twigxi twigxi komentáře u knih

Cist to jednotlive a hlavne postupne s trochou casu mezi jednotlivymi rozhovory - treba v nejakem tydeniku, asi by se mi to libilo. Ale jako samostatna kniha to na me nezapusobilo.

01.09.2019 1 z 5

Deník coury Deník coury Marie Kratochvílová

Kdyz pominu ten priserny konec, nazev, naprosto nevkusnou obalku a par nesrovnalosti (napr. kde neprilis sporiva Tereza porad brala tolik penez, kdyz uz davno nepracovala?), docela jsem si to cteni uzila. Mam rada knihy formou deniku a anti-hrdinky. Trochu mi to pripominalo Falesny roman od M. Mintove, ktery jsem hodnotila velice kladne.

Secteno a podtrzeno - byl to sice hrozny nesmysl, ale stejne si myslim, ze ten "odpad" si to nezaslouzi. Cetla jsem uz daleko horsi knihy a tak jsem se rozhodla, ze musim dat o trochu lepsi hodnoceni nez jsem dala knizkam R. Trestikove, ktera podle me pise na stejne, ne-li horsi urovni.

Na leto k vode to jde.

22.08.2019 3 z 5

Soused Soused Vladimír Neff

Moc hezka predloha pro divadelni hru, kterou by urcite stalo za to i videt.
Postavy mi byly moc sympaticke i kdyz kazdy ma sve problemy a kniha nuti k zamysleni, ze nekterym lidem ke stesti staci nestesti druhych.

12.06.2019 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Take se priklanim k nazoru, ze obsah byl zajimavy, ale forma za nim bohuzel znacne pokulhavala.
Utlou knizecku jsem nakonec cetla vic nez tyden, protoze jsem ji neustale odkladala. Uff.

27.05.2019 2 z 5

Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Ladislav Fred

Tolik pravopisných a stylistyckých chyb v jedné knížce jsem snad ještě neviděla!
Příběh to byl zajímavý, četl se dobře a opravdu mi zůstával rozum stát nad tím, co všechno si hlavní postava nechala líbit.
Snad tato kniha bude pro někoho varováním, nebo někomu pomůže otevřít oči a dostat se z takové situace ven.

22.08.2018 3 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Chtěla jsem oddechovku, ale toto mě nebavilo, nenadchlo ani nepobavilo. Hlavní postava mi byla nesympatická. Nedočteno.

09.05.2018

Tatínku, má ďábel oči jako maminka? Tatínku, má ďábel oči jako maminka? Martin Petiška

Jsem rozpačitá z tak vysokého hodnocení. Kniha sice byla docela čtivá - krátké povídky se četly svižně, ale napsaná velice jednoduchým, naivním způsobem. Postavy v každém příběhu byly příliš černobílé, než aby působily věrohodně. Poslední příběhy se mi už ani nechtělo číst, všechny si byly totiž dost podobné.

20.10.2017 1 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Takova LGBT cervena knihovna. Ten jazyk mi ale k pubertakum nesedel. Dialogy byly celkove dost strojene a postavy sablonovite. Ale pres vsechna negativa knize nelze uprit ctivost. Ta knizka me proste bavila! Chtela jsem dat dokonce o hvezdicku vic, ale nemuzu se prenest pres toxicitu nekterych postav (nechci spoilerovat). V tomto konkretnim pripade mi to prijde spatne, protoze je to zarazeno do zanru YA. Rozhodne jsem ale zvedava na dalsi knihy od teto autorky.

19.06.2024 3 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Na to, jak me kniha zaujala svym tematem (a vlastne i prostredim - miluju more!), se mi cetla hrozne spatne. Byla sice napsana hezkym jazykem s krasnymi popisy prostredi, dej se ale neuveritelne vlekl a celou dobu jsem se do cteni musela nutit.

Porad jsem cekala az se neco zajimaveho stane, navnadena kapitolami pred prologem, ale nestalo se vlastne vubec nic. Aspon tedy nic, co se nedalo predem ocekavat.
Postavy mi vubec neprirostly k srdci, nepripadaly mi totiz dostatecne plasticke a prisly mi prilis prvoplanove. Taky mi vadilo, ze napr. fyzicky popis hlavniho hrdiny se dozvidame az na poslednich strankach (po tom, co jsme si ho treba celou knihu predstavovali uplne jinak), jmena hlavnich protagonistu jsou nejasna - a to jen proto, abychom az do konce nevdeli o kom jsme cetli na zacatku, coz mi ale ve finale bylo nakonec jedno.
Nevyhovovala mi ani du-forma. Vycty v podobe miniseznamu podle meho knihu shazovaly na uroven young adult.

