TerryDee TerryDee komentáře u knih

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Bohužel, nejdřív jsem si přečetla následující díly, takže jsem si vyspoilerovala tento příběh, i když mi bylo celkem jasné, jak to dopadne, ale i tak.
Na tenhle příběh jsem byla zvědavá, neboť téma zakázáné lásky mezi žákem a učitelem mě celkem lákalo. Jak Melody (učitelka literatury), tak Jaime (jeden z party HotHoles) mi sedli, i když Jaime byl arogantní hajzlík, tak měl i srdce a stál si za svým, což bylo jeho plus. Takže za mě spokojenost. A můžeme na další díly.
P.S. Muži v žabkách nejsou sexy!

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Konečně jsem se dostala k Moně Kasten, a že to trvalo. Zajímalo mě, proč je kolem jejích knih takový povyk.
Takže hodnocení zní, že jsem se dostala k příjemnému románu s hrdiny, kteří dělali trochu víc vln, než by museli. Především Kaden, který po Allie chtěl, aby se mu otevřela a byla upřímná a on jí to stejnou mincí nemůže oplatit a raději se chová jako debílek. Trochu “drama boy”, ale nakonec to chlapec dokázal vytáhnout na jiný level, takže u mě dobrý.
Celkový dojem je takový, že to bylo čtivé a kniha se mi líbila. Takže na další se určitě také podívám.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Musím se přiznat, že tento příběh se mi líbil podstatně méně, než ten předešlý. Mohla za to především hlavní hrdinka Dawn, která se skoro po celou knihu chovala jako učiněná “drama queen”, na což jsem opravdu neměla náladu ani chuť. Avšak Spencera jsem si zamilovala hned. Byl to úžasný kluk se srdcem na správném místě. To on zachraňoval celý příběh.
Závěrem - kniha je čtivá, to bezesporu. Je to takové oddechové počteníčko.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Podle mě nejlepší díl ze série. Na příběh Sawyer jsem se těšila opravdu hodně, neboť ta holka mě v předešlých knihách zaujala. A když jsem se dozvěděla, že jejím parťákem má být stydlín Isaac, o to víc mě to lákalo si přečíst. Ti dva totiž tvořili neskutečné duo, které mě bavilo a díky nim jsem stránky hltala jako nic. Líbilo se mi jak byli rozdílní, ale přesto svým způsobem stejní. Z toho důvodu bylo super sledovat jejich postupně rozvíjející vztah. Za mě topka. Uvidíme s čím přijde 4. díl.

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Námět mi přišel zajímavý, ale zpracování na mě působilo trochu nereálně. Na jedné straně drsné a kruté a na druhé straně pohádkové. Takže jsem byla zvědavá, jakým směrem se příběh bude posouvat. Před hlavním hrdinou Lekou smekám, protože byl nejen silný a odvážný, ale dokázal se vypracovat z ničeho a hlavně dokázal přežít. A to, jak zachránil a neustále chránil Bitsy, bylo obdivuhodné. Díky tomu jsem si ho oblíbila a fandila jsem mu.
Takže za mě spokojenost. Četlo se mi to dobře a zajímalo mě, jak to celé skončí.

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

První kniha od Penelope Ward a muzu říct, že to vůbec nebyla špatná volba. Kniha mě už od prvních stránek zaujala a vytáhla do příběhu. Určitě tomu pomohli dva sympatičtí protagonisté, a to Heather a Noah. Kdy Heather vystupuje, jako dívka co na mysli, to na jazyku. Zároveň to nebyla žádná naivní a namyšlená slečinka, ale starostlivá, laskavá a milují osoba. Noah byl od samého začátku sympaťák a zlatíčko. Líbilo se mi, že tu nebyl klasický scénář - že na to musí hned vletět, jakmile se spatří. Ale že tu bylo postupné poznávání a sbližování a vytváření silného pouta.
Za mě velmi příjemné a oddechové počteníčko, které pohladí romantickou duši.

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Další kniha od Penelope Ward a tentokrát ve spolupráci s Vi Keeland. A můžu říct, že jsem byla velmi mile překvapena, jaký příběh jsem dostala. Předpokládala jsem, že dostanu klasický příběh s obehraným scénářem, ale tohle bylo úplně něco jiného a mně se to vážně líbilo. Neboť příběh měl i hlubší přesah.
Ústřední dvojice Charlotte a Reed jsou úžasní. Charlotte je fajn holka, která je tak trochu třeštiprdlo a snílek, ale odvaha jí neschází a dokáže se s věcmi zdárně popasovat. Reed je ten typ chlapa, který si vas hned získá, i když je to mrznout a provokatér, ale zároveň je obětavý a milující. Proto mě bavilo tuto dvojici sledovat. Díky tomu jsem se buď usmívala, nebo v očekávání tajila dech, co bude dál.

