TerryDee TerryDee komentáře u knih

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Se Zaslíbenou jsem hodně bojovala, abych to dočetla ve zdraví a v duševním klidu. proto jsem se trochu (trochu ví) obávala této knihy. A musím se přiznat, že jsem velmi mile překvapena, jak je napsán tento díl. Z lady Hollis, ze které jsem rostla, se najednou stala celkem v pohodě hrdinka a já ji najednou měla i ráda a začala jí fandit. Příběhově mi to také přišlo o poznání lepší a zajímavější. I Etan mě zaujal víc, než opěvovaný Silas. Líbilo se mi jejich hašteření a sbližování. Jediné, co bych vytkla, je na můj vkus uspěchaný konec, který by si pár stránek navíc jistě zasloužil.
Chápu, že někteří se k této knize nebudou chtít přiblížit. Nicméně těm váhajícím říkám, aby to zkusili. Za mě osobně je to lepší než jednička.

30.01.2022 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Už podle anotace to vypadalo na neuvěřitelnou jízdu. A po přečtení můžu zkonstatovat, že tomu tak bylo. Autorka zvolila správný styl vypravování, a protože se tam pořád něco dělo, tak vám stránky ubíhaly skoro sami, až jste najednou zjistili, že jste na samém konci. A ten konec!? To bylo jakože WTF!? Už chápu, že se v anotaci psalo, že po překvapivém závěru, budeme chtít pokračování. Já ho vážně, ale vážně potřebuji.
V knize sledujeme příběh Cecílie Horneové, dcery majitele továrny, ve které bude muset po dobu jednoho roku pracovat, aby nepřišla o dědictví a mohla finančně zaopatřit svou matku. Jenže vše se změní hned první den v  práci, kde se seznamuje se sympatickým a tajemným Seanem. A právě toto seznámení obrátí její život vzhůru nohama. Cecílie se tak dostává do zcela jiného světa, a to do světa, kde tajemství střídá tajemství, do světa záhadného bratrstva a do světa sexy mužů.
Od samého začátku mi přišla Cecílie jako pohodová dívka, která však byla místy naivní a občas tlačila na pilu. Nicméně, co se týká Seana a Dominika, tak tam jsem ztracená. Protože Sean!? To je Topka, hned mi ukradl srdce. Získal si mě tím, jak se choval nejen vůči ostatním, ale i k Cecílii. Dominik, to je záhada sama o sobě. Temný chlapec, který se nám až postupem času trochu otevřel.
Sečteno podtrženo tohle bylo fakt super a já to můžu jen doporučit.

28.01.2022 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Už bylo napsáno celkem dost převyprávěných pohádek. Nicméně tato kniha vás mile překvapí a vyvede z omylu. Protože takové příběhy by se měly psát. Což, rettelingy mě nikdy neomrzí. Jsem ráda, že se po dlouhé době sáhlo na jiný příběh, než je Kráska a zvíře. Zpracování známé Popelky ale trochu jinak.
Kniha totiž začíná tam, kde Popelčin příběh svým způsobem končí a začíná příběh nevlastních sester. Celá kniha je postavena na vývoji a proměně Isabelle - jedné z nevlastní sester. Ta nejen že bojuje sama se sebou (zejména se svými pocity), ale i s ostatním lidmi. Snaží se najít své místo ve světě, ve kterém o ni i její rodinu nikdo nestojí. Nicméně Isabelle se nenechá zlomit a pokouší se změnit svůj osud.

