Vidlička Vidlička komentáře u knih

Království Dutců Království Dutců Kira Jane Buxton

Vrána s krizí identity a malou až střední závislostí na křupkách Cheetos®, je prostě borec! Provede nás eko-antitechnologickým-postapem, chvílemi teda docela patetickým a dojemným, a to tak, že i já (!) na konci skoro telila..., ale plným krásnejch příměrů, rostlin, živočichů a dost vtipnejch popkulturních narážek. Cestou prodělá ... (pomoc - jak je ten německej termín pro cestu hrdiny k sebepoznání?), a vy určitě dost dlouho nebudete o lidech mluvit jinak než jako o mamlasech. Moc vtipný a moc krásný.

04.09.2023 5 z 5

Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci Vladimír Škutina

Vtipná, krásně napsaná nostalgie, bohužel s velmi trpkou příchutí na konci. Kdo má rád študákovu duši, zaplesá.

01.09.2023 3 z 5

Spotřební imaginace státního socialismu: Reklama v Československu 1948—1989 Spotřební imaginace státního socialismu: Reklama v Československu 1948—1989 Lucie Česálková

Nádherná, vyčerpávajícími informacemi z oboru nabitá publikace přetékající fotografiemi.

30.06.2023 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Adrian je už holt můj osud.

02.01.2023 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Krásně a poměrně drsně stašidelné, krásně ilustrované, krásně anglické, krásně zimní!

20.12.2022 5 z 5

Háčkované zvířecí bačkorky Háčkované zvířecí bačkorky Ira Rott

Zařadila jsem si knížku do tématu ČV "Kniha jejíž postava má fyzickou indispozici", protože už vidím, že až došmodrchám ty bačkory, tak ta zvířátka budou mít stoprocentně fyzických indispozic hned několik... Černobyl hadr! :-DDD

20.11.2022 4 z 5

Jak byli vyhubeni draci v Čechách Jak byli vyhubeni draci v Čechách Miloslav Švandrlík

Každý zvířátko- i humoromil zaplesá. Kam na ty ptákoviny pan Švandrlík jenom chodí?! A Neprakta samozřejmě nasazuje korunu vtipnými i roštomilými žvířátkovými ilustracemi.

10.11.2022 4 z 5

Přemožitelé času 01 Přemožitelé času 01 Milan Codr

Jó, kde jsou ty doby, kdy jsme si místo wikipedie otevřeli nějakou takovouhle knížku! Úplně se vidím, jak by se podle ní dělaly referáty jak víno! Sice v každé kapitolce agitka jak prase, ale jinak poučení, inspirace a nostalgie jak brno! (Hergot, koukám, že se ze mě sypou přirovnání jak lupy!)

11.10.2022 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Na celé sáze je zajímavé to, jak je každý díl psaný jiným stylem (tentokrát jsme věčně nakukovali okénkem... i když vlastně ne), a taky to, že ačkoliv se to jmenuje Zaklínač, tak Geralta aby čtenář pohledal. Trpajzlíci v tomhle dílu nebyli vůbec, takže pro mě bída s nouzí. Omlouvám se všem nadšencům, protože Zaklínače uznávám jako jedno ze stěžejních děl litertury, nicméně se mnou se krutě míjí, měla jsem jí fakt číst ve dvaceti. Naštěstí pro mě už jen jeden díl...

19.09.2022 1 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Poslední léta už to nějak dře...

19.09.2022 2 z 5

Rusko mezi řádky Rusko mezi řádky David Šťáhlavský

Osobní zkušenosti se nic nevyrovná a citově zabarvené vyprávění tomuhle dílku jen prospívá. Dozvíte se toho skutečně haldál, jak z oficiálnějších oblastí, tak i třeba v jaké škále ruským řemeslníkům smrdí nohy. Ruská duše bez závoje.

19.09.2022 5 z 5

O umění válečném O umění válečném Mistr Sun (p)

Přes veškerou úctu i snahu, nemůžu dát víc hvězdiček filozofii, která válku zahrnuje mezi umění...

