TerryDee TerryDee komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Další díl pokračuje v tempu, které bylo nastaveno v předchozím díle. Jen se opět ocitáme v Adarlanu, kam se vrací Celaena Sardothien neboli Aelin Ashryver Galathynius.
Hned na začátku se mi tak trochu zprotivil Chaol a mohlo za to především jeho chování a tak dále. Možná to byl od Maasové záměr, abychom se více těšili na Jeřába. Na kterého jsem čekala s každou otočnou stránkou. A pak se objevil a moje dušička měla klid. Protože špičkování a provokování mezi ním a Aelin mě hodně bavil. Působilo to jako velmi mile spestření v tom všem, co se tam dělo.
Dějová linka s Manon se začala více rozvíjet. A bylo to jen dobře. Nejspíš tomu napomohlo i objevení nové postavy, a to Elide.
Velmi se mi líbilo propojení všech dějových linek našich postav do jedné. Jako hodně zajímavý.
Možná se budu opakovat, ale klobouk dolů před Sarah J. Maas. Já ty její knížky a příběhy miluju. "Tvoje vlasy! Všechny sis ostříhal!... Když se teď proměníš, bude tvá jestřábí podoba oškubaná?"

26.11.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Proč mi to dělá? Takhle to ukončit!? Kdo to čekání má vydržet.
Kniha pokračuje v tempu, které jí nastínily předchozí dva díly. Je to stále čtivé a záživné. Jedním slovem PECKA.
V tomto díle jsem si ještě více oblíbila příběh Manon a Elide. Hodně se mi zamlouvalo spojení Manon + Dorian a Elide + Lorcana. A proto mě docela naštvalo, že na konci si to tak trochu Lorcan pokazil (a to jsem použila mírný výraz). Jsem opravdu zvědavá, zda dostane u Elide šanci a budou spolu.
Musím říct, že se Aelin ukázala jako mistr taktiky a zamlčování. Protože to, co se postupně odkrývalo, dávalo následně smysl. Z toho vyplývá, že Aelin nedělala nic jen tak, vždy se za tím něco skrývalo.
A kvůli tomu mi bylo upřímně líto Aedeona. Chudák se dozvěděl všechno jako poslední, když nepočítám nás čtenáře. A ani se ho nezeptali, zda se mu zamlouvá to, co pro něho přichystali. Bylo to vůči němu velmi nespravedlivé.
Na závěr chci ještě říct, že mé srdce bije pro tuhle sérii. Opravdu jsem si ji zamilovala. ????

26.11.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha pro milovníky zvířátek, zejména pro ty, co mají rádi pejsky.
Příběhově je kniha velmi hezky napsaná, že v jednu chvíli vás rozesměje a v té druhé rozbrečí.
Rozhodně doporučuji nejdříve přečíst knihu, a potom shlédnout film. Za sebe můžu říct, že film není vůbec špatný, i když se od knihy docela liší.

07.11.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Já tu ženskou žeru. Po ne moc dobré dvojce přichází velmi ale velmi čtivá a zajímavá trojka. Nejspíš za to mohla změna prostředí a objevení nových postav. Velký podíl k tomu přidává Rowan neboli Jeřáb a potom i Manon s Abraxosem.
V knize se nám rozvíjí více příběhů a my tak můžeme sledovat osudy našich hrdinů. Mě osobně se nejvíce zamlouval ten s Aelin a Manon. Dění v Adarlanu nic moc.
Po přečtení jsem se musela vrhnout na další díl. Jinak to totiž nešlo.
P. S. Ta ženská umí napsat chlapa. Totálně zbožňuji Jeřába. Můžu říct, že se rovná Rhysandovi.

07.11.2018 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Kniha nebyla špatná, ale asi pro každého úplně není.
Hlavní hrdinka Mia je velmi drsná a nekompromisní, která utekla z nefunkčního domova a nalezla nové útočiště v domku u kluků (s podobnými osudy).
Na Miu jsem si těžko zvykala. V některých situacích byla na pěst, někdy mi zase přišla v pohodě. Pro ránu a sprostá slova nešla daleko, a díky tomu si získala respekt chlapců, s kterými bydlela. Nicméně její pozu drsoňky postupně rozbije nový spolubydlící Brad, který podle mě měl svatou trpělivost. Ne všichni by se totiž přenesli přes její chování, které bylo občas přes čáru. A proto by nedělalo problém si oblíbit chlaoeckou sestavu. Kluci byli skvěle vykresleni a působili opravdu sympaticky. Byli to správná paka.
Závěrem, pokud si někdo chce přečíst něco oddechového a romantického, tak může sáhnout po této knize. Neuškodí.

