TomTomis TomTomis komentáře u knih

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Nemohu si pomoci- tuhle knihu jsem četl příliš dlouho. Odkládal jsem ji a četl něco jiného. Kupu věcí se nám tady opakuje. Možná dost zbytečně. Pohledy do minulosti. Věci, co víme z minulých dílů. Jistě, dozvídáme se i další podrobnosti. Konec knihy sice překvapující je, ale kniha mohla být kratší.

19.08.2018 3 z 5

Bohové Efesu Bohové Efesu Ivana Špičková

Tak dávám tři hvězdy a to jen kvůli tomu, že mám rád historii. Jinak co se týče příběhu- postavy se pohybují na obrovském území a na to, kolik se toho děje, se neustále potkává pár nám známých postav, neustále na sebe náhodně narážejí. Přišlo mi to neuvěřitelné. A příliš jdoucí po akci.
Ještě jsem si kdysi koupil Strom života, ale nevím, zda mu dát vůbec šanci, když je to taková velekniha.

16.07.2018 3 z 5

Ani ve snu Ani ve snu Vesna Evans - Tvrtković

Kniha povídek se mi moc líbila. Na malé ploše textu se odehrávají dramata všední i nevšední. Hned první povídka Chodidla navíc nastaví docela vysokou laťku. Ne každé další povídce se ji podaří překonat.

22.06.2018 4 z 5

Lichožrouti navždy Lichožrouti navždy Pavel Šrut

Přenesl jsem se do do dětství. Bylo to kouzelné. Takové pěkné zakončení příběhu, se kterým jsem se setkal v průběhu několika let. Vřele doporučuji.

23.05.2018 4 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Dočten druhý díl. Postavy se dále vyvíjejí. Dynamika příběhu se mi líbila, i když se vracíme často v čase zpět do doby života Jardira, vůdce pouštního lidu a některé věci známe již z dílu prvního, ale autor nám je podává z jiného úhlu pohledu. Celkově 4/5.

09.05.2018 4 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Tohle opravdu už nikdy. Zřejmě s knihami tohoto autora končím. Doufám, že jsem si aspoň přečetl ty dobré a žádnou nevynechal, neboť tohle byly kniha, která sice vysloveně nenudila, ale nepochopil jsem, co autor chtěl říci. Na přebalu najdeme ukázku z knihy. Pokud si ji někdo přečte, nemusí ji číst, neboť pochází z posledních stránek knihy.

07.05.2018 2 z 5

Duch ohně Duch ohně Terry Goodkind

Po dlouhých letech jsem si přečetl další díl znovu. Musím říci, že konec se četl dobře, ale chybělo mi tam vyřešení některých záloežitostí týkajících se Anderitu. Jako kdyby uzavřel touto knihou jen ten boj s chimérami a zřejmě v dalším díle se dozvíme víc. Přece jen si to už tak nepamatuji, co bude dál. Těším se, až se dočtu k dílům, které jsem ještě nečetl. Celkově velmi odpočinková záležitost. Hlavní postavy mají sice problémy, ale nepadají jak mouchy v jiných fantasy knihách:)

21.10.2017 4 z 5

Chrám větrů Chrám větrů Terry Goodkind

Po dlouhých letech se pokouším tuhle sérii přelouskat znovu, abych navázal na díly, které přečtené nemám. S odstupem času zjišťuji, že se jedná o jednodušší fantasy, i když dost monumentální rozsahem. Postav není mnoho, vše se tak nějak skloubí a vyvrcholí rozuzlením, které se dá i předpokládat, nebo alespoň část. Kniha mě i tak nakonec pohltila. Pustím se do dalšího dílu. (4/5)

09.10.2017 4 z 5

Kniha dohadů Kniha dohadů Erika Swyler

Knihou se prolíná minulost s přítomností. Minulost, která zasahuje do dění. Mrzí mě, že kus románu vlastně prozrazuje samotná anotace v knize. Než se děj posune dál, je člověk na bůhvíkolikáté stránce. Vyznění celého románu má snad i něco do sebe, ale chvílemi mi to přišlo vykonstruované, sešroubavané náhody do sebe, aby se čtenář nakonec mohl o něčem dohadovat.