Preklady basni az na konci, bez nejakeho odkazu na ne, to mi taky prislo ponekud nestastne.

Jdu zase jednou proti proudu, ale kniha mi neprisla nicim vyjimecna.

25.05.2024 1 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Dala jsem Katie jeste jednu sanci. Navzdory vysokemu hodnoceni se mi to ale nelibi. Autor pise jako pres kopirak podle stejne osnovy. Je to predvidatelne, prekombinovane a hodne casto nelogicke, coz je u detektivky fakt spatne. K tomu neustale nejake tiskovky a koukani na vrany. Ztrata casu.

10.01.2023 1 z 5

Mezi nebem a peklem Mezi nebem a peklem Ivanka Devátá

Bohužel zatím nejslabší, co jsem od Ivanky četla. Ale tím nechci čtenáře odradit, stále je to příjemná oddychovka na léto!

04.08.2022 3 z 5

Lauro, ty jsi ale číslo Lauro, ty jsi ale číslo Ivona Březinová

Pekna kniha. Libi se mi, ze knizky pani Brezinove pusobi prirozene. Pani autorka se proste dokaze do duse pubertaka vzit naprosto dokonale! Tesim se na dalsi, ktera me prenese zpatky v case. :)

Prave ted je mozne poslechnout v aplikaci mujRozhlas jako audio na pokracovani a je to moc pekne zpracovane a nactene.

15.06.2022 5 z 5

Deník bulimičky Deník bulimičky Diana Fey

Porad dokola to same. Cist to bylo pro me doslova utrpeni. Myslim, ze kniha by mohla byt klidne o polovinu kratsi. Davam hvezdu za odvahu a za ten konec. Zajimalo by me, jak to s autorkou pokracuje dal. Snad zije stastny zivot.

11.06.2022 2 z 5

Jistý Plume Jistý Plume Henri Michaux

Velice kratka, ale pusobiva kniha. Absurdni, snove podivno.

03.05.2022 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Hlavni kriminalni zapletka byla v tomto dile opravdu velice slaba, tesila jsem se na prostredi hor, ale toho se mi dostalo jen minimalne, stejne jako nejakeho napeti a originality. Ke konci jsem uz preskakovala, protoze me to vubec nebavilo.
Propletene vztahy vysetrovaciho tymu a jejich blizkych se zacinaji odvijet slibne a zajima me, jak budou pokracovat dal, ale nemuzu se ubranit pocitu, ze uz zacinaji byt prece jen hodne prekombinovane.
Slibny konec me sice navnadil na dalsi dil, ale bylo to hodne na silu.

06.12.2021 2 z 5

Pouť krkonošská Pouť krkonošská Karel Hynek Mácha

Velmi depresivni dilo. Moc se mi libi dobovy jazyk. Neni to moje nejmilejsi dilo od autora, tim jsou porad "Cikani", ale kniha urcite stoji za precteni.

14.11.2021 3 z 5

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Pohodova knizka. Mam Ivancin humor rada.

13.11.2021 4 z 5

Váš kluk prostitut? Váš kluk prostitut? Cyril Valšík

Bohuzel jsem se v tom trochu ztracela. V knize bylo prilis mnoho postav, ktere jsme tim padem nemohli poznat prilis do hloubky. Na konci se pak o kazdem v jedne vete dozvime, jak to s nimi bylo dal. To mi prislo trochu malo.

13.11.2021 2 z 5

Bílé otrokyně Bílé otrokyně Václav Pavel Borovička

Cekala jsem asi neco jineho. Pribehy byly docela nezazivne, zpetne uz si ani na jeden z nich nepamatuju.

10.08.2021 3 z 5

Mozna tomu dam jeste dalsi pokus do budoucna, ale prozatim ponechavam knihu nedoctenou. Dej mi pripada hodne pritazeny za vlasy a styl psani velice plochy a zmateny.

10.08.2021 1 z 5