TerryDee TerryDee komentáře u knih

Konkurz na nevěstu Konkurz na nevěstu Helen Hoang

Stejně jako první díl Rovnice lásky, tak i Konkurz na nevěstu pojednává o hrdinovi, který má Aspergerův syndrom.
Tentokrát tu máme dohodnuté manželství, které naplánovala matka hlavního hrdiny Khaie, jenž se vyhýbá lásce velkým obloukem. A tento stav by měla změnit Khaiova budoucí manželka Esmé.
Tento díl se mi líbil o porovnání míň, než ten předešlý. Něco tomu chybělo a chvílemi to byla telenovela na pokračování. Nicméně jsem zvědavá na další příběh, který je věnovaný Quanovi.

26.12.2021 3 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Další kniha z mafiánského prostředí (předchozí Ukradený polibek), které si nebralo žádné servítky. Tohle bylo opravdu nemilosrdné a nesmlouvavé místo. A tomu všemu vládl Kai. A ten byl krutopřísný, neboť nestačíte sledovat, jak měl vše dopředu promyšlené a vždy měl nějaký plán (bylo těžké ho nachytat). Naproti tomu Riley byla chodící pohroma. Nějak jsem jí nepřišla na chuť a chvílemi byla na pěst.
Takže když to zhodnotíme, tak tu máme akční a romanticko-erotickou knihu, která je místy trochu zmatená a dialogy občas nedávaly smysl, ale jinak to není vůbec špatný.

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky s tím, že to bude něco na způsob Mony Kasten a to jsem taky dostala.
Kniha v sobě nese romantický příběh s jistým silným přesahem. Hlavní hrdinka Sage si totiž z minulosti nese trauma, které svým způsobem ovlivňuje její dosavadní život. Ale pak potká April a jejího bratra Lucu, z kterého se vyklubal nejvíc sympatický, ale i sexy potetovaný knihomol (pro kterého musí mít slabost snad každá), jenž tu pro Sage byl a měl i pochopení. Jenže pak přišel konec. A já jen WTF!? Co to!? Já chci další díl a to hned!

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Všude jsem četla, jak je kniha oproti filmu odlišná a snad i lepší. A mě začalo zajímat, jak se od sebe liší, přece jen jsem viděla dřív filmové zpracování. A můžu říct, že ostatní měli pravdu. Tohle bylo určitě lepší než film. Víc se mi tu líbil vztah, který tu měla Bianca a Wesley. I když z počátku jsem Wesleyho stejně jako naše hrdinka moc nemusela a nelíbilo se mi jeho označení OTKA, ale postupem času jsem mu stejně jako ona podlehla. Bavilo mě totiž sledovat jejich vzájemné hašteření a prozření.
Takže jo, líbilo se mi to a rozhodně to doporučuji.

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Od autorky jsem už četla Možná v jiném životě, a proto mě zajímalo, jaká bude tato kniha. A můžu říct že jsem dostala do rukou knížku, jenž byla čtivě napsaná a pro mě nadhazovala zajímavé téma k zamyšlení. Hlavní hrdinka Emma stála před volbou, a to volba mezi současným snoubencem a manželem, který byl považován za mrtvého, ale ukázalo se, že tomu tak není. Nebudu tvrdit, že vím jak bych se na jejím místě rozhodla, neboť oba dva jak Sam, tak Jesse měli něco do sebe. Ale vadilo mi, jak ke všemu Emma přistupovala. De facto myslela jenom na sebe a nevnímala, že může ublížit i druhým. Podle mě mohla být více empatická, ale což.

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Myslím si, že tvrzením, že Vám tento komiks vykouzlí úsměv na tváři, nebudu daleko od pravdy.
Můžu říct, že v některých situacích jsem se doslova našla (např. zejména ohledně problémů s vlasama ). A myslím si, že nebudu jediná.

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

"Kočky nebo psi?" "Psi. Rozhodně. " A takhle to celé začalo.
Elsie je upírka a za jejích 300 let života nepotkala toho pravého. To se změní, když v baru pozná Jimmyho, roztomilého chlupáče (čti vlkodlak) se smyslem pro humor. Spolu zažívají tradiční i netradiční chvilky zamilovaného páru (koukání na TV, čtení knížek s upíří tématikou, procházky při měsíčku či společné večeře - bez česneku samozřejmě).
Musím říct, že tohle bylo roztomilé. Myslím si, že pro milovníky upírů či vlkodlaků jak dělané. ‍️

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Líbilo se mi to, že jsme díky této knize mohli poznat zajímavosti ze zákulisí, a to, jak vznikl název, jak se utvářely postavy, ale i další kapitoly z pohledu Thomasem, Elizy či Rachel. Za mě milé vrácení do Anglie za Animant a Thomasem.
Pro fanoušky románu nutnost!

