TerryDee TerryDee komentáře u knih

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Myšlenka ručně psaných dopisů mezi hlavními hrdiny, kteří netuší, s kým si píší, mě od začátku zaujala (v dnešní době se už bohužel tolik dopisů nepíše, což je škoda, mělo to své kouzlo). Protože vystavět vztah skrze ně, mi přišlo velmi milé a romantické. I když mi bylo celkem brzy jasné, s kým si naše hrdinka Lily píše, tak mi to až do samého konce přišlo napínavé. Neboť jsem jim od začátku fandila.
Oba protagonisté jak Lily, tak její dopisovací kamarád mi sedli. Lily byla správně bláznivá (stejně tak jako její rodina) a chlapec byl takový zajímavý.

30.01.2020 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Z počátku jsem měla smíšené pocity, především za tento stav mohla hlavní hrdinka Gia, která mi od začátku příliš nepadla do oka. Nicméně díky setkání s Haydenem se začala postupně měnit a začala pracovat na svém nové já. A právě díky těmto změnám jsem si Giu oblíbila a fandila jsem jí fandit. V některých situacích mi jí bylo opravdu líto, až jsem měla tendenci ji obejmout a říct, že to bude v pořádku. Proto jsem ráda že našla Haydena a Bec, protože takové kamarády potřebovala. Kdo mě zcela vytáčel byla Jules, opravdu dobře napsaná záporná postava. Měla jsem sto chutí ji praštit.
Jediné, co mi na knize vadilo, byl ten otevřený konec. Jak to asi dopadlo s Bec? Udobřila se Gia s kamarádky? Prostě moc otázek a žádné odpovědi. To mě na tom celkem mrzí. Ale jinak je to velmi příjemná kniha.

30.01.2020 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

V této knize se mi líbila myšlenka "srdečního seznamu". Protože občas není naškodu udělat něco mimo náš zaběhnutý život. Díky novým věcem a zážitkům se totiž člověk sebepoznává a rozšiřuje si tak obzory. Což není úplně k zahození. Varuji příspěvek obsahuje menší SPOILERY.
Takže z knihy si vezmu to, že když občas odbočím ze své komfortní zóny, může to vést k různým výsledkům, které nás nějak ovlivní. Právě o tohle se snažila hlavní hrdinka Abby - být lepším člověkem a rozšířit si obzory. A můžu konstatovat, že Abby se to povedlo. Kdo mi úplně nesedl, byl Cooper. Nevím proč, ale něco mi na něm vadilo. Asi to bylo tím, že to byl ten typ kluka, kterého všichni musí milovat a zajímat se především o něho, takže vše se točí kolem něj. Nejvíc mě zasáhla ta Abbyina výstava, která vůbec nedopadla tak jak měla. V tu chvíli jsem chtěla Coopera zadupat do země.
Takže konečnému rozuzlení jsem tolik nevěřila a možná by mi nevadilo, kdyby se ti dva nedali dohromady. Protože si myslím, že Abby by to časem překonala a možná by našla někoho lepšího.

30.01.2020 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Po přečtení P.S. Líbíš se mi, kde hrálo dopisování hlavní roli, jsem si řekla, že si musím přečíst i tuto knihu. Protože jak už jsem psala, myšlenka dopisů se mi moc zamlouvá.
Hlavní hrdinové Juliet a Declan jsou úžasní a hned jsem si je oblíbila, a proto jsem je rada postupně poznávala. Líbilo se mi, jak se postupně rozvíjela láska mísící se s bolestí a smutkem. Za plus beru, že kapitoly se střídaly z pohledů obou postav a mi jsme tak mohli sledovat, jak na sebe reagují a co si o sobě myslí.
Je to nádherný příběh, který vás vtáhne do sobe a donutí vás přemýšlet. Za mě osobně doporučuji. Kniha ve mně zanechala několik pocitů a myšlenek. Což by dobrá kniha měla umět.

30.01.2020 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Milé počtení, které nikoho neurazí. Dojemný příběh koně jménem Joey, který si prožil mnohé - poklidný život na farmě, přátelství, válku a její hrůzy a nástrahy, znovusledaní s milující osobou.