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Tahle gotická fantasy vás vtáhne do děje, že nebudete vědět jak. Může za to opravdu dobře vystavěný svět, v němž jsou dvě království, a to Kalyazin a Tranavie (jsou tam i další království, ale ta nemají až tak důležitou roli), jenž byla inspirována středověkým Ruskem a Polskem. A právě tyto dvě rozdílné země, které se liší nejen jazykem a zvyky, ale i náboženstvím, neboť jedni uctívají bohy a druzí provozují krvavou magii, spolu neustále válčí.
Kladnou věcí na knize jsou i její postavy, které si buď hned oblíbíte, nebo k nim najdete cestu během čtení. Mojí nejoblíbenější postavou se stal Malachiasz. Je to přesně ten typ hrdiny, který vás láká svým tajemnem a celkově svou osobností. Možná vám bude někoho připomínat. Já nevím, třeba někoho z Grishaverse!? Hm!? Další postavou je Serefin, u kterého jsem si zpočátku nemyslela, že by si mě dokázal získat, ale jak se příběh vyvíjel, tak jsem si ho začala víc a víc oblibovat. Nadya je milá a sympatická hrdinka. Je to dívka, jenž dokáže promlouvat s bohy a ti ji propůjčují různé schopnosti, tj. svou magii. Nadya je tedy nadějí pro svou zemi , ale nebezpečím pro jiné, a to krve mágy.
Příběh je vyprávěn z různých pohledů, a to Nady a Serefina. Pro nás čtenáře se tak naskytla možnost pohledu obou stran, u kterých jste na vážkách, kdo jsou ti dobří a kdo ti špatní. Já sama nevím, na kterou stranu se přiklonit.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Jedním slovem nádhera. Tato knížka mě totálně dostala. Krásný příběh, v němž není tolik akce a dobrodružných scén, ale stejně vás to po celých 500 stránkách baví.
Jedná se o historický román odehrávající se ve viktoriánském Londýně. Kde naše mladá hrdinka Animant začne pracovat na půdě Univerzitní knihovny jako asistentka vrchního knihovníka pana Reeda. A kdo by odolal nabídce pracovat na takovémto místě, kde jste obklopeni tolika knihami a vaši pozornost narušuje ten nejvíc protivný muž, který ve vás začne dokonce probouzet city, které jste předtím neznali a nevíte, jak s nimi naložit.
Do hlavních postav jsem se zamilovala. Animant je skvělá hlavní hrdinka, protože se nebojí sdělit svůj názor a zároveň je chytrá, vtipná a trochu i sarkastická. A především je to dívka jako my ostatní, jenž má hlavu v knihách a je zasněná ve svých příbězích. Proti sobě má protivného, mrzutého, ale i pohledného knihovníka Thomase Reeda, který se vám dostane pod kůži a postupně si vás získá.
Pokud máte rádi knihy od Jane Austenové či sester Bronteových, tak vám tuhle knihu vřele doporučuji. Je to opravdu neskutečná kniha s milým příběh, který vám vykouzlí úsměv na tváři.

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Tento závěrečný díl byl opravdu rozsáhlý a chvílemi ne tolik napínavý, jak by se mohlo zdát.
Tentokrát byl příběh hodně zaměřený na pocity hlavních hrdinů. Líbil se mi jejich další vývoj, především u Kestrel, která podle mě udělala největší pokrok. Arin mi přišel pořád stejný jako doposud, nicméně jsem byla ráda, že po tom, co se stalo ve druhém díle, změnil názor na Kestrel. Už od začátku by přišel Rošar jako super postava. Jeho si prostě nešlo neoblíbit.
Nicméně tu nechyběly intriky a válečné konflikty mezi Valorií a Herranií spolu s dakranskou posilou. Především je vidět, že si autorka dala na těchto střetech opravdu záležet.
Jako ukončení série adekvátní. Skončilo to tak, jak jsem doufala a očekávala. Celkově to hodnotím jako vydařené a čtivé. Tato série nabízí velmi zajímavý a promyšlený svět, který budete rádi poznávat a zjišťovat, co může nabídnout nejen postavám, ale i vám. Pokud váháte s přečtením, tak vám říkám, ať neváháte a přečtěte si to. Podle mě to stojí za to.
Jediné, co mě trochu trápí je, že sérii nebudu mít kompletní v knižní podobě, neboť české obálky těchto knížek jsou opravdu nádherné. Nicméně jsem ráda, že jsem si poslední díl mohla přečíst aspoň v podobě e-knihy. Příběh se mi díky tomu hezky uzavřel.

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

O druhých dílech se většinou říká, že jsou v sérii vycpávkové a nic převratného se v nich neděje. Tady mi to vůbec nepřišlo. Zda se mi, že pro příběh se zde odehrálo až moc důležitých událostí. Ano, tempo příběhu he podstatně mírnější než v předchozím díle, nicméně to bylo stále zajímavé a především napínavé. Hlavní hrdinka Kestrel tu sem tam udělá nějakou botu, ale za to jsem si ji více oblíbila, což je co říct. U Arina jsem to měla na střídačku, což mu i odpustím. Dále mě nadchla nová postava, a to Rošar, který příběh hezky okořenil a udělal ho zajímavým.
Jak se blížil konec tohoto dílu, tak jsem byla jak na trní, jak to skončí. A můžu říct, že to bylo něco neskutečného. Kestrel mi v tu chvíli strašně líto. Po dočtení jsem se musela hned pustit do třetího dílu.