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

"Skeze lásku je možné vše."

Na další knihu z pera SJM jsem se opravdu těšila, neboť jejich tvorbu mám ráda a touto knihou měla začít novou sérii příběhu.
Musím říct, že jsem byla že začátku mírně rozhozená. Neboť začátek je jeden velký chaos a jako čtenář jsme vhozeni do zaběhnutého světa. Nic nám není vysvětleno a mi se tak musíme sami naučit poznávat tento nový svět a jeho obyvatele. Ale pokud tohle čtenář vydrží, začne se mu postupně odkrývat zajímavý příběh, který vad zcela pohltí a nepustí. Vše se najednou bude zdát jasné a zřejmé. Oblíbila jsem si Bryce (jsem rada za to, jaká je, že to není žádná chudinka, ale holka od rány), Hunta (kdo by nepropadl kouzlu padlého anděla) a Rhuna (doufám, že dostane v další knize více prostoru a jednu čarodějnici k tomu). A rozhodně chci domů chiméřího mazlíčka Syrinxe.
Jednu výtku bych k tomu měla, a to, kde je ta slibovaná erotika!?

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Na tuhle knihu jsem byla natěšená, protože jak už je známo, tak Leigh Bardugo patří mezi mé oblíbené autory a na tuto novinku jsem byla zvědavá, protože nový svět mimo Grishaversi a nové postavy.
Ze začátku může být čtenář značně zmaten. Jsme totiž vhozeni do rozjetého příběhu, ve kterém se neustále mění časová linka. Takže to trochu působí chaoticky. Ale potom se to nějak ustálí a vy jako čtenář začínáte příběhu rozumět a víc vás vtahuje do sebe. Zjišťujeme, co znamená studovat na yaleské univerzitě, jaká je zdejší magie, jak fungují jednotlivé spolky, historii Léthé a seznamujeme se s postavami.
Já jsem si tuhle temnou atmosféru s detektivní zápletkou užívala. A nestačila jsem se divit, čemu všemu autorka vystavuje naši hlavní hrdinku Alex. Bylo to neuvěřitelné a já jen nedočkavě vyhlížím další díl. A doufám, že v něm bude více Darlingtona.
*** Zároveň bych chtěla dodat, že knihu bych nedoporučovala mladším čtenářům, protože v knize najdete násilí, krvavé scény, smrt, mrtvoly, duchy, drogy a drogovou závislost, vydírání, sexuální napadení pod vlivem či znásilnění.

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Jednička byla skvělá, ale u dvojky mi přišlo, že ta "skvělost" zmizela. Jinak to nazvat nejde.
Chemie mezi Lou a Reidem jakoby se vytratila. Oba dva se chovají velmi zvláštně a pořád jsou na někoho či na něco naštvaní. Lou už není Lou. Ta roztomilá sarkastická dívka je pryč a místo ní je tu naštvaná a zlá Lou. Nicméně, díky za vedlejší postavy (hlavně za Beau, kterého jsem si ještě víc oblíbila), aspoň ty se občas chovaly normálně.
Čtivost se tomu musí nechat. Stránky totiž velmi rychle ubíhají a čtenáře tak zajímá, kam se to celé bude posouvat. Me třeba bavilo poznávat nové bytosti, jako byli vlkodlaci, mořské Panny či bohové. Dále jsme mohli lépe poznat krvodějky a jejich magii.
Ale ten konec!? Jsem zvědavá, jaká bude trojka. Doufejme, že bude důstojným ukončením série, neboť by to byla škoda.

