viweb viweb komentáře u knih

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Poslechnuto jako audiokniha, velice příjemně namluvil Jan Vondráček. Zajímavý případ, napětí po celou dobu až do konce. Příjemně strávený čas.

29.06.2023 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Mě se to nelíbilo. Zmatečné, nezáživné děj skákal z přítomnosti do minulosti a zpět což na mě působilo rušivě a některé kapitoly mi přišli jako úplně zbytečné o ničem nevypovidajicí, nic nedokreslující.
Škoda.

22.01.2023 2 z 5

Hrad mrtvých Hrad mrtvých Jan Bauer

Oceňuji krátké kapitoly, postav tak akorát a dej který měl spád. Škoda těch vulgarismů a uspěchaného konce. Jsem rozmazlená panem Vondruškou- ke své škodě.

18.12.2022 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Poslechnuto jako audiokniha. Napětí až do konce, doporučuji. Super namluveno Martinem Stránským.

18.12.2022 3 z 5

Krkavčí súd Krkavčí súd Václav Neuer

Slušná, čtivá detektivka přečtená ve slovenštině, dle mého názoru není lepší než krimi od Dominika Dána jak jsem o tom četla v recenzích. Hodně podobných znaků s Dánem na mne působilo rušivě. Ale doporučuji. Lidi nepolíbení Dánem určitě ocení.

11.12.2022 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Moc pěkné vyprávění o osudech jedné rodiny. Úplně mě pohltil. Dej měl spád jako u pana Vondrušky konec konců jsme zvyklí. Moc pěkné dílo. Doporučuji

07.10.2022 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Za mě moc pěkný, poučný. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

17.04.2022 5 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Pěkný příběh, do 3/4 dobře gradující a pak asi 15 stran do konce nějaký zlom, opakované připomínání predešlého děje jakoby autorka potřebovala knihu ještě o 15-20 stran něčím natáhnout. Rušivý element pro mě. Proto 4/5 hvězd.

04.04.2022 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Zvláštní. Dostala jsem se někam kam jsem úplně nechtěla. Z knihy mám smíšené pocity. Dobrý začátek, zajímavý děj, nečekaný konec. Zatím pro mne asi nejslabší počin pana Kariky. Škoda.

23.02.2022 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

A tohle bylo jako co? Sci fi pro batolata nebo horor pro děti? Jinak jsem existenci tohoto díla nepochopila! Zachránily to nádherné ilustrace a počet stránek 43 text a zbytek ilustrace. V součtu 63 stran. Bohužel nic co by mě oslovilo, zaujalo. Téma ve výzvě splněno ale za mě velké zklamání!

21.01.2022 1 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Opět nesklamal. Četla se mi moc dobře i když politické děje nevyhledavám. Konec zamrzí! Ale bohužel věřím, že je reálný! Moc doporučuji

13.12.2021 5 z 5

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

Poslechnuto jako audiokniha. Zajímavé a snad i pravdivé info o tom jak se to tehdy stalo.... nebo mohlo stát. Chvilku mi trvalo zvyknout si na neobvyklý slovník. Doporučuji přečíst nebo poslechnout. Dobře podali Martin Preiss a Lukáš Příkazký

16.11.2021 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Malinko slabší počin, četla jsem i lepší, ale pořád se k němu ráda vracím. Pro milovníky krimi doporučuji. Mohla by se líbit.

21.07.2021 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to byla "hrůza" až do konce. Poslechnuto jako audiokniha. Napínavý děj až do konce, neuvěřitelný. Doporučuji.

01.06.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Už jsem četla lepší krimi. Za mě slabší kousek. Dlouho se nic nedělo asi do poloviny a pak to nabral spád k úspěšnému vyřešení případu. Vadilo mi jmenování osob stylem "Erika, Mossová a Peterson". Tak buď křestní jména nebo příjmení. Nebo ne?
Po knize jsem sáhla na základě doporučení jednoho čtenáře z databáze s tím, že je srovnatelná s Dominikem Dánem, ale dle mého názoru to srovnávat nelze.

20.04.2021 2 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Opět výborná. Prečtená v originále ve slovenštině.

09.02.2021 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Opět nejsem zklamaná, malinko bojují s tím politickým podtextem. V žádném případě to ale neubírá na zajímavosti příběhu. Milovník krimi nebude zklamán. Doporučuji

23.01.2021 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Za mě slabší, ale dost k zamyšlení. Nelituji čas strávený s tímto dílkem.

13.01.2021 3 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Zapeklitá a výborná detektivka. Poslechnuto jako audiokniha.

13.01.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Líbila se mi opět kniha od pana Hartla. Čtu ho ráda a doporučuji.

13.01.2021 5 z 5