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

První díl se mi opravdu líbil. Smyšlený svět, ve kterém se nevyskytují žádné prvky fantasy, jsem si dokázala představit jako starověký Řím, a to mě na tom bavilo, neboť tohle období mě vždy zajímalo. Proto se mi zpracování tohoto světa - od historie, národnosti, náboženství, zvyků a módy - opravdu zamlouvalo.
Ze začátku jsem měla především problém s hlavními postavami, s kterými se mi nedařilo zpočátku sžít, což se postupem času změnilo a já k nim nalezla cestu a svým způsobem jsem si je oblíbila. Kestrel není jako každá typická hlavní hrdinka, ale má své dobré i špatné stránky, s nimiž se snaží pracovat. Z toho důvodu nemusí každému sednout. Stejně tak Arin, který se netváří jako princ na bílém koni, ale je to obyčejný muž, který bojuje za svůj národ i se svými city. Z toho vyplývá, že už od začátku bylo zřejmé, že se ti dva do sebe zamilují, i když jim to autorka vůbec neulehčila.
Za mě osobně jedno velké dobré. Těším se na další díl, neboť to skončilo velmi zajímavě a mě zajímá, jak to bude pokračovat.

Kulti Kulti Mariana Zapata

Nikdy jsem nevěřila, že bych si přečetla knihu o americké fotbalistce, která se zamiluje do německého fotbalisty (známého po celém světě) a budou spolu pořád na nože, což byla ta nejlepší možná věc.
Fotbal mě bral, když jsem byla mladší a chodila jsem se dívat na zápasy svého oblíbeného týmu (Klokani do toho!). Jenže ta doba je už pryč a najednou mě fotbal vůbec nebere. Z toho důvodu jsem se bála, aby to neovlivnilo čtení, ale naštěstí se to nestalo a já se do knihy totálně zamilovala. Příběhově se mi to líbilo a vůbec jsem se nenudila, neboť ústřední dvojice - Sal a Kulti - byl! skvěla. To jejich neustálé pošťuchování a hašteření mě neskutečné bavilo. Z toho vyplývá, že jsem si oba protagonisty oblíbila. Především Sal mi neuvěřitelně sedla, opravdu skvělá ženská hrdinka - "představuj si, že kadí, kadí, kadí".

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Tam, kde skončila jednička, tak tam dvojka pokračuje. Kazi a Jase čeká nový život - nejen, že budou spolu, ale Ballengerovi nebudou psanci a jejich Je mi se stane oficiálně královstvím. Nicméně na zpáteční cestě jdou přepadeni a rozděleni.
Musím se přiznat, že Mary E. Pearson mě vůbec nezklamala. Závěrečný díl byl opět našlapaný akcí, zvraty, emocemi a vše nádherně odsypávalo. Hlavním hrdinům jste drželi všechny palce, protože pokud jste si je v jedničce neoblíbili, tak tady si je oblíbíte určitě. Právě proto se mi zamlouvalo, že se mění pohledy vyprávění - jednou ze strany Kazi a podruhé ze strany Jase - takže to bylo dobré vyvážené a my jsme tak měli přehled o tom, co se kde odehrává.
Byl to fantastický závěr a jsem ráda, že jsem měla možnost dozvědět se, jak to všechno dopadne. Mě osobně to dostalo a potěšilo. Myslím si, že jsne dostalo dobry konec, takže co víc si přát.

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

U této knihy mě zaujal námět, a to čarodějnice a lovci čarodějnic. V tomto případě se jednalo o příběh, jenž byl zajímavě a originálně zpracován. Na jedné straně tu máme prostořekou a divokou čarodějnici Louise a na druhé straně upjatého puritána a lovce čarodějnic Reida. A právě tihle dva shodou okolností skončí v nechtěném manželství. A tady začíná ta pravá jízda a zábava. Pomalu ale jistě mezi nimi vzniká pouto, které je však stále křehké. Nicméně jejich navazující vztah budete milovat. Jinak to ani nejde. Neboť tu nechybí vzájemná chemie, vtipné slovní přestřelky, provokace a hádky. Zkrátka romance jak má být. Louise je totiž skvělá hlavní hrdinka, kterou si hned oblíbíte. Je to nespoutaný živel, kterému je jedno, že mluví jako dlaždic a dokáže vykolejit kdejakého můžského. Ta holka je rozhodně moje krevní skupina. K Reidovi jsem si postupem příběhu také našla cestu. Jakmile ho člověk víc pozná, tak vás dokáže očarovat.
Závěrem můžu říct, že je to neuvěřitelně čtivé a zábavné. Celkově to stojí za přečtení, a to díky příběhu a především postavám. Rozhodně se těším na pokračování.

