka, aby to bylo uvěřitelné.

Pokud máte rádi romantické příběhy, Španělsko a jeho kulturu, rodinné a přátelské vztahy, koně, tak tahle kniha je přesně pro Vás.

18.07.2022 4 z 5