TerryDee TerryDee komentáře u knih

Dohoda Dohoda Paulina Świst

S tvorbu Pauliny Świst a Lilky Płonka jsem ještě neměla tu čest. A proto jsem si řekla, že nebude na škodu přidat je do party ke kolegyním, které jsem již četla.

Musím přiznat, že tu načrtly zajímavou hlavní hrdinku. S tímto exemplářem jsem se totiž ještě nesetkala. Máme tu Malu, což je třicetiletá alkoholička s tím nejvybranějším slovníkem, jenž by ji mohl závidět kdejaký dlaždic. Takže vcítit se do ní byl trochu problém. Oproti tomu její kamarádka Zuzka působila velmi sympatickým dojmem, takže ta se mi zamlouvala o hodně víc než Mala.

Co se týká pánského osazenstva, tak tu nalezneme plejádu zmetků. V první řadě tu máme záhadného boha sexu neboli Ramsese, z něhož jsem neměla až tak špatný pocit. A pak tu je Paweł, celkem milý Malyn soused, na kterém mi něco nesedělo a nakonec se to i potvrdilo. Jo, někdy není na škodu poslechnout šestý smysl.

Nicméně nemůžu tomu upřít čtivost. Četlo se to dobře a stránky mi rychle ubíhaly. A dvojku si přečtu, neboť po otevřeném konci jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

Takže pokud vám nevadí vulgarismy a trochu připitá hlavní hrdinka, tak směle do toho. Řekla bych, že jako oddechovka dobré.

17.05.2022 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Od Kerri Maniscalco u nás již vyšlo Po stopách Jacka Rozparovače. Kniha byla velmi čtivá, měla skvělou atmosféru, postavy i prostředí. A zde tomu nebylo jinak. Pozdní 19. století, Sicílie, čarodějnice, pekelní princové, hate to love, démoni, vraždy a vyšetřování - to jsou klíčové pojmy Království hříšných, které Vás mají nalákat k přečtení.

Emilia a její sestra dvojče Vittoria jsou streghe - čarodějky tajně žijící mezi lidmi v sicilském Palermu, kde jejich rodina provozuje restauraci. Po celý život jsou vedeny k tomu, aby byly opatrné a obezřetné, neboť by bylo velmi nebezpečné, kdyby se odhalilo, že jsou čarodějnice. Vše se ale změní, když se začnou objevovat mrtvé čarodějky a především, když Emilia nalezne sestřinu mrtvolu. Poháněna smutkem a touhou po pomstě vyvolá démona, a ne ledajakého, ale rovnou pekelného prince Iru. I když jsou nepřátelé a je tu oboustranná nedůvěra, tak je to k sobě nebezpečně přitahuje. Nakonec spolu začnou vyšetřovat vraždu Vittorie i ostatních čarodějnic. Během toho se budou muset vypořádat jak s dalšími pekelnými prici, tak i s děsivými démony. Mají před sebou strastiplnou cestu.

Emilia na působila příjemným a sympatickým dojmem. Občas mi ale vadila její naivita a zbrklost. Někdy by nebylo naškodu, kdyby se řídila radami ostatních. A Ira!? Ten mě zcela okouzlil. Asi bych mu zaprodala svou duši, kdyby to po mně chtěl.

Kniha mě totálně dostala a já se do ní zamilovala. Po napínavém závěru nutně potřebuji další díl.

02.03.2022 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Pro mě byla tahle kniha emocemi nabitá, neboť většinu času byla smutná a zaobírala se vážným tématem. Sarah píše čtivý způsobem a díky tomu vás dokáže vtáhnout do příběhu, který budete spolu s hlavními hrdiny prožívát. Proto mi oba dva přišli sympatičtí a člověk se do nich dokázal vcítit a prožíval s nimi jejich bolet. Jediné, co mi vadilo, byly ty lži, které Laurie vypouštěla. Myslím si, že tohle si Sam nezasloužil, protože on k ní byl upřímný a řekl jí vše. Proto chápu, že kvůli tomu Laurie nesedne každému.
Nicméně já jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a nedala tak na negativní reakce. Protože tohle byla jízda a já si ji svým způsobem užila. Takže za sebe ji můžu jen doporučit.

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Už od prvních stránek na mě dýchla slunná atmosféra Kalifornie a hned jsem měla chuť se tam podívat a zasurfovat si, i když to vůbec neumím. Ale i tak mě to láká.
Nicole mi jako hlavní hrdinka přišla v pohodě, i když si myslím, že byla v některých situacích občas naivní a já bych něco řešila zcela jinak. Ale to je můj úhel pohledu. A Daniel!? Klasický bad boy, z kterého se vám podlomí kolena. I zbytek party jsem si oblíbila, teda až na jednu postavu, která mi vůbec nesedla a považuji ji za falešnou. James je zlatíčko. Doufám, že se v další knize bude vyskytovat častěji.
Musím říct, že kniha na mě velmi zapůsobila. Bylo super sledovat tento příběh.

