twigxi twigxi komentáře u knih

Moje prvni setkani s autorem a to z duvodu letosni ctenarske vyzvy. Prvni povidka me vtahla, moc se mi libila a postavy jsem si oblibila. Tesila jsem se na dalsi pribeh. Ten me ale vubec nebavil. Ztracela jsem se v popisech. Posledni povidka me taky bohuzel nezaujala.

Rusily me historicke nepresnosti, hlavne v reci, ktera mi k dobe casto nepripadala prislusna - a to nejsem ani zadny milovnik historie. Od opevovaneho pana Vondrusky jsem mela vetsi ocekavani. Zkusim ale jeste Oldricha z Chlumu, ktery je tady v komentarich chvaleny jako lepsi serie.

26.04.2023 2 z 5

Zlatka, děvče od koní Zlatka, děvče od koní Věra Řeháčková

Pokracovani se mi libilo skoro stejne jako prvni dil. Nostalgie :)

24.04.2023 4 z 5

Zlatka nezbednice Zlatka nezbednice Věra Řeháčková

Opravdu nadherny pribeh ve kterem se stridaji vesele prihody se smutnymi, presne jak je zivot prinasi. Zlatka je uzasna, odvazna a bystra holka ktera se se vsim pere s humorem. Pamatuju si, ze jsem tuto trilogii cetla uz jako mala a moc se mi libila. A ted, jako dospele, se mi libi uplne stejne :)

19.04.2023 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lenka Lanczová

Oddechovka na jeden den. Neni to zadna vysoka literatura, ale je to napsano moc pekne a ja si u techto knizek vzdycky krasne odpocinu. Potesilo me, ze se odehrava chvili i v taborovem prostredi. Odtud i ten nazev, ale vic nebudu prozrazovat :)

14.04.2023 4 z 5

Bratříček Bratříček Marek Hnila

Nechci nikoho urazit, ale toto mi prislo na urovni slohovky na ZS.

03.02.2023 1 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Bohuzel, ja jsem byla z knihy zklamana. Tesila jsem se na mrazivy islandsky thriller a dostala jsem beckovy americky horor, ktery je tak pritazeny za vlasy, ze ho clovek povazuje spis za parodii.

07.04.2022 2 z 5

Sundáš mi kalhotky? Sundáš mi kalhotky? M. M. Cabicar (p)

Nedivim se negativnimu hodnoceni. Vubec se mi to nelibilo a zabavne mi to taky neprislo.

14.11.2021 odpad!

Dryák ředěný Vltavou Dryák ředěný Vltavou Sylva Fischerová

Nejsem bezny ctenar poezie, ale tato sbirka me nadchla!

14.11.2021 4 z 5

Život není peříčko Život není peříčko Ivanka Devátá

Moc pekna, odpocinkova knizka.

14.11.2021 3 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Ivanka je moje oblibenkyne, ale tady jsme si bohuzel nesedly. Je to tematem, ktere pro me neni prijemne, ale hodilo se mi do ctenarske vyzvy. Lekarskemu prostredi se radeji vyhybam v jakekoliv forme.

10.08.2021 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Dalsi do Ctenarske vyzvy. Vybrala jsem si ji, protoze je pomerne kratka. To jsem se ale spletla, protoze nakonec jsem se ji prokousavala snad mesic. Na svou dobu urcite zajimava. V dnesni dobe spis k pousmani. Nijak me nepohorsovala, ale ja uz jsem zocelena Markyzem de Sade, ktery psal podobnym stylem, ale tohle byl vedle nej o dost slabsi cajicek. Pro zajimavost na jedno precteni staci, ale zadny zazrak literatury to neni, to snad ani nemuze nikdo ocekavat. :)

18.05.2021

On On Elle Kennedy

Mam pocit, ze tady kniha dost utrpela prekladem. Myslim, ze kdybych ji cetla v originale, nebyla bych k ni mozna tak prisna. Tak jako tak jsem ale cekala, ze klucici eroticky roman bude prece jen vetsi drsnarna nez klasicka cervena knihovna a bude tam urcita chlapska syrovost a primocarost. Zvlast, kdyz slo o hokejisty! Ale asi to bude tim, ze autorkami jsou zeny. Tohle na me to bylo az moc kycovite, predvidatelne a preslazene. Nemam holt rada Skittles.