10.11.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dlouho jsem přemýšlela, zda mám tuto knihu a zároveň sérii číst. Nakonec jsem se rozhodla, že tomu dám šanci.
A jsem rozhodně ráda, že jsem se tak rozhodla. Kniha se mi totiž líbila. Hlavní hrdinka, America, se mi docela zamlouvala (zatím mi neleze na nervy, jak to občas u některých ženských postav bývá ➡️ pozn. dočetla jsem zbylé díly a tento stav se změnil a America mi začala pít krev). Koho jsme si hned zamilovala, byl princ Maxon. Pasáže s ním jsem zbožňovala a těšila se na další. Z toho vyplývá, že Aspen mi nesedl, takže mým favoritem nebude (smůla chlapče).
Můžu říct, že jsem byla mile překvapena. Četlo se to skoro samo, takže stránky jsem hltala jedu za druhou.

Elita Elita Kiera Cass

Tady mě zajímalo, jak to bude pokračovat. Na to, jak jsem měla Americu v předchozím díle ráda, tak tady mi začala celkem štvát. Především mi vadila její nerozhodnost a celkové chování. Ona se může líbat a muchlovat s jiným, ale Maxon ne, protože jinak je to lhář a podvodník, a bůhví co ještě. Tahle její logika mě jednoduše vytáčela. Takže jsem se nedivila, že se Maxon začal sbližovat i s dalšími děvčaty z Elity. Maxona jsem si ještě více oblíbila. Takže doufám, že se America konečně rozhodne a mi budeme mít klid.

První První Kiera Cass

Když už jsem došla až sem, tak chci vědět, jak to dopadne. I když asi mám tušení, jak tohle celé dopadne. Nicméně mě zajímá samotná cesta k vytouženému konci.
Maxon jen čeká, až se America vyjádří. Jenže ta stále váha a dělá drahoty, za což bych jí dala pár facek. Ona si opravdu myslela, že může všechno a že bude po jejím. Mno nic.
Nejvíce mě mrzelo, že jsme přišli o některé postavy. Některých byla opravdu škoda. A zároveň mi přišlo, že záležitost s rebely se vyřešila či nevyřešila lusknutím prstů.
Nicméně dobře to dopadlo a my se dočkali šťastného konce. Takže za mě dobrý. Nelituji, že jsem to četla, protože to beru jako velmi dobrou čtenářskou zkušenost.

Dcera Dcera Kiera Cass

V rámci série Selekce nás čeká další příběh, a to příběh princezny Eadlyn, která musí najít lásku v Selekci, jako předtím její otec Maxon.
Bohužel na původní trilogii to vůbec nemá. Ani zdaleka. Hlavní hrdinka je šíleně nesympatická, a to hlavně díky svému namyšlenému chování. Takového rozmazleného fracka jsem už dlouho nezažila. Aspoň její bratři byli o něco lepší, především Ahren. Ani k jednotlivým nápadníkům jsem si nenašla cestu. Ale nakonec jsem si tam našla svého favorita, a to Kilea. Tak uvidíme, kam až dojde.

10.11.2019 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Konečně u konce. Jsem ráda, že jsem to zvládla. I když musím říct, že tento díl byl o trochu lepší než ten předešlý. I hlavní hrdinka Eadlyn se o poznání změnila. Už to nebyl takový fracek, který by zasluhoval pár facek (za co jsem celkem vděčná). I když jsem fandila Kileovi, tak jsem tak nějak tušila, koho si nakonec vybere. A s volbou docela souhlasím, a proč ne (ale jejich lince mohla autorka dát větší prostor, bychom tomu více věřili).

10.11.2019 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Šťastně až na věky je kniha povídek ze světa Selekce. Z toho všeho se mi líbily povídky Královna, Princ, Miláček a Co dělají teď. Ostatní byly dle mého názoru slabší.

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Z Kruté krásy od Rosamund Hodge mám hodně rozpačité pocity. Nejen, že se to četlo velmi namáhavě, ale ani začíst se mi vůbec nedařilo. Něco tomu chybělo, a to čtivost. A o postavách ani nemluvím. Ty mě moc nezaujaly, až na Laskavého pana neboli Ignifexe, který byl aspoň trochu zajímavý, na rozdíl od hlavní hrdinka, která mě rozčilovala.