01.10.2018 2 z 5

Nela Nela Zuzana Ryšavá

Nela je volné pokračování předcházející knihy Niky. V této knize sledujeme příběh a životní a milostné patálie Nely (nevlastní sestry Niky).
Knihu bych zařadila k oddechové romantice. Příběh se totiž čte velmi dobře, takže není problém to přečíst během jednoho dne. Jako v mém případě.
Abych byla upřímná, tak se mi více líbila Niky, i když tohle taky nebylo špatné, opravdu ne. Ale asi mi tam chyběla ta chemie mezi ústřední dvojicí.
Nejvíc jsem byla potěšena z toho, že jsme se zde dozvěděli, jak to mezi Niky a Martinem dopadlo. Takové milé zpestření.
Upřímně jsem zvědavá na další díly a především na to, kdo v nich bude figurovat.

20.09.2018 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Názor na knihu obsahuje spoiler.
Závěrečný díl z trilogie Kroniky pozůstalých Temná krása úspěšně za mnou.
Co jsem v tomto díle moc nezvládala, byla hlavní hrdinka Lia a její chování. Ta holka mi občas, přesněji značnou část knihy, pila krev. A už se mi nezamlouvalo, že byl upozadněn Rafe, jako kdyby něco udělal špatně. Což neudělal! Zajímalo by mě, zda by Lia udělala to samé, kdyby byli v opačných situacích. Ale to jsou co by kdyby.
Myšlenka dát Kadena a Pauline dohromady se mi velice zamlouvala. Škoda, že tam nebylo víc jejich společných scén. A jméno Rgys, jako vážně? Úžasný výběr!
Jednu výtku bych k tomu měla, a to uspěchaný konec jak závěrečné bitvy, tak následného života po bitvě. Ale jinak spokojenost. Především jsem vděčná za happyend Lii a Rafe. Konečně spolu, konečně šťastni.
Celkově tuhle sérii hodnotím velmi pozitivně. Autorce se podařilo skvěle vykreslit její svět, že mě zcela okouzlil. Ještě teď po přečtení myslím na naše hrdinky a jejich svět.

20.09.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Ještě teď střebávám poslední stránky. Jako to, co se tam stalo, bylo opravdu dech beroucí.
Z druhého dílu Kroniky pozůstalých se vyklubala velmi zajímavá kniha. I když jednička se mi líbila o trochu víc. Ale pořád dobrý a čtivý příběh.
Komizar jako hlavní záporák se mi zamlouval. Něco do sebe měl. Z Lii se stala silná osoba, která se snaží přežít a pomstít. Už to není slabá holčička. Milé bylo, jak si získala Vendu s jejími obyvateli (Aster mi je konci bylo strašně moc líto). Co se týká dvou mužských postav, tam je stav pořád neměnný, Rafe u mě pořád vede. Líbilo se mi, jak se Lie snažil vysvětlit, co všechno ho vedlo k tomu, jak se předtím choval. Ale Kadena jsem si taky docela oblíbila, ne že ne.
Celkově jsem zvědavá, jak tohle všechno ještě dopadne. Takže se jdu do toho pustit.

16.09.2018 4 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Tuto knížku určitě doporučuji jako letní čtení (možná i na jiné roční období). Za mě rozhodně příjemné a oddechové počtení.
Příběhově se mi to doopravdy líbilo. Prostě romantika. Postavy jsem si oblíbila, především pak duo Niky a Niky, i když ve spojení s Bárou super trio. A Martina snad ani nemusím zmiňovat, miláček.
Na závěr, jsem ráda, že jsem se k této knize od české autorky dostala (díky Týno za doporučení). Rozhodně nelituji a doporučuji i já.

01.09.2018 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Jedním slovem PECKA. Z této knížky jsem opravdu, ale opravdu nadšená. Už se těším na další díly.
Rozdělení knihy na vyprávění ze strany princezny Lii, Rafea, Kadena, prince a vraha se mi líbilo. Bylo celkem zajímavé postupným čtením zjišťovat, kdo je ve skutečnosti princ a kdo vrah. A jsem ráda, že jsem to odhadla, tak jak to bylo, protože tak jsem to od začátku chtěla. Takže za mě spokojenost. Jednoznačně team Rafe.

