Věra91 Věra91 komentáře u knih

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Další kniha z maturitní seznamu na středních školách. Jelikož jsem viděla před xlety ve VČD v Pardubicích jako představení My Fair Lady, pár let jsem si to chtěla přečíst, ale pořád jsem to oddalovala. Hltala jsem každou stránku, ale občas mi vadilo že se dost věcí opakovalo, chování pana Higginse bylo místy až moc otravné. I tak je to jedna z těch lepších divadelních her z maturitní četby.

15.05.2024

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Film jsem viděla několikrát, ale knihu jsem četla poprvé a tolik se od filmu neliší. Moc mě bavila.

14.05.2024

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Další příjemná kniha od této autorky. Její knihy se čtou prostě samy. Během chvíle ji máte přečtenou a už hledáte další z její série kterou si přečtete, protože díky ní se podívám na místa, kde jsem nikdy nebyla. Děj má spád a i není příliš komplikovaný. Budou s vámi cloumat emoce, také budete chtít někoho ale i praštit. A než se nadějete bude konec. Rozhodně doporučuji.

14.05.2024

Babičky: Útek z večerného hája Babičky: Útek z večerného hája Minna Lindgren

Příjemné čtení, ačkoliv mě to moc neoslovilo.

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Taková klasika, která má krásný příběh odehrávající se v New Yorku. Za mě to je příjemná kniha na jedno odpoledne.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

První kniha J. Greena, kterou jsem četla a musím uznat, že autor si umí čtenáře u čtení udržet. Donutil mě zapřemýšlet i na svým vlastním životem. Jsou v ní emoce, které mě dokázali rozbrečet aniž bych to já osobně čekala. Neskutečně se mi líbila.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nejen že to byl můj první thriller, ale i první kniha od této autorky. Líbilo se mi to, že od začátku do konce jsem nevěděla kdo to udělal. V hlavě se mi honilo tolik teorií jak se to stalo, kdo a proč to udělal. Kniha se mi moc líbila.

13.05.2024 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ačkoliv se mi kniha moc líbila, ze začátku mi trvalo se do ní začíst. Občas jsem se ztrácela i v těch všech postavách. Četla se svižně i díky svým krátkým kapitolám.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádherná kniha i když je o velmi těžké tématu. Já ji přečetla během 2 dní.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se mi líbila obálkou, ale moc mě nenadchla. Ke knize jsem se musela kolikrát nutit abych ji četla.

13.05.2024 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mě po jejím dočtení došli slova. Nemohla jsem při jejím čtení se odtrhnout. V knize jsou autentické fotografie, které mě dost rozbrečeli.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje nejoblíbenější kniha od Mornštajnové. I když je smutná rozhodně za to stojí. Kniha se četla krásně, i když byli pasáže kdy mi ukápla slza. Člověk, který to nezažil si uvědomí jak se má dneska dobře.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jelikož jsem viděla film u kterého jsem brečela jak želva, chtěla jsem si přečíst i knihu. Ze začátku jsem ji po pár stránkách odložila. Po pár týdnech jsem se k ní opět vrátila. V některých ohledech mi otevřela oči. Příběh o lásce, která slepuje rozbité životy hlavních hrdinů. Také je to o zármutku a strach ze ztráty někoho nebo něčeho. Zabývá se také respektování druhých. Kniha se mi líbila hodně, více jak film. Co doporučuji je vzít si k téhle knize kapesníky.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Volné pokračování Tatér z Osvětimi. Obě knihy mě totálně pohltily.

13.05.2024

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Příjemné a nápadité čtení.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Příjemné čtení se skvělým příběhem o tom co udělá člověk vše pro to aby nebylo vyzrazeno tajemství.

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Příjemné oddychové čtení.

13.05.2024 2 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Lucku s Nicol sleduji roky na sociálních sítích ( od blogu, instagramu až po herohero ). Je to hezké propojení s jejich začátky na sociálních sítí.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Moje hodně oblíbená kniha, především z důvodu vily Tugendhat, ve které jsem byla před lety a rozhodně se tam chci jednou ještě podívat. Rozhodně silný příběh, který stojí za to.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělý příběh od Mornštajnové. Ačkoliv jde o smutný příběh, četl se velice dobře za dva dny přečteno.