Nedá mi to ještě se zpětně nevyjádřit k tomu omílanému, že i po těch staletích je kniha stále platným návodem pro život: jistě, předkládané taktiky jsou bezesporu úspěšně použitelné, ale je mi líto každého, kdo má za to, že se musí svými vztahy strategicky probojovat! Já se třeba, sice trochu prostomyslně jako kníže Myškin, ale s neutuchající dobrotou a upřímností procházím mezi lidmi v mém živote docela příjemně a možná právě proto se mi to zatím taky v dobrém vrací. A pokud mě někdy někdo chtěl posrat, považuju to spíš za jeho boj. Snad jsem to teď, ťuk ťuk ťuk, nezakřikla. Karma holt vždycky byla, je a bude pořád zdarma!

27.05.2022 2 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Na to, jakou si Janička ze všech těch společenských blbostí dělá ve všech svých knížkách srandu, tím ale podle její vlastní korespondence přece jen docela žila! Ale čím taky jiným v její situaci, že... Nicméně náhled do jejího opravdového života nadmíru zajímavý a pro fanoušky určitý musthave. Pěkné.

28.04.2022 4 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Diderotův Jakub je autorem přirovnáván k Tristramu Shandym, kterýho miluju, takže zkusím ještě posehnat a přečíst, ale s Kunderovým Jakubem ani jeho pánem jsme si nějak nesedli. Vypadá to, že z těhle vztahových a sexuálních eskapád jsem už vyrostla a jednoduše mě nebaví. A nějakou další super filosofii jsem nedohledala...

28.04.2022 2 z 5

Běžte - a milujte se! Běžte - a milujte se! Vladimír Jiránek

Jsme mladí, zdraví, oba vyděláváme, tak proč bychom se nerozvedli? :-D

12.04.2022 4 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Fascinuje mě země, kde se místo HDP měří HDŠ (hrubé domácí štěstí) a moc jim mačkám pěsti, ať jim to co nejdéle vydrží! Knížek o Bhútánu je pomálu, a tak mi nezbylo než sáhnout po cestopisu. Jako praktická žena jsem ocenila popisy všech možných toalet, záchodů, křovíček i průjmů, naopak bych se obešla bez sebeterapeutických vzpomínek na mrtvou maminku... Ale největší radost mi udělali budhističtí psi! Knížka průměr, země nejlepší!

06.04.2022 3 z 5

Český rok v pohádkách, písních, hrách a tancích, říkadlech a hádankách - Zima Český rok v pohádkách, písních, hrách a tancích, říkadlech a hádankách - Zima Karel Plicka

Ten pocit, když takhle začíná advent a vy uvaříte kýbl čaje a zanoříte se do křesla s touhle knížkou a pocitem, že tahle zima s touhle knížkou nebude asi vůbec špatná.
...a navíc vás čekají ještě tři díly, na každé roční období jedno!

"Tentonočky, otočky,
onohočky, od kočky."

No, a hlavně Svolinský a Když jsem já sloužil... udělaly z tohoto počinu pro mě jedničku (nebo vlastně pětku *****).

18.02.2022 5 z 5

Ano, Masaryk Ano, Masaryk Zdeněk Mahler

Musím pochválit sebe, že jsem skoro všechno věděla, a pana Zdeňka, že to tak bezvadně napsal. To by mohla být moc fajn povinná četba.

25.01.2022 5 z 5

Upřímnou soustrast Upřímnou soustrast Guillaume Bailly

Oceňuju autorův pragmatický a přesto velmi uctivý přístup ke své práci. Vůbec všichni funebráci mají můj obdiv a bylo moc moc zajímavé se podívat za závěs. Hvězdičku strhávám za to, že mi občas nesedl jeho humor - a ne že černý, ale žabožroutský... Každopádně doporučuju ke čtení.

06.01.2022 3 z 5

Opráski sčeskí historje 5 Opráski sčeskí historje 5 Jaz

Ciwe, ti se s tim teda neserou! Hodně dobrý!

26.12.2021 5 z 5