01.09.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Severskou mytologii jsem tolik neznala. Na školách se především mluví o řecké či římské. Takže jsem ráda, že díky této knize jsem si rozšířila obzory.
A jako marvelovský fanoušek jsem to prostě musela přečíst. Protože mě to utvrdilo v tom, že Loki je nejlepší Bůh ze všech. Loki je miláček.

15.08.2018 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Kniha Možná v jiném životě mě velmi mile překvapila. Příběhově se mi doopravdy líbila. Bylo zajímavé sledovat vzájemně se prolínající příběhy, v nichž má volba hlavní hrdinky Hannah obrovské důsledky jak pro ni samotnou, tak pro lidi kolem ní.
Každý si snad někdy řekl, co by se stalo, kdybych se rozhodl jinak, než jsem se rozhodl. A právě tato otázka je hlavním momentem knihy.
Za sebe můžu říct, že jsem spokojená, jak oba dva příběhy skončily. Protože jak Hannah č. 1, tak Hannah č. 2 byly od sebe odlišné, a proto mohly mít svůj život.

15.08.2018 4 z 5

Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Pozoruhodná dobrodružství slečny Alethey Darcyové Elizabeth Aston

Jsem ráda, že jsem se dostala k této knize, protože jsem ji sháněla opravdu hodně hodně dlouho. Takže spokojený tvor.
Musím říct, že to bylo velmi milé počtení. Knihy od Elizabeth Astonové mám doopravdy ráda. A její svět volně navazující na svět Pýchy a předsudku od Jane Austenové mě prostě baví. Díky ní jsem zase mohla zavítat do Anglie a sledovat peripetie našich postat, a to zejména dcer pana Darcyho.

03.07.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Sarah J. Maas nechám ještě chvíli na pokoji, a tak se můžu vrhnout na tuto krásku. Jako ta obálka!? Prostě bomba. Upřímně jsem zvědavá, jaká bude knížka samotná. Četla jsem různé názory: buď se klání, jako že dobrý a nebo jako že špatný. Tak uvidíme, kam budu zapadat já.

Po přečtení této knihy mohu konstatovat, že patřím k těm, kterým se kniha Na lovu doopravdy líbila.
Příběhově to bylo velmi milé a čtivé. Líbilo se mi, jaké vztahy mezi sebou měly sestry. Po dlouhé době to totiž byly vztahy kladné. Co se mi na tom hodně zamlouvalo, byly kapitoly z pohledu Zvířete. A poučení - i z nenávisti může vykvést láska.
Závěrem: asi všichni ve skrytu duše hledáme svého ptáka ohniváka.

03.07.2018 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Názor na knihu obsahuje spoiler.

I tento díl nebyl špatný. Celkem se mi to líbilo. I když to nedopadlo, tak jak jsem chtěla. Nicméně dalo se to očekávat. Jediný, kdo může být spokojený, je Mal, který dostal to, co chtěl. Tentokrát nás čekala cesta za ptákem ohnivákem, který měl být naším třetím umocňovačem.
Škoda, že tu bylo méně prostoru pro Nikolaje. Čím dál tím víc mě totiž baví. Ale naštěstí je nám slíbena duologie, která bude věnována právě Nikolajovi.
Nejvíce jsem si užívala scény s Temnyjem. Ano, trochu nám tam nadělal paseku a pozabíjel pár postav. Ale když si to tak vezmeme, tak chtěl, aby Ravka byla místem, kde by grišové měli své místo. V podstatě to byl stejný záměr, jako měla Alina. Jen to vzali za jiný konec provazu.

25.06.2018 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pokračování Skleněného trůnu v Půlnoční koruně ve mně nechává smíšené pocity. Četlo se to dobře, to bez debat, ale něco tam chybělo. De facto do třičtvrtě knihy se tam nic moc nedělo, až ke konci byla nějaká akce. Cealena si dokonce v této knize vybrala svého srdce šampiona, ale dlouho jim to hrdličkám nevydrželo. Holt osud tomu nechtěl (nebo spíš Sarah J. Maas). Doriana mi bylo upřímně líto, tohle si nezasloužil. Doufám, že najde někoho lepšího.
Celkově jsem zvědavá kam nás posunou další díly, ve kterých se nám hlavní hrdinka znění ze Cealeny Sardothien na Aelin Ashryver Galathynius.