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Upřímně. Čekala jsem něco jiného. Jako první jsem totiž viděla filmové zpracování, které se mi opravdu líbilo a přišlo mi zajímavé. Takže jsem se na knižní předlohu těšila. A musím říct, že jsem byla překvapena, jak se tyto dvě verze od sebe liší. Jediným společným prvkem byl drak, a to Arm-Ann, jinak nic.
Takže jsem k tomu musela postavit tak, že zapomenu na film a zkusím si užít zcela nový příběh, jenž mi kniha nabízela. A popravdě - můžu konstatovat, že se mi to líbilo. I tady si mě Arman zcela získal. Nejspíš mám slabost pro draky.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ach, tak tohle bylo něho. Colleen Hoover jsem se dlouho vyhýbala, ačkoliv jsem na její knížky slyšela jen samou chválu.
Možná za to mohlo momentální rozpoložení (díky Kulti), že jsem měla chuť na nějakou romantickou knihu, až jsem právě znovuobjevila Colleen Hoover. Jako první knížku od této autorky jsem si zvolila Odvrácená tvář lásky a měla jsem šťastnou ruku, protože tohle se četlo úplně samo. Bylo to skvělé. Opět jsem narazila na knihu, která v sobě snoubí tolik emocí - radost, láska, smutek i vztek. Zároveň mám ráda, když se na příběh nahlíží z obou stran protagonistů a tady to bylo zajímavě pojato. Jeden pohled byl vyprávěn v přítomnosti a ten druhý v minulosti, až se tyto dvě linky postupem příběhu střetly a spojily v jednu a vše do sebe zapadlo tak jak mělo.
Za mě osobně doporučuji všemi deseti. A nechápu, proč jsem tak dlouho váhala u této autorky. Rozhodně se pustím do dalších jejich knížek.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tak tohle bylo něco. Tolik emocí a rozporuplných pocitů najednou jsem z knihy dlouho neměla. I když kniha nabízí lásku v té nejčistější podobě, je i plná trůn, z kterých vznikají nemalé rány. Jde o to, že se kniha zabývá vážným problémem, jako je domácí násilí, jenž může bohužel potkat každého z nás.
Do Ryleho jsem se od začátku zamilovala tak, jako Lily. Odpouštěla jsem mu tak, jako Lily. Bála jsem se ho tak, jako Lily. Doufala jsem v lepší zítřky tak, jako Lily.
Z toho důvodu mi přišla Lily jako hlavní hrdinka sympatická a obdivovala jsem ji, jak dokázala procházet život, i když to vždy neměla zalité sluncem. Nicméně chvílemi jsem se nemohla rozhodnout, zda s ní souhlasím nebo jsem na ni naštvaná. Všechny tyhle pocity se ve mně bily. A po celou dobu jsem musela přemýšlet, jak bych se zachovala já v dané situaci. Popravdě, do teď sama nevím.
Z knihy si člověk vezme to, že není rozhodnutí jako rozhodnutí. A že je důležité o některých věcech mluvit, i když to není zrovna příjemné.
"Nahá pravda je jen málokdy pěkná." (Lily)

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Musím říct, že tohle rozhodně není odpočinková četba. Je to něco reálného, pravdivého a především ze života. Takže se vás to neuvěřitelně dotýká. V tomto případě více, než v předešlé knize, kde se řešilo domácí násilí, neboť zde se potýkáme s neplodností a tohou po vlastním dítěti. A ať už chcete či nechcete, tak tohle vás částečně změní. Proto jsem s Quinn soucitila a Grahama jsem v některých případech obdivovala a v některých případech nenáviděla (Andrea). I když je Graham považován skoro všemi za dokonalého může, tak i on je na vině a ten jeho přešlap jsem mu jen tak neodpustila. Avšak jeho nápad s krabičkou a dopisy se mi moc líbil a zamlouval. Spoustě lidem vadila právě zmiňovaná Quinn - svým chováním jim lezla na nervy a z toho důvodu jí přáli jen to nejhorší. Ale když se zamyslíte, s čím se musela popasovat, tak mi jí bylo spíše líto, než abych jí úplně odsoudila. Přemýšlela jsem nad tím, jak by se člověk v její situaci zachoval, protože problém s neplodností tu je pořád a některé páry se s tím musejí vypořádat a každý k tomu přistupuje jinak a hlavně po svém. Nicméně si myslím, že je důležité, aby ti dva byli mezi sebou schopní komunikovat o svých pocitech či problémech. Což naši dva protagonisté zcela nezvládli.
Popravdě, kdybych to četla před lety, tak by to na mě tolik nezapůsobilo, jak právě teď.
"Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nemůžu si pomoc, ale do knih od Mariany Zapaty jsem se zamilovala. Jak mě dokázal získat Kulti , tak i Saša Malychin nezůstal pozadu.
Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, takže jsem ji přečetla na jeden zátah. A tím jsem trhla svůj osobní rekord v rámci silnějších knihy. Marianiny knížky jsou totiž vtipné a především čtivé. Zejména se mi líbí, jak pozvolna vytváří vztah mezi dvěma protagonisty, neboť to působí neuvěřitelně reálně. Zkrátka to mělo tu správnou atmosféru, chemii i vše okolo.
Byla to suprová rocková jízda, která mě neskutečně bavila a toužebně jsem si přála být na místě hlavní hrdinky Gaby, která mi svou povahou opravdu sedla. Popravdě, asi nebudu jediná, kdo by s ní měnil, což!?