28.08.2017 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Průměrná klasická fantasy. Četlo se to dobře, dobro a zlo a zápas těchto dvou entit, kdy chvílemi člověk váhal nad tím, zda se neustálým válčením některé postavy nestávají vlastně někým úplně jiným... Jsem rád , že jsem si tuhle trilogii přečetl, ale další knihy autora zřejmě číst nebudu...

10.07.2017 3 z 5

Portugalské velehory Portugalské velehory Yann Martel

Kniha se mi četla pěkně. Tři časové roviny. Tři příběhy. Spojené částečně dějovou linkou. Opět se tu objevují zvířata a některé pasáže musí člověk brát jako symboliku. Dílo by stálo za opětovné přečtení. Některé věci mi možná ani nedošly, ale i tak za mě opět kniha, co mi udělala radost...

14.05.2017 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Od poloviny knihy člověk tak nějak začíná tušit, jakým směrem se kniha bude ubírat. I tak je plná akcí a peripetií. Svět zpracovaný zajímavým způsobem- od nadpřirozených schopností allomantů přes vylíčení postavení lidí ve společnosti, až k zajímavým a postupně odkrývaným skutečnostem různých národů, bytostí...
Těším se na další díl.

14.04.2017 4 z 5

Idioti 21. století Idioti 21. století Vesna Evans - Tvrtković

Knize vyjadřuji podporu 100%--- krátká, čtivá, jazykově zdařilá. I když bych sem tam něco vytknout mohl, nechce se mi! Knížka mě svým malým rozsahem uspokojila a příběhem dojala.

31.03.2017 5 z 5

Drak Znovuzrozený Drak Znovuzrozený Robert Jordan (p)

Oj, další příběh skupiny dobrodruhů za mnou. Chvílemi se mi zdá, že čtu pohádku. Oproti sérii Píseň ledu a ohně, kde umírá hodně postav, tady hlavní hrdinové prochází světem takřka bez úhony.
Má to své kouzlo.

03.01.2017 4 z 5

Expres Tokio – Montana Expres Tokio – Montana Richard Brautigan

Geniální povídky, některé opravdu mikro. K této knize se vracím velmi často, i když v ní už jen zalistuji a přečtu si některou z jeho mini povídek, postřehů ze života.

10.12.2016 5 z 5

Já se vrátím Já se vrátím Adriaan Van Dis

Kniha má kouzlo. Mít ale takový vztah matka -syn- asi bych spokojený nebyl. Ale kniha není o mně. Stojí za přečtení, i když některé pasáže by mohli být nepatrně jasnější.

10.12.2016 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Horší než první díl. Ale ne nijak výrazně, jen nesmí člověk čekat od románu to samé jako od prvního dílu.

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

První díl za mnou:) Tedy dočtený už před pár měsíci. Stále váhám, zda se vrhnout do dalšího dílu, nebo si ještě dát odpočinek. Některé pasáže mi přišly jednotvárnější. Démon za démonem, neustálý strach lidí. Jsem zvědavý na pokračování, ale váhám ...

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tohle je kniha svižná, rychlá. Má svoje tempo a i když je zřejmě určena hlavně dospívajícím, což dávno nejsem, měla svoje kouzlo.

09.12.2016 4 z 5

Stín se šíří Stín se šíří Robert Jordan (p)

Další díl této ságy mě jaksi poněkud zklamal. Možná je ale chyba jen na mé straně, neboť půl knihy jsem četl papírově a zbytek jako e-knihu, což se ukázalo jako skoro nesnesitelná záležitost. Od této chvíle nedám dopustit na papír.
Tento díl je velmi rozsáhlý a dějově docela nahuštěný. Opět rozbíhající se linie, které se zase spojí, aby část věcí vysvětlily... Nyní si od této série dám delší klid. Ale jednou se vrátím...

29.03.2017 3 z 5