Příliv - Temné hlubiny Příliv - Temné hlubiny Lucie Schánělová

Konečně to přišlo! Na tohle jsme čekali už u předchozí knihy. Postupně se dozvídáme o Danielově minulosti. A máme i možnost sledovat, jaký to má dopad na jeho vztah s Nicole. Myslím si, že nás jako čtenáře nemohla jeho minulost tolik šokovat, neboť jsme u Daniela očekávali všechno možné. Přece jen je to Daniel, že!? I když je pravda, že za něco bych ho sama propleskla. A koukala jsem se, že to Nicole takhle ustála. Už to nebyla ta naivní a nezkušená dívenka z minulého dílu.
Nicméně pak se stalo něco, co otřáslo nejen našimi hrdiny, ale i námi čtenáři. Tohle bylo opravdu silné na momenty a člověk mohl cítit tu bezmoc a bolest. Každou další stránkou jsem si říkala, že to bude dobrý, že to dobře dopadne.
P.S. Snad se dočkáme cesty kolem světa.

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Tohle byl neskutečně silný příběh. Tím, čím si prošla Liliana, to by nechtěl zažít nikdo z nás. Při čtení první části knihy jsem měla mrazení po celém těle a doufala jsem, že to peklo skončí. Byla jsem ráda, že Liliana potkala Jasmínu, neboť to byl její anděl strážný, který jí pomohl postavit se znovu na nohy a najít smysl života. Dalším světlým bodem jejího života byl tetovací salón Pink tattoo, kde narazila na Matyáše. A právě on jí pomohl nahlédnout na svět i na lásku z jiného pohledu. Jak by řekla Liliana "její rytíř na bílém koni". A nelze než souhlasit. Oba dva se totiž měli najít a být spolu.
Takže tuhle knihu určitě doporučuji. A jsem zvědavá, na další díl, neboť by měl být o Jasmíně a Arekovi.

30.01.2022 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Nikdy jsem nevěřila, že bych si přečetla knihu o americké fotbalistce, která se zamiluje do německého fotbalisty (známého po celém světě) a budou spolu pořád na nože, což byla ta nejlepší možná věc.
Fotbal mě bral, když jsem byla mladší a chodila jsem se dívat na zápasy svého oblíbeného týmu (Klokani do toho!). Jenže ta doba je už pryč a najednou mě fotbal vůbec nebere. Z toho důvodu jsem se bála, aby to neovlivnilo čtení, ale naštěstí se to nestalo a já se do knihy totálně zamilovala. Příběhově se mi to líbilo a vůbec jsem se nenudila, neboť ústřední dvojice - Sal a Kulti - byl! skvěla. To jejich neustálé pošťuchování a hašteření mě neskutečné bavilo. Z toho vyplývá, že jsem si oba protagonisty oblíbila. Především Sal mi neuvěřitelně sedla, opravdu skvělá ženská hrdinka - "představuj si, že kadí, kadí, kadí".

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

U této knihy mě zaujal námět, a to čarodějnice a lovci čarodějnic. V tomto případě se jednalo o příběh, jenž byl zajímavě a originálně zpracován. Na jedné straně tu máme prostořekou a divokou čarodějnici Louise a na druhé straně upjatého puritána a lovce čarodějnic Reida. A právě tihle dva shodou okolností skončí v nechtěném manželství. A tady začíná ta pravá jízda a zábava. Pomalu ale jistě mezi nimi vzniká pouto, které je však stále křehké. Nicméně jejich navazující vztah budete milovat. Jinak to ani nejde. Neboť tu nechybí vzájemná chemie, vtipné slovní přestřelky, provokace a hádky. Zkrátka romance jak má být. Louise je totiž skvělá hlavní hrdinka, kterou si hned oblíbíte. Je to nespoutaný živel, kterému je jedno, že mluví jako dlaždic a dokáže vykolejit kdejakého můžského. Ta holka je rozhodně moje krevní skupina. K Reidovi jsem si postupem příběhu také našla cestu. Jakmile ho člověk víc pozná, tak vás dokáže očarovat.
Závěrem můžu říct, že je to neuvěřitelně čtivé a zábavné. Celkově to stojí za přečtení, a to díky příběhu a především postavám. Rozhodně se těším na pokračování.