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

0Další fantasy inspirovaná slovanským folklórem. Stejně jako ve Ve stínu hvozdu, tak i tady čerpá autorka ze slovanských pohádek a mytologie, které jsou v tomto případě jak pohádkově kouzelné, tak i drsně realistické a dýchá na vás ta mrazivá atmosféra.
Kniha sleduje osud tří hrdinek, a to Mirjem, Wandy a Iriny. Každá je jiná, žijou odlišné životy a přesto mají společné to, že chtějí ovlivnit svůj osud. Nakonec se všechny tři příběhy propletou dohromady a utvoří celek, jenž drží pospolu.
Za mě osobně doporučuji. Rozhodně to stojí za přečtení.

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Zatím každá knížka od Colleen Hoover, kterou jsem četla, byla úžasná. Mužů říct, že její knihy miluji.
I když tahle byla celkem odlišná od těch ostatních, tak mi něčím přišla zajímavá. Naše hrdinka Merit i celá její rodina jsou tak trochu crazy. Buď mají různé nemoci, poruchy nebo jen nějaké úchylky - což je na jednu rodinu docela hardcore. Nicméně po tomhle všem kniha nevyznívá tak šíleně, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak to byla zábava číst a čekat, co se tam zase stane či nestane.
I přes jednoduché zpracování a lehkost, má kniha co nabídnout. Rozhodně - "With Merit".

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Když už dokázala změnit svůj žánr i Colleen Hoover, tak proč bych si i já nemohla přečíst žánr, ke kterému jsem se zatím nedostala.
Mně osobně přišel příběh zajímavý a byla jsem zvědavá, jakým směrem se to bude vyvíjet. Kapitoly mi utíkaly pod rukama a já musela číst a číst. A pak přišel konec a já jen: "Co byla vlastně pravda a co lež!?" Na to si bude muset asi každý odpovědět sám, neboť se mi to zdá velmi subjektivní záležitost.

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Tahle kniha měla hezky nakročeno pokračovat v tempu předchozího dílu. Bohužel přišlo hořké zklamání.
Příběhově to znělo opravdu zajímavě - univerzitní prostředí a vztah studentka&profesor, ale to by tam neměla být naše hrdinka Everly, která to podle mě celé kazila. Byla tím prototypem holky, která myslí jen na sebe a vše se musí točit kolem ní a ostatní jako by nebyli. Celou knihu nakonec zachránili dva mužští hrdinové, a to Nolan a Blake. Tihle chlapci měli své kouzlo. Proto se už těším na pokračování v podobě Blakova příběhu.

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Na závěrečný díl Kruťase jsem se neskutečně těšila a můžu říct, že mě vůbec nezklamal (já jsem si ho opravdu užila a miluji to).
Celou sérii vnímám tak, ze každý díl byl lepší a lepší. Takže bych řekla, že se tato série vyznačuje vzestupnou tendencí. Stejně tak vnímám Jude, kterou jsem si postupně oblíbila. Jako kdyby nabrala druhý dech a stala se tou správnou hrdinkou, kterou měla být. Společně s Cardanem tvořili zajímavou dvojici. To haštaření a jiskření mezi nimi mě bavilo. Protože Cardan, ach.
Jedinou výtku k tomuto dílu mám a to, že kniha neobsahovala Cardanovy dopisy. Ještě že se dají najít na netu.

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Tak tohle bylo neskutečně super. Na Romana "Bane" Protsenka jsem byla po minulém díle (Scandalous) zvědavá a říkala jsem si, co se z toho vyklube. A už vůbec jsem nečekala takhle silný příběh a musím smeknout před hlavní hrdinkou Jess, s kterou se život vůbec nemazlil a ona se mu dokázala postavit a plivnout mu do ksichtu. Roman si mě nakonec dokázal získat, i když jako Viciousova nástupce ho neberu, protože Vicious je Vicious (sorry not sorry).