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Tam, kde skončila jednička, tak pokračuje dvojka a já jsem se od děje nemohla odtrhnout a musela jsem číst a číst. Což nebyl problém, neboť tohle se četlo samo.
Od začátku jsem si oblíbila Lucu, protože tohle je ten typ kluka kterého si nejde nezamilovat. Takových hrdinů víc, prosím. Sage je zase kapitola sama pro sebe. Nechci zlechčovat to, co se jí přihodilo, to bylo opravdu hrozné a nikomu bych to nepřála. Ale říkala jsem si, že by něco mohla řešit jinak.
Pokud hledáte romantiku se silným příběhem, tak tohle je série přímí pro Vás. Za sebe rozhodně doporučuji všemi deseti.

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Na příběh Blakea jsem se těšila, neboť jsem si ho v předchozí knize oblíbila.
Nemůžu říct, že by to bylo špatné ukončení série, ale něco mi tam v ní chybělo - asi ta správná chemie mezi ústřední dvojicí, ta správná hloubka či zápletka. Chvílemi mi ti přišlo i zbytečně natahováné. Ale jinak se mi to líbilo.
Blake se zpočátku choval nepřístupně a vůbec se mu nedivím. Přece jen mu Jude hodně ublížila. Ale bylo hezké sledovat jeho cestu zpět k tomu klukovi, kterým byl v předchozích dílech. Jude mi přišla jako v pohodě holka, která byla zároveň tak trochu naivní a právě kvůli tomu se dostala do některých problémů.
Závěrem můžu říct, že mi tato série bude chybět, ráda jsem četla jednotlivé příběhy této bandy. Ovšem všechno někdy končí. Jsem zvědavá na další knihy z pera Mony Kasten.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kolem této série jsem chodila hodně dlouho, než na ni přišla řada. A můžu říct, že nechápu, proč jsem tak dlouho otálela, protože tohle je fakt dobrý.
Příběh Hanny a Garretta byl skvělý a jsem ráda, že jím odstartovala celá série Off-Campus. Neskutečně jsem si užila jak vysokoškolské, tak hokejové prostředí.
Hannah byla skvělá hlavní hrdinka. Líbilo se mi, že je vtipná, chytrá a má smysl pro sarkarmus. Nebyla to žádná pipka, ale holka do nepohody i po tom, co se jí v minulosti stalo. Klobouk dolů, jak se s tím vypořádala. Partnerem jí byl Garrett, což byl sexy hokejista, který rozhodně netrpěl skromným sebevědomím. Ale i tak to byl milý kluk s dobrým srdcem. Z toho důvodu se mi líbilo, jak se navzájem doplňovali a tvořili tak skvělý pár. A ty jejich konverzace!? Miluji je!
Takže pokud váháte, tak přestaňte a jděte do toho. Nebudete litovat.

Omyl Omyl Elle Kennedy

Druhý díl se mi líbil, přesto uznávám, že první byl o něco lepší. Nejspíš to bylo ústřední dvojicí, která na mě tolik nezapůsobila. Ne že by Logan byl špatný, měla jsem ho ráda, ale některé věci mohl řešit jinak. Grace působila jako fajn holka, i když drsným způsobem. Nicméně se mi líbil její nápad se seznamem. To nemělo chybu a bavilo mě sledovat, jak se s tím Logan popasuje. Docela bych brala básničku od nějakého hokejisty.
Takže jo, za mě tenhle díl určitě doporučuji. Ono si tyhle kluky nejde neoblíbit.

Skóre Skóre Elle Kennedy

Na Deana DiLaurentise jsem se opravdu těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamal. Dean se tu ukázal jako fajn kluk, i když se zpočátku mohl jevit jako namachrovaný boreček, tak tady ukázal, že má srdce na pravém místě. To jak trénoval ty malé děti a především scény s Dakotou. To nemělo chybu. Potom mi ho bylo líto, hlavně kvůli té věci, která se přihodila (nechci spoilerovat), ale svým způsobem se z toho dostal a posílilo ho to. A právě proto se mi k němu Allie hodila, neboť to byla silná a sebevědomá holka, která se uměla popasovat s nepřízní osudu. Proto se mi líbila jejich jiskřivá konfrontace a postupné sbližování.
Dlouho jsem se nezasmála, tak jako tady. O vtipné scény tu nebylo nouze. Legendární scéna - ta v koupelně. To jsem řvala smíchy.
Takže JO. Nemám to chybu. Tohle chcete číst. A především chcete další díl, protože ten konec. To si vyloženě o pokračování říkalo.

