TomTomis TomTomis komentáře u knih

Vyvrhelové Vyvrhelové Elfriede Jelinek

Moje druhá kniha od autorky. Přečíst těchto 250 stran mi dalo docela zabrat. Hlavně co se týče jazyka vypravování.
Ztotožnit se s některou postavou nelze. Skrytá syrovost, vulgarita, psychicky narušené postavy. Konec románu krásně gradoval. Človeka až mrazilo. Od dalšího seznamování s autorkou si dám ale zatím pauzu...

21.07.2017 4 z 5

Musím říci, že i několik hodin po dočtení mě pronásledovala touha pochopit, jak to tedy bylo. V zásadě je to jasné, sem tam ale opět jsou nějaké menší nejasnosti. Můj konec (druhý konec na internetu mi zase přišel nějaký divně mdlý) mi přišel děsně kýčovitý, filmový, ale to asi v rámci celého příběhu dávalo smysl. Nevím, zda mi tohle mixování reality a magičnosti vždy vyhovuje. Ale autorovi se to docela podařilo. 4/5

21.07.2017 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Musím říci, že se kniha čte dobře, hned se pustím do třetího dílu. I po přečtení druhého dílu mi sem tam ale něco málo uniká, asi je to záměr autora a doufám, že se mi třetím dílem dostane odpovědí. Uvidíme.
Za mě 4/5.

02.07.2017 4 z 5

Jestli chceš Jestli chceš Helle Helle (p)

Knihou jsem prolétl jako blesk a zanechala ve mně---- skoro nic. Jen jakýsi pocit lesa, bloudění a ohlížení se zpět do minulosti dvou hlavních postav. Střípky. Pokud bychom vyhodili z knihy vše, co se odehrává mimo les ( v ohlížení zpět) , zřejmě by kniha měla ještě méně stránek. Pokud chtěla autorka skrýt do knihy nějakou hlubokou myšlenku, zřejmě jsem ji neodhalil. Snad jen zamyšlení nad názvem a závěrečnou scénou...Kdo ví.

17.06.2017 2 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Kniha se mi líbila. Neurazila, nenadchla. Další díl si jistě přečtu, ale prozatím to vidím na menší pauzu. Zmlsaný Eriksonem mě už jakákoli fantasy neuchvátí. I tak dávám počáteční 3 z 5. Slušný začátek ságy. Snad bude další díl lepší.

05.06.2017 3 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Kniha se mi líbila jako oddechovka. Svižné dialogy, rychlost děje. Nic složitého. Přitom se docela podařilo, aby na nás dýchla atmosféra knih od Agathy. Místy jsem se i docela zasmál, pobavil. Pokud vyjde další kniha napodobující Agathu, zřejmě neodolám. Musím však říci, že jsem dostal nějak chuť si některou z knih od Christie zopakovat a mít poněkud lepší srovnání:) Přece jen je to už dávno, co jsem četl pravou Agathu.

15.02.2017 3 z 5

V první chvíli jsem nevěděl, co od knihy čekat. Postupně jsem se nechal příběhem pohltit, ale stále mi cosi na vyprávění vadilo. Kniha je zajisté poutavá, jen bohužel neposkytne uspokojivé odpovědi na vše, co autor nakousne. Snad to má sloužit coby prostor pro lidskou fantazii. I tak zajímavé nahlédnutí do severské literatury!

05.02.2017 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Ke knížce se už nikdy nevrátím, i tak mi ukázala svět lidí, který vnímají sebe i okolí jinak, než to má většina z nás. Přečteno za chvíli... Napsání asi trvalo nepoměrně déle.

26.01.2017 4 z 5

Velké hledání Velké hledání Robert Jordan (p)

Další díl přečten. Vše se pomalu a pěkně rozvíjí. Sice z toho dýchne vůně starší fantasy literatury tolkienovského typu, ale nikoho, kdo rád sní, to nemůže urazit!

12.12.2016

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

První díl ságy mě oslovil. Donutil mě si vyhledat i dotyčná místa, kde hrdinové zápasí se svými osudy, které se od sebe velmi liší. Bojím se ovšem, co z tohoto díla vzejde za pokračování.

09.12.2016 5 z 5

Ohniboj Ohniboj Brandon Sanderson

Druhý díl se mi líbil víc než první. Možná jsem více přijal tu myšlenku Výjimečných a Zúčtovatelů, která se mi v zásadě zdá vlastně trapná. Nebylo prostě dobré začít Sandersona číst touto sérií ( mám za sebou jen první díl -Mistborn), která je zasazena do našeho světa a kombinuje žánr sci-fi a a fantasy, což nebude můj šálek kávy. Připomíná mi to hry na superhrdiny, americké filmy plné efektů a triků. I tak jsem tento díl nakonec přečetl relativně rychle. V rámci oddechovky dávám 4/5... Ale shánět si tohle domů určitě nebudu.