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Knihy od Kasie West mám ráda, takže jsem věděla, že s touto knihou neudělám chybu. A měla jsem pravdu.
Čtení jsem si užila a příběhově se mi to líbilo, i když k hlavní hrdinka Charlie jsem zpočátku musela najít cestu, což se nakonec podařilo. Libilo se mi, jaký měla vztah se svými bratry, jak postupně nacházela samu sebe a pak její rozvíjející vztah se sousedem Bradenem (kde mě bavila ta jejich jiskřivá chemie a večerní svěřování u plotu).
Mužů říct, že se těším na další autorčiny knihy.

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tak tohle byl průser a velký. Doufala jsem, že když série Selekce od téže autorky byla fakt dobrá, že se tato ponese ve stejném duchu a ono bohužel ne. Hlavní postava Hollis je nevýrazná a rozhodně vám k srdci nepřiroste, neboť má lhostejný postoj k určitým věcem a v hlavě to nemá srovnané. Celkově všechny postavy jsou svým způsobem ploché a nevýrazné. Nelze říct, že bychom je nějak poznali a chápali jejich pohnutky a činy.
Nicméně knize nemůžu ubrat to, že se dobře četla. Jen mi přišlo, že konec byl tak trochu uspěchaný a svým způsobem zvláštní - jako kdyby autorka nevěděla, kam příběh nasměrovat.

26.12.2021 2 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Jedno velké překvapení a jedna z nejmilejších knížek, které jsem letos četla.
Můžu říct, že mě to neskutečně bavilo a čtení jsem si užívala společně s našimi hrdiny. Skoro všechny postavy mi byly sympatické (až na Reagan) a především Lennon, u kterého mě bavil jeho černý humor a celkový pohled na svět. S ním by mi vůbec nevadilo zůstat v lesích a kempovat. Zorie jsem si též oblíbila. I když to byla taková plánovačka, tak mě bavilo sledovat, jak se zachová v neplánovaných situacích. Proto mi bedekalo žádný problém téhle dvojici od začátku fandit, neboť jejich společné chvíle jsem si užívala.

26.12.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kolem této knihy od @nofreeusernames byl, je a bude rozruch.
A proto jsem k ní přistupovala jako ke každé jiné knize. A nakonec jsem dostala celkem milé a oddechové počteníčko. Bavilo mě, jak je to napsané a líbily se mi odkazy na filmy a seriály. Příběh je díky tomu plný klišé, romantiky či čokolády, ale přitom je velmi chytlavý a čtivý. Jediné, co pokulhávalo, byly postavy, a to zejména hlavní hrdinka Mei, která se zapsala na seznam velmi otravných postav (společnost jí tam dělá např. lady Hollis ze Zaslíbené).
Sečteno podtrženo - kniha to není špatná, je to takový průměr.

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Původně jsem se do Jeho banánu nechtěla pouštět, ale když se mi naskytla možnost eknihy, tak jsem si řekla - proč ne.
A musím se přiznat, že jsem rada, že jsem do toho šla, protože u žádné knihy jsem se takhle dlouho nezasmála. Je to taková blbůstka, ale dvojsmysly, kancelářské prostřední a ústřední dvojice skvělé do sebe zapadly a vytvořily vtipný příběh.
Jsem zvědavá, jaké budou Její třešničky.

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Její třešničky na sebe nenechaly dlouho čekat, až jsem se do nich pustila. A nebyly vůbec špatné, opět jsem se nasmála u vtipných pasážích, o kterých tu nebylo nouze. Nejvíc mě pobavila Hailey a její létající koláč. To nemělo chybu. Nicméně víc jsem si užila Jeho banán. Z obou bratrů mi totiž víc sedl Bruce a jeho poklidná povaha, protože William byl na můj vkus tak trochu šílený.
Teď bude na řadě Jeho zákusek a jsem zvědavá, jaký bude.

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Kolem této knihy jsem v práci chodila opravdu dlouho. Nakonec, až po doporučení kolegyně jsem si řekla, že si ji přečtu.
Jedná se o romanticko-erotický příběh, kde hlavní hrdinka Stella má Aspergerův syndrom. Neumí tak jednat s lidmi a má problémy v oblasti lásky. A proto ji napadne, že si najme placeného společníka jménem Michael, který by ji měl naučit vše, co se týká komunikace, ale i vztahů.
Nakonec se z toho vyklubal milý příběh, jenž stojí za přečtení. Autorce se totiž v knize podařilo citlivě zapojit téma, jako je autismus.