Plán Plán Elle Kennedy

Upřímně, jsem zklamaná. Po velkém zvratu na konci předchozího dílu, jsem byla zvědavá, jak tohle dopadne.
Nejvíc mi na tom všem nesedla Sabrina. V předešlých knihách byla vylíčena celkem negativně. Takže její vstup na scénu nebyl zrovna nejlepší.
Její tvrdohlavost, nerozhodnost či váhání svým způsobem chápu, protože to neměla v životě jednoduché. Nicméně teď tu měla po svém boku někoho, na koho se mohla spolehnout a nemusela být na vše sama. Neboť Tucker se zdál jako fajn kluk, který se dokáže postarat jak o sebe, tak i o ostatní. Takže jo, Tucker by si zasloužil metál za svou trpělivost.
Takže, i když si tady svoji pověst napravila, tak mě si tím úplně nezískala (pořád vede Wellska s Allie). ‍️
Nicméně jako ukončení jedné serie to beru a těším se na pokračování s novými hrdiny ze série Briar.

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tohle bylo jedním slovem úžasné. Mariana Zapata je borkyně a její knihy miluji čím dál tím víc. Vůbec mi nevadí, že píše o fotbale, koncertním turném či krasobruslení. Protože vždy má super příběh, který skvěle doplňují postavy. A tady tomu nebylo jinak.
Jasmín je holka do nepohody, která se vůbec ničeho nebojí a s nikým a s ničím se nepáře (což jí občas způsobuje komplikace). Mě se právě líbilo, že si šla za svým snem a nevzdávala se. Za což měla můj obdiv, někdo by to už dávno vzdal, ale ona ne. A pak je tu Ivan. O něm nemusím dlouze psát, protože ten si mě získal hned (takových víc, prosím ). I když nám byl zpočátku zahalen jakousi oponou, tak postupně nám byl odkrýván a mi jsme ho mohli lépe poznat. A díky tomu jsme zjistili, že je neskutečně hodný, dobrosrdečný a lidský. Byl ochotný pomoci jak lidem tak i zvířátkům. Ti dva tvořili úžasnou a dynamickou dvojici. Zbožňovala jsem to jejich kočkování. S každou stránkou jsem se těšila na jejich sbližování, a že to bylo pozvolné.
Budu se opakovat, ale tohle bylo dokonalé a já tuhle knihu ráda doporučím i ostatním.

26.12.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Na tohle volné pokračování (1. Navždycky) jsem byla zvědavá, neboť hlavní hrdinkou tu měla být Ava, která na mě v předchozí knize působila lepším dojmem než Mei, která si mě vůbec nezískala. Bohužel přišlo zklamání, protože z Avy se stala velmi zvláštní postava, která mi úplně nesedla a místy mi její chování vadilo některé věci bych řešila jinak). O proti tomu mi Chris přišel jako v pohodě kluk, i když tu neměl tolik prostoru, který by si určitě zasloužil.
V Navždycky převládal Harry Potter, tady se dočkáte odkazů především na Star wars, Rozčarování a mnoho dalších. K tomu přikládám i jednu výtku, a to, že některé knihy tu byly vyspoilerovány, což není zrovna košer. ‍️
Takže ano, kniha je oddechová a čte se svým způsobem dobře. Stejně jako u Navždycky to hodnotím jako takový průměr.

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Jenn Bennett to umí. O tom žádná. Její knížky jsou něčím, co vás pohladí po duši. Neskutečně jsem si ji oblíbila, a proto jsem byla zvědavá, jaká bude její další knížka. A jsem ráda, že se má očekávání naplnila a já dostala úžasnou knihu s letním nádechem (slunné západní pobřeží, pláže, surfování a mořský svět - to je to pravé).
Jak mi sedlo prostředí, tak mi sedli i oba hlavní hrdinové. Bailey byla skvělá a působila jako fajn holka, která je jednoduše svá. Líbil se mi její styl i koníček (i já mám ráda staré filmy ). Porter si mě získal hned jak svým chováním, tak vystupováním. Tohle je prototyp kluka, kterého chcete. Z toho důvodu se mi líbila ta jiskřivá atmosféra, kterou mezi sebou měli. Oba spolu mě bavili. Tvořili dokonalý pár, kterému musíte fandit.
Když to shrnu, tak jsem dostala přesně to, co jsem chtěla (romantiku, skvělé postavy, neskutečné prostředí a humor).