27.03.2021 1 z 5

Celý den se nic nestane Celý den se nic nestane Bianca Bellová

Kniha byla zdarma na Databazi a hodila se mi do vyzvy. Pani Bellovou mam spojenou s Jezerem, ktere jsem sice jeste necetla, ale sleduju snad vsechny ceske BookTuberky, takze jsem o jejim talentu nemela pochyby.
Ze zacatku jsem byla z pribehu trochu zmatena, ale jak se dej postupne odvijel, zacinal me zajimat cim dal vic a musim rict, ze jsem si knihu velice uzila.

06.01.2021 4 z 5

Konec patriarchátu Konec patriarchátu František Pavlíček

Krasne namluvena audiokniha u ktere jsem si odpocinula. Dojemne i usmevne vzpominky, ktere urcite stoji za to si precist nebo poslechnout.

24.11.2020 4 z 5

Proč muži nenosí podvazky Proč muži nenosí podvazky Jana Javorská

Uz podle obalky mi bylo tak trochu jasne do ceho se poustim a necekala jsem nic extra. Nektere povidky prumerne, nektere velmi podprumerne.

30.09.2020 2 z 5

Mezi brášky - Bráška Lajdáček Mezi brášky - Bráška Lajdáček Josef Filgas

Krasna knizka z meho detstvi.

31.07.2020 5 z 5

Cetla jsem jeste jako pubertacka spolu s dalsimi knihami v teto serii. Pamatuju si, ze se mi libily.

16.05.2020 4 z 5

Oskar a Lucinda Oskar a Lucinda Peter Carey

Tohle pro me byla opravdu vyzva! Velmi dlouha, popisna bichle, takze by se na prvni pohled mohlo zdat, ze se nebude cist lehce. Ale je napsana tak vynikajicim stylem a jazykem, ze jsem se okamzite prenesla tu do sklarny, tu na zavody, na lod, videla jsem vsechny postavy tak zive, jako by se prede mnou odehraval film.
Misty na me sice pusobila rozvlacne, nejsem na tak popisne knihy zvykla a nebyt vyzvy, nikdy bych se k ni nedostala. Ale precteni rozhodne nelituji a svou cenu si pravem zaslouzi.
Postavy jsem si velice oblibila zvlast konec uz jsem hltala jednim dechem.

Je to jedna z tech knih, ktera se vam dostane pod kuzi a pokud se odhodlate ji precist, uz na ni nezapomenete.

14.12.2019 5 z 5

Praha plná strašidel Praha plná strašidel Miloslav Švandrlík

Kniha spise pro deti. Ja jsem se k ni dostala az ted, takze ji nemuzu plne docenit. Velice kratke kapitolky se ale cetly rychle. Pro mladsi ctenare muzu vrele doporucit.

12.12.2019 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Pustila jsem se do cteni na zaklade doporuceni, aniz bych si ke knize zjistovala neco blizsiho (chtela jsem se vyhnout pripadnym spoilerum) a to v tomto pripade asi byla chyba.
Skutecny pribeh, kterym se autor inspiroval jsem znala, takze pro me byl z casti dej velice predvidatelny. Od dalsi casti pak naopak az prilis neuveritelny a prekombinovany.

Tesila jsem se, jak se budu bat, ale u me to bohuzel nezafungovalo.
Mene je nekdy vice. A tady by asi bohate stacilo drzet se pri zemi a vykreslit linku pribehu bez te fantaskni casti.

08.11.2019 2 z 5