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Podle anotace jsem očekávala jiný příběh, než ten, který jsem četla. Nicméně to neovlivnilo můj názor, že se mi tato kniha líbila. S L.J. Shen jsem ještě neměla tu čest, takže jsem si řekla, že to musím napravit. A jsem ráda, že jsem začala právě s touto. Akl myslím si, že další knihy od této autorky ns sebe nenechají dlouho čekat - mám v plánu číst Hříšné chlapce.
Popravdě, Wolfe Keaton mě totálně zničil a ukradl mi srdce. Arogantní, pomstychtivý a drsný hajzlík, jenž je zbaven veškerých dobrých vlastností a citů. A i když je to totální bad boy, tak tohle chceš.
Z toho důvodu se mi líbilo sledovat rozvíjející vztah Wolfeho s hlavní hrdinkou Francescou, což milá, ale bohužel naivní mladá dívka, jenž měla zkreslené představy o světě. A právě tento nesourodý pár mě bavil, neboť sledovat jejich neustálé kočkování, štěkání po sobě, podezírání, mstění a usmiřování bylo úsměvné.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

U této knihy jsem měla trochu problém utřídit si všechny myšlenky a pocity, které ve mně vyvolala.
Musím vyzdvihnout fakt, že kniha je rozdělena na dva pohledy hlavních protagonistů, protože díky tomu máme šanci na danou situaci nahlížet z více stran. Máme tu na jedné straně fajn milou holku, která je v různých ohledech neuvěřitelně silná a milující (především, co se rodiny týká), a na druhé straně badboye Barona “Viciouse”, jenž je opravdovým prototypem arogantního, zákeřného a bezcitného prevíta. A právě s ním jsem měla při čtení menší problém a po pravdě jsem měla chuť ho párkrát zaškrtit, což se s blížícím koncem postupně měnilo a já jsem jeho chyby (a že jich bylo) brala v potaz a nakonec si mě získal.
Za mě osobně to bylo vydařené a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Hodně se těším na další díl, protože Dean. Ten kluk se mi zamlouval už zde, tak jsem zvědavá na jeho příběh.

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Na tenhle příběh jsem se opravdu těšila. Deana jsem si oblíbila už v předchozí knize a zde si mě získal ještě víc. I když to byl hajzlík, tak měl srdce na správném místě, za což mu prominu jeho šílenou balící taktiku na začátku příběhu (ta byla fakt k smíchu). Nicméně mě překvapilo, s čím se musel vypořádat, a proto jsem mu fandila, aby mu to s naší hlavní hrdinkou Rosie “malou Le Blancovou” vyšlo, neboť Rosie byla úžasná postava, která to neměla vůbec lehké kvůli své nemoci a chování své rodiny.
Závěr knihy mě totálně dostal. Musela jsem to dlouho rozdýchávat. Nicméně epilog mě zase vrátil mezi živé.

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Na tento díl jsem byla zvědavá, protože anotace zněla velmi zajímavě a na Trenta jsem se těšila. Avšak právě Trent byl kámen úrazu. Jak jsem měla ze začátku problém s Vicem, tak jsem měla problém i s Trentem, protože se choval jako prvotřídní kretén. Nicméně oceňuji jeho vztah k Luně. V tomhle světle milujícího otce se mi totiž zamlouval. Proto jsem byla ráda za částečnou změnu v závěru knihy, kde působil jako celkem milý chlap. S Edie jsem to také měla tak napůl, přece jen to byla ještě mladá holka, ale oceňuji její vytrvalost a starost co se týká Tea. Za to palec nahoru.
Teď už mi zbývá jen Bane, abych to měla kompletní.