26.12.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kolem této knihy od @nofreeusernames byl, je a bude rozruch.
A proto jsem k ní přistupovala jako ke každé jiné knize. A nakonec jsem dostala celkem milé a oddechové počteníčko. Bavilo mě, jak je to napsané a líbily se mi odkazy na filmy a seriály. Příběh je díky tomu plný klišé, romantiky či čokolády, ale přitom je velmi chytlavý a čtivý. Jediné, co pokulhávalo, byly postavy, a to zejména hlavní hrdinka Mei, která se zapsala na seznam velmi otravných postav (společnost jí tam dělá např. lady Hollis ze Zaslíbené).
Sečteno podtrženo - kniha to není špatná, je to takový průměr.

26.12.2021 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Všude jsem četla, jak je kniha oproti filmu odlišná a snad i lepší. A mě začalo zajímat, jak se od sebe liší, přece jen jsem viděla dřív filmové zpracování. A můžu říct, že ostatní měli pravdu. Tohle bylo určitě lepší než film. Víc se mi tu líbil vztah, který tu měla Bianca a Wesley. I když z počátku jsem Wesleyho stejně jako naše hrdinka moc nemusela a nelíbilo se mi jeho označení OTKA, ale postupem času jsem mu stejně jako ona podlehla. Bavilo mě totiž sledovat jejich vzájemné hašteření a prozření.
Takže jo, líbilo se mi to a rozhodně to doporučuji.

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Od autorky jsem už četla Možná v jiném životě, a proto mě zajímalo, jaká bude tato kniha. A můžu říct že jsem dostala do rukou knížku, jenž byla čtivě napsaná a pro mě nadhazovala zajímavé téma k zamyšlení. Hlavní hrdinka Emma stála před volbou, a to volba mezi současným snoubencem a manželem, který byl považován za mrtvého, ale ukázalo se, že tomu tak není. Nebudu tvrdit, že vím jak bych se na jejím místě rozhodla, neboť oba dva jak Sam, tak Jesse měli něco do sebe. Ale vadilo mi, jak ke všemu Emma přistupovala. De facto myslela jenom na sebe a nevnímala, že může ublížit i druhým. Podle mě mohla být více empatická, ale což.

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Na příběh Blakea jsem se těšila, neboť jsem si ho v předchozí knize oblíbila.
Nemůžu říct, že by to bylo špatné ukončení série, ale něco mi tam v ní chybělo - asi ta správná chemie mezi ústřední dvojicí, ta správná hloubka či zápletka. Chvílemi mi ti přišlo i zbytečně natahováné. Ale jinak se mi to líbilo.
Blake se zpočátku choval nepřístupně a vůbec se mu nedivím. Přece jen mu Jude hodně ublížila. Ale bylo hezké sledovat jeho cestu zpět k tomu klukovi, kterým byl v předchozích dílech. Jude mi přišla jako v pohodě holka, která byla zároveň tak trochu naivní a právě kvůli tomu se dostala do některých problémů.
Závěrem můžu říct, že mi tato série bude chybět, ráda jsem četla jednotlivé příběhy této bandy. Ovšem všechno někdy končí. Jsem zvědavá na další knihy z pera Mony Kasten.

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tohle bylo úžasné. Fantasy, která měla své kouzlo, díky kterému knihy ožívaly a měly svou hlavu. Z tohoto důvodu se mi líbilo prostředí, kde se příběh odehrával. Neboť popis knihoven byl zajímavý a grimoáry byly přímo fascinující. Koho by to nezaujalo. Takže jako knihomola mě to zcela dostalo do kolen.
Příběh se točil kolem Elizabeth, jenž vyrůstala v jedné z knihoven a tam se zaučovala na strážkyni. Její zajímavou vlastností bylo, že rozuměla grimoárům. Elizabeth byla úžasná a líbilo se mi, jak postupně vstřebávala nové poznatky a svět okolo. Při jedné příležitosti pozná čaroděje Nathaniela Thorna a jeho démonického sluhu Silase, kteří jí potom budou pomáhat s případem ohledně spiknutí v knihovnách. A prave tito dva se stali mými oblíbenci. Nathaniel si mě získal svým sarkasmem a Silas zase tím, jaký byl (ti, co četli tak ví). Líbila se i interakce mezi Elizebeth a Nathanielem, která byla pozvolná ale i jiskřivá.
Knihu bych doporučila všem knihomolům a milovníkům fantasy.