19.07.2021 4 z 5

Katovská láska Katovská láska Saša Nový

Příběhem jsem prolétl rychle, to je výhoda takto vystavěných knih, které neobsahují převratný děj, neobsahují moc postav a zaměřují se na vztahy. Vztah hlavních postav mi přišel příliš idylický, oslovování mezi nimi mi někdy dost vadilo. Když už kniha líčí tolik gay lásky, tak už mohla být zpestřena trochu detailnější erotikou. Tohle bylo takové nemastné neslané. Závěr knihy byl poněkud uspěchaný... I tak se kniha přes své chyby, překlepy atd. četla dobře. Časem zkusím i další díl.
Výhodou pro mě v poslední době mají tyto knihy hlavně v tom, že si u nich pěkně odpočinu.

20.02.2020 3 z 5

Šťastný introvert Šťastný introvert Sylvia Löhken

Knihu jsem četl v průběhu několika měsíců. Po kouskách. Občas jsem si ledacos uvědomil. Kniha se čte příjemně, shrnuje užitečné rady. Odkazy jsou vázané na cizojazyčné prostředí. Na další knihu od autorky ale chuť nemám, i když si říkám, o čem asi jsou ty její dvě další knihy a zda jsem si neměl koupit jinou... Ale už se stalo:)

07.02.2020 3 z 5

Temná věž 3: Zrada Temná věž 3: Zrada Peter David

Docela zdařilé komiksové pokračování. Snad se pustím i do dalších dílů. Stále si na komiks jako takový zvykám. Musím uznat, že má svoje kouzlo. Aby člověku nic neuniklo, musí ovšem dávat pozor nejen na význam písmenek, ale i na detaily na obrázcích...

20.12.2018 4 z 5

Pochod dřevěných vojáčků Pochod dřevěných vojáčků Bill Willingham

Začínám komiksu přicházet na chuť. Tohle mě bavilo. Odpočinul jsem si, pobavil. Můj druhý sešit Mýtů. Snad nějaký v knihovně ulovím a nebude vadit, že to nebude popořadě:)

05.11.2018 4 z 5

Čas ztracených holubic Čas ztracených holubic Sofi Oksanen

Kniha se mi celkem líbila. Ale určitě nepřekonala Očistu. A navíc mi na této knize vadilo, že jsem měl problém vyznat se v tom, kdo je kdo--- tchyně, máti, teta... psáno z různých pohledů a pak jsem nevěděl, jak to tedy je. Asi moje chyba, ale nemohu si pomoci. Na některých místech kniha nabírala málo pravděpodobné náhodné prolnutí děje, i když chápu, proč to autorka udělala. Marně jsem taky přemýšlel, která z postav by mi mohla být poněkud sympatická... Nenašel jsem... Ale o tom to v knihách být vždy nemusí.

02.11.2018 4 z 5

Láska jako z pohádky Láska jako z pohádky Bill Willingham

Tento komiks se mi docela líbil. Nečekal jsem žádné hluboké myšlenky a nechal jsem se unášet příběhem pohádkových postav. Tento komiks jsem bohužel začal číst až od tohoto dílu, ale myslím, že to nevadí. Holt v knihovně to popořadě nedám. Ale nevadí. Příležitostně si přečtu další díl.

01.11.2018 3 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Kingem jsem takřka odkojen. Neříkám, že jsem četl vše, ale ... tohle ztvárnění je opravdu o něčem jiném. Kapku atmosféry knihy to mělo. Ale to je asi tak vše. Graficky se mi komiks líbil. Obsahem mi to přišlo nějak málo. Ale možná je to taky tím, že teprve komiks jako takový zkoumám a začínám s ním ...

01.11.2018 3 z 5

Zlá doba pro draky Zlá doba pro draky Sergej Lukjaněnko

Četlo se mi to sice dobře, ale místy jsem si říkal--- a co bude jako výsledek. To je jako vše? Konec potom vyzněl tak nějak do ztracena. Jako kdyby mělo být pokračování. Aspoň mě to tak trochu přišlo. S Hlídkami jsem byl spokojenější. Průměr.

16.09.2018 3 z 5

Záhada mrtvých mužů Záhada mrtvých mužů Robert Ryan

Tak tento třetí díl byl sice místy hodně akční, ale něco mi tu chybí. Snad "normálnost". Vím, že doba první světové války byla vyšinutá, ale autor to pojal hodně divoce a řekl bych, že místy se mi román jevil jako překombinovaná skládačka:) Ale pokud u nás vyjde další díl, jistě si ho dopřeju a půjčím v knihovně:)

06.09.2018 3 z 5