viweb viweb komentáře u knih

Moucha Moucha Dominik Dán

Vynikající

04.01.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Opravdu oddechová četba. Nejvíce mě zaujali poslední povídky že současnosti. Doporučuji

06.12.2020 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Poslechnuto jako audioknihu. Zajímavé dílko, doporučuji

22.11.2020 4 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Čtivá, doporučuji

29.09.2020 5 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Opět vynikající 5/5

06.07.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Lehké ženské čtení ke kávě, doporučuji

02.05.2020 4 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Čtivá klasika, výborná

13.04.2020 5 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Miluji Dána ale tenhle počin hodnotím jako slabší. Moc politický, mafiánský ,místy nezáživný, táhnoucí se jako sopl na rukávu... Kdyby to byla moje první kniha od tohoto autora další bych si určitě nekoupila...

05.03.2020 2 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Za mě ne! Roztahané, divné a na konci happy end uplně ve všech situacích! Sladké, sladší a přeslazené. Pro mě zklamání. Škoda

29.04.2024 2 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Věcné, příjemné, představitelné, sympatické. Doporučuji.

26.03.2024 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Takhle nějak si představuji "sopl co se táhne na rukávu" Nápad dobrý, i děj by šel ale to zpracování!!! Otravné, pomalé, až jsem chytila několikrát nervy! To se mi ještě nestalo! Takové tragické mi to přišlo. Omlouvám se všem kterým se to líbilo. Já jenom na tom nenašla nic co by mě těšilo. Jednu hvězdu dávám za podání. Krásně namluveno.

05.03.2024 1 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Mě se to nelíbilo. Zmatečné, nezáživné děj skákal z přítomnosti do minulosti a zpět což na mě působilo rušivě a některé kapitoly mi přišli jako úplně zbytečné o ničem nevypovidajicí, nic nedokreslující.
Škoda.

22.01.2023 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Poslechnuto jako audiokniha. Napětí až do konce, doporučuji. Super namluveno Martinem Stránským.

18.12.2022 3 z 5

Krkavčí súd Krkavčí súd Václav Neuer

Slušná, čtivá detektivka přečtená ve slovenštině, dle mého názoru není lepší než krimi od Dominika Dána jak jsem o tom četla v recenzích. Hodně podobných znaků s Dánem na mne působilo rušivě. Ale doporučuji. Lidi nepolíbení Dánem určitě ocení.

11.12.2022 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Moc pěkné vyprávění o osudech jedné rodiny. Úplně mě pohltil. Dej měl spád jako u pana Vondrušky konec konců jsme zvyklí. Moc pěkné dílo. Doporučuji

07.10.2022 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Za mě moc pěkný, poučný. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

17.04.2022 5 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Pěkný příběh, do 3/4 dobře gradující a pak asi 15 stran do konce nějaký zlom, opakované připomínání predešlého děje jakoby autorka potřebovala knihu ještě o 15-20 stran něčím natáhnout. Rušivý element pro mě. Proto 4/5 hvězd.

04.04.2022 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Zvláštní. Dostala jsem se někam kam jsem úplně nechtěla. Z knihy mám smíšené pocity. Dobrý začátek, zajímavý děj, nečekaný konec. Zatím pro mne asi nejslabší počin pana Kariky. Škoda.

23.02.2022 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

A tohle bylo jako co? Sci fi pro batolata nebo horor pro děti? Jinak jsem existenci tohoto díla nepochopila! Zachránily to nádherné ilustrace a počet stránek 43 text a zbytek ilustrace. V součtu 63 stran. Bohužel nic co by mě oslovilo, zaujalo. Téma ve výzvě splněno ale za mě velké zklamání!

21.01.2022 1 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Opět nesklamal. Četla se mi moc dobře i když politické děje nevyhledavám. Konec zamrzí! Ale bohužel věřím, že je reálný! Moc doporučuji

13.12.2021 5 z 5