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Opět povedený příběh ze skotské Vysočiny. Tyhle knížky mě nikdy neomezí a nezklamou.
Hlavní hrdiny této knihy jsem si hned oblíbila. Johanna a Gabriel tvořily opravdu hezký pár, který se i přes nepřízeň osudu dokázal přerodit. Z Johanny dříve naivní a ustrašené dívky se stala sebevědomá žena, která dokázala sjednotit dva kmeny v jeden (myšlenka společného plédu se mi opravdu zamlouvala) a tak trochu naučila divoch z Vysočiny dobrým způsobům. A Gabriel? Ten si mě získal hned, takže asi tak.
Díky těmto knihám nemám problém se zasnít a představit si, že se bych se někdy ocitla na Vysočině (myslím na té skotské, samozřejmě).

30.01.2020 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Milé počtení, které nikoho neurazí. Dojemný příběh koně jménem Joey, který si prožil mnohé - poklidný život na farmě, přátelství, válku a její hrůzy a nástrahy, znovusledaní s milující osobou.

10.11.2019 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Konečně u konce. Jsem ráda, že jsem to zvládla. I když musím říct, že tento díl byl o trochu lepší než ten předešlý. I hlavní hrdinka Eadlyn se o poznání změnila. Už to nebyl takový fracek, který by zasluhoval pár facek (za co jsem celkem vděčná). I když jsem fandila Kileovi, tak jsem tak nějak tušila, koho si nakonec vybere. A s volbou docela souhlasím, a proč ne (ale jejich lince mohla autorka dát větší prostor, bychom tomu více věřili).

10.11.2019 3 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Svatba je podobně jako předchozí knížka z prostředí skotské Vysočiny, kde ústřední dvojicí je tvrdohlavý Skot a jemná dívka z Anglie. Nicméně Brenna i Connor tvoří dobrou dvojici. Škoda, že jsme se nedočkali pokračování s Faith. Mohlo by to být zajímavé.
Pokud máte rádi Skotsko a skotské muže, tak můžu jen doporučit. Rozhodně to má své kouzlo.

Klan Klan Adrienne Young

Za mě rozhodně dobrý. Příběh je zajímavý, i když víc akce by tomu neuškodilo. Hlavní postavy mi nijak nevadili, především jsem si oblíbila Fiskeho. Jediný rušivý elementem byly pravopisné a stylistické chyby, kterých tam bylo opravdu hodně. Což trochu kazilo dojem z knihy.

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Na závěrečný díl jsem se nadmíru těšila. Chtěla jsem se především dozvědět, jak to celé dopadne a co se stane s našimi hrdiny.
Ohledně knížek Sarah J. Maas se ráda opakuji. Ale opět - tohle bylo neskutečné, dechberoucí, srdcervoucí a zážitkové zároveň. Je to prostě úžasné. Buď se mi chtělo smát nebo plakat. Je zajímavé kolik různých emocí dokázala vyvolat jedna knížka.
Tohle nejde nemilovat. Čím se člověk blížil ke konci, tak se mu nechtělo to dočíst, protože věděl, že brzy bude konec a on bude muset opustit tento neskutečný svět i hrdiny, které si za tu dobu zamiloval.

Teď jen na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, pokud jste knihu ještě nečetli. Budu se věnovat některým momentům, které na mě něčím zapůsobily a chci je zmínit. Takže možný SPOILER.

Království popela je na určité momenty, ať už úsměvné či srdcervoucí, celkem vhodná kniha. Jak jsem už výše řekla, tohle je kniha, která dokáže vyvolávat různorodé emoce. Momenty, kdy moje srdce pleskalo samou radostí, byly scény Elide a Lorcana (na jejich scény jsem se těšila, jak malé dítě a když se dali dohromady, tak jsem doslova skákala radostí), slovní přestřelky Manon a Doriana (úžasná dvojka, kterou nejde nemilovat), romantické chvilky Aelin s Jeřábem, Chaola s Yrene, Aediona s Lysandrou (chvilky štěstí, které byly zapotřebí). Momenty, kdy moje srdce plakalo a plakalo, byly scény, když se Elide snažila zachránit Lorcana z bitevního pole (hrozící smrt a následné udobření se mnou zahýbaly), obětování Třináctky a smrt Gavriela (oboje emočně náročné).

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

I když se tato kniha přímo ve Skotsku neodehrává, nýbrž v Anglii, tak příběhu to vůbec neuškodilo. Proto můžu říct, že se jedná o vydařenou historickou romanci s Madelyn s Duncanem. Hrdinové vás dokáží vtáhnout do příběhu, který je svým námětem zajímavý.
Takže ženy - zahřejte mužům nohy svým tělem a třeba najdete toho svého osudového, jako naše hlavní hrdinka.