03.11.2019 3 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Hannah Howell

Na příběh s Alexandrem jsem se opravdu těšila. Ale tohle jsem nečekala. Ten okouzlující mladík se mi tu změnil na tvrdohlavého hrubiána bez špetky citu. Byla jsem tak trochu vyvedena z rovnováhy.
Oproti jiným příběhům tu není ten klasický model - jen, co se spatří, tak se zamilují. Zde k sobě museli hlavní hrdinové Alexandr a Alis hledat cestu, která nebyla zrovna jednoduchá. Naštěstí všechny nástrahy překonali a měli svůj šťastný konec.

Svatba z Vysočiny Svatba z Vysočiny Hannah Howell

Příběhově se mi Svatba z Vysočiny líbila. Především postupné zalíbení obou hrdinů. Scéna s netvořením mě opravdu pobavila. Hlavní hrdinka Islaen byla tak trochu naivní dívenka, která se však postupem času a okolnostem mění v ženu. Ian mi přišel takový, že bych ho nejraději praštila tlustý klackem přes hlavu za to jeho chování. Nejdříve se dušuje, že jí bude věrný a za chvíli by skončil s bývalou milenkou v posteli. To o jeho cti moc nesvědčí. Ani to, že nechá svoji ženu osamocenou a odjíždí na vzdálené panství, kam za ním náhodou přijede bývalka. I když jsem věděla, jak to dopadne, tak jsem Islaen přála hezky a šťastný život s Ianem a trojčaty.
P.S. zamilovala jsem si zde postavu Alexandra MacDubha.

Hudba meče Hudba meče Julie Garwood

U této knihy mám smíšené pocity. Už to nebylo ono. Příběh ani hrdinové si mě nezískali. Je vidět, že autorka to psala s velkým časovým odstupem. Což je opravdu škoda.

03.11.2019 3 z 5

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Na příběh Brodicka Buchanana jsem se těšila, protože mě zajímalo, jak si zrovna on pořídí manželku. Je zajímavé, že mu první pokus nevyšel. Nicméně nevěsta mu sama spadla do náruče, i když s nepřízní osudu, ale přece. I zde naleznete sympatické a tvrdohlavé Skoty a něžnou a nebojácnou Angličanku. A hlavně se nám tu objeví i hrdinové předchozího dílu, což bylo super.

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Další dobrodružství a romantika ze skotské Vysočiny. Tentokrát s novými hrdiny. A nebojte, i tihle vám přirostou k srdci.
V tomto románu jsou hlavní hrdina Ian a jeho tlupa šílení sympaťáci už od prvního pohledu, i když se snaží vypadat drsně a nepřístupně. Putování celé tlupy mi přišlo opravdu humorné a milé.

Svatba Svatba Julie Garwood

Svatba je podobně jako předchozí knížka z prostředí skotské Vysočiny, kde ústřední dvojicí je tvrdohlavý Skot a jemná dívka z Anglie. Nicméně Brenna i Connor tvoří dobrou dvojici. Škoda, že jsme se nedočkali pokračování s Faith. Mohlo by to být zajímavé.
Pokud máte rádi Skotsko a skotské muže, tak můžu jen doporučit. Rozhodně to má své kouzlo.

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Musím se přiznat, že se mi Nevěsta opravdu hodně líbila. Jednoduché, ale přitom velmi kouzelné a čtivé. Ústřední dvojici Jamie a Aleca si člověk hned oblíbí a obou fandí, aby došli k tomu svému šťastnému konci. A do Aleca Kincaida se hned zamilujete, protože ten skotský paličatý hromotluk si umí získat ženské srdce.

Klan Klan Adrienne Young

Za mě rozhodně dobrý. Příběh je zajímavý, i když víc akce by tomu neuškodilo. Hlavní postavy mi nijak nevadili, především jsem si oblíbila Fiskeho. Jediný rušivý elementem byly pravopisné a stylistické chyby, kterých tam bylo opravdu hodně. Což trochu kazilo dojem z knihy.