25.06.2018 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

I tenhle díl se četl celkem v pohodě. Příběhově to bylo zajímavé. Především ta část při cestě do As Alty a následně v Malém paláci. Za velmi rušivý moment považuji ty šílené chyby a občasné záměny jmen.
Mal se díky tomuhle dílu dokázal dostat až na samé dno oblíbenosti. Jeho už asi nepřekousnu. Fakt ne! Alina mi také na střídačku lezla krkem, ale potom se to dostalo na neutrální rovinu. Kdo si udržel mou pozornost, je stále Temnyj. Trochu padouch, já vím. Ale pořád lepší než věčně fňukající a uražený Mal. A upřímně, kdo nemá rád padouchy takového typu, hm? Prostě badboy! Nicméně konkurenta mu dělá Nikolaj. Princátko a korzár zároveň.
Na třetí a zároveň poslední díl jsem zvědavá. Zajímá mě, jak tohle všechno dopadne a jak skončí některé postavy.

04.06.2018 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nechápu, proč to má tolik negativních ohlasů. Protože za mě to bylo opravdu dobré a čtivé. Smekám před autorčinou fantazií, protože svět, který vytvořila je doopravdy zajímavý a svým způsobem lákavý. Zajímavou a záhadnou postavou byl pro mě Temnyj. I já mu zpočátku fandila a věřila, tak jako naše hrdinka Alina Starková. Mno dobře, možná mu ještě tak trochu fandím. Škoda, kam to Leigh Bardugo posunula. Protože se mi velmi zamlouvala dvojice Alina a Temnyj, na místo Alina a Mal. Přijde mi že u Temnyje je více chemie a jiskření, a to u Mala nějak nevidím. Takže tak. Teď jdu na další díl a uvidíme, jaké to bude.

28.05.2018 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dočteno! Celkem mě mrzí, že už to skončilo. Stále dokola totiž křičím, že chci další a další. Za mě to byla parádní jízda, která brala každou stránkou na síle. Zvrat střídal další zvrat, až jsem občas nedýchala a ceklaz, jak to dopadne.
Jak Šest vran, tak i Prohnilé město jsou skvělé knížky, které prostě musíte přečíst.
Kaze Brekera si zamilujete okamžitě, v mém případě to tak bylo. Nicméně i ostatní postavy se od minulého dílu posunuly. Dvojka Jasper a Wylan mě opravdu bavila. Jen mě mrzí, jak skončil příběh Niny a Mathiase, protože ti dva byli tak roztomilý páreček. Jsem zvědavá, jak se bude příběh Niny dále rozvíjet a zda opravdu změní názor druskelů na griši.

28.05.2018 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Upřímně musím říct, že se mi kniha četla velmi dobře. Příběh byl opravdu čtivý a nápaditý. A smekám před autorčinou fantazií, protože Šerosvět je opravdu zajímavé místo s ještě zajímavějšími obyvateli, jak jsou ghúlové, sirény, víly či vlkodlaci.
Na příběh je nahlíženo z pohledu tří hlavních postav, a to Carys, Mary a Roana. Jednoho dne se vše pro naše postavy změní. V Moriganu, kde pravidla určují čtyři vládci, totiž jeden z nich zemře, a to v náruči smrtelné dívky jménem Carys. Aniž by chtěla, stala se jeho nástupkyní – nositelkou titulu paní kouře a kamene. Aby titul získala, musí však podstoupit těžkou zkoušku od ostatních vládců města. A zároveň musí zjistit, kdo je její přítel a kdo nepřítel.

Spoiler!
Pro mě základním momentem se stal sraz vládců Moriganu, kde Carys předvedla obdivuhodný výkon, když přednesla svůj proslov. Zároveň objevení mrtvého chlapce, což odstartovaloz druhou stranu příběhu. Dále je to samozřejmě zkouška, kterou musela podstoupit, aby se stala vládkyní Severu. A jako poslední bych uvedla setkání s Vránou a finální souboj.
Konec spoileru!

Kniha skončila, tak jak skončila. A myslím si, že nebudu sama, kdo bude doufat v pokračování.

13.05.2018 5 z 5