twigxi twigxi komentáře u knih

Děti deště Děti deště Marta Veselá Jirousová

Pekna basnicka sbirka.

14.11.2021 3 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

(SPOILER) Prekvapive ctivy, syrovy roman, ktery jde nelitostne na dren a od ktereho se nelze odtrhnout. U psani teto recenze posloucham Time Lapse od Michaela Nymana (doporucuju si ji po docteni pustit!) a asi mi to najednou dava smysl, jako by vsechno zapadlo na spravne misto. Wow! Na svuj vek napsala Lucie Faulerova opravdu vynikajici psychologicke drama.

Ja osobne Annu nevnimam negativne. Lapac prachu nebo agresor...pod nanosem smeti je vzdy jen krvacejici, zranena duse.

16.10.2021 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Poslechnuto jako audiokniha. Dost prumerne, nebyt Simony Postlerove, jejiz hlas mam moc rada, asi bych srazila jeste hvezdu nebo dve dolu.

14.04.2021 3 z 5

Paci, paci, pacičky... Paci, paci, pacičky... Václav Bauman (p)

Horkosladka komedie. Spis horka, nez sladka. Opravdu to trochu pripominalo Pelisky, ale zrejme proste tou dobou. Moc rada jsem si ji precetla.

24.11.2020 3 z 5

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Nadherna kniha ke ktere se rada vracim kdyz je mi smutno.
Da se cist i na preskacku podle toho, jake tema zrovna clovek v zivote resi.

29.09.2020 5 z 5

A to si pak můžeš řikat, co chceš A to si pak můžeš řikat, co chceš Pavel Novotný

Pan Novotny odvedl opravdu skvelou praci a predal nam velice zajimavy, znepokojivy obraz. Nekteri ctenari knihu mozna uplne nepochopili (soude podle komentaru). Doporucuji precist i doslov a poznamku autora. Libi se mi s jakou empatii a citem autor k vypovedi pristoupil.

31.08.2020 4 z 5

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Velmi surrealisticke.

03.08.2020 2 z 5

Marinka Marinka Karel Hynek Mácha

Kratoulinka povidka. Dej se vyvijel uplne jinak, nez jsem cekala, ale moc se mi libila.

07.02.2020 4 z 5

Zajimave vice ci mene zname pribehy. Napsano velice svizne a ctive. Tesim se na pokracovani.

12.12.2019 4 z 5

Viděl jsem peklo Viděl jsem peklo Tvrtko Vujity

Knizka se mi libila do te doby, nez jsem se zacala zamyslet nad tim, nakolik je to vlastne pravda a zacala si dohledavat fakta.
Autor je novinar a jako novinar pise. Nerikam, ze si primo vymysli, ale hodne veci zvelicuje za ucelem senzace. Ke konci jsem uz nevedela co mu mam verit a dohledavat se mi to uz nechtelo, tak jsem knihu odlozila. Na dalsi dily uz se nechystam.

23.08.2019 2 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Vůbec jsem se nemohla začíst. Nejen že mě kniha sama o sobě vubec nebavila, ale komplikoval mi to i fakt, že byla napsaná dost chaoticky.

15.05.2018 1 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Nebyla jsem schopná ji dočíst, možná jsem do ní ještě nedozrála. Na Kafku na pobřeží podle mne nemá. Chci se k ní ale ještě časem vrátit. Nerada hodnotím nedočtenou knihu.

31.01.2012 2 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Nechutnost ala Lidska stonozka nebo Srbski film. Pokud mate takove veci radi, budete nadsenim skakat do nebe. Me nalakala kritika na Instagramu. Mam rada kontroverzni knihy, takze jsem si ji nemohla nechat ujit, tady jsem ale slapla uplne vedle.
Brutalita a bezucelne nasili, nic vic v tom neni. Ty pribehy nemaji zadnou poradnou pointu, neni to uveritelne. Je to proste ploche. Prijde mi, ze si jen autorka potrebuje vypsat sve deviantni sexualni fantazie. Nevim co na tom hodnotit kladne a proc neco takoveho vubec cist. Ztrata casu. A o autorce si myslim svoje.

20.06.2024 odpad!

Bojíš se, Margito? Bojíš se, Margito? Ivona Březinová

V dalsim pokracovani jsme se podivali na Slovensko. Margitu Figuli jsem, priznam se, neznala a tak jsem rada, ze jsem si jeji zivot dilo mohla takto priblizit. Cela tato serie je skvela!

04.04.2024 4 z 5

Báro, nebreč! Báro, nebreč! Ivona Březinová

Po predchozich dilech jsem se hned vrhla na dalsi, protoze tahle serie me fakt bavi. Tentokrat jsme se vypravili po stopach Bozeny Nemcove. Myslim, ze autorka jeji osobnost opravdu krasne vystihla. Hvezdicky, kridla....a dluhy.
Je to vtipne, je to odlehcene a ja si rikam, ze tohle by se asi melo davat detem cist, misto te povinne cetby. A ze ty deti by pak ta dila prilakala sama od sebe.

02.04.2024 5 z 5

Blonďatá Kerolajn Blonďatá Kerolajn Ivona Březinová

Příjemné pokračování! Tahle partička mi přirostla k srdci.

31.03.2024 4 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Mam rada Machu, miluju hrady a ceskou prirodu a v posledni dobe me bavi pohodove knizky ceskych autorek.
Tri kamaradky se vypravi na vylet po stopach Karla Hynka Machy. Kazda je jina a kazda se nejak jinak zasadi o vtipne momenty (o ktere na jejich vyprave nebude nouze). Ja jsem si hlavne oblibila hloubavou Fany :)

25.03.2024 5 z 5

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Precteno do Ctenarske vyzvy. Typicka edice Stopy hruzy. Zadne velke napeti, spis takovy beckovy horor. Cte se rychle, ale po precteni uz si druhy den clovek ani nepamatuje o cem byla.

23.09.2023 2 z 5

Stezka odvahy Stezka odvahy Miloš Zapletal

Pohodova knizka o opravdovem pratelstvi a hodnotach na zpusob Jaroslava Foglara. Do takove party jsem vzdycky chtela patrit!

23.09.2023 4 z 5

Salome